PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Uno Her Konuda Yardım Pls.

S.Yavuz
08-03-2016, 00:11
Merhabalar abilerim, arkadaşlar :)

Şirketimde bulunan unocanı an itibariyle aldım hayırlısıyla :) Şimdi kafama takılan tonlarca şey var :D
Elimizdeki mal belli :) 1997 model Fiat uno sxie. kocaman bişey değil yani. kafamda hiç olmadığı kadar karışık. neler yapılabilir, nasıl güzel olur. güzel abilerimden ve kardeşlerimden yardım baabında yorumlar alabilirsem sevinirim :)

NOT: Araç tamamen kaplama yapılacak ( aklımda imola mavi var ) her yönden + veya - yorumları alabilirsem çok sevinirim :)

RESİM TEMSİLİDİR, EN KISA SÜREDE YÜKLENECEKTİR

http://fs5.directupload.net/images/160308/fkyvxaqj.jpg (http://www.directupload.net)

ysnaiwa
08-03-2016, 02:06
Arkadaşımın uyguladığı aklıma gelen ufak detayları paylaşıyım ; 1) unolara megane 2 vites topuzları işlemsiz uyuyor 2) gösterge ışıklandırması temizlenip ampulleri 0.1 watt büyüğü takılınca sonuç harika oluyor (fazla büyük wattda olmasın erime yapar ısından) 3) küllük ışıklandırması yok minik bir led ile aydınlatılabilir 4) orjinal panjura logo iptali hoş duruyor 5) kaplama yaptıktan sonra tamponun ortasındaki boyasız kısımları piano black yaparsanız mavi renge yakışacağını düşünüyorum. Bu arada imola mavi dediğiniz rengi ilk defa duydum estoril blue'dan bahsediyorsunuz sanırım. Araç yapılınca ortaya nasıl bişey çıkacak merak ediyorum hayırlı olsun ve kolay gelsin :)

Erman067
08-03-2016, 07:56
Merhaba kardeşim 98 model Sx de bende var benim fikrim detaylı iç temizliğini yap pasta cilanı boya korumanı yap dumanlı cam filmini tak sıfıra bas bin derim. :D

bora16
08-03-2016, 09:43
far sis zenon ve 2 numara film arkaya ve camlara rüzgarlık arkadasımızın dediği gibi birde pasta cila yap canavar... ve bmw nin imolared renginden alıntı yaptı iseniz gene bmw den indigoblue tavsiye ederim :)

dahan
08-03-2016, 10:22
mal buuu diyosun yani:) şu benzin zamlarını duydukça hep aklıma,gözümün önüne uno geliyo :)

mur_84
08-03-2016, 10:38
Unoya güzel bir süspansiyon sistemi şart en başta bunu yapın custom olarak çözülür..
Açık filtre ve headers ve güzel bir düz boru ile ayarları da yerindeyse 1-2-3 vites inanılmaz keyif verir hafif olduğu için..
14" üzeri jant takmayın uğraştırır ve performans düşer.. Tempra'nın orjinal jantları bence favori güzel bir tonda boyanabilir.. Bu jantları yurtdışında Uno turbolarda görebilirsiniz..
Kozmetik konusu beni aşıyor ama güzel pasta cila ve cam filmi ufak tefek aydınlatma işleri ile çok güzel durur..

mikelazi
08-03-2016, 12:21
98 hd ie unom vardı.2002de maltepe sahilde takla atana kadar araçta yaptıklarım.
KD yay,milden kısaltılmış monreo amortisör
KD direksiyon
185-55r14 lastik
stilauto jant
51lik düz boru son 2.0vectra
1.4i tipo emme,egzantrik
tipo filtre kepi ve direk filtre
185-55r14 lerle 5.vites 5800 deviri görüyordum.
aklımda bir kule gergisiyle 2.0 tempra disk ve kaliperi kalmıştı.taklaya geldim :)

