PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha xj6 diversion f icin genel bilgi istemekteyim :)

rebel
06-03-2016, 10:34
Genel tum moto forumlarindan baktim
Yol tutus
Fren
Yakit
Servis ve fiyatlar
Performans
Gibi vs vs vs.

Birde burdaki arkadaslardan ve bizzat kullanan test eden kişilerden duymak istiyorum.

Fiyatlari şuan saçpa sapan. Hele sifir fiyati 32 gordum ahaha patron cildirdi :) bu motor ilk ciktiginda 17ye satildo yav nasil buralara geldi inanamiyor insan. 2013 üstü beyaz düşünuyorum gercek ederi nedir?

SifirinciMurat
06-03-2016, 20:38
absli ile abssiz arasındaki fark akıl karı değil, çok saçma. gazcı tayfa 4 silindirin hakkını veremiyor dese de, bence güzel bir genel hizmet motoru, hem commuting hem sportif sürüşe yatkın. karenajlı değil belki ama o paraya gider street triple alırım bu da ayrı konu.

rebel
07-03-2016, 14:37
Abs herzaman oncelikli tercihim fakat arada faiş fiyat var. O fiyata ne makinalar var .Kimse gidip xj6 almaz aliyosada ya aklindan zoru var ya parasi cok geliyo :) zaten 2.el dusunuyorum 2012 2013 olabilir. Diger konu daha hizli gitmek istesem daha guclu makina bakardim :) az yakmasi heryola gelmesi artci konforu uzun yol için optimum ihtiyaclari karsilamasi yeterli. Eşimi alip geziye gidicem ve sehir ici keyfi kullanicam.
0-100 4sn / 100-200 14 sn buda suan icin yeterli.200 e gayet hizli geliyor Zaten 225 gibi ciğeri bitiyor :) ben tam grenajli f modeli dusunuyorum eşimle uzun yolculuklara çıkacağız.geneli artci konforundan memnun.aslinda kafamda er6f vardı cokta severim fakat uzun yolculuklarda titresim yorabilir. Uzun yolculuklarda artcimla 130 140 bandinda keyifli yolculuk yapmak amac istedigimde gaz acip 200e zorlanmadan cikmak. Bircok yorum okudum dedigim hızlarda 5/5.5lt yakmasi gayet ekonomik. Sehir ici de karma kullanim hemen hemen yakacagi budur sanirim. Hard kullanim 6.5 max 7 litreyi gecmedigin soyluyorlar. Ama yinrde kullanan bilen varsa duymak istedim

johnie
07-03-2016, 14:45
Genel tum moto forumlarindan baktim
Yol tutus
Fren
Yakit
Servis ve fiyatlar
Performans
Gibi vs vs vs.

Birde burdaki arkadaslardan ve bizzat kullanan test eden kişilerden duymak istiyorum.

Fiyatlari şuan saçpa sapan. Hele sifir fiyati 32 gordum ahaha patron cildirdi :) bu motor ilk ciktiginda 17ye satildo yav nasil buralara geldi inanamiyor insan. 2013 üstü beyaz düşünuyorum gercek ederi nedir?

32 ye gider 12-13 model 636 alırsın :D
aklını karıştırmiyim ama mt7 baktın mı ?
ses vs istiyorsan evt xj daha gürültülü ama fren sisteminin kötü olduğunu bir kaç kullanıcdan duymuştum.
Piyasada da açıkçası çok görmüyorum.
Dün abartısız, mt7-9 toplamda 15 tane falan görmüşümdür.

rebel
07-03-2016, 15:10
32 ye gider 12-13 model 636 alırsın :D
aklını karıştırmiyim ama mt7 baktın mı ?
ses vs istiyorsan evt xj daha gürültülü ama fren sisteminin kötü olduğunu bir kaç kullanıcdan duymuştum.
Piyasada da açıkçası çok görmüyorum.
Dün abartısız, mt7-9 toplamda 15 tane falan görmüşümdür.

Tork monster olarak cikti mak. Mt07 biliyotum . Cok eglenceli sapik gibi hizlanan bi makina fakat benim icin 2 dezavataji var. Naked olmasi ve vergisi bir ust dilime geliyor. Er6n ve mt07 cok sevdigim iki mak. Ama uzun yolda daha yorucu olabilir 2 silindir.
Xj6 ile ayni giden hatta dusuk hızlarda xj6yi üzen makinalar biliyorum :) grenajli olmasi sifir titresim ve 4 silindir sesi. Sadece sehir ici olsa mt07 tek favorim. Dediginde haklisin 636 alinir millet kafayi yemis :)

Eger temizini bulursam max 16 ya kadar suziki gsx650f de olur
Max 19da xj6 f icin olabilir modelli oldugu icin 20 ve üstü o makinaya haram bence :)

