PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2004-2005 Model e60 BMW 520i Yakıt ve Arac Hakkında Yardım

tokatlı
04-03-2016, 02:16
Herkese SA ve iyi forumlar...
2004 yada 2005 model bmw 520i düşünüyorum nakit olarak borçsuz alacagım arabayı ve günümüzde bu arclarda lpgsiz olanları pek kalmadı gibi(***** benzin fiyatı ortada ) aracı daha önce sadece keyfi olarak kullandım ve yakıt tüketimi hakkında pek bir bilgiye sahip değilim. Prins marka lpg kiti bulunan sadece ön tampon ve sag arka çamurlugunda lokal boyası olan 2005 model bi araç buldum. Her ne kadar birikimle alacak olsamda (arabada tek hayalimdir bu arada ) yakıt konusunda çekincelerim mevcut. Örneğin günde şehir için 30- 50 km arası yol yaparım ve ayda yada 2 ayda birde 150 km şehir dısı aile ziyareti yaparım araçla ilgili uçsun kaçsın düşüncem yoktur. Sağlamlık performans zaten belli sorgulamak bana düşmez. Ama dediğim gibi yakıt konusunda çok fazla sıkıntı yasar mıyım kullanan bilen arkadaslar yardımcı olup veriler hakkında yardımcı olursa çok sevinirim ...
Tekrar iyi forumlar ve cevaplar için şimdiden teşekkürler.

ckrc
04-03-2016, 02:33
Herkese SA ve iyi forumlar...
2004 yada 2005 model bmw 520i düşünüyorum nakit olarak borçsuz alacagım arabayı ve günümüzde bu arclarda lpgsiz olanları pek kalmadı gibi(***** benzin fiyatı ortada ) aracı daha önce sadece keyfi olarak kullandım ve yakıt tüketimi hakkında pek bir bilgiye sahip değilim. Prins marka lpg kiti bulunan sadece ön tampon ve sag arka çamurlugunda lokal boyası olan 2005 model bi araç buldum. Her ne kadar birikimle alacak olsamda (arabada tek hayalimdir bu arada ) yakıt konusunda çekincelerim mevcut. Örneğin günde şehir için 30- 50 km arası yol yaparım ve ayda yada 2 ayda birde 150 km şehir dısı aile ziyareti yaparım araçla ilgili uçsun kaçsın düşüncem yoktur. Sağlamlık performans zaten belli sorgulamak bana düşmez. Ama dediğim gibi yakıt konusunda çok fazla sıkıntı yasar mıyım kullanan bilen arkadaslar yardımcı olup veriler hakkında yardımcı olursa çok sevinirim ...
Tekrar iyi forumlar ve cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Abi yazdıklarımı yanlış anlama nolursun,

27 Yaşında birikiminle araba alıyorsan, gerçekten aldığın arabaya verdiğin değeri, parayı zor kazandığını gösterir. Yakıtı bu kadar önemsediğine göre ileride sana açacağı masraflarında sorun olacağını düşünüyorum.

Ben birikimimle araç alıcak olsam ve ayda yaklaşık 1500-1750 km yol yapacak olsam (BMW E60 en iyi ihtimalle LPG'de 30 kuruş yakar.) en ufak masrafının (şanzıman- triger- rot vs.) 4 haneli rakamların olduğu, elektronik olduğu için anadoluda ki sanayi sitelerinde anlayanının az olduğu BMW E60 almaktansa, 2014 üzeri benzin+lpgli lpg uyumu konusunda sorunu olmayan araba alırdım. (Benzinli Fluence-Honda Civic-Toyota Corolla vb.)

Hem kmde ki yakıt masrafım az olur, hem bakım+ sabit giderleri daha az olur. Keyfi olarak araç kullanıyorum demişssin, kendi arabanın sigorta+kasko+vergi+tuvtürk muayene vs vs. derken zaten her ay durduğu yerde minimum 150-200 lirası var.

Araban ne olursa olsun (600 Sigorta+250 Vergi+110 Tuvturk Muayene ve Egsoz Emisyon bedeli+1000 TL Kasko desen) ayda eder sana 165 TL Zaten.

4 ayda bir yağ+filtre bakımına gireceğin için bu bakımları 350 lira olan değilde 150 TL olan aynı zamanda kilometrede 20-21 kuruş bandında yakan bir araç alman daha doğru olmaz mi ki ?

Keyif için alınacak bile olsa, bile bile lades demeye gerek yok sanırım.

tokatlı
04-03-2016, 02:43
Abi yazdıklarımı yanlış anlama nolursun,

27 Yaşında birikiminle araba alıyorsan, gerçekten aldığın arabaya verdiğin değeri, parayı zor kazandığını gösterir. Yakıtı bu kadar önemsediğine göre ileride sana açacağı masraflarında sorun olacağını düşünüyorum.

