PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Uber" korsan taksimidir?

Sayfa : [1] 2 3 4 5

BarKing
10-03-2016, 18:25
Arkadaslar, Bildiginiz uzere Uber turkiye de var artik dunyanin her yerinde oldugu gibi,
Bazi taksicilerin serefsizligini yok oraya gotumem vs sini cekmemek icin Uber app ini kullaniorum, Galiba bazi ekmegini haketmeye. Taksiciler yuzunden sanrm tr de korsan muamelesi goruyor?

Cok sacma aranizdada varmi alkolluyken vs uber den vito vs cagiran?

Shadow_Dancer
10-03-2016, 18:28
Amerikada çok kullandım bi sıkıntı yaşamadım, Türkiyede de kullanan pek çok arkadaşım var. Şimdiye kadar bi sıkıntı yaşandıgını duymadım. Tek olumsuz yönü çok yaygın olmaması...

fthdrn
10-03-2016, 18:29
İste bunlar hep zenginlique elitlique
:)

Dou
10-03-2016, 18:32
Burada da kavga konusu Uber. Taksiciler isyan halinde, ellerindeki tek koz ise "vergi vermemeleri".

Hic kullanmadim, ama ihtiyac duysam taksi yerine uber kullanirim.

turbo&quattro
10-03-2016, 18:42
Burada da kavga konusu Uber. Taksiciler isyan halinde, ellerindeki tek koz ise "vergi vermemeleri".

Hic kullanmadim, ama ihtiyac duysam taksi yerine uber kullanirim.

Ssn in olmadan Uber soforu olamiyorsun yani yasal olmak zorundasin ve zamani geldiginde vergi veriyorsun. Sadece cok fazla deduction yapiyorsun yok kullandigimcep telefonu trifesi, benzinin araba bakimin, ogle yemegin vs.... Taksiden bin kat iyi. Abd de surekli kullaniyorum. Su an tr deyim, varsa buradada kullanirim suratsiz taksicileri cekecegime .

BarKing
10-03-2016, 18:51
Ssn in olmadan Uber soforu olamiyorsun yani yasal olmak zorundasin ve zamani geldiginde vergi veriyorsun. Sadece cok fazla deduction yapiyorsun yok kullandigimcep telefonu trifesi, benzinin araba bakimin, ogle yemegin vs.... Taksiden bin kat iyi. Abd de surekli kullaniyorum. Su an tr deyim, varsa buradada kullanirim suratsiz taksicileri cekecegime .

Ben zorunlu olmadikca asla taks binmiorm.. Full uber hep

CTG
10-03-2016, 18:58
Bitaksi kullanıyorum ben, 100 sefer taksi çağırdıysam 99 u insan gibi insandı. Kısa mesafeye de gittim uzuna da hiç sorun yaşamadım. Firma zaten şöför seçiyor üyelik aşamasında. Önüne gelen taksiciyi almıyorlar. Uber Türkiye'de pek yaygın değil ve yaygınlaşacağını pek sanmıyorum.

arabasızadam
10-03-2016, 19:00
Arkadaşlar bu ubere kayıt olsam ,kendi aracımla iş bulabilir miyim bodrumda ?

DOA
10-03-2016, 19:03
asagi yukari alkol alcagim her gun biyere gidip donerken kullaniyorum uber, muthis ucuz ve korsan taksi gibi birsey soz konusu degil. turkiyede de boylemidir bilmiyorum tabi

Dou
10-03-2016, 19:23

Sizin orada yasal abi o zaman,

Burada pratikte yasal, fakat kagit uzerinde yasallasamadi henuz.

sword
10-03-2016, 19:34
havaalanında korsan muamelesi görüyorlar

MBuğra
10-03-2016, 19:35
Türkiye'de çok fazla yaygın olmadığı için şu anda daha taksicilerden yeteri kadar tepki almıyor.

Bana kalırsa da yaygınlaşmasın zaten, kullananlar bilsin kıymetini yeter. Yoksa taksi plakası sahipleri şu an takribi 2 milyon eden plakalarının değeri anormal düşerse işte o zaman çarşı karışır. :)

sword
10-03-2016, 19:40
fransada taksıcılerın uber ısyanı :) ))

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2015/06/25/fft99_mf5784119.Jpeg

Serhat Y.
10-03-2016, 19:41
O konu benim kafama takildi gecen vergilendirmesini nasil yapiyolar diye, soforede soramadim ama kredi karti kullanildigi icin heralde kacirmak pek mumkun degildir diye dusundum.
İki hafta once ailecek beyogluna ciktik gidis donuste kullandik vip mercedes vito araclarindan. Sisli evimizin onunden beyoglu pera palas otel arasi 30 tl cektiler. Gidis donus 60 tl tuttu ki bedava bence 5 kisi icin. Yazinda ayni sekil bodrumda kullanmistim yalikavak marina arasinda 20 tl vermistim fluance araca.
Uber bisey bence, umarim tum turkiye ye yayilir uzun vadede, suan icin bildigim sadece istanbul ve bodrumda hizmet veriyor.

Thracian
10-03-2016, 20:09
2 kere uber kullandım.

1- Moda sahilden, 3 arkadaş bindik diğer arkadaşlar Sabiha gökçene gideceklerdi. Bense taksim meydanına. son kasa vito geldi içi orjinal vip idi. Durumu anlattık adam beni kadıköy meydanına bıraktı oradan sabiha gökçene geçti arkadaşlarım.

Arkadaşın uberi kullanmıştık. Benim referansımla olmuştu. 100TL sabiha gökcen 40 kupon indirimi. 60 tl çdedi

2- Arkadaşın uber kullanımı sebebiyle bana 40 tl tanımlanmıştı. Çağlayan adliyesinden, esenler otogara gitmiştim. 37tl tuttu. 40 tl indirim var diye bedavaya geldi.

üstelik beyefendi bi şögförüm vardı. sohbet ettik geçen hafta 4 gün aracı bağladılar dedi. ama masrafın bı kısmını uber ödemiş. Taksiciler şikayet ediyormuş sürekli. D2 sınıfı belgeye sahip ltd şti olarak hizmet veriyorlar.

Buraya kadar aldığım hizmetten 10/10 memnunum.

Bu gün yenibosna - bahçeli evler belediyesine uber istedim. ilk şöför aradı. "ben havaalanı uberiyim iptal edin, başka isteyin dedi" sonra 3 tanesi kabul etti, iptal etti. en sonuncusuda "lastikle ilgili sorun yaşıyorum, gecikirim başka bakın" dedi.

bunu da ubere yazacagım bırazdan.

bu arada bu refle üye olursanız hem siz 40TL hem ben 40 TL kazanacağız :D

REF:42J7D

Edit: Davet kodumu (42j7d) kullan ve 40*TRY değerinde ücretsiz yolculuk kazan. Burada kullan:https://www.uber.com/invite/42j7d

forwett
10-03-2016, 20:34
Ankara da olsaydı iyiydi gece mesafe çok uzun oluyor eğlenceden sonra tam benlik uygulama aslında

snan1910
10-03-2016, 20:59
Ankarada yokmuş, olsaydı hem sürücü olarak hemde müşteri olarak kullanılabilir bir sistem gibi gözüküyor

NakkaSss
10-03-2016, 21:00
2 kere uber kullandım.

1- Moda sahilden, 3 arkadaş bindik diğer arkadaşlar Sabiha gökçene gideceklerdi. Bense taksim meydanına. son kasa vito geldi içi orjinal vip idi. Durumu anlattık adam beni kadıköy meydanına bıraktı oradan sabiha gökçene geçti arkadaşlarım.