Fren olayini bende duydum. Markasini unuttum ozel bir fren yagi ve celik fren hortumuyla gayet iyi seviyeye geldigini soylediler. Yuksek hizda ve ardisik frende sisme ve hissiyat kaybi oldugunu soyluyor kullanicilari

johnie
07-03-2016, 15:13
Tork monster olarak cikti mak. Mt07 biliyotum . Cok eglenceli sapik gibi hizlanan bi makina fakat benim icin 2 dezavataji var. Naked olmasi ve vergisi bir ust dilime geliyor. Er6n ve mt07 cok sevdigim iki mak. Ama uzun yolda daha yorucu olabilir 2 silindir.
Xj6 ile ayni giden hatta dusuk hızlarda xj6yi üzen makinalar biliyorum :) grenajli olmasi sifir titresim ve 4 silindir sesi. Sadece sehir ici olsa nt07 tek favorim. Dediginde haklisin 636 alinir millet kafayi yemis :)

Eger temizini bulursam max 16 ya kadar suziki gsx650f de olur
Max 19da xj6 f icin olabilir modelli oldugu icin 20 ve üstü o makinaya haram bence :)

vallahi geçen sene ki piyasası 16-19 arasında gidip geliyordu.
suziki' nin o modele hiç girme derim, ne olduğu belli değil :)
madem öyle bir çılgınlık yapıcaksın, araştır et güzel bir 600F bul işini daha iyi görür - yorgununu bulmak zor tabi ki :)
doğru söylüyorsun, uzun yol yapıyorsan eğer 2 silindir yorar - 4 silindir xj daha çok işini görür.
geçen sene z800 kullandım şehir içinde o bile ara ara yordu açıkçası, uzun yol pek yapmaya fırsat olmadı..

rebel
07-03-2016, 15:46
600f temiz vardida bizmi almadik hacım :) hepsi bitik yav. Temizide ilana dusmeden el degisiyor. Adam 2006 600f e 20 yazmis. Ne olacak bu turkiyenin hali ? 650f turkiyede kullanan cok az ama ilgincdir ki yurt disi hastalari var. 1000 Gsxr kafasi olmasi ve iri bir motor olmasi hosuma gittginden ornek verdim ama sehir ici problem olabilir sanirim asiri buyuk kasasi cok kalipli. Ama o agirliga ragmen(250kg islak) xj6 mt07 er6n hepsinden performansli ilginc :) ve yine o kaliba agirliga ragmen xj6 gibi yakmasi ve kilosunu hissetrmemesi. Yurt disi motor acmadan 100k mil gorenler var nasil bir blok varsa artik :) varsa oneri kabulum.

Surekli artci ile kullanilacak sehir ici disi
Makul yakan makul giden
Ruzgar ve titreşim sorunu olmayan
Sportif gorunumlu.hafif yatik sürüş

Orçun Dikayak
07-03-2016, 19:04
Bence bütçe az biraz zorlanabilirse ben fazer 8 derim pek rakip görmeyecek motor artçı ilede çok çok rahat edersin görünüm olarakta gayet yerinde bana göre.2 kişi var tanıdığım kullanan 2006 fazer 6 dan direk kuşkusuz ikisi birden fazer 8'e geçti ve çok memnunlar.Bende mt07 kullanıcısıyım 2 silindir uzun yolda sorun değil ancak naked olması biraz yorucu olabilir uzunda onun haricinde yakıtı gidişi ile çok memnunum :)

rebel
08-03-2016, 09:11
Bence bütçe az biraz zorlanabilirse ben fazer 8 derim pek rakip görmeyecek motor artçı ilede çok çok rahat edersin görünüm olarakta gayet yerinde bana göre.2 kişi var tanıdığım kullanan 2006 fazer 6 dan direk kuşkusuz ikisi birden fazer 8'e geçti ve çok memnunlar.Bende mt07 kullanıcısıyım 2 silindir uzun yolda sorun değil ancak naked olması biraz yorucu olabilir uzunda onun haricinde yakıtı gidişi ile çok memnunum :)

Tesekkur ederim guzel bilgiler icin :) ama fazer 8 tipini beğenmiyorum yarim grenaj oldugu icin. Ben biraz daha ss e yakin gorunum olmasini seviyorum

Suan icin xj6f favori aday.
Gonul isterki cbr 600f4 olsun ama temizi yok olanlarda 20 k istiyor .
Aklima 2011 cbr600fa da yatmaya basladi.

Istedigim max speed degil vites kucultup gazi actigimda seri sekilde hizlanmasi. Cbr600fa nin 200e kadar cbr600rr arkasinda kalcagini dusunmuyorum.xj6 tabiki daha gucsuz ama daha uygun

Xj6 f ile cbr600fa benim icin bicilmis kaftan modeli seriler. Ss gorunumlu sportouring.