PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akaryakıt markası seçimi(DİZEL)

Kullanıcı
08-03-2016, 16:09
Herkese selam sorum
Dizel yakıtta en sorunsuz hangi marka BP mi Shell mi total Mi diğer konuları baktım eski ve çoğunlukla benzin konuşulmuş bide herkes ortak fikri olan şirketin sahip olduğu istasyondan alma bu istanyonları nasıl öğrenebiliriz Şimdiden herkese teşekkürler Hatam varsa affola

ONURRBAKI
08-03-2016, 16:13
OPET konusunda da kullanıcılar kaç km yapıyor merak ediyorum.

B.Koçer
08-03-2016, 16:16
Opet alfaya hiç yaramıyordu bazı kullancılar ıse bayılıyordu
bence markadan cok ıstasyon onemlı dıye dusunuyorum
il ilçe fark ediyor :)

Trance-R
08-03-2016, 16:23
Total-Altunizade, bildiğim kadarıyla Bölge Md. olsa gerek. Yakıtları kaliteliydi.
Bilinen bir gerçek, Shell ve Opet TR'de gayet iyi durumda. Başarıları tesadüf değil. Gerçekten iyi yakıtları olduğu için iyi noktadalar.

EREN34
08-03-2016, 16:31
Mazotu shellden aklı kelden alacaksın :)

Şaka bir yana, Aracım 2.0 hdi;

Opet: Gürültülü çalışma, menzil normal, performans normal
Total: Normal çalışma, normal menzil, performans normal
BP: Normal çalışma, azıcık fazla menzil, performans normal
Shell: Sessiz çalışma, normal menzil, azıcık fazla performans,

yusuf yılmaz
08-03-2016, 16:34
büyük şirketler in hepsi tüpraştan alıyor
istasyondan istasyona nakliye depo pompa filtreleri farkı olabilir katıklar farklı birde yakıtların tamamı aynı yerden yani
şirketlerin kendi istasyonları tabi daha güvenıilir ama bunların sayısı az

Kullanıcı
08-03-2016, 16:37
Benzinal.com diye site buldum orda istasyonların kime ait oldukları filan yazıyor mesale çevşen petrol yada BP petrolleri anonim şirketi
Tabi BP kendi benzinlikleri ismi ne onu bilmiyorum:)

levent
08-03-2016, 16:39
10 yıldır aynı arabaya şehir içinde aynı Shell den alırım.. Aradaki süreçte 1 defa Total aldım o da seçimlerden önceydi, arabanın 125k km deki katalizör iliklerine kadar tıkandı, 20 gün sadece kısa mesafe babam kullandı, döndüğümde araba 3600 devri geçmiyor ve kesiklik yapıyordu, sıka sıka açtım. Shell ile sorun sıkıntı yok.. 134k km oldu.

rebeloghy
08-03-2016, 17:06
Shell'den şaşmıyorum 2.5- 3 yıldır

Quantum
08-03-2016, 18:13
Tuhaf bir şey diyeyim size.. Bu akaryakıt markası konusu otomobilden otomobile değişiyor.(muş meğerse)

Benim aracımda Opet harikalar yaratırken başka bir marka araçta avans sesi yapıyor.
Benim aracımda Shell ile menzil %20-25 kısalırken başka bir otomobilin motorunda hiç bir değişiklik olmuyor.
Benim aracımda BP de motor sesi artarken diğer bir araçta motor sesi azaldığı gibi performans da yükseliyor.
Bunlar tabi sadece örnek.

Diyeceğim o ki bizzat kendiniz deneyeceksiniz istasyonları..
Yalnız şunu diyeyim, Altunizade Total den aldığım motorin o kadar rezildi ki inanamadım ki ben Total i çok severim. Normalde, bildiğim, Motor sessizdir, menzili yüksektir, motor performansı çok iyidir.
Ancak o aldığım bir depo beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Menzil %50 oranında düştü desem yeridir. Performans ise aynı. Ancak avans sesi oldu.
Yanından bile geçmiyorum artık oranın..

omer_yildir
08-03-2016, 18:58
Sektörün içinde yanlış yakıt doğumu, tanka yanlış dolum, tanka su sirayeti, mazota gaz yagi gibi bir çok hadise gordum. Bazı istasyon lar gerçekten iyi. Ama marka bazında değerlendirme yanlış oluyor. Ankara için konuşuyorum 2 adet totalin kendi istasyonu ve 2 adet shelin kendi istasyonu var. Bunlarda yamuk olmaz.

ly3435
08-03-2016, 19:44
izmirde bende bp den mazot alıyorum ki evim aliağa rafineri üzerinde birçok marka tp,lukoil,bpet,aytemiz gibi istasyonlarda eurodizel litre fiyatı 3tl. bp den 3,45 . litrede ciddi fark var. aracım opel combo 1.3. yiğenimde 1.7 dti var hard yazılımlıo aytemizden alıyor ve hatta sürekli gazlıyorda bir problem yaşamadı bu zamana kadar. ben yinede güvenemiyorum.

onursumer
08-03-2016, 19:53
benim kiada hangi marka alırsam alıyım farkeden tek şey sessizlik ve vuruntu shell nitro alırsam vibrasyon birnebze azalıyor onun dışında hiç fark goremedim

Eren G.
08-03-2016, 20:03
Sektörün içinde yanlış yakıt doğumu, tanka yanlış dolum, tanka su sirayeti, mazota gaz yagi gibi bir çok hadise gordum. Bazı istasyon lar gerçekten iyi. Ama marka bazında değerlendirme yanlış oluyor. Ankara için konuşuyorum 2 adet totalin kendi istasyonu ve 2 adet shelin kendi istasyonu var. Bunlarda yamuk olmaz.

Ankarada shellin kendi istasyonlari hangi bayiler ?

EmreS13
08-03-2016, 20:16
İvedik osb deki kendi istasyonu. Elektrokent'in karşı çaprazı. Ostim stadının arka tarafında. Diğerini bende bilmiyorum.

Eski aracım mk2 golf lpg'liydi. Şu anki aracım corsa 1.7 dti. İkisindede depo boşa yakın denedim, kendi aracımda, kendime göre shell en performanslı, en düzgün çalışanını gördüm. Menzil olarak hesaplamadım, fazla km yapmadığım için.

Quantum abinin söylediği +1500 :)

01ayk01
08-03-2016, 20:21
Tir filomuzda ve binek araclarimizda shell veya bp tercih ediyoruz. Ozellikle tirlarda opet yakitla su birikiyor , mazot filtresi erken bitiyor vs. bizim gozlemlediklerimiz bunlar. Shell ve bp ile ilgili hic sorun yasamiyoruz cekis yakit konularinda.

Dayı
08-03-2016, 22:34
Bilkent shell.

Ahmetler shell de kendi istasyonlarıydı ama bir ara devretti diye konuşulduydu.