Arkadaşın uberi kullanmıştık. Benim referansımla olmuştu. 100TL sabiha gökcen 40 kupon indirimi. 60 tl çdedi

2- Arkadaşın uber kullanımı sebebiyle bana 40 tl tanımlanmıştı. Çağlayan adliyesinden, esenler otogara gitmiştim. 37tl tuttu. 40 tl indirim var diye bedavaya geldi.

üstelik beyefendi bi şögförüm vardı. sohbet ettik geçen hafta 4 gün aracı bağladılar dedi. ama masrafın bı kısmını uber ödemiş. Taksiciler şikayet ediyormuş sürekli. D2 sınıfı belgeye sahip ltd şti olarak hizmet veriyorlar.

Bu gün yenibosna - bahçeli evler belediyesine uber istedim. ilk şöför aradı. "ben havaalanı uberiyim iptal edin, başka isteyin dedi" sonra 3 tanesi kabul etti, iptal etti. en sonuncusuda "lastikle ilgili sorun yaşıyorum, gecikirim başka bakın" dedi.

Edit: Davet kodumu (42j7d) kullan ve 40*TRY değerinde ücretsiz yolculuk kazan. Burada kullan:https://www.uber.com/invite/42j7d

Kullandım 40tl geldi :D yeni kayıt oluyorum da kredi kartı bilgisi istiyor girmesem olmuyor mu mobil mi oluyor ödemeler?

R.I.P
10-03-2016, 21:14
yenikapı-taksim veya beşiktaş
kartal-pendik gibi mesafelerde de kullanabiliyor muyuz?
fiyat kıyaslaması olarak nasıldır?

Thracian
10-03-2016, 21:19
Kullandım 40tl geldi :D yeni kayıt oluyorum da kredi kartı bilgisi istiyor girmesem olmuyor mu mobil mi oluyor ödemeler?

Sen ilk yolculuğunu yaptığında bana da bi 40 TL gelecek hediye :D
Kredi kartından emin değilim. Ama ben tanımladım. Direk karttan çektiriyorum. Nakit üstümde kaıyor

Tabi kullanılabiliyor.
Fiyat da neredeyse aynı yani 50 tl taksinin gidecegi yere uber xl (yani vip minibüs) 52 TL ye falan gidiyor.

34btr1907
10-03-2016, 21:31

şu an istanbul'da taksi ücretlendirmeleri;

açılış ücreti: 3,20 tl
km başına ücret: 1,83 tl
bekleme periyodu: (5 dk.dan sonra) 0,35 tl/dk

uberxl ücretlendirmesi;

açılış ücreti: 4 tl
km başına ücret: 2,20 tl
bekleme periyodu: 0,20 tl/dk

10 km ve 15 dakika sürecek bir yolculuk için takside ödeyeceğiniz tutar 25 tl, uber'de ödeyeceğiniz tutar ise 28 tl'ye geliyor. uber bu aradaki 3 lira(tabii ki mesafe ve süreye göre değişiklik gösterecektir) farkı çok daha kaliteli hizmet, rahatlık, yeri geldiğinde 8 kişilik kapasite gibi birçok artı avantaj ile kapatabilmektedir.

alıntıdır

61enes61
10-03-2016, 21:38
kendi aracımla uber xl olarak çalışmak için bismillah diyip işe atıldım. aracı aldım ticaret sicil odası kayıt falan tamamladıktan sonra taşeron kadro olayları çıktığı için beklemeye aldım. yakın dostumuz yapıyor işi beni de o yönlendirdi. hem yolcu hem şoför için güvenli ulaşım bence. ayrıca yakın zamanda uber %30 indirime gitti kullanımın biraz daha yaygınlaşması için. taksicilerin büyük isyanı yakındır

turbo&quattro
10-03-2016, 21:41
Dun havimanindan iki tane bavulla taksiye bindim. Binerken sofor arkadas bavullari bagaja koydu. Bindim sefakoy lutfen ! dedim kisa mesafe diye yuzume bakmadi inerkende bavullari kendim indirdim zahmet edip bir iyi gunler/iyi aksamlar bile demedi. Uber yayginlassin soforler en azindan biraz medeni olsunlar ki zaten olmak zorundalar musteri memnuniyeti puanlarini yuksek tutmak icin. Koyden gelen, iki kelime konusamayan insanlarla paramizla rezil olmayalim .

grkm
10-03-2016, 22:05
Uzun süredir kullananlardanım. F/P oranında zirvede gidiyor ve umarım da kaliteyi bozmadan devam eder.

Vergilendirme sistemi yanılmıyorsam AirBnB modelinde.

kimbubye
11-03-2016, 07:34
Nedense istediğim anlarda bulamıyorum UBER'de araç. Bir iki kere kullanma fırsatım oldu tavsiye ederim.

Alternatif olarak BİTAKSİ'yi de öneririm. Oturduğum bölgede bulması daha kolay oluyor.

Berkan
11-03-2016, 07:45
Valla bende kullanıyorum alkollü biyere gideceksem taksi tantanası cekecegime, uberle geniş geniş gidiyorum

BarKing
11-03-2016, 08:24
Taksiciler eger tantana yapcaksa insan gibi ekmegini haketsinler... Insallah eger serefsizce ispiyoncu kari gibi uber i sikayet ediceklerse kendi hizmetlerini duzeltceklerine, Ekmek girmesin agizlarina insallah

johnie
11-03-2016, 08:29
Taksiden bir kaç lira daha pahalı.
Gideceğin yere temiz, şoförlü bir araçla gidiyorsun, Doğa' nın da dediği gibi alkol alınacak günlerde kullanılabilecek bir uygulama..
Dip not : Gs maçlarında stada ücretsiz götürüyorlar, anlaşması var takımla.

huseyinturk
11-03-2016, 10:55
Taksiciler sıkıntılı olabilir, ama ukmsi vs devlete bir çok kalemde vergi ödüyor o taksiler. Uberi bırak bir ara truzim taşıma şirketlerinin vitolarını bağlıyorlardı havaalanı çıkışında çatır çatır. Saçma sapan vergilendirme sistemimiz var haklı olan suçluda olur, suçlu olan haklıda. Her ne kadar mantıklı olsada benim gözümde korsandır uber. Şöyle düşünün bir market açıyorsunuz, oda kaydı, belediye kaydı vs bir dünya harç ödüyorsunuz, vergiye tabisiniz karşı dükkana biri gelip lap diye market açıyor vergi yok kayıt yok. Sizce mantıklımı?

Yigit-Y
11-03-2016, 10:58
Vito lari nasil bagliyorlar araba rent car yapiyor soforlu faturali

Neye dayanarak havalimani çıkışı bağlıyorlar

johnie
11-03-2016, 10:59
Taksiciler sıkıntılı olabilir, ama ukmsi vs devlete bir çok kalemde vergi ödüyor o taksiler. Uberi bırak bir ara truzim taşıma şirketlerinin vitolarını bağlıyorlardı havaalanı çıkışında çatır çatır. Saçma sapan vergilendirme sistemimiz var haklı olan suçluda olur, suçlu olan haklıda. Her ne kadar mantıklı olsada benim gözümde korsandır uber. Şöyle düşünün bir market açıyorsunuz, oda kaydı, belediye kaydı vs bir dünya harç ödüyorsunuz, vergiye tabisiniz karşı dükkana biri gelip lap diye market açıyor vergi yok kayıt yok. Sizce mantıklımı?

Bağlama nedenleri eksik evrak olması ya da ticari olmadığından. İyi de yapıyorlardı bağlayarak.
Herkes bir birinin işinin baltalamakta, o bağlanan vitoların bir çoğu da korsan :)
ki hala daha bu şekilde çalışan onlarcası vardır..
Turizm sektöründe olduğum için, az çok bir şeyler görüyorum - bu benim gördüklerim
Bir de bunların arka planları var, oralar Allah kerim..