Ben birikimimle araç alıcak olsam ve ayda yaklaşık 1500-1750 km yol yapacak olsam (BMW E60 en iyi ihtimalle LPG'de 30 kuruş yakar.) en ufak masrafının (şanzıman- triger- rot vs.) 4 haneli rakamların olduğu, elektronik olduğu için anadoluda ki sanayi sitelerinde anlayanının az olduğu BMW E60 almaktansa, 2014 üzeri benzin+lpgli lpg uyumu konusunda sorunu olmayan araba alırdım. (Benzinli Fluence-Honda Civic-Toyota Corolla vb.)

Hem kmde ki yakıt masrafım az olur, hem bakım+ sabit giderleri daha az olur. Keyfi olarak araç kullanıyorum demişssin, kendi arabanın sigorta+kasko+vergi+tuvtürk muayene vs vs. derken zaten her ay durduğu yerde minimum 150-200 lirası var.

Araban ne olursa olsun (600 Sigorta+250 Vergi+110 Tuvturk Muayene ve Egsoz Emisyon bedeli+1000 TL Kasko desen) ayda eder sana 165 TL Zaten.

4 ayda bir yağ+filtre bakımına gireceğin için bu bakımları 350 lira olan değilde 150 TL olan aynı zamanda kilometrede 20-21 kuruş bandında yakan bir araç alman daha doğru olmaz mi ki ?

Keyif için alınacak bile olsa, bile bile lades demeye gerek yok sanırım.

Est. Degerli yorumun için teşekkür ederim. Evet gercekten o birikimi yapmak kolay olmadı devamıda kolay olmayacak ama hayatımda binmek istediğim kısaca cocukluk hayalim diyebilirim kasko sigırta vs bunlar hiç birisi sorun değil bakım masrafına gelirsek arabanın bana yattıgı yerde aylık 150-200 masrafı olması benim için pek fazla sorun teskil etmeyecek açıkcası çünkü neye bindiğimi biliyor olmak bana yetecek. Sadece yakıtta cok sıkıntı yasamak istemiyorum evet az önce söylediklerimle çelişiyor ama 50 kurus yakmasını da istemem tüplü haliyle şehir içi 30-35 kurus bandında seyrederse kafidir artık arabaların tamamında bu rakamlar nerdeyse normal karsılanıyor ki en azından hayalim gercek olsun :)

tokatlı
04-03-2016, 02:46
Zaten küçük bir il merkezinde ikamet ediyorum o yüzden çok dur kalk istanbul trafiği gibi sorunlarım da yok. Yakıtta daha tatmin edici cevap alırsam düşünmeyeceğim açıkcası tabi Skoda Superb de gözüme gelmiyor değil şöyle bir 2013 2014 model bulursam 2015 uygunundan:)

ckrc
04-03-2016, 03:12
Zaten küçük bir il merkezinde ikamet ediyorum o yüzden çok dur kalk istanbul trafiği gibi sorunlarım da yok. Yakıtta daha tatmin edici cevap alırsam düşünmeyeceğim açıkcası tabi Skoda Superb de gözüme gelmiyor değil şöyle bir 2013 2014 model bulursam 2015 uygunundan:)

Abi, para senin keyif senin dediğin gibi 1,6-2,0,1,8 lt otomatik+benzin+lpg veya dsg+1,4tsi kombinasyonlarının 28-30 kuruşun altına inme şansları çok az.

Eğer çocukluk hayalin ise, bunun bedeli yoktur, ileride imkan olmaz, olur ya araç kalmaz veya başka bir sebepten gerçekleşmesi imkansız olur işte o zaman çocukluk hayallerini gerçekleştirebilecek bir para birimi yok.

Hele imkanın varken, düşünme abiciğim.

Eren
05-03-2016, 10:56
dizeleri neden düşünmüyosunuz bu arada arkadaşların dediği gibi
bmw'nin çıkaracağı masraflar ocağınıza incir ağacı dikeblir

msk_bmw
05-03-2016, 12:21
Bütçe nedir bilmiyorum ama M54 motorlu bir bmw'nin iyi bakılmışı (yani binicisinden alınıp 2-3 bin lira fazla vereceğiniz bir araç) üzmez sizi sorun bakımındanda yakıt bakımında. Yıllarca arka arkaya yılın motoru ödülünü aldı bu motor. Ayrıca 525'lerede bakmanızı tavsiye ederim. 520'ler 2.2 lt olduğu için 525 ile aynı vergi dilimine giriyor. Yakıtta birebir aynı sayılır.

Emre İlbi
05-03-2016, 12:52
Lpg'de 30 kuruş mu yakıyormuş?

şehir içi benzinde 13-14 lt yakan bir araç olduğunu umarım dikkate alıyorsunuzdur :)

5.20-5.25-5.30 bunlar hemen hemen aynı yakar, ideal kullanımda aralarında çok fark olmaz,

E60 iyidir, güzeldir, ancak patlamaya hazır bombada olabilir,

ben yeni bir araç öneririm, ilerde ikinci araç olarak düşünülebilir,

ancak illede alınacaksa 5.30 olsun, en azından keyif alın,

şimdiden hayırlısı olsun

997TT
05-03-2016, 13:52
E60 saglamdır ama oncekı sahıplerının nasıl kullandıgı onemlı.
530 tercıh edın.
Yada 3 kasa.... Yenı daıma daha sorunsuzdur...