Eren G.
08-03-2016, 22:53
Goptaki shell bir ara afis asmisti burasi shell turkiyenin kendi istasyonudur diye fakat ben nedense memnun kalamadim o istasyondan. Kurtulus parkinin karsisindaki shell ve libya caddesindeki shellden aldigimda daha uzun yol gidiyorum.

aykutsafakyaman
08-03-2016, 23:57
Symbolde trabzonda shellden baska kullanmadim. Bi iki kere totalle opeti denedim totalden aldigim yakitta gurultulu calisan araba daha beter oldu. Ondan sonra da daha almam dedim shell iyidir iyi .

Berkan
09-03-2016, 00:05
Firma nekadar farkliysa bence arabada okdr fark ediyor

Opet totalde hatta lukoil ve bp te sesli calisma ve menzilim daha az oldu shellden aldigim nitro dizelse bariz fazla km ve daha sessiz motor. Kabaca 1.6crdi olan sasmasin shellden sasmasin. anlar farki 2. 3.depoda

Kullanıcı
09-03-2016, 00:14
Aslında her kafadan ayrı ses çıkıyor kimisi opet benim arabama yaradı diyor kimisi bp'den şaşmam diyor tabi bu söylediklerimde istasyon farkıda önemli acaba 3.4 yakıt markası deneyip Kayıt veri tutan var mı? aracın performansı yakışı hakkında

slowmotion
09-03-2016, 06:35
Arabadan arabaya degisecegi gibi istasyonda cok onemli faktör.

Aracimda shell sesli calisma yapiyor ama 1tik performans iyi. Bp ve opet sessiz ve shelle 1 tık daha az yakiyor.

Yol bilgisayari rolantide shellde 0,4 yaziyor. Bp de 0,3 yaziyor. Ama ortam kosullari sicaklik vs etkileyebilir tabiki. En guzel yontem deneme yanilma bence.

Egr bozuk aracimda, shellden alinca ariza lambasi daha gec yaniyor. Sondurdukten sonra bp opet de birazdaha erken yaniyor buda ilginç :)

Birkere totalden aldim,arac asiri cok yakti. Fiyatta piyasa fiyatinin bayagi altindaydi. Birdaha almadim.

Ufuk
09-03-2016, 06:49
Shellin kendine ait olan 3 tane istasyonunu biliyorum.. sürekli oralardan alıyorum.

by.gkn
09-03-2016, 07:58
polo tdi için 2013 den beri bir aksilik olmadıkça shellden alıyordum bp veya opetten aldığımda menzil hep azalıyordu shell e göre ve opette ses artıyordu. Bir gün totelden almak zorunda kaldım hem menzil arttı hem de çekiş vs kaybı olmadı yaklaşık 4 5 aydır sadece totalden alıyorum. epey memnunum. Ama şu bir gerçekki firmaların kendilerine ait olan işletmelerindeki çalışanların tutumu çok farklı. İlgi alaka çok iyi. Şahıs istasyonlarında genellikle hep bir zorla çalışıyormuş durumu hakim.

mikelazi
09-03-2016, 13:10
maltepe e-5 shell hemde kendi yeri.

çogunlukla mazotu ordan alırım.ama evimin sokagındada bp var acelem varsa bp dende aldıgım oluyor.fakat bp den kesinlikle fulletmem,ihtiyacım kadar alırım.

uzun yolda bol topspeedde bp direk dumana baglıyor.maltepe shell de sıfır duman. :)

Dragger
09-03-2016, 13:20
6 sene Fiat ve Kia grubunda deneyimledim.

BP iyidir, 50-60km kesinlikle fazla gider.

Shell BP kadar dayanmaz ama performansı bir tık daha iyidir.

Opet hiç sevemedim, Opet ile araba daha gürültülü çalışıyor, dumanı daha fazla.

Ufuk
09-03-2016, 13:28
Totalde fena değil geçen 20liralık aldım üstüne benim güvendiğim(shelle ait istasyon)dan 30lira daha aldım. Valla gayet güzeldi. Gidiş falan değişmedi.

kimbubye
09-03-2016, 13:46
Açıkçası kendi araçlarımda denediğimde Yenibosna (Kültür Üni. karşısındaki) Opet'in motorinlerini beğeniyorum. Uzun zamandır iki aracımın harcamalarını da analiz ederim.

Klasik araç kırsal motorinle çalıştığından standart Euro Diesel'ler fazlasıyla ince kaçıyor. O yüzde Eco Force alıyorum. Tek farkı Full Force'dan (Opet'in Euro Diesel'i) biraz daha kükürt oranının yüksek olması. Zaten bu benim istediğim bişey. O yüzden gayet memnunum diyebilirim. Genel tüketimim, Eco Force'un da bir Euro Diesel olması nedeniyle kırsal motorindeki tüketimime göre 1-1.5 lt fazla olduğunu söyleyebilirim. Ama bu gayet normal.

Diğer TDCI aracımda da Full Force kullanıyorum. Menzilim bizim bölgedeki alternatif benzincilere göre daha yüksek oluyor.

Kullanıcı
09-03-2016, 14:10
Istasyonlarin sahış mı yada akaryakıt sahibinin mi olsuğunu nasıl öğrenebiliriz yada bilen var mı bursa için

slowmotion
09-03-2016, 14:27
Benzinal.com da bazi firmalar var bakabilirsiniz

tuFAN
09-03-2016, 14:31
Shell Select yazan yerler genelde Shellin kendi işlettiği istasyonlar

Bir de Pompacının verdiği fişe bakın orda Shell Türkiye A.Ş. yazıyorsa Shellin kendi işlettiği istasyondur

Bazı istasyonlarda da pankart var bu istasyon Shell Türkiye tarafından işletilmektedir diye

AliGizda
09-03-2016, 15:23
Bizim mahallede Opet var ben hep Opet' ten alırım. Kiralama işi yaparken deneme fırsatım oldu 20 liralık mazotla ne kadar yapacak diye, Selamiçeşme Shell ve evin oradaki Opet' i kıyasladım Opet' ten aldığımla daha çok yol yaptım. Alışkanlık oldu artık babamda bende Opet' ten başka bir yerden mazot kesinlikle almayız.

powERS
09-03-2016, 15:24
Genelde Total i tercih ediyorum yada shell den alıyorum.

ogunozcan
09-03-2016, 15:43
dizel opet benzin shell bence

sadun94
09-03-2016, 17:21
Bende her zaman opetten aliyorum benzini de dizeli de, nedense yok enerjisaver yok bilmemne gibi special yakitlar bana pek yalan geliyor. :D

Kullanıcı
09-03-2016, 17:36
benzinal.com daha önce internetten buldum BP,Shell, anonim şirketi diye geçiyor galiba Total:Total Oıl,Doco Petrol Opet:ne diye geçdiğini bulamadım ama forumda diğer arkadaşlar mehmehçik vakfı filan demişti galiba istanbulda var bitek