Eren G.
11-03-2016, 11:05
Rekabet her zaman iyidir... Keşke şu çağdışı minibüslerin yerine de birşey bulsalar. Yolcusunu taciz eden mi ararsın, torbacısıyla bağıra çağıra pazarlık yapanı mı ararsın, 10dkklık yolu yolcu alcam diye 30dkkda gideni mi yoksa yarışcam diye yolcusunu öldüreni mi..

dasemert
11-03-2016, 11:34
Gayrettepe ve Cevahir önündeki taksicileri ben şikayet etmekten bıktım onlar "anadolu yakasına gitcem,yakın mesafe,başka araca"demekten bıkmadı.Alanlarda kız gibi üf püf söyleniyor bütün yol boyunca.Yakın mesafe dedikleri yer 20tl yazıyor.Özellikle cevahir önündeki taksiciler bildiğin.....Korsandan önce onları bağlasınlar,yüklü ceza kessinler.

johnie
11-03-2016, 11:55

Vitoların çoğu turizm sektörüne hizmet verdiğinden dolayı gerekli belgeler bulundurmak zorundalar turist taşıyorlar ise yada yolcu..
Çoğunda da bu belgeler tam olmadığından dolayı, kontrole tabi tutulduklarından dolayı bağlanıyorlar.

Thracian
11-03-2016, 13:25
O noktada devletin bi koyundan kırk kürk çıkarması yatıyor. Taksiler çok güzel para kazandığı için hatları 1 milyonların çok üstüne çıktı. Taksiciden alınabilecek tüm vergileri aldılar.

Ben müşteriyim A noktasından B noktasından ulaşım hizmeti alıyorum.
Uber %18 kdv ödüyor.
Yolcu olarak hizmetten memnunum.
Kredi kartı ile ödeme yapabiliyorum.
Hatta kartımı çıkartmama gerek kalmıyor. (Cüzdanı unuttuğun yada kartı eşe anneye verdiğinde bile hizmet alıyorum)
Trafik kurallarına uyuyor
Güvenli hissediyorum.
Şikayet edebiliyorum, ettiğim şikayetin sonucunu görüyorum.
Vip aracta rahat oturuyorum. Dacia da oturtmuyor.
6 kişi çok rahat seyahat ediyorum
Genelde telefonu şarj edebilecegim usb yada priz oluyor.
Tr de varmı bilmiyorum ama spotify le istediğim müziği dinleyebiliyorum. Şöförün insafına kalmdım
V.b. Bir sürü

Bence taksici arkadaşlar Ubere *** atacaklarına, federasyonlarına 2 tane app yaptırsın. Şöförlerine bunu tavsiye etsin. Sevdiği taksiciyi favoiriye ekleyebilsin. Yakınsa onu çagırsın. Krdi kartı özelliği gelsin ( taksiler vergi ödüyor da ben hiç bir taksicinin kazandığı parayı vergilendirdiğini düşünmüyorum. Zaten bu sebeple çeşitli adlar adı altında vergiler alınıyor.

Thracian
11-03-2016, 13:28

Polislere el altından talimat gidiyor. Özellikle havaalanı polisine.

Geçen yolculuk yaptığımız şöförle sohbet ettik.
Bağlatma cezasını uber ödüyor. Dedi. Trafik radyo muydu emin değilim. Bi yayına k topbaş katılmış. Taksici bağlanmış. Uberi şikayet etmiş. Benim duragımın önünden benim yolcumu alıyor diye. Başkan da sormuş. Neden yolcu onu tercih ediyor diye. Taksicinin cevabı kendine de kapak olmuş. Lüks son model arabayla gelip alıyorlar diye

poseidon
11-03-2016, 13:32
@Thracian 40 tl kazandırdım sana :)

Bu arada faturasını veya fişini nasıl alıyoruz.
Farz edelim şirket için masraf yazmamız gerekecek. Nasıl yaparız?

johnie
11-03-2016, 13:56

faturayı, ibraz ettiğin mail adresine gönderiyorlar.
Zaten, uber de kredi kartı tanımlatmak zorunlu.

Gko
11-03-2016, 14:06
Ben hiç bi zaman kısa mesafe diye sooyleneen taksiciye dennk gelmedim. Binerken soruyorum kısa mesafe sorun olur mu ? Diye. Estağfurullah diyip söylenmeden goturuyo adamlar. Biner binmez şuraya! Derseniz kim olursa olsun of püf yapar zaten. İğneyi az kendimize de batiralim.

Ome_RS
11-03-2016, 14:09
Dun havimanindan iki tane bavulla taksiye bindim. Binerken sofor arkadas bavullari bagaja koydu. Bindim sefakoy lutfen ! dedim kisa mesafe diye yuzume bakmadi inerkende bavullari kendim indirdim zahmet edip bir iyi gunler/iyi aksamlar bile demedi. Uber yayginlassin soforler en azindan biraz medeni olsunlar ki zaten olmak zorundalar musteri memnuniyeti puanlarini yuksek tutmak icin. Koyden gelen, iki kelime konusamayan insanlarla paramizla rezil olmayalim .

Abi senin yine iyi yüzüne bakmamış. Ben Sabiha'dan Kurtköye eve gittiğim yol boyunca fırça yedim.
Vay efendim niye duran taksiye binmişim sabah beri sıra gelsin diye bekliyormuş, neden aktif hareket birini durdurmamışım, şimdi tekrar sıraya girip bekleyecekmiş çok vakit kaybetmiş, evde çoluk çocuk ekmek bekliyormuş şimdi nasıl yevmiye doğrultacakmış vs vs.
Dedim kusura bakma tepenize yazın kısa mesafe gitmem diye binmeyelim. Senin sırana kısa mesafe düştü diye ben taksi mi kullanmayacağım.

cem
11-03-2016, 14:14
Ben hiç bi zaman kısa mesafe diye sooyleneen taksiciye dennk gelmedim. Binerken soruyorum kısa mesafe sorun olur mu ? Diye. Estağfurullah diyip söylenmeden goturuyo adamlar. Biner binmez şuraya! Derseniz kim olursa olsun of püf yapar zaten. İğneyi az kendimize de batiralim.

ekşide bi başlık var çok bilinen; "oros.pu çocuğu taksici" diye.

sen bence biraz orayı oku, daha detayli bilgilenirsin.

isini adam gibi yapan taksicileri tenzih ediyorum.

fthdrn
11-03-2016, 14:18
Kazanci nasil acaba? Kendi aracimizla calissak ne getirir ayda ?

TolgaUs
11-03-2016, 14:23
Ubere baktımda 10 km lik yola 45 TL çıkardı. Totoş rahatlığı bu kadar önemlimi yahu anlamadım ben.
Anca kırk yılın başı araba kullanamıcak hale gelirsen kullanıcan bunu aga çok pahalı be.

johnie
11-03-2016, 14:25
Ubere baktımda 10 km lik yola 45 TL çıkardı. Totoş rahatlığı bu kadar önemlimi yahu anlamadım ben.
Anca kırk yılın başı araba kullanamıcak hale gelirsen kullanıcan bunu aga çok pahalı be.

club e gittiysen, taksi eziyeti çekmemek için - 10-20 daha fazla ver kafan rahat olsun :)

ayku82
11-03-2016, 14:30
İşini doğru yapmayan taksi ve minibüs şöförlerinden nefret ediyorum. Herkes birilerine çakmanın derdinde, ama sorsan Elhamdülillah en kral müslüman , işinde gücünde dürüst esnaf.

Gko
11-03-2016, 14:51
ekşide bi başlık var çok bilinen; "oros.pu çocuğu taksici" diye.

sen bence biraz orayı oku, daha detayli bilgilenirsin.

isini adam gibi yapan taksicileri tenzih ediyorum.