S.Yavuz
09-03-2016, 00:11
bu kadar güzel tavsiyeye tek tek cevap yazmak isterim doğrusu :)

1-) Megane 2 vites topuzu bi kesnlikte zaten elimde kaldı kalacak olan vites topuzunu korka korka tutuyorum :D
2-) renk konusunda hala kararsızım bu gün bi arkdaşım platinyum veya gümüş gri de çok güzel durur dedi :) birde bordo var aklımda :)
3-) motor konusuna girmeden önce kozmetiğini biraz toplayıp tabiri caizse şu hurdalık görüntüsünü kurtarmayı düşünüyorum :) ondan dolayı port polish falan var aklımda onları yaza saklıycam sanırım :)
4-) jant olarak tork un jantları veya tempranın jantları var aklımda ama bbs 5.5 offsette güzel doğrusu :) çamurlukları şişirtirim büyük ihtimal ama olsun :) yarın da air süspansiyon için görüşücem bakalım :) emre kardeşimiz vardı bursadan onun unosu gitti yeri boş kalmasın diyorum :)
5-) egzoz konusunda da hks 63mm çıkışlı bi egzozum var evde :) orta iptal ve headers 52mm krom boru ile güzel bişeyler alırım sanırım :)

Şimdilik aklımda bunlar var tabi işten güçten vakit bulabilirsem :/ saat 01.08 işten yeni geldim..
Herkeze yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim :)

@mikelazi abi büyük geçmiş olsun. Allah cana vermesin mal yerine koyulur bi şekilde ;)

S.Yavuz
09-03-2016, 23:42
Bu gün evde yeterince dinlenen jbl 38cm 250rms subwoofer ve alpine bilmem ne rms amfimi arabama taktım :) şimdilik gayet iyi tabi :) pazar günü ise ince küçük detaylar var :) birde kaplama yapacağım noktalar var resim çekemedim malesef gece olduğundan dolayı ama hafta sonuna en güzel resimlerle sizlerleyim :)

Erman067
11-03-2016, 09:36
Bu gün evde yeterince dinlenen jbl 38cm 250rms subwoofer ve alpine bilmem ne rms amfimi arabama taktım :) şimdilik gayet iyi tabi :) pazar günü ise ince küçük detaylar var :) birde kaplama yapacağım noktalar var resim çekemedim malesef gece olduğundan dolayı ama hafta sonuna en güzel resimlerle sizlerleyim :)

Teyp Ne kullanıyorsun. Hoparlör olarak mit mi coaxial hoparlör mü taktın.

S.Yavuz
13-03-2016, 02:05
teyp olarak şuan sony kullanıyorum hocam :) arkalarda coax var önlerde 13cm mid var :)

Erman067
19-03-2016, 07:46
Amfi girmek istemez isen Pioneer TS-6965 V2 6x9 tavsiye ederim bende şuan 4 tane arkada var önlerde Pioneer TS-G1332i 13CM 240 WATT çok tatminkar çalıyor.

kazim.akca
19-03-2016, 19:50
Her şeyden önce aracınızı düşürmenizi öneririm. Yaklaşık 1 yıldır Uno 70 S kullanıcısıyım ,unolar çok yüksek ve hafif olduğu için virajlarda çok yatıyor bende 5 ay önce aracı düşürdüm. Önlerde coil arkalar pres ile basıldı. Takla atma korkumu yendim :D

S.Yavuz
20-03-2016, 00:59
Her şeyden önce aracınızı düşürmenizi öneririm. Yaklaşık 1 yıldır Uno 70 S kullanıcısıyım ,unolar çok yüksek ve hafif olduğu için virajlarda çok yatıyor bende 5 ay önce aracı düşürdüm. Önlerde coil arkalar pres ile basıldı. Takla atma korkumu yendim :D

o korku bende de var bakalım spor yay fiyatları da aldı başını gidiyor :D eski düzen devam olacak sanırım :)