Kullanıcı
09-03-2016, 17:38
Bende her zaman opetten aliyorum benzini de dizeli de, nedense yok enerjisaver yok bilmemne gibi special yakitlar bana pek yalan geliyor. :D

zaten hepsi yakıtı aynı yerden alıyor ama katkıları katkı maddeleri yakıtı iyileştiyor denilere göre 10 litreye 2 litremi ne katıyorlarmış aslında bütün markalarda olan normal eurodizel aynı aslında istasyon çakallık yapmıyorsa

metin_1989
12-03-2016, 08:25
bende 1,3cdti aracıma cogu kez shellden alırım hepsını denedım ya seslı calısma ya menzıl yada performans yetmezlıgıyle karsılastım ama bu dedıklerımın hıcbırı shell nıtro+da yok özellıkle merter sag taraftakı ıkı shellde guzel bırde cevızlıbagdakı shell onun dısında almamaya gayret gösterıyorum

melihyilmaz
12-03-2016, 11:03
aytemiz alıyorum çok çok ucuza geliyor şhell de bp de opette denedim hepsi aynı neresi ucuzsa ordan alıyorum gidişinde sesinde menzilde hiç bir fark yok. benim arkadaşım class diye bir yerden alıyor bursa merkeze yeni açıldı oda çok memnun hemde cok daha ucuz.

mbulur
12-03-2016, 11:04
Bu tarz konular daha önce defalarca açıldı, yazıldı, tartışıldı. Tekrar hatırlatmak gerekirse:

1) Akaryakıt firmalarının tamamı yakıtı aynı yerden alıyor. Bunlar İstanbul için Tüpraş, Ankara için Kırıkkale, İzmir için Aliağa, Mersin için Ataş rafinerisidir. Dolayısıyla yaşadığınız şehir bu rafinerilerin bulunduğu hangi şehire yakınsa yakıtı aldığınız firma oradan alım yapıyordur.

2) Akaryakıt firmaları sattıkları yakıtlara çeşitli katıklar ekliyorlar ve kendi yakıtlarının daha çok performans yada daha çok menzil sunduğu yönünde açıklamalar yapıyorlar. Akaryakıta gerekli olan katıklar rafinerilerde yakıtın işlenmesi sırasında ekleniyor. Dolayısıyla firmaların katıklarıyla fark yarattığını açıklaması çoğunlukla palavradan ibaret.

3) Aldığınız yakıtın kalitesini belirleyen faktör marka değil akaryakıt istasyonunun kendisidir. İstasyon yakıta çeşitli kimyasallar karıştırarak hile yapmıyorsa, yakıtları depoladığı tankların belirli zamanlarada yapılması gereken tank temizliği işlemini zamanında yada zamanından önce yaptırıyorsa, yakıtların depolandığı tanklarda aşırı korozyon ve korosyona bağlı yakıtın kalitesini bozacak sıkıntılar yoksa, aracınıza yakıtın konduğu tabancaya bağlı filtreler kaliteliyse ve filtreler zamanında değiştiriliyorsa, O istasyondan aldığınız yakıt en iyi yakıttır.

Kısaca tüm istasyonlarda satılan yakıt esas itibariyle aynıdır.

Yakıtı en dürüst olan ve en ucuza satan istasyondan alın.

Satanael
14-03-2016, 23:05
aytemiz alıyorum çok çok ucuza geliyor şhell de bp de opette denedim hepsi aynı neresi ucuzsa ordan alıyorum gidişinde sesinde menzilde hiç bir fark yok. benim arkadaşım class diye bir yerden alıyor bursa merkeze yeni açıldı oda çok memnun hemde cok daha ucuz.

Benim palio boşuna aca aca gitmiyormus seni :D pintilik yapma gel shellden al.

Sen boşa konuşmazsın melih dediğin gibi bu yakıt bitsin bide aytemiz deniyelim bakalım..

oselami
15-03-2016, 09:51
geçen seneye kadar petrol ofisinden aldım. bu sene ostime yeni opet açıldı ordan alıyorum. sanki opet biraz daha iyi. menzilde ufak bi artış var

Slammed
15-03-2016, 22:31
Gulf'dan alırım (otoban kenarı ıstasyonu) Jo oil'den alırım ( buda aynı sekılde) amaaa yolda kalsamda totelden almam bı kez sogudum daha hayatta almam. Shell&Opet tercıhım

gokhansaler
16-03-2016, 19:19
akaryakıt hepsi aynı ondan şüphen olmasın yukarıda bir arkadaşın dediği gibi petrol sahibi sahtekarsa yapacak tek şey oradan bir daha yakıt almamak.

Neqromonqer
20-12-2016, 19:43
HadimkÖy total uzak durun pederİn arac 1.5 megane dİzel yakit aldim 3 dk sonra enjeksİyon arizasi motoru kapatin kirmizi isik felan cikti eve zor attim kendimi dur kalk vs aman dİkkat !

Oznsrl
20-12-2016, 20:49
110bin kmdir shellden alıyorum bi problem yaşamadım yakıtla alakalı. senede 2-3 seferde şehirlerarası yollarda opet bulmak daha kolay olduğu için opetten alırım. Opete kötü demiyorum ama benim arabaya yaramıyor çabuk bitior çok duman atıor

Ranthor
20-12-2016, 20:55
Bu tarz konular daha önce defalarca açıldı, yazıldı, tartışıldı. Tekrar hatırlatmak gerekirse:

1) Akaryakıt firmalarının tamamı yakıtı aynı yerden alıyor. Bunlar İstanbul için Tüpraş, Ankara için Kırıkkale, İzmir için Aliağa, Mersin için Ataş rafinerisidir. Dolayısıyla yaşadığınız şehir bu rafinerilerin bulunduğu hangi şehire yakınsa yakıtı aldığınız firma oradan alım yapıyordur.

2) Akaryakıt firmaları sattıkları yakıtlara çeşitli katıklar ekliyorlar ve kendi yakıtlarının daha çok performans yada daha çok menzil sunduğu yönünde açıklamalar yapıyorlar. Akaryakıta gerekli olan katıklar rafinerilerde yakıtın işlenmesi sırasında ekleniyor. Dolayısıyla firmaların katıklarıyla fark yarattığını açıklaması çoğunlukla palavradan ibaret.

3) Aldığınız yakıtın kalitesini belirleyen faktör marka değil akaryakıt istasyonunun kendisidir. İstasyon yakıta çeşitli kimyasallar karıştırarak hile yapmıyorsa, yakıtları depoladığı tankların belirli zamanlarada yapılması gereken tank temizliği işlemini zamanında yada zamanından önce yaptırıyorsa, yakıtların depolandığı tanklarda aşırı korozyon ve korosyona bağlı yakıtın kalitesini bozacak sıkıntılar yoksa, aracınıza yakıtın konduğu tabancaya bağlı filtreler kaliteliyse ve filtreler zamanında değiştiriliyorsa, O istasyondan aldığınız yakıt en iyi yakıttır.