Bakarım evde şuan mobildeyim.

metin_1989
11-03-2016, 15:09
buna taksıcı olmadıgımız halde katılabılıyormuyuz kendı aracımızla?

Berkan
11-03-2016, 15:33
Gecen arkadasım arabesque gitmek için sordu. herneyse açtı etti üyeliği 65 liraya florayadan arabesque gitti geniş geniş rahat rahat. aradaki donüşte aynı modelde geldi aradaki 10 lira için taksiye tenezzül etmeye değmez.

hatta oldu diyelim kartınızda limit bitti ozaman bile geliyor ama 2.çagırdınızda 2 ücreti toptan çekiyor yani bu tarz ekstrem durumda bile yolda kalmanız nerdeyse imkansıza yakın

leventrc
11-03-2016, 15:48

Kısa mesafe hiç taksi kullanmadım. Farzedelim ki bindim ve kısa bir nokta söyledim. ''Of puf'' yapılacak bir durum yok ortada. Kısa mesafe giden taksi para kazanmıyor mu? Hiç mi kar payı yok? Zararına götürdüğünü hiç sanmıyorum. Her bindiğimiz taksiye uzun mesafe mi söylemek zorundayız? Peki diyelim ki kısa mesafe taksi şöförü için zor bir durum. Her sektörün zor bir durumu yok mu? Benim mesleğimde de zorlu şeyler var. Ama ben şimdi kalkıp ''Of püf'' diyip karşı tarafın kendisine iğne batırmasını beklersem olmaz. İş ahlakına uygun değil. Velev ki geçenlerde bindiğim taksi şöförü gayet uzun bir mesafe olmasına rağmen uzun bir süre sürdükten sonra yolun yarısında '' O tarafta trafik var girmek istemiyorum. '' mantığıyla beni indirmeye kalktı. Bütün bir yolculuk boyunca da bir dakika bile susmadan söylendi... Batırılacak bir iğne yok... İş ahlakı denen bir sey var. Ve her işin zor bir tarafı var. Taksi şoförünün zorlayıcı durumlarından biri de kısa mesafeli müşteri ise, iş ahlakından hallice ''Of puf'' etmeye hakkı yok. Burada hepimiz ekmek parası derdindeyiz. Taksi şöförü veya başka bir sektör. Farketmez. İşin zorlu bir kısmı var ise sabır selamettir diyip işine bakacaksın. Keza hangi sektörde olursanız olun para kolay kazanılmıyor.

Not: Dayım taksi şöförü. Ve dedem zamanında taksi şöförüydü. Bu günlerime taksicilikten kazanılan parayla geldim. Bu yorumu yabancı bir göz ile yapmadım yani. Dedem anlatırdı; otomobilime hayat kadını bile binse '' Buyrun efendim nereye gidiyoruz?'' ile başlardım. Ekmek parası kazanıyoruz derdi...

Bu uygulamaya gelirsek; İlk defa duydum. Çok merak ettim açıkçası. İlk fırsatta deneyeceğim...

ayku82
11-03-2016, 15:55
Herşeyin başı bence eğitim ve belirli standartların sağlanıp oturtulmasıyla alakalı. Yurtdışında taksiye binince ne bir trip , ne afra tafra'ya maruz kalmadan tertemiz istediğiniz yere bırakılıyorsunuz. Burda malesef cinayet zanlısı tipli adamlara paramızla rezil oluyoruz, en ufak bir itirazda da tehdit hazır, işine gelmiyorsa in arabamdan, az biraz tartışma uzarsa yan taraftan haydarın çıkmasıyla zaten kavga başlıyor.

ulasoztas1
11-03-2016, 16:07
2 kere uber kullandım.

40tl de benden :D

Çok fazla taksi kullanan birisi olmamama rağmen çok efendisine de denk geldim serseri gibi olanına da.. Ama etrafımdan kısa mesafe yolculuklarıyla ilgili hep kötü şeyler duydum.
Birde taksilerden önce minibüs/dolmuş/otobüs şöförleri düzene sokulmalı. 2 şeritli yolda sağa yanaşma zahmetinde bulunmayan solda durup yolcu indirip bindirenlere aşırı uyuz oluyorum..

Gko
11-03-2016, 17:57
Kısa mesafe hiç taksi kullanmadım. Farzedelim ki bindim ve kısa bir nokta söyledim. ''Of puf'' yapılacak bir durum yok ortada. Kısa mesafe giden taksi para kazanmıyor mu? Hiç mi kar payı yok? Zararına götürdüğünü hiç sanmıyorum. Her bindiğimiz taksiye uzun mesafe mi söylemek zorundayız? Peki diyelim ki kısa mesafe taksi şöförü için zor bir durum. Her sektörün zor bir durumu yok mu? Benim mesleğimde de zorlu şeyler var. Ama ben şimdi kalkıp ''Of püf'' diyip karşı tarafın kendisine iğne batırmasını beklersem olmaz. İş ahlakına uygun değil. Velev ki geçenlerde bindiğim taksi şöförü gayet uzun bir mesafe olmasına rağmen uzun bir süre sürdükten sonra yolun yarısında '' O tarafta trafik var girmek istemiyorum. '' mantığıyla beni indirmeye kalktı. Bütün bir yolculuk boyunca da bir dakika bile susmadan söylendi... Batırılacak bir iğne yok... İş ahlakı denen bir sey var. Ve her işin zor bir tarafı var. Taksi şoförünün zorlayıcı durumlarından biri de kısa mesafeli müşteri ise, iş ahlakından hallice ''Of puf'' etmeye hakkı yok. Burada hepimiz ekmek parası derdindeyiz. Taksi şöförü veya başka bir sektör. Farketmez. İşin zorlu bir kısmı var ise sabır selamettir diyip işine bakacaksın. Keza hangi sektörde olursanız olun para kolay kazanılmıyor.

Not: Dayım taksi şöförü. Ve dedem zamanında taksi şöförüydü. Bu günlerime taksicilikten kazanılan parayla geldim. Bu yorumu yabancı bir göz ile yapmadım yani. Dedem anlatırdı; otomobilime hayat kadını bile binse '' Buyrun efendim nereye gidiyoruz?'' ile başlardım. Ekmek parası kazanıyoruz derdi...

Bu uygulamaya gelirsek; İlk defa duydum. Çok merak ettim açıkçası. İlk fırsatta deneyeceğim...

bende aynı dediğiniz şeyler bahsediyorum. Nette olduğumuz için bana "karşı" olarak mı yazdınız tam olarak algılayamadım ama :)

çoğu forumdaşın söylediğinin tersi olarak diyorum ki ben kısa mesafe gidiceğim için laf yapan söylenen taksiciye hiç denk gelmedim.

Runo
11-03-2016, 18:12
Sadece vito araç mı var?

TEQUILA
11-03-2016, 18:22
K.k konusuna takılacak birşey yok. 100-200 TL limit verin sanal k.k na kafanız rahat olsun.

EserBodrum
11-03-2016, 19:36
K.k konusuna takılacak birşey yok. 100-200 TL limit verin sanal k.k na kafanız rahat olsun.

Sanal kartımla üyelik alamadım bi türlü bu sorunu yaşayan varmı sanal kartıyla?

Thracian
11-03-2016, 19:44
http://i.hizliresim.com/z549jO.png

Böyle bi mail geliyor.
Teşekkürler. Ref için. ilk kullanımızda size de 40 tl tanımlanıyor

Thracian
11-03-2016, 19:52

Benim ref le üye ol. zaten ilk seferi 40 tl ye kadar beleş. bi dene
https://www.uber.com/invite/42j7d

buna taksıcı olmadıgımız halde katılabılıyormuyuz kendı aracımızla?

