PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : S60 2.4 D5 Nasıl bilirsiniz?

300E
28-02-2016, 22:52
Merhaba, amcam için araç arayışlarına girdik, aklımızda W210 veya W211 E320 vardı, şuanki bindiği araçı Kia Ceed SW 1.6 Dizel, 5 yıl oldu ve değiştirmek istiyor, ilk sahibinden 140.000 de temiz bir 2008 S60 2.4 D5 6 ileri otomatik şanzumanlı bir Volvo bulduk, araç hatasız ve titiz kullanılmış tercih sebebi, fakat motor nasıl bir motordur, kronik problemleri varmıdır, motor şanzuman uyumu nasıldır, şanzuman türü nedir, bilgi ve tecrübe sahiplerinden yardım bekliyorum. :) Bütçe 50-55 civarı, o bütçe civarınada, hacimli ve mantıklı araçlar tercih sebebi olabilir.

asscutter
29-02-2016, 00:04
diğerlerini bilmem ama w211 e320 bambaşkadır kronik problemi vardır birazda masraflıdır ama masrafı volvo kadar olmaz genede diğer herşey için w211 s60 ın şanzımana iyi baktır ama

AliGizda
29-02-2016, 07:49
Babamın arkadaşının galeride vardı, 280K' deydi aracı Tokat' tan esnaf gelip aldı. Aracı motor ve turbo testine soktuklarında %90 çıkmıştı. Kemik gibi araba diyebilirim. Galeri sahibi abim o kadar aracı varken diğerlerine binmez onla gider gelirdi her yere ve araç gerçekten mermi gibiydi. Daha detaylı bilgi sahibi arkadaşlar vardır illaki ama bence o paraya alınacak güzel arabalardan. Not: Amcam da benzinlisi var aracı köpek gibi kullanır ve araç halaa ilk aldığı gün ki gibi :)

300E
29-02-2016, 11:15
diğerlerini bilmem ama w211 e320 bambaşkadır kronik problemi vardır birazda masraflıdır ama masrafı volvo kadar olmaz genede diğer herşey için w211 s60 ın şanzımana iyi baktır ama

W211 e bayılıyoruz harbiden, ama kilometreler ve fiyatlar acayip yüksek :/

Babamın arkadaşının galeride vardı, 280K' deydi aracı Tokat' tan esnaf gelip aldı. Aracı motor ve turbo testine soktuklarında %90 çıkmıştı. Kemik gibi araba diyebilirim. Galeri sahibi abim o kadar aracı varken diğerlerine binmez onla gider gelirdi her yere ve araç gerçekten mermi gibiydi. Daha detaylı bilgi sahibi arkadaşlar vardır illaki ama bence o paraya alınacak güzel arabalardan. Not: Amcam da benzinlisi var aracı köpek gibi kullanır ve araç halaa ilk aldığı gün ki gibi :)

Genelde volvoların derisi hemen deforme olur, fakat bu S60 lar biraz daha kaliteli üretilmiş heralde, derileri tertemiz duruyor. Volvoların belli bir alıcı kitlesi var harbiden, Volvo satıp geri Volvo alıyorlar. :)

erhanarici18
29-02-2016, 21:57
bi kere arka koltuğuna binip 2-3 km yol gittim bana arkası çok dar ve boğucu geldi
aracın hatları gereği arkaya doğru yükseliyo ve görüş açısı azalıyo ondan sanırım
bide fena sert geldi süspansiyonları bana ama malzeme kalitesi iyiydi
bu ikinci kez volvoya binişim ve ikinci kez hayal kırıklığı

300E
29-02-2016, 23:53
bi kere arka koltuğuna binip 2-3 km yol gittim bana arkası çok dar ve boğucu geldi
aracın hatları gereği arkaya doğru yükseliyo ve görüş açısı azalıyo ondan sanırım
bide fena sert geldi süspansiyonları bana ama malzeme kalitesi iyiydi
bu ikinci kez volvoya binişim ve ikinci kez hayal kırıklığı

Bu gidişle, rotayı geri Mercedes'e çevireceğiz sanırım. :)

Emre İlbi
01-03-2016, 01:48
2008 modeline binmiştim, aracın ön görüntüsü inanılmaz itici,

yani bence öyle, başka biri sevebilir,

söylenildiği gibi arkası çok dar, sürücü yada yan yolcu uzun boylu biri olursa,

onun arkasına hiç kimse oturamaz, araç dıştan heybetli duruyor, ancak içi öyle değil,

diğer konularda başarılı bir araç, kısa süreli test şansım olduğunu dikkate alınız

300E
01-03-2016, 07:56
2008 modeline binmiştim, aracın ön görüntüsü inanılmaz itici,

yani bence öyle, başka biri sevebilir,

söylenildiği gibi arkası çok dar, sürücü yada yan yolcu uzun boylu biri olursa,

onun arkasına hiç kimse oturamaz, araç dıştan heybetli duruyor, ancak içi öyle değil,

diğer konularda başarılı bir araç, kısa süreli test şansım olduğunu dikkate alınız

Motoru heyecan verici olsada, vazgeçmemiz gerekiyor sanırım. :)