Kısaca tüm istasyonlarda satılan yakıt esas itibariyle aynıdır.

Yakıtı en dürüst olan ve en ucuza satan istasyondan alın.

Icine eklenebilen katki orani 1% mi binde 1 mi neydi..
Yakit genelde bir yerden ithal edilmiyor ve hepsi ayni yerden geliyor.

Gerisi sadece pazarlama.

SinanAdalı
20-12-2016, 21:48
Son zamanlarda havalimanı shell'den almaya başladım. Sanki diğer shell istasyonlarına göre yakıt ve performans daha iyi geldi bana. İş yeriminde dibi oldugu için hep ordan almaya gayret gösteriyorum. BP ve Opet km olarak beni geriye atıyor genelde.

997TT
21-12-2016, 01:25
Sadece Tupras dan aliniyor ve tum yakitlar ayni denmesi cokk yanlis olmus...

AliGizda
21-12-2016, 10:37
Ben sadece Opet' ten hep 50 liralık alıyorum.

sword
21-12-2016, 10:43
gecen pendık tarafında lukoil gördüm normalde 4,45 olan mazot 3,96 idi farka bak :)

Orhan
21-12-2016, 10:56
Mazotu shelden alırım istasyon önemli ama

fdoganb
21-12-2016, 11:16
1.6 tdi 105lik araç için mümkün olduğunca ataşehir shell'den bazen nitro bazen fullsave alıyorum. nitro ile fullsave arasında net bir fark gözlemleyen var mı?

mirafiori
21-12-2016, 11:35
Ayrı konu açmak istemedim sorun yakıtla alakalı olunca...
Araç Fiat linea 2015 model şirket aracı sıfırdan beri ben kullanıyorum. Shell taşıt tanıma sistemi var. Her yakıt aldığımda tamamen dolduruyorum depoyu fakat yakıt göstergesi dibe kadar dayanmıyor, bazen çeyrek deponun yarısı kadar geride kalıyor ibre. Pompa attıktan sonra ekleme yaptırıyorum. Tamamen dolduruyorum. Yüzde 90 durum böyle. İstasyona göre değişiyor ibrenin durumu bazı istasyonlarda dibe dayanıyor. Ne ile alakalıdır sizce şamadıramıdır? Pompa basıncı ile mi alakalıdır ? Ciddi bir sorun mu değil ama uyuz oluyorum niye böyle diye :D
Genel konuya değirsem uzun süredir taşıt tanımadan dolayı Shell'den aldığım için farklı markaları ile karşılaştırma yapamayacağım ama genel memnun olduğum bir marka.

onursumer
21-12-2016, 11:46
1.6 tdi 105lik araç için mümkün olduğunca ataşehir shell'den bazen nitro bazen fullsave alıyorum. nitro ile fullsave arasında net bir fark gözlemleyen var mı?

ben farkı sadece kia da gordum oda birasyon ve seste azalma oldu 1-2 denediğimdeki gozlemim bu ama i30 da vs hiç bir fark gormedim

oss
26-12-2016, 21:08
1.3 multijet için
shell en iyisi
opet bp lukoil(en sessiz) güzel
petrol ofisi ipragaz go sıkıntısız artı bir artış gözlemlemedim
total vasat bildiğin araba 20 hp kaybetti turbo çok geç gelmeye başladı :)
1.6 tdi için
shell en iyisi
bp lukoil ipragaz go petrol ofisi total orta karar normal mazot :)
opet vuruntulu sesli kalın olduğundan yada yoğun

Kadirolgac
26-12-2016, 21:36
Her kafadan bir ses çıkmış kimisi opetten aldım duman atmaya başladı demiş kimisi total daha az gidiyor vs. Bence bunları çoğu psikolojik veya sizin aracınızın o anki çıkardığı sorundan veya şartlardan kaynaklanıyor. Şahsen ben yabancı firmaların cebine 3 kuruş gireceğine Türk firma kazansın diye opetten alıyorum tavsiye ederim

İbrahim33
26-12-2016, 21:40
Ben hep opet'ten alıyorum , biraz gürültülü çalışıyor araba ama menzili opet kadar uzun gideni tecrübe etmedim ben daha. Shell'den ne zaman aldıysam performans bir tık yüksek , menzil farkedilir derecede düşük oldu. bp ve totalide denedim ama opet kadar uzun menzil vermedi onlarda...

Burak K.
26-12-2016, 21:40
Sadece Shell'den alıyorum. Opet falan Allah korusun görür görmez sövüyorum.

EREN34
26-12-2016, 23:33
Ayrı konu açmak istemedim sorun yakıtla alakalı olunca...
Araç Fiat linea 2015 model şirket aracı sıfırdan beri ben kullanıyorum. Shell taşıt tanıma sistemi var. Her yakıt aldığımda tamamen dolduruyorum depoyu fakat yakıt göstergesi dibe kadar dayanmıyor, bazen çeyrek deponun yarısı kadar geride kalıyor ibre. Pompa attıktan sonra ekleme yaptırıyorum. Tamamen dolduruyorum. Yüzde 90 durum böyle. İstasyona göre değişiyor ibrenin durumu bazı istasyonlarda dibe dayanıyor. Ne ile alakalıdır sizce şamadıramıdır? Pompa basıncı ile mi alakalıdır ? Ciddi bir sorun mu değil ama uyuz oluyorum niye böyle diye :D
Genel konuya değirsem uzun süredir taşıt tanımadan dolayı Shell'den aldığım için farklı markaları ile karşılaştırma yapamayacağım ama genel memnun olduğum bir marka.

Dolum yapan istasyon ile alakalı. İstasyon tank ve pompa filtreleri ne kadar sık değişirse yani ne kadar temiz olursa yakıtı o denli hızlı basabilir. Hızlı basılan dizelde deponda köpürme yaptırır ve tabanca erken atar.