Kazanc aslında taksi kazancı, karlı olduğu nokta 120.000TL lik vito ile 1.500.000tl liktaksi hattı işi yapıyorsun.
Maalesef hususi araçla iş yapılmıyor. Ya ticari taksi yada D sınıfı yolcu taşıma ruhsatı olması lazım

40tl de benden :D

Eywallah, ilk kullanımını bekliyorum

Thracian
11-03-2016, 19:54
Sadece vito araç mı var?

Vito ve transporter genelde, D sınıfı yolcu taşıma belgeli araçlar

Ben genel olarak limit kontrol lu kart kullanıyorum. Ayrıca kk bilgileri cihazımda kayıtlı oluyor yada uberde şöförde değil

Sanal kartımla üyelik alamadım bi türlü bu sorunu yaşayan varmı sanal kartıyla?
Denemedim ama belki provizyon almak istiyor olabilirler. Limit tanımlayın. provizyon onayından sonra iptal ederler işlemi.

doush
11-03-2016, 20:35
Yurtdisinda kullaniyordum ve cok memnundum. Sonra ilk Istanbulda maltepe den sabiha ya gitmemiz gerekiyordu ablam annem 8 aylik yegenim bir suru bebek arabasi bavul vs. Goturecek kimse bulamayinca arkadasim soyledi istanbulda var Uber niye kullanmiyorsun diye, Haberim yoktu, hemen kod yolladi. Vito geldi bize adam semsiyesiyle hepimizi tek tek arabaya bindirdi esyalari yuklemesine yardimci oldum. Normalde 75 civari bir sey tutacakti ve indirimle sadece 35 lira odedim. Normal bir taksiye o kadar esyayi koymak mumkun degil, tikis tikis binecektik ve kim oldugu ne oldugu belli olmayacakti. Inerken gayet guzel yardim etti ve hic bir sekilde muhabbet etmeye calismadikca konusmamaya rahatsiz etmemeye dikkat etti. Simdi soforun adi numarasi var plakaya kadar yaziyor. IStedigim gibi degerlendirebiliyorum. Yolculuk yaptigim ve arac surekli takipte oldugu rota da belli oldugu icin hic sikinti yok. Uygulamada evini isyerini vs. isaretleyebiliyorsun. Kafan cok guzel bile olsa ev dersin ve gider. Bir suru artisi var. Normal taksi icin cok iyi olani da gordum, yolda aldigi kizi nasil dudukledigini anlatani da gordum, 10 lira bozugum yoktu 5 lira ve bozuk para veya 100 liram vardi o bozuklugu verdim diye goguse atani da gordum ozur dilerm bozugunuz yoktur tum var boyle vereyim dememe ragmen. Su anda vip ler disinda normal araclarla da ulasim yapsalar biraz daha fiyatlar ucuzlar hem de yayginlasir diye dusunuyorum.

Istanbulda degilim ama kod vereyim isinize yarar, ben ne zaman kullanabilirim bilmiyorum gerci :D
wz2cdvpaue

bahadırtelli
11-03-2016, 21:46
Uber Türkiyrde yasal mevzuattan dolayı bşraz farklı bşr yöntem kullanıyor: Şöförlü araç kiralama servisi olarak geçiyor.
Uber kendş aldığı komşsyon üzerinden vergi veriyor.

Bring Out Gimp
11-03-2016, 22:09
Vergi kaçırmanın alası taksilerde, hiç kimse bana taksiler vergi verüyür ama ühü ühü demesin.
Bir taksi yıllık kaç lira kazanıyor.
Ben geçen yıl bordrolu çalışan kişi olarak 20000 liradan fazla vergi vermişim devlete.
Ne kadar kazandığımı anlayan anlamıştır, içgüveysinden hallice işte.

Taksi acaba benim kadar vergi veriyor mu soruyorum?
O, değeri eski parayla trilyondan fazla eden ve hem plaka sahibine hem kiralayana harika paralar kazandıran taksi acaba ne kadar vergi veriyormuş.
80'lerde taksi plakaları bir hiçti adeta.
Devir değişti ve yükseldi.
Ee, şimdi devir yine değişiyor.
Trilyonların konuşulduğu, müthiş paralar kazanılan bir yerde herif beni Accent Era'ya tıkıyor adeta.
Yaşasın alternatif diyorum.

Black_Eagle
11-03-2016, 23:24
brmk3ue
Yeni yukleyenler yukardaki kodu girerse ilk yolculuklari ucretsiz oluyormuş bana oyle yazdi. Bana da 40 tl lik ucretsiz yolculuk hakki veriyormus. Yeni yukleyen olursa kodu kullanabilir

Sercan AKCAN
12-03-2016, 05:47
elbet birinin işine yarar bende paylaşayım.
6sn2h1jtue

rcpyldz
12-03-2016, 07:47
nf3uz1z4ue

fthdrn
12-03-2016, 07:52
Benim ref le üye ol. zaten ilk seferi 40 tl ye kadar beleş. bi dene
https://www.uber.com/invite/42j7d

Kazanc aslında taksi kazancı, karlı olduğu nokta 120.000TL lik vito ile 1.500.000tl liktaksi hattı işi yapıyorsun.
Maalesef hususi araçla iş yapılmıyor. Ya ticari taksi yada D sınıfı yolcu taşıma ruhsatı olması lazım

Eywallah, ilk kullanımını bekliyorum

Taksi kazancı da 50 liralik yere gittik. Ne kadarını uber alıyor ? Ne kadarı sende kalıyor ? Accent 16 kurus gaz yakar. Vito transporter masallah. Mazotuydu bakımıydı taksi kadar bırakır mı ? Bilemedim...

61enes61
12-03-2016, 09:15

yakınımız bu işe girmem için çok uzun süre ısrar etti aylık en az 3000 kazanırsın ki biraz fazla çalışsan üstüne rahat çıkarsın diyor. geçenlerde babam hastane otoparkında denk gelmiş uber vito ile ayak üstü sohbette adam ticari taksi kadar kazandığını söylemiş.

huseyinturk
12-03-2016, 09:48

Bağlama nedenleri eksik evrak olması ya da ticari olmadığından. İyi de yapıyorlardı bağlayarak.
Herkes bir birinin işinin baltalamakta, o bağlanan vitoların bir çoğu da korsan :)
ki hala daha bu şekilde çalışan onlarcası vardır..
Turizm sektöründe olduğum için, az çok bir şeyler görüyorum - bu benim gördüklerim
Bir de bunların arka planları var, oralar Allah kerim..

Bir yerlerden bir haber geliyor, belgeli belgesiz diye ayırmadan çatır çatır bağlayabiliyorlar. Bağlamak isteyene sebepmi yok. Truzimde otobüsümüz vardı uzun yıllar çalıştı, halada babamın arkadaşları var sektörde münferit olarak yada şirket olarak faaliyet gösteren. Araç ticariyse kıl tüy bir dünya evrak isteyebiliyor memur ama otomobil geçiyorsa karışamıyor. Bu durum yüzünden vitolar gittikçe değerleniyor truzimde.

Yigit-Y
12-03-2016, 10:49
Vito turizm firması na ait ise taşıma yada gerekli evraklari var ise nasıl keyfi baglanabilir.

Rent a car yasal değil mi vito rent a car olamazmi.

Rent yasalsa polis hic bir sey yapamaz keyfi yaparsada birseye dayandirmasi gerek

Thracian
12-03-2016, 12:12
Bir yerlerden bir haber geliyor, belgeli belgesiz diye ayırmadan çatır çatır bağlayabiliyorlar. Bağlamak isteyene sebepmi yok. Truzimde otobüsümüz vardı uzun yıllar çalıştı, halada babamın arkadaşları var sektörde münferit olarak yada şirket olarak faaliyet gösteren. Araç ticariyse kıl tüy bir dünya evrak isteyebiliyor memur ama otomobil geçiyorsa karışamıyor. Bu durum yüzünden vitolar gittikçe değerleniyor truzimde.

