PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev alarm sistemi hakkında fikir

driver_can
23-02-2016, 16:24
Selam arkadaşlar,
Dün gündüz vakti eve hırsız girmiş ev halkı olarak çalışıyoruz evde 12.00-19.00 arası kimse olmuyor.Bu 2 sene içerisinde 3.hırsızlık vakası bizim ev için.Alarm taktırmayı düşünüyorum.Çok uçuk rakamlara gelenler var aylık pronet gibi.Bu rakamlara çıkmadan kullanıpta memnun kaldığınız hangi marka veya firmalar var?Evde sabit hat yok oyüzden aramalı olmayacak paradoxla konuştum gelip kuruyorlar aylık 30 tl kdv dahil kullanan var mı acaba?

DOHC
23-02-2016, 18:20
Bizim bir komşu niyetlenmişti. Desi markasını beğenmişti. Ürünleri sana satıyor desi. Aylık 10-20 TL gibi taksitlerle alıyor parayı. Taksit bitince ürünler sizin oluyor. Polisi falan aramıyor sistem ama sizi arayıp haber veriyor. Bir bakarsınız.

8.000rpm
23-02-2016, 19:54
Tepe güvenlik kullandım yıllarca
Tavsiye ederim mutlaka teklif alın

Orcun_Simsek
23-02-2016, 20:07
Hocam kesinlikle bir merkeze bağlı alarm sistemi kurmanızı tavsiye etmiyorum. Uzun zamandır elektronik güvenlik sektöründeyim. Güzel bir alarm sistemi alın. Tüm odalarınıza pır dedektör yada ihtiyaç durumuna göre manyetik kontak alın. Evinize bir sabit hat bağlatın. Sisteme 5 adet telefon numarasını girin ( bazı alarm markalarında 3) her hangi bir alarm durumu olduğunda o belirlediğiniz numaralara haber gelsin. Şimdi neden merkeze bağlı alarm kullanmayın dediğimi açıklayım. Örneğin pronet. Aylık xx lira para veriyorsunuz gelip alarmı kuruyorlar ve merkez haber alma sistemli. Ama siz haber alma sistemini iptal ettirdiğinizde yani merkezle bağlantınızı kestiğinizde adamlar gelip tekrar cihazları söküp gidiyor. Böyle birşeye gerek yok bence. Normal alarm sisteminde alarmı kurduktan sonra gider en yakındaki karakol ile konuşursunuz rica edersiniz. Telefon numaralarından birine karakolun numarasını yazarsınız. Ses kaydına da eviniz adresini girersiniz. Araya aracı sokmadan direk karakolu arayıp adresi verip ihbarda bulunur.

driver_can
23-02-2016, 21:07
Teşekkürlee bilgiler için yarında bi araştırma yapmayı düşünüyorum.

Gearbox
23-02-2016, 21:09
Can Abi çok geçmiş olsun.

Orcun_Simsek
23-02-2016, 21:24
Teşekkürlee bilgiler için yarında bi araştırma yapmayı düşünüyorum.

Bu arada merkez bağlantısız alarm sistemi düşünürseniz ben YALE markasının alarmını önerebilirim. Ürünleri kablosuz pili taktığın zaman 2 yıl civarı gidiyor pil. Montajı için ekstra ücret vermenize gerek yok kendinizde yapabilirsiniz. KALE'nin alarm sistemi çıktı fakat henüz inceleme fırsatı bulamadım. Daha düşük fiyatlı birşeyler olsun görünüş çokta önemli değil derseniz tracker diye bir marka var. Ürünleri çin malı fakat birkaç her kurulumu yaptım. Her hangi bir sorun yaşamadım. Aynı şekilde kablolu ve kablosuz modelleri mevcut. Yinede 3 kuruş fazla verip Yale kullanmanızı tavsiye ederim.

driver_can
23-02-2016, 22:00
Can Abi çok geçmiş olsun.

Saolasın kardeşim

driver_can
23-02-2016, 22:03
Bu arada merkez bağlantısız alarm sistemi düşünürseniz ben YALE markasının alarmını önerebilirim. Ürünleri kablosuz pili taktığın zaman 2 yıl civarı gidiyor pil. Montajı için ekstra ücret vermenize gerek yok kendinizde yapabilirsiniz. KALE'nin alarm sistemi çıktı fakat henüz inceleme fırsatı bulamadım. Daha düşük fiyatlı birşeyler olsun görünüş çokta önemli değil derseniz tracker diye bir marka var. Ürünleri çin malı fakat birkaç her kurulumu yaptım. Her hangi bir sorun yaşamadım. Aynı şekilde kablolu ve kablosuz modelleri mevcut. Yinede 3 kuruş fazla verip Yale kullanmanızı tavsiye ederim.