Aklıma gelen bu. Ben genelde yakıt alırken pompa sayacına bir göz atarım. Hem pompanın sıfırdan başladığından emin olmak için hemde sayaç hızına bakmak için. Baktım ki yavaş 20 lirada alımı keserim. Yıllarca istasyon yazarkasalarına baktım. Bakımsızlık en masumu.

edit: Şamandıra da olabilir tabi :) Peugeotta kadran testi var. Fiatta var mı araştır istersen

Kadyr
04-01-2017, 08:21
sürekli bp den alan biriyim eski aracımda da bu aracımda da memnundum. araç punto 1.3 dizel şuanki. dedimki bir de totalı deneyelim. depoyu fulledim 1 -2 gün sonra araç ilk çalıştıktan sonra otoparkın yokuşunu zor çıkmaya başladı gaz yemiyor soğukken. ısınındıktan sonra sorun olmuyor. sadece soğuk iken ilk çalıştırmada yaptı. 500 m gittim ufak bir yokuş geld. stop edip çalıştırdım gene aynısını yaptı. sonra yolda giderken sorun yok. ne enterasan durumdur anlamadım yarım depo bitti gidip yine bp alıcam denicem arabayı. totalden aldıktan sonra oldu lanet olsun

aposport
04-01-2017, 08:35
sürekli bp den alan biriyim eski aracımda da bu aracımda da memnundum. araç punto 1.3 dizel şuanki. dedimki bir de totalı deneyelim. depoyu fulledim 1 -2 gün sonra araç ilk çalıştıktan sonra otoparkın yokuşunu zor çıkmaya başladı gaz yemiyor soğukken. ısınındıktan sonra sorun olmuyor. sadece soğuk iken ilk çalıştırmada yaptı. 500 m gittim ufak bir yokuş geld. stop edip çalıştırdım gene aynısını yaptı. sonra yolda giderken sorun yok. ne enterasan durumdur anlamadım yarım depo bitti gidip yine bp alıcam denicem arabayı. totalden aldıktan sonra oldu lanet olsun

Total el değiştirdikten sonra maalesef bitti.

Shell vpower dizel e döndüm ben. Onu da her yerden almamaya çalışıyorum çünkü Shell istasyonlarının hepsi de aynı kalitede değil. Ankara Konya yolu hacıbaba nın yanındaki Shell den fullemiştim. İstanbul a dönerken cankurtarana varmadan depo yarıya indi. Shell e sikayet ettim. El değiştirmiş şimdi istasyon. Shell Türkiye işletiyormuş. Son gidişimde yine aynı yerden fulledim. Bu sefer normal yaktı.

İbrahim33
04-01-2017, 09:05
Total'den ne zaman mazot aldıysam sorun yaşadım. Uzak durun total'den. Opet - Shell - Po dışında akaryakıt almayın. Mazotta ucuza kaçacağım diye enjektör pompa yiyenlerle dolu sanayi.

optimus_prime
04-01-2017, 09:11
dizelde shellden başkası yalan.

EREN34
04-01-2017, 09:11
Total el değiştirdikten sonra maalesef bitti.

Shell vpower dizel e döndüm ben. Onu da her yerden almamaya çalışıyorum çünkü Shell istasyonlarının hepsi de aynı kalitede değil. Ankara Konya yolu hacıbaba nın yanındaki Shell den fullemiştim. İstanbul a dönerken cankurtarana varmadan depo yarıya indi. Shell e sikayet ettim. El değiştirmiş şimdi istasyon. Shell Türkiye işletiyormuş. Son gidişimde yine aynı yerden fulledim. Bu sefer normal yaktı.

Total'den ne zaman mazot aldıysam sorun yaşadım. Uzak durun total'den. Opet - Shell - Po dışında akaryakıt almayın. Mazotta ucuza kaçacağım diye enjektör pompa yiyenlerle dolu sanayi.

Total kesinlikle beş para etmez. Arkadaş 1.4 hdi aracına totalden yakıt aldı. Full deponun çeyreği bittikten sonra çekiş kaybı yaşadı ara ara. Şimdi motor arıza lambası yanıyor. Depoyu bitirip düzgün bir yakıt alacak.

BKM Express Total Mobil Ödeme kampanyasından 75TL al 50TL öde yaptı 3 kere, "Ben yapmam. Shell gibisi yok" dediğimde salak muamelesi yapmıştı.

Shell. Günümüz şartlarında en iyi yakıt Shell arkadaşlar.

orka
04-01-2017, 09:19
kendi aracımda 3 yıldır yüzde 90 lık bi oranla totalden yakıt alıyordum hiç sıkıntı yaşamadım. ama son 1-2 aydır devamlı lukoilden alıyorum. şehir içinde olan istasyonlarından. indirim kartımda var hiç bir sorun yaşamadım. aracı 3 yıldır kullandığım için farklılıkları tabi hissediyorum. sesi totalden kesinlikle daha az, menzil totalden uzun . indirimle arada oluşan farkla alakası yok bariz fark var. gidişi çok güzel onda da sıkıntı yok. shell menzili hepsinden kısaydı shellde kullandım. hatta bi kere istanbul ordu arası istanbuldan yola çıktığımda shell nitro ile fulledim istanbul merterde kendi istasyonundan. çamlıca gişelerden sonra araç öksürür gibi kesilmeler yaptı tövbe ettim. velhasıl lukoilden memnunum evimede çok yakın . tavsiye ederim. normal euro dizelinide kullandım lukoilin bi sıkıntı yaşatmadı bana. aracım bu arada 200 k oldu :D

aposport
04-01-2017, 09:32
kendi aracımda 3 yıldır yüzde 90 lık bi oranla totalden yakıt alıyordum hiç sıkıntı yaşamadım. ama son 1-2 aydır devamlı lukoilden alıyorum. şehir içinde olan istasyonlarından. indirim kartımda var hiç bir sorun yaşamadım. aracı 3 yıldır kullandığım için farklılıkları tabi hissediyorum. sesi totalden kesinlikle daha az, menzil totalden uzun . indirimle arada oluşan farkla alakası yok bariz fark var. gidişi çok güzel onda da sıkıntı yok. shell menzili hepsinden kısaydı shellde kullandım. hatta bi kere istanbul ordu arası istanbuldan yola çıktığımda shell nitro ile fulledim istanbul merterde kendi istasyonundan. çamlıca gişelerden sonra araç öksürür gibi kesilmeler yaptı tövbe ettim. velhasıl lukoilden memnunum evimede çok yakın . tavsiye ederim. normal euro dizelinide kullandım lukoilin bi sıkıntı yaşatmadı bana. aracım bu arada 200 k oldu :D

Lukoil- Akpet severlere gelsin ;) Reklamı da mazotu gibi maşallah ;)

https://youtu.be/fcZnEtIkRPQ

Kadyr
04-01-2017, 09:34
totaldan sıkıntı yaşayan bir ben değilmişim demek. adamlara şikayet ileticem o bile doğru düzgün çalışmıyor. demirören petrolmüşşşş. şimdi würth atıp bp ile fulleyeceğim inş hemen düzelir.
bu arada total ucuz değil normal fiyat. bir ara memnuniyeti olan bir firma idi bundan dolayı denemek istemiştim.

orka
04-01-2017, 09:37
Lukoil- Akpet severlere gelsin ;) Reklamı da mazotu gibi maşallah ;)

https://youtu.be/fcZnEtIkRPQ

valla çalıştıgım kurumda videolar ve resimler engelli olduğu için izleyemedim . anlatın videoyu :D

aposport
04-01-2017, 09:40
valla çalıştıgım kurumda videolar ve resimler engelli olduğu için izleyemedim . anlatın videoyu :D

anlatılacak gibi değil. Seyretmen lazım.