Vito turizm firması na ait ise taşıma yada gerekli evraklari var ise nasıl keyfi baglanabilir.

Rent yasalsa polis hic bir sey yapamaz keyfi yaparsada birseye dayandirmasi gerek

Durum keyfi zaten. Maksat 2-3 gün işten almak, çekici, yediemin parası, trafik cezası. Amaç yıldırmak. Ama bu işlemin bi kısmını uber karşılıyor.

Aslında bi iç tebliğle konu hallolur. Uber hizmeti veren araçlardan istenen belgeleri emniyet belirler. Şöför o belgelerin kopyyalarını torpidoda taşır.

Bildiğim kadarıyla bi taşımacılık şirketine kendi aracınızı kiraya veriyorsunuz. Kendi aracınızda çalışıyorsun. O girmanın d belgrsini kullanıyorsun.

ibozum
12-03-2016, 14:04
İstanbul'da havalanından bir kaç defa takisye bindim.. Hiç biri adam akıllı değildi..

Sigarasını içer hiç sormaz rahatsız oluyor muyuz diye.. Zaten sigara içmekten tavan simsiyah olmuş leş gibi araçlarla hizmet veriyorlar.. Saygı felan hak getire..

Böyle adamlar kazanacağına Uber'e 10-15 verir rahatça giderim, paramla rezil olmam..

fthdrn
12-03-2016, 14:28
Ciddi ciddi dusunmeye basladim bu işi. Yapan birini bulsam direk onunla iletişime geçsem ne güzel olur. 2 ortak yapilabilir gibi.

cRc Ramo
12-03-2016, 14:33
Ciddi ciddi dusunmeye basladim bu işi. Yapan birini bulsam direk onunla iletişime geçsem ne güzel olur. 2 ortak yapilabilir gibi.

uygulamayı indirip, üyelik açtıysan. çagır bir araç görüş derim ben. hem daha iyi tecrübe etmiş olursun bizde bilgileniriz :)

huseyinturk
12-03-2016, 15:34

Farklı ülkelerde mi yaşıyoruz? Sebep şart değil bizde ceza uygulamak için.
Zaten iki taraftanda almışlar kıskaca, okul çanakkale gezilerine yoğunlaşmışlardı bir ara, çatır çatır otobüs bağlıyorlardı D2 belgesi olmayan şehir dışına çıkamaz diye. D2'ye ciddi yönelim oldu, masrafları 10'a katladılar. Şu an sırf belge parasının uçukluğundan dolayı otobüsünü yatıran, tek tük şehir içi çalıştıran bir dünya insan var etrafımda.

ERTAN
14-03-2016, 11:19
elbet birinin işine yarar bende paylaşayım.
6sn2h1jtue

Bende kullandım

Gökhan Kavuştu
14-03-2016, 15:00
Bir kod da benden gelsin o zaman.

- dqht7j32ue

ayku82
14-03-2016, 15:33
Uye olup kaydolduktan sonra bu kodlardan birini tek seferlik kullanabiliyoruz doğru mudur ?

serkanaygün
14-03-2016, 16:01
Thaciran'ın referans koduyla üye olduk bakalım. İhtiyaç durumunda taksiden daha makul olursa kesinlikler uber değerlendireceğim.

Gko
14-03-2016, 18:10
bu yazdığımda ters ve ya yanlış ne var biri söyleyebilir mi unlike koyanlar özellikle, çok merak ettim yanlış olan şeyi

fsunnetci
14-03-2016, 18:14
Uber korsan değildir olamazda zaten,beğenmeyenler kullanmayabilir.

Thracian
14-03-2016, 18:21
Uye olup kaydolduktan sonra bu kodlardan birini tek seferlik kullanabiliyoruz doğru mudur ?

Bu kodlar bizim kendi kullanıcı kodlarımız. Mesela benim ki aşağıda. Sen bu linkten girip üye olduğunda sana uberi ben tavsiye etmiş oluyorum. Sen yeni kullanıcı olduğunda sana 40 tl lik indirim tanımlıyor. Sen bu ücretsiz yolculuğu kullandığında bana da 'sen bize üye kazandırdın. Ve bu üye ilk yolculuğunu yaptı' diyerek bana da 40 tl lik indirim tanımlıyor.

Sen de kendi kodunla arkadaşlarını davet edip ücretsiz yolculuk kazanıp. Kazandırabiliyorsun.

Davet kodumu (42j7d) kullan ve 40*TRY değerinde ücretsiz yolculuk kazan. Burada kullan:https://www.uber.com/invite/42j7d

ozmert
14-03-2016, 18:32
Uber geldiğinden beri alkol alacağım zaman taksi kullanmıyorum.
10 lira 5 lira fazla diye yakınanlar olmuş vip vitoya biniyorsunuz..

Genelde klüp rakı vs olacaksa kullanıyorum mekana yanaşınca muamele değişiyor hadi gelde şimdi bin accente ? :)

serkanaygün
14-03-2016, 20:29
bu yazdığımda ters ve ya yanlış ne var biri söyleyebilir mi unlike koyanlar özellikle, çok merak ettim yanlış olan şeyi

İstanbul'da taksi çok kullanmamışsın sanırım. Yağmuru bahane edenler, kısa mesafeyi bahane edenler ki daha kapıyı açmadan içeri yolcuyu almadan ne tarafa gideceksiniz diye soranlar bile var, trafiği bahane edenler, yolcu varken trafikteki insanlara ana avrat sövenler.

Arkadaşlar demek istiyor ki, '' Biz biner binmez şuraya oraya buraya demesek de! of puf yapıyorlar, sen de çuvaldızı unlike edenlere batırmadan iğneyi kendine batır.''

fthdrn
14-03-2016, 20:43
Uber geldiğinden beri alkol alacağım zaman taksi kullanmıyorum.
10 lira 5 lira fazla diye yakınanlar olmuş vip vitoya biniyorsunuz..

Genelde klüp rakı vs olacaksa kullanıyorum mekana yanaşınca muamele değişiyor hadi gelde şimdi bin accente ? :)
En sevdiğim de bu tarz insanlar. Kaliteli arabadan inince karakter değişiyor hemen :)
Baskalarinin size uyguladigi taviri araclarla kaliteli kiyafetlerle degistiriyorsaniz yanlis mekandasiniz.

BlackGetz
14-03-2016, 22:19
4p5t5bt8ue

kelalper
15-03-2016, 10:51
Taksicinin işine gelmediği için korsan der. Kendileri hırsız değil çünkü. Hergün aynı yerden aynı yere gittim 2 ay. Hep aynı güzergah. 12 lira yazanda var 9 lira yazanda vardı. Nasıl oluyor o kadar kısa mesafede bu kadar yüzdesel büyük fark.

Onamdar
15-03-2016, 10:59
4p5t5bt8ue

Aldım senin kodu ama izmirde uber yok galiba
Var mı bilgisi olan
Haritada araç gözükmüyor hiç

Eriador
15-03-2016, 22:36
Ben bos vakitlerimde Uber yapiyorum acikcasi para kazandirmiyor . Ama musteri icin gayet guzzel , ucuza temiz arabalarla seyehat ediyorsun.

Dodoo
15-03-2016, 23:19
Bende kullandım

Ooo ertan bey artık taksiyle gezdirirsin bizi. :D

BoraRS
16-03-2016, 05:55
Geçenlerde hanımı über ile Sabihaya gönderdim. Girişinde polis çevirmiş bin tane soru sorgu şöförü ayrı hanımı ayrı sorgulamışlar. Suçlu muamelesi vs. İfadesini alıp hanımı salmışlar über aracını ve şöförünü alıp götürmüşler. Überin Facebook hesabına giydirdim hemen aradılar özür dileyip tüm seyahat bedelini iade ettiler.

