PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VTi aracımın boyası hkk.

Apocaltique
25-02-2016, 18:35
Abilerim kardeşlerim hepinize iyi forumlar, aracım 97 sedan vti bilirsiniz, makyajli kasaya çevrilmiş ve ben eski orjinal çitali tampon makyajsiz kasaya çeviricem, kaput camurluklar falan, aracim kirmizi renk ve boyasi yeni yapilmiş komple, ön tarafi boyatirken renk kodunu nasil ayarlamam lazim, araç torch red corvette kırmızısı, ama ton tutar mı korkum bu yandan, boyasi iyi olmasa komple boyatirdim ama boyasi cok iyi durumda, bu renk kodu cikaran makine var mı? Bilgilerinizi paylaşirsaniz sevinirim..

Skyhawk34
25-02-2016, 18:58
burası sanayimi ?

Apocaltique
25-02-2016, 19:03
burası sanayimi ?

O ne demek abi şimdi? Bu işlerde yeni olan biri bilgi istediğinde böyle mi yapıyosun?

fthdrn
25-02-2016, 19:07
burası sanayimi ?

Ne alakası var arkadaşım, biri bir soru sormuş biliyorsan cevapla.

Skyhawk34
25-02-2016, 19:08
tekerim cıktı neden olur
sanzımanım ses yaptı acaba neden
vites geçmiyor geçmesi için ne yapacam,
önü çitalı ya çevirecem rengi nasıl tutturucam

demek istediğim bunlar senin yapabilceğin işler değil dışarıdan yardım alman lazım

aldıgın arabadan bu tür şeylerin başına gelceğini bilmeliydin ya da hiç almayacaktın 2+2=5buçuk

Apocaltique
25-02-2016, 19:11
tekerim cıktı neden olur
sanzımanım ses yaptı acaba neden
vites geçmiyor geçmesi için ne yapacam,
önü çitalı ya çevirecem rengi nasıl tutturucam

demek istediğim bunlar senin yapabilceğin işler değil dışarıdan yardım alman lazım

aldıgın arabadan bu tür şeylerin başına gelceğini bilmeliydin ya da hiç almayacaktın 2+2=5buçuk

Abi dışarıdan yardım alıyorum şuan farkındaysan, o yüzden bu konuları açiyorum, Time-R Samet abi sen aç konunu bilen cevaplar sorun etme dedi, seni bile önerdi, sen bu basima gelenleri bilip eski bir vti kullanicisi olarak bir tane cevap vermedin ve ben yazdigim tum sorunlara bu forum sayesinde cevap buluyorum sağolsunlar, dışarıdan yardım alarak güzel bir hale getirmeye çalışıyorum arabamı, saygılar..

Skyhawk34
25-02-2016, 19:16
yatsıyı kıldıktan sonra araban için dua edicem önünün rengi tutsun diye

JDM VTİ
25-02-2016, 19:17
Aracı boyayan ile irtibat kur, bu işi onlarla hallet.
Yan sanayi kaput,çamurluk,tampon,98 logolu panjuri sıfır usdm turuncu sinyalli farlar ile devam.
Her ufak tefek şey için konu açman banada abes geliyor kardeşim, yanlış anlama.
Ustaları var bu işlerin, tanıdıklarında varmış ortamdan.
Onların yönlendirmesi ile hareket et:icon_tup:

fthdrn
25-02-2016, 19:18

Puajjahaaj ulan namaz kılmazsın yalandan ağzına alma çarpılcan :D

snan1910
25-02-2016, 19:19
Boyayı hazırlatırken arac üzerinden makine ile renk kodunu okutabilirsin, bu şekilde net rengi makine verir gerisi ustaya kalıyor

Apocaltique
25-02-2016, 19:21
Aracı boyayan ile irtibat kur, bu işi onlarla hallet.
Yan sanayi kaput,çamurluk,tampon,98 logolu panjuri sıfır usdm turuncu sinyalli farlar ile devam.
Her ufak tefek şey için konu açman banada abes geliyor kardeşim, yanlış anlama.
Ustaları var bu işlerin, tanıdıklarında varmış ortamdan.
Onların yönlendirmesi ile hareket et:icon_tup:

Tesekkur ederim abi, eksik olma..

Apocaltique
25-02-2016, 19:22
Boyayı hazırlatırken arac üzerinden makine ile renk kodunu okutabilirsin, bu şekilde net rengi makine verir gerisi ustaya kalıyor

Tesekkur ederim bunu ogrenmek istiyordum

Apocaltique
25-02-2016, 19:22

Allah razı olsun

drivertech
25-02-2016, 22:44
Ben Jetta kirmizisina kaydim cafcafli duruyor cila vs ugrasinca acayip farkli bi durusu oluyo aklinda bulunsun . Kolay gelsin

Apocaltique
25-02-2016, 23:41
Ben Jetta kirmizisina kaydim cafcafli duruyor cila vs ugrasinca acayip farkli bi durusu oluyo aklinda bulunsun . Kolay gelsin

Komple boyatmayacağım sanırım, dediğim gibi boyası ve kordonu gerçekten çok iyi durumda çizik göçük gamze bile yok, o yüzden yukarıdakileri dikkate alarak ön tarafı düzelteceğim, henüz pasta cila yüzü gormemis oldugu aklima geldikçe yapildiktan sonraki duruşunu çok merak ediyorum :)

By_emre
26-02-2016, 00:05
Boya karıştırılarak boyacı tarafından araç boyasına en yakın olucak şekilde ayarlanır , ustanızda boyarken kapılara geçme yaparak ton farkını ortadan kaldırır

Apocaltique
26-02-2016, 13:40
Boya karıştırılarak boyacı tarafından araç boyasına en yakın olucak şekilde ayarlanır , ustanızda boyarken kapılara geçme yaparak ton farkını ortadan kaldırır

Kapılara geçme yapmak nedir?

By_emre
26-02-2016, 14:12
Kapılara geçme yapmak nedir?

Sadece çamurluk boyanıcak farzedelim bunun için ön kapının yarısına kadar boya püskürtülür daha sonrada tiner ile birleşmeye püskürtülüp birleşme yumuşatılır sen yandan baktığında ton farkı vs görmeyeceksin yani

Apocaltique
28-02-2016, 03:10
Sadece çamurluk boyanıcak farzedelim bunun için ön kapının yarısına kadar boya püskürtülür daha sonrada tiner ile birleşmeye püskürtülüp birleşme yumuşatılır sen yandan baktığında ton farkı vs görmeyeceksin yani

Yani işinin ehli bir boyacı sorunsuz halleder bu işi, renk koduda sanırım geçti elime, depo kapağinda asatat kalemiyle bir renk kodu yazılmış, eski sahibi depo kapağını söküp boyacıya git demişti, bir bakayım dedim r5** tarzi bir kod var, muhtemelen dogru kod.