AliGizda
04-01-2017, 09:43
anlatılacak gibi değil. Seyretmen lazım.

Link varsa gönderebilirmisin abi? Bende de açılmadı. Merak ettim doğrusu

orka
04-01-2017, 09:47
tmm gördüm halay tv nin reklamı :D bigün shellden de reklam alırlar merak etmeyin :D

aposport
04-01-2017, 09:50
Link varsa gönderebilirmisin abi? Bende de açılmadı. Merak ettim doğrusu

Kazandıran Kart Flash Kart - YouTube (https://youtu.be/fcZnEtIkRPQ)

ottoman32
04-01-2017, 11:09
opette dizel de iyi değil bence.. bi ara ankara afyon arasından almıştım düşünün 1.3 multijet enejoktorler gitti mazottan olmuş.. elimde fiş vardı kamera kaydı ve servis faturasıyla dayandım ödediler :)

ahmet3425
04-01-2017, 11:47
ben lukoilden alıyorum gs indirim kartı ve haftasonları %5 indirim var. bi sıkıntısını görmedim 45 lt lukoil euro dizel ile sehir içi 780 km gitti birdahaki sefere opette fulleyip kac km yaptıgına bakacagım.

dirk
04-01-2017, 12:38
şirket kartıyla Po alıyorum kendi aracıma opetten alıyorum. Yakıt mevzusunu bilmem ama tuvaletleri için gidiyorum.

ErayCerit
04-01-2017, 12:45
Benden araba alınmazmış demek ki :D :D Tabelaya bakıyorum neresi ucuzsa giriyorum dolduruyorum. Ne dizelde ne benzinlide yıllardır bir sorun yaşamadım allaha şükür :)

Denizyaren
05-01-2017, 14:35
Tek yakıt aldığım yer shelll

E21hamza
05-01-2017, 15:19
Totalden mazot alıyordum fakat dün ve önceki gün hava -10 ve -14 dereceydi aracı çalıştıramadım. Marşa bastığımda araç çalışacakmış gibi oluyordu fakat çalışmıyordu, bilgi ekranında mazot filtresinde su var uyarısı alıyordum. Bugün tekrar denedim hava 4 dereceydi ve araç çalıştı mazotta su olduğu kesin yani. Zaten araç bariz şekilde performanstan düşmüştü. Şimdi gidip Shell Nitro ile doldurdum araba kendine geldi bundan sonra tek adres Shell.

Kadyr
05-01-2017, 16:02
Bu adamlari nereye sikayet edicez herkes magdurmu olmali. Epdk ya sikayet olurmu? Problem yasayan herkesin sikayet etmesi gerekli bence. Totale sikayet ettim cevap yok

997TT
05-01-2017, 16:12
Total=Demirören
Neden alıyorsunuz? Her turlu tezgah var...

Kadyr
05-01-2017, 16:23
Murat abi bi kere denemek icin alalim dedik lanet olsun

marikan
06-01-2017, 10:45
İki farklı şehirde de tek istasyondan ve sadece Shell Nitro+ alıyorum. Yakıt ile ilgili bir sıkıntım şikayetim olmadı.

huseyinturk
06-01-2017, 11:48
Şahsi aracıma hep shell alırım, 53000de clio sattım hep shell kullandım çalışması ilk gün gibiydi satarkende.
Oobüse yenibosna petrol ofisinden %10 indirimli alıyoruz, bp ile aynı yakıtı yakıyor tl olarak. Shelli hiç kullanmadım otobüste araç yıkama hizmeti vermiyorlar diye, opetin yakıtında araç iyi gidiyor ama çok yakıyor.

powERS
11-01-2017, 09:26
Bende Totalden alıyordum hep, shell ide sevmiyorum bir kere motor korumaya kadar girdi getz te. Totalde de hiç sıkıntı yaşamadım, fakat yorumlardan sonra artık yanaşmam.
997TT murat bi peki sonuçta ortada bir marka var. Belirli standartları yakalamak zorunda değillermi ona göre kontrolleri olmuyormu ki ?

wekoo
11-01-2017, 09:44
shell veya bp şaşmam

Kadyr
11-01-2017, 10:01
depo yarıya düşünce würth katkı ile bp den tekrar doldurdum. ilk günden sabah aynı sorun oldu ertesi gün ve sonrasında araç kendine geldi. würth katkı zaten atacaktım madem böyle bir durum oldu aradan çıksın diye attım. bir daha yolda kalırsam anca total alırım. şikayete geri dönüşte yok lanet olsun , haram zıkkım olsun verdiğim 180 tl.

Jön Türk
11-01-2017, 10:04
65 hp symbol'e moil'den az bir miktar mazot almıştım bitmek üzereydi, dün arabada bir çekiş düşüklüğü sanki 35 40 hp var yada yok halde..shellden üzerine mazot aldım kendine geldi araba birdaha mı asla

Mpower
11-01-2017, 17:53
Bir multijet kullanıcısı olarak söyleyeyim arabam yakıtın kalitesini bariz hissettiriyor opet,total vb firmalardan aldığım da hem daha az km yapıyorum hem aracım duman yapmaya başlıyor hemde performans düşüyor shell ve bp özellikle shell daha performanslı ve daha fazla yol gitmemi sağlıyor mümkün oldugunca shellden alıyorum

997TT
11-01-2017, 21:36
Total TR den cıktı,denetlıyecek kım? Oyuzden aman dıyım...
Buarada Atasehır memorıal hastanesıne gelmeden kı ıstasyon neydı?

Seven7
11-01-2017, 23:37
Shell kesinlikle dizel konusunda bariz üstün benim gözümde. Bp ve Opet kullandım, ikisinde de aracım Shell'e göre daha fazla yaktı.

mhuratboz
12-01-2017, 01:46
Maslak Mehmetçik Vakfı OPET Diğer Yerlerden Aldığım Zaman Kesinlikle Arba Gitmiyor Gaz Tepkisi Düşüyor.

E46
13-01-2017, 08:59
Bence shell az yakıyor total petrol ofisi şu km gidiyor işleri tamamen izafi şeyler bunun kıyaslaması ancak laboratuvar ortamında yapılabilir. hava sıcaklığından lastik basıncına kadar fark eden birşeyde kıyas yapılamaz aynı yolu aynı sıcaklıkta ve aynı lastik basıncıyla bile gitseniz trafik dediğimiz ve kontrol edemediğimiz değişken bir faktör var. Rüzgar tersten eser yakıt artar :) o yüzden bunu yaptığı yol ile kıyas yapamayız daha somut şeyler lazım. Tamamen psikolojik

Yakıt olarak Shell V-power alıyorum.

997TT
13-01-2017, 12:55
Atasehır Opet(memorıal arkası) mazot aldım,araba sacmaladı,servıslık oldum! Aman dıkkat!

ottoman32
13-01-2017, 13:06
Atasehır Opet(memorıal arkası) mazot aldım,araba sacmaladı,servıslık oldum! Aman dıkkat!

geçmiş olsun abi

gkhn55
13-01-2017, 13:53
Turbo olmayan düz dizel araçlarda euro kullanan varmı?Total normal mazot kullanıyorum menzili euro'ya göre farkediyo baya.

997TT
14-01-2017, 00:11
Turbo olmayan düz dizel araçlarda euro kullanan varmı?Total normal mazot kullanıyorum menzili euro'ya göre farkediyo baya.

Arac nedır?

free-hifi
14-01-2017, 00:46
Tırci kamyoncu kalın mazot diyor ona :) opet te eco geçiyor shell in ucuzu opet ten daha çok gidiyor diye iddiaları var opet kabul etmiyor. Murat abi Fikret Ozturk dünyanın en kaliteli mazot unu biz getiriyoruz dedi doğru mudur. Made in india

free-hifi
14-01-2017, 00:49

Dinlenmemiş mazot vermiş olabilir abi

aroglu
14-01-2017, 01:25
istanbul'da yaşamıyorum fakat aracı aldığımdan bu yana devamlı TP den aldım. bir sıkıntıda yaşamadım :) kimsenin yazmaması tercih listesinde olmayışında mı yoksa yakıt kalitesi mi ?

997TT
14-01-2017, 11:05
Dinlenmemis degil,malesef kalitesiz yakit ve bakimi yapilmis istasyon alt yapisi. Ben buyuk sorun yasadim,sizler yasamayin. Kendi yerimden doldurdum hemen ariza gitti. Mazot filtresinden bir suru su cikti!
Herkes ayni yerden aliyor. Yurtdisida hemen hemen oyle. Nerden getiriyorlar?

EREN34
14-01-2017, 12:28
Dinlenmemis degil,malesef kalitesiz yakit ve bakimi yapilmis istasyon alt yapisi. Ben buyuk sorun yasadim,sizler yasamayin. Kendi yerimden doldurdum hemen ariza gitti. Mazot filtresinden bir suru su cikti!
Herkes ayni yerden aliyor. Yurtdisida hemen hemen oyle. Nerden getiriyorlar?

Sektörün içindeki adamın başına geliorsa normal vatandaş ne yapsın?

yakıt filtresi değiştirip depodaki yakıttan kurtularak çözdün sanırım?

Geçmiş olsun abi

gkhn55
14-01-2017, 13:07
Arac nedır?

1.9d berlingo 2005 düz dizel.Diğer düz dizeller içinde merak ediyorum.1.7dtı vs.Bu model aralıklarında euro olmadığı için euro almak mantıksız geliyor bana.Düz yakıtta menzilim daha iyi hemde.

gkhn55
14-01-2017, 13:13
istanbul'da yaşamıyorum fakat aracı aldığımdan bu yana devamlı TP den aldım. bir sıkıntıda yaşamadım :) kimsenin yazmaması tercih listesinde olmayışında mı yoksa yakıt kalitesi mi ?
Yakıtının çok iyi ve temiz olduğunu sanayide araçların periyodik bakımını yapan ustalardan duymuştum(filtre temizliğinden)dolayı istasyon ağı geniş olsada keşke tp kullansak.

Kadyr
14-01-2017, 14:33
Keske sorun yasadigimiz istasyonlari sikayet edebilecegimiz adam gibi yer olsada gidip kafalarina cokseler

997TT
14-01-2017, 17:30
TP satıldı arkadaslar 3 hafta once ve alan fırma pek guvenılır degıl,bılgınıze....

Tunacan
14-01-2017, 18:22
Opet eurodiesel ile shell nitro arasında ne fark vardır? Hangisi neden tercih edilmelidir?

997TT
14-01-2017, 21:20
Hızlı gıtmek ıcın nıtro(setan)
Gunluk opet

Seyfettin777
17-01-2017, 12:40
Gebze'de oturan varsa gitmesin Balkan Petrol Shell'e, kazandırmayın böyle tiplere beş kuruş.

17 ocak 2017 shell rezaleti - gundem - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/17-ocak-2017-shell-rezaleti--5280669?a=popular)

marikan
08-03-2017, 21:36
Nitro+ mazotun katkıları aşağıdaki maddelermiş. Ve motordaki kurumu temizlemeye yönelikmiş. Kimyager bir arkadaş varsa yorumlayabilir.

-Distilatlar
-Alkane
-Naftalin
-Kümen

Paradox
20-04-2017, 12:55
Shell'in fuel save olanı nitroya göre daha mı fazla km yaptırıyor aralarında da 2 krş fark var !

CemBerk
20-04-2017, 15:06
Bp'nin mazotu iyi midir? yıllardır 4 aracımıza aynı firma Total'ken mazot alıyorduk son 1 yıldır BP oldu herhangi bir sıkıntı görmedim fakat içimde kuşku var yolu uzatıp Shell mi denesem ?

GEB
22-04-2017, 02:42
206 aracımda hep Shell v-power nitro+ kullandım 1 kere mecburen BP'den fulledim depoyu. Yarım depo bitmeden, saniyesinde marş alan araba gıy gıy gıy marş almamaya 3-4. uzun basışta çalışmaya başladı. Pompacıya götürdüm ne işlem yaptığını söylemedi ama bunun sonucu 200 liraya patladı bana :) Shell'den hiç bir sıkıntı yaşamadım kendi işlettiği yerden almaya özen gösteriyorum.

Rafet01
22-04-2017, 09:00
Sürekli yolu uzatıp shellden dolduruyorum. Niyeyse kalite hissi veriyor.

tr_select
22-04-2017, 09:02
shell nitro nedense daha bi atik oluyor.
bp az km yaptırıyor. Dikkate almalı.

enesarda
24-04-2017, 11:30
Shell Türkiye Turcas Petrol A.Ş. şubelerinden alıyorum. Ankara da İskitler Bizim market yanı ve Eskişehir yolu Halkbank binası önünde. Şehir içinde Dizel için Nitro yu tavsiye ederim. İçindeki katkı gerçekten performansa yardımcı oluyor.

orka
24-04-2017, 14:51
aylardır aynı yerdeki (Samsun/Atakum Atakent) Lukoil'den alıyorum. hem performans olarak üzmedi hem de menzili çok ama çok iyi. aracıma titiz biriyim. yıllarca total shell (Total excellium ve katkısız euro dizel, shell nitro da kullandım GTL'de fuelsave de) kullandım. önemli olan istasyon dürüstlüğü. markanın çok önemi yok. haftasonları kampanyası da var 20 25 kuruş uygun veriyor. diğer şımarık şirketlere daha uğrayacağımı sanmıyorum mecbur kalmadıkça. denetlenebilen merkezi yerdeki x marka istasyonlardan hangisi uygunsa oradan alabilirsiniz.