Bu arada eşim 6 aylık hamile.

berkayoz
16-03-2016, 06:57
kim ne derse desin taksicilerden nefret ediyorum leş gibi sigara kokan arabalarımı dersin 19 tl yazan yere 20 tl verirsin para üstünü vermezler içinde yolcusu oldumu hertürlü araya girip çıkarlar makas atarlar yolcusu olmadıgı zamanda tın tın giderler inşallah dahada çok alternatif çıkarda yövmiyesini bile çıkartamazlar nerde eşgali bozuk tipler var hepsi taksici he yokmu arada sırada düzgün olanı var oda 1000 tanede 1 tane Atatürk havalimanında çalışıyorum en katmerli olanları burada fazla para alırlarsa dolaştırırlarsa veya siz uyardıgınız halde araçta sigara içerlerse hiç üşenmeden arayıp şikayet edin duraktan 1 hafta men ediyorlar

Dodoo
16-03-2016, 08:26
Ya taksicinin iyisi de var kötüsü de.

Bi tane çakal karın en bastırdığı gecelerden birinde, 50/60 yazacak yere 100 liraya giderim dedi. Hani hem çok kalabalık hem herkes taksi bekliyo, ben de üstelemeden tamam dedim.

Sonra yolda ilk polis çevirmesine çarpıyordu zor kurtardı, onu geçtik virajı dönerken bariyere patladı. :)

Elbet bir yerlerden çıkıyor o haram para.

Thracian
16-03-2016, 14:44
az önce aramızdan biri ilk kez UBER kullandı, hemde ücretsiz ve banada 40 tl kazandırdı.

Kullananın yorumunu bekliyorum

Davet kodumu (42j7d) kullan ve 40*TRY değerinde ücretsiz yolculuk kazan. Burada kullan:https://www.uber.com/invite/42j7d

R.I.P
16-03-2016, 15:07
O bendim :)
Sabah yenikapi-ikitelli arasina taksici 70 lira aldi. Uber vito ile dondum 52 lira tuttu.
Taksicilerin nazi ve yalan dolani ile ugrasmaktansa bundan sonra uber kullanirim
40liralik indirim kodum = hduc5hpmue

R.I.P
16-03-2016, 15:08
O bendim :)
Sabah yenikapi-ikitelli arasina taksici 70 lira aldi. Uber vito ile dondum 52 lira tuttu.
Taksicilerin nazi ve yalan dolani ile ugrasmaktansa bundan sonra uber kullanirim
40liralik indirim kodum = hduc5hpmue

johnie
16-03-2016, 15:25
Taksicinin işine gelmediği için korsan der. Kendileri hırsız değil çünkü. Hergün aynı yerden aynı yere gittim 2 ay. Hep aynı güzergah. 12 lira yazanda var 9 lira yazanda vardı. Nasıl oluyor o kadar kısa mesafede bu kadar yüzdesel büyük fark.

üstüne üstelik o mesafe de fiş istediğinde de " hem 9 liralık yol git hem de fiş " diye de söylensin. bazılarına müstahak..

Gunes G.
16-03-2016, 16:08
Uber kacak taksi gibi birsey, ancak sen devlet olarak halkini mumkun olan ve akla gelmeyecek sekilde mumkunlestirdigin yollarla, her an, her nefeste vergi diye afedersiniz ama domaltmaya calisirsan; vergisini zamaninda odemeyenleri affedip, zamaninda odeyenlere "sureklilik indirimi" saglamayip "keriz" yerine koyarsan; bu mafyavari yolla elde ettigin paralarin bir kismini etrafina peskes cekip bir kismini cukkalarsan, bunlar ayyuka cikarsa, sen hala o koltuktan gotunu kaldirmamak icin 3. dunya savasini bile cikartmayi goze alirsan, o halkta senin koydugun kurallara uymaz, kacirabildigini kacirir, uber'e de biner, tunelde kazar, bunlar hep birbirine baglidir.

"insana saygi" olmayan yerde "emege saygi" hic olmaz, bunu savunan varsa o kurdugu pamuk seker rengi gercekliginden acil ciksin, biraz gercekci olsun.

Isin ozu okuzlugun nerede oldugunu gormemek icin bizati kotu bir insan olmak lazim ve maalesef cahil ve kotu niyetli insan ordusu var memlekette. Konu bugun bastaki kimse o, yarin baskasi gelir ayni hatalari yapar o zaman da o olur, benim lafim adamina gore degil yapilan ise goredir o yuzden kalkip particilik yapmayin sakin bu mesajin altina.

Uber'in taksicilere batmasinin sebebi, devletin mafyavari yontemlerle vergi topluyor olmasindan kaynakli. Uber bu carka comak sokunca da "vaay basimiza gelenler".

Gideceksin carkci basiya konusacaksin efendi, Uber'e degil. Hem ne diyebilirsin ki ubere? "adamlar bizden daha iyi hizmet veriyorlar, citayi yukseltiyorlar, kiniyoruz" "olmaz boyle sey, super luks araclarla geliyorlar" "kisa mesafeye bile gidiyorlar vay basimiza gelenler" mi?

Guldum.

BarKing
16-03-2016, 16:13
Benim sorum yasal statusu korsan taksiyle aynimidir diyeydi, Pek umrumda degil, aglamasin taksiciler ya adam gibi hizmet versin (duzgun olanlara deil lafim) yada uber e aglamasinlar

GökhanO
16-03-2016, 16:25
birsey soracam kacırmıs olabilirim, ubere kayıt olurken sanal kart verdik diyelim, limit yeterli değilse seyehattan sonra ne oluyor ?

Berkan
16-03-2016, 16:32
birsey soracam kacırmıs olabilirim, ubere kayıt olurken sanal kart verdik diyelim, limit yeterli değilse seyehattan sonra ne oluyor ?

Yetersiz kalırsa birşey olmuyor aynen devam gidecegiiniz yere gidiyorsunuz ikinci çagırdınızda çekemediği ücretle beraber ikisini birden çekiyor

G60
16-03-2016, 16:32
Şöför olmak istesek prosedür nasıl, adam akıllı bir şey yazılmamış. Ödeme nasıl alınıyor, kar marjı vs?

Thracian
16-03-2016, 20:33

Apple store gibi hizmeti alıyorsun bir dahakine kadar ödeme yapman lazım

Şöför olmak istesek prosedür nasıl, adam akıllı bir şey yazılmamış. Ödeme nasıl alınıyor, kar marjı vs?

Yurtdışında uber şöförü olarak geçiyor ama bizde yasal prosedur farklı. Şöförlü araç kiralama yada d sınıfı taşıma belgesi olması gerekiyor.

Yani sen gidip ben aracımla taşımacılık yapacagım diyemiyorsun.

Ticari faaliyet yapman gerekiyor. Ya D belgesi alacaksın ki yüksek rakkam. Bunun yerine D belgesi olan bi firmaya aracını kiraya veriyorsun ( öyle gösteriyorsun) o firma adına yapıyorsun. Buradaki önemli husus araç OTOMOBİL olamıyor taksiye giriyor. KAMYONET sınıfı vito carevelle olamıyor, kamyonetler yük taşımacılığı için. MINIBUS sınıfı vito yada caravelle, transporter olması lazım

Thracian
16-03-2016, 20:36
Uber kacak taksi gibi birsey, ancak sen devlet olarak halkini mumkun olan ve akla gelmeyecek sekilde mumkunlestirdigin yollarla, her an, her nefeste vergi diye afedersiniz ama domaltmaya calisirsan; vergisini zamaninda odemeyenleri affedip, zamaninda odeyenlere "sureklilik indirimi" saglamayip "keriz" yerine koyarsan; bu mafyavari yolla elde ettigin paralarin bir kismini etrafina peskes cekip bir kismini cukkalarsan, bunlar ayyuka cikarsa, sen hala o koltuktan gotunu kaldirmamak icin 3. dunya savasini bile cikartmayi goze alirsan, o halkta senin koydugun kurallara uymaz, kacirabildigini kacirir, uber'e de biner, tunelde kazar, bunlar hep birbirine baglidir.