Paradox hakkında ne düşünüyorsunuz peki aylık 30 liraya gelip kuruyorlar yıllık tahattüt veriyorsunuz sonra tefe tüfeye göre artış gösteriyormuş.Bozulma durumunda falan yenileniyormuş cihaz yada zarar gördüğünde.Ama bizim olmuyor kiralamış oluyorsunuz.Arama yapmayacak yalnızca zorlandığında ötecek.Bi bina cephesine bi evin kapısının üstüne siren içeri hareket algılayıcı sensör ve şifre cihazı.

Yekta
23-02-2016, 22:17
Tepe ile görüşün derim. İster kiralama opsiyonu var, isterseniz de satın alabiliyorsunuz ürünleri. Gelip ücretsiz tespit yapıyorlar.
Biz de evde sabit hat kullanmıyoruz, sadece alarm için açtırdık, tepe güvenlik ile anlaşmalı bir paketleri varmış, baz pakette olan miktarı telefon faturanıza bölüyorlar ve sabit en düşük paketli telefon hattı (yanlış hatırlamıyorsam 16tl) ile birlikte aylık toplam 50 lira fatura ödüyorsunuz. Baz paket üzerindeki ekstra dedektör, pır dedektör veya manyetik kontak ücretini de baştan peşin alıyorlar. 2 senelik taahhüt sonunda da ürünler sizde kalıyor. Cihaz yine acil bir durumda telefon hattınız üzerinden size ulaşabiliyor, dilerseniz merkez bağlantısını almaya da devam edebiliyorsunuz sözleşme yenileyip.
Ben de geçen sene çok araştırdım, kendiniz de kurabilirsiniz ürünleri alarak, çok zor bir kurulumu yok telefon bağlantısını istemiyorsanız ama pronetten uzak durun derim, hep kötü yorumlar var ve fiyatları da yüksek bayağı.

Orcun_Simsek
23-02-2016, 22:29
Paradox hakkında ne düşünüyorsunuz peki aylık 30 liraya gelip kuruyorlar yıllık tahattüt veriyorsunuz sonra tefe tüfeye göre artış gösteriyormuş.Bozulma durumunda falan yenileniyormuş cihaz yada zarar gördüğünde.Ama bizim olmuyor kiralamış oluyorsunuz.Arama yapmayacak yalnızca zorlandığında ötecek.Bi bina cephesine bi evin kapısının üstüne siren içeri hareket algılayıcı sensör ve şifre cihazı.

Hocam fiyat yüksek. Hemde merkez haberi olmamasına rağmen. Şöyle düşünün aylık 30 lira 12ay sözleşmeniz var. 360 lira yapar 1 yılda. 2 yıl kullandığınızı farzedelim minimum ödemeyeceğiniz miktar 720 lira ve haber alma hariç. Ayrıca bu parayı sadece o cihazları kullanabilmek için ödeyeceksiniz. Aboneliğinizi iptal ettiğinizde cihazları alıp götürecekler. Sadece zorlandığında öten bir sistem isterseniz KALE X10 alarm sistemi var. Gayette güzel iş görür. 200 lira gibi bir fiyatı vardı. Yada Desi markasının aynı şekilde çalışan alarmı var yine uygun fiyatlı.

Uygun fiyatlı birşey alıyım derseniz yukarda söylediğim gibi tracker markanın alarmını alın. Set içerisinde 1 adet pır dedektör 1 adet manyetik kontak 2 adet uzaktan kumanda 1 adet şifreli merkez paneli 1 adet siren 1 adet merkez paneli için akü 1 adet siren için akü bulunuyor. Ekstra ürünleri eklemek çok basit. Kablosuz bir pır dedektör 30 lira civarı manyetik kontak 15-20 lira arası bir fiyatı var. Yanlış hatırlamıyorsam sisteme 8 kablolu 24 tanede kablosuz algılayıcı ekleyebiliyorsunuz. Bunun içine isterseniz gaz dedektörü , su dedektörü vs. ekleyebilirsiniz. paradox'a 2 yılda vereceğiniz parayla evin tüm alanlarını korumaya alan bir alarm sistemi kurarsınız. Hemde telefona haber verme özelliğide olur. Ayrıca sistem size ait olur isterseniz 5 sene kullanırsınız isterseniz taşınma vs bir durumda ihtiyacınız kalmazsa başka birine satarak verdiğiniz paranın büyük bir bölümünü geri almış olursunuz.

Özellikleri güzel sistemin. Uzaktan kumanda sayısı artırılabiliyor. Yada Aile bireylerine uzaktan kumanda vermeyim derseniz mesela kapı için kullandığınız manyetik kontağa 10 saniyelik bir bekleme süresi tanırsınız. 10 saniye içerisinde şifre girilmezse alarm çalmaya başlar. Fakat bunu sadece kapı için yaparsanız diğer algılayıcılardan uyarı geldiği anda alarm devreye girer. Siren sayısını yine 2 yine yaparsınız biri kapının üstüne biri bina cephesine yada kapının iç tarafına. Kapının üstündeki sireni bir şekilde ses çıkaramayacak hale getirirlerse kapıyı açtıkları anda hemen kapının iç tarafındaki siren çalmaya başlar yıkar binayı :)