Berkerr
24-04-2017, 16:36
Yaklaşık 50 araçla Opet'ten Shell'e geçtik çeşitli istasyonlardan alıyoruz uzunyolda sürekli aynı yolu yapan araçlarda yaklaşık %5'lik bir yakıt tasarrufu ve daha sessiz çalışma oldu. Kendi aracımda da çalışma sesi azaldı yakıtı ölçecek kadar binemedim henüz. :D

Diğer araçların şöförleri zaten doldur devam et :D

gespenster
24-04-2017, 19:16
shell nitro dizel

enesy
24-04-2017, 20:54
Clio 4 dci kullanıyorum , anlaşma opet euro dizel di eco dizel'e çevirdi şirket.

Yaklaşık 3 aydır eco dizel alıyorum. Fark edermi o kadar aman abartıyorlar diyordum.

Aracın sesi soluğu değişti.
Ortalama yakıt tüketimim yaklaşık 0.3 0.4 lt arttı uzun dönemde.
Performans olarak az da olsa fark ediyor yokuşta vs ( ki zaten yakıt mükemmel olsa da performans yok ya o ayrı :) )
Araç sarsıntılı çalışıyor.

Euro dan şaşmamak lazım turbo dizel araçlarda.

orka
25-04-2017, 08:05
bütün yakıtlar rafineriden belli standartlarda ve euro dizel olarak çıkıyor. istasyonlar kendi sözüm ona katkılarını koyuyorlar. ben EPDK yerinde olsam bu yakıta katkı olayını kaldırırım tek tip standart sağlardım. müşteride artık yakıt için değil hizmeti güzel olan istasyonu tercih ederdi. gerçi bu ne kadar sağlanabilir bilmiyorum ama uç bir düşünce oldu :D:D

AliGizda
02-05-2017, 10:00
Opet Mehmetçik Vakfından doldurmuştum depoyu diğer istasyonlarda 525 km' de ışık yakan arabam 644 km yol yaptı. Artık mazot almaya Pendiğe gidicem.

golgeoyunu03
02-05-2017, 10:10
Opet Mehmetçik Vakfından doldurmuştum depoyu diğer istasyonlarda 525 km' de ışık yakan arabam 644 km yol yaptı. Artık mazot almaya Pendiğe gidicem.

Maslakta da mehmetçik vakfına ait opet bulunuyor , hangisi yakınsa :)

AliGizda
02-05-2017, 10:35
Maslakta da mehmetçik vakfına ait opet bulunuyor , hangisi yakınsa :)

Teşekkürler, maslak daha yakın. Bu kadar farkedeceğini gerçekten hiç düşünmemiştim.

MEHMET NEHİR
07-05-2017, 12:11
ne demişler ''Akılı kel'den, yakıtı Shell'den'' diye boşuna dememişler :)
Shell V-power nitro denediğinizde diğer Euro dizellerden farklı olduğunu ilk kullanımda anlarsınız.

free-hifi
08-05-2017, 07:49

Yakıt aynı yakıt başka etken vardır burada. Mehmetçik Vakfına dökülen ile Kelkit Vadisi ne dökülen aynı yakıt kontrol mekanizması aynı mekanizma. Suphelendigin istasyonu opete bildir test iste

AliGizda
08-05-2017, 08:00
Yakıt aynı yakıt başka etken vardır burada. Mehmetçik Vakfına dökülen ile Kelkit Vadisi ne dökülen aynı yakıt kontrol mekanizması aynı mekanizma. Suphelendigin istasyonu opete bildir test iste

Vallahi abi sahil yolundan aldığım mazotla 500 km yaptı ışık yaktı, Mehmetçik Vakfından aldığımla 650' yi geçtim.

mikelazi
08-05-2017, 14:54

ışıgın yanmasını bekleme,çeyrek altına düşme derim

AliGizda
08-05-2017, 15:00
Normalde yaktırmıyodum ama 500 km' de ışık yakınca bu sefer inada bindirdim işi :) Sen nerden alıyorsun abi yakıtı?

mikelazi
08-05-2017, 15:37
Normalde yaktırmıyodum ama 500 km' de ışık yakınca bu sefer inada bindirdim işi :) Sen nerden alıyorsun abi yakıtı?

maltepe e-5 shellden fullerdim.total oldu işim olmaz.
şuan işe geliş rotamda oldugu için feneryolu shell den alıyorum.sıkıntım yok.mecbur kalmadıkça hep shell.hoş bütün shellerde birbirini tutmaya biliyor.
kalitesiz mazotta 1500-2000 arasında şakırdama sesi artıyor bende :)

GökhanO
08-05-2017, 15:55
shell'inde her istasyonu tutmuyor bence birbirini, aracın sesi bariz artıyor bazı yerlerde

free-hifi
08-05-2017, 16:58
maltepe e-5 shellden fullerdim.total oldu işim olmaz.
şuan işe geliş rotamda oldugu için feneryolu shell den alıyorum.sıkıntım yok.mecbur kalmadıkça hep shell.hoş bütün shellerde birbirini tutmaya biliyor.
kalitesiz mazotta 1500-2000 arasında şakırdama sesi artıyor bende :)

Abi total de iyidir bayisiyiz diye yazmıyorum :) excellium dene shell ile 180 giden lineam dün Tekirdağ yolunda 200 gördü dahada gidecek farkına bile varmadım hemen 120 lere indim.

mikelazi
08-05-2017, 17:14
Abi total de iyidir bayisiyiz diye yazmıyorum :) excellium dene shell ile 180 giden lineam dün Tekirdağ yolunda 200 gördü dahada gidecek farkına bile varmadım hemen 120 lere indim.

tüpçüyle işim olmaz :)

R.I.P
08-05-2017, 19:28
hep shell nitro kullanıyordum. 4 depo kadar aralıksız opet(aynı istasyon) kullandım 70bin kmdir dpf uyarısı vermeyen araba 3 defa bu uyarıyı verdi. gittiğim yol hep aynı kullanım şeklim aynı bu nedenle yine shelle dönmüştüm. bir daha aynı uyarıyı almadım. 1.3cdti eco5

free-hifi
08-05-2017, 22:25
tüpçüyle işim olmaz :)

Tüpcu piyon

S.Özeren
09-05-2017, 01:39
Yıllardır shell 'den alırım ancak marka değil istasyon önemli

Geçen gün daha önce hiç kullanmadigim bir shell istasyonundan yakıt aldım aracın performansı ve menzili düştü.. bildiğim yerlerde sorun yok

Mecbur kalırsam opetde tercih ediyorum ancak diğer markalardan alacağıma yolda kalırım daha iyi :D