"insana saygi" olmayan yerde "emege saygi" hic olmaz, bunu savunan varsa o kurdugu pamuk seker rengi gercekliginden acil ciksin, biraz gercekci olsun.

Isin ozu okuzlugun nerede oldugunu gormemek icin bizati kotu bir insan olmak lazim ve maalesef cahil ve kotu niyetli insan ordusu var memlekette. Konu bugun bastaki kimse o, yarin baskasi gelir ayni hatalari yapar o zaman da o olur, benim lafim adamina gore degil yapilan ise goredir o yuzden kalkip particilik yapmayin sakin bu mesajin altina.

Uber'in taksicilere batmasinin sebebi, devletin mafyavari yontemlerle vergi topluyor olmasindan kaynakli. Uber bu carka comak sokunca da "vaay basimiza gelenler".

Gideceksin carkci basiya konusacaksin efendi, Uber'e degil. Hem ne diyebilirsin ki ubere? "adamlar bizden daha iyi hizmet veriyorlar, citayi yukseltiyorlar, kiniyoruz" "olmaz boyle sey, super luks araclarla geliyorlar" "kisa mesafeye bile gidiyorlar vay basimiza gelenler" mi?

Guldum.

Taksiciler vergi vermediği için devlet farklı isimlerle o ücreti alıyor. Uberde ise herşey kayıtlı ve resmi. O sebeple %18 kdv yi ödüyor. Kimse karışamıyor

G60
16-03-2016, 21:16
Apple store gibi hizmeti alıyorsun bir dahakine kadar ödeme yapman lazım

Yurtdışında uber şöförü olarak geçiyor ama bizde yasal prosedur farklı. Şöförlü araç kiralama yada d sınıfı taşıma belgesi olması gerekiyor.

Yani sen gidip ben aracımla taşımacılık yapacagım diyemiyorsun.

Ticari faaliyet yapman gerekiyor. Ya D belgesi alacaksın ki yüksek rakkam. Bunun yerine D belgesi olan bi firmaya aracını kiraya veriyorsun ( öyle gösteriyorsun) o firma adına yapıyorsun. Buradaki önemli husus araç OTOMOBİL olamıyor taksiye giriyor. KAMYONET sınıfı vito carevelle olamıyor, kamyonetler yük taşımacılığı için. MINIBUS sınıfı vito yada caravelle, transporter olması lazım

Anladım, işleyiş avusturyadaki gibi şahsi otomobille taşımacılık falansa diye düşündüm. :D

turbo&quattro
17-03-2016, 17:31
Az once yone uber yaptim yepyeni, tertemiz honda accord ile . Ici harabe, les gibi sigara kokan kaba saba ( buradada taksici profili farkli degil gibi ) taksicilerle ugrasilacagina uber candir.

http://i1287.photobucket.com/albums/a623/joel656565/62E05B43-683B-4A92-A5DF-A669A7629C39_zpsxzjuwejy.jpg (http://s1287.photobucket.com/user/joel656565/media/62E05B43-683B-4A92-A5DF-A669A7629C39_zpsxzjuwejy.jpg.html)

http://i1287.photobucket.com/albums/a623/joel656565/622D533A-9BFB-4B75-8D4C-D185889E75DA_zpsdknskhhc.jpg (http://s1287.photobucket.com/user/joel656565/media/622D533A-9BFB-4B75-8D4C-D185889E75DA_zpsdknskhhc.jpg.html)

srdralc
18-03-2016, 19:01
https://newsroom.uber.com

Galatasaray Forması hediye ediyor bir kod aracılığıyla UBERi kullanırsanız.

TaGo
18-03-2016, 19:41
Sorular?

Ubere nerden kayıt olunuyor?
İzmirde yaygınmı?
Çağırsam beklediğim noktaya gelmesi yaklaşık nekadar alıyor?

Thracian
18-03-2016, 20:09
Sorular?

Ubere nerden kayıt olunuyor?
İzmirde yaygınmı?
Çağırsam beklediğim noktaya gelmesi yaklaşık nekadar alıyor?

yukardaki linkten üye olabilirsin
İZmir konusunda bilgisahibi değilim ama yakında başlar
10dk geçeni görmedim. Zaten erkenden çağırabiliyorsun. Telefondan konumunu izliyorsun gelirken.
Taksici gibi düşünme abi. Özel şöför gibi düşün. Adam çağırdığın yere geliyor. sana telefon ediyor ben geldim diye. sende 1 dk da iniyorsun

turbo&quattro
18-03-2016, 23:38
Tr yi bilmiyorum ama burada engellileride calistiriyorlar ayrim yapmadan, cok hosuma gitti .

http://i1287.photobucket.com/albums/a623/joel656565/65347A73-307E-4DD5-9271-BE410224FE71_zpsxjbkfi35.png (http://s1287.photobucket.com/user/joel656565/media/65347A73-307E-4DD5-9271-BE410224FE71_zpsxjbkfi35.png.html)

Thracian
29-03-2016, 22:59
25 inde bi arkadaş daha UBEr kullanış. +0 tl yolculuk kazandım. Teşekkürler.

Dodoo
29-03-2016, 23:06
Aynı anda 3 kişiyi davet edip üye yaptığımız taktirde ne oluyor ?

Thracian
29-03-2016, 23:32
Aynı anda 3 kişiyi davet edip üye yaptığımız taktirde ne oluyor ?

senin bi kodun var o kodla üye oluyorlar, üye olanlar ilk uber çağırdığı zaman sana da 40 tl ücretsiz yolculuk geliyor

Dodoo
29-03-2016, 23:33
senin bi kodun var o kodla üye oluyorlar, üye olanlar ilk uber çağırdığı zaman sana da 40 tl ücretsiz yolculuk geliyor

Şimdi 3 kişi kayıt oldu bugün diyelim. 3 ü de yarın kullandılar bu kodu. Hani 3 hakkı da kullanabiliyor muyuz sıra ile, yoksa anlık olarak sadece 1 kod mu gelebiliyor acaba maksimum.

Thracian
29-03-2016, 23:39
Şimdi 3 kişi kayıt oldu bugün diyelim. 3 ü de yarın kullandılar bu kodu. Hani 3 hakkı da kullanabiliyor muyuz sıra ile, yoksa anlık olarak sadece 1 kod mu gelebiliyor acaba maksimum.

3 tane ayrı 40 tl gelir. sen 3 ay içinde kullanman gerekir. Her kupon tek kullanımda geçerlidir

Kahn23
30-03-2016, 08:32
Microsoft Office 365 ev alana bile 50TL'lik UBER XL kuponu veriyor.

Illegal olsa sattırmazlar..

http://www.microsoftstore.com/store?Action=DisplayPage&Locale=tr_TR&SiteID=msmea&id=ThreePgCheckoutShoppingCartPage

BARR
30-03-2016, 08:48
Haftasonu 3 kere kullandım XL fazlasıyla başarılı. Beşiktaş-Etiler, Beşiktaş-İstinye, Beşiktaş-RumeliHisarı git gel.

AliGizda
30-03-2016, 09:35
Bu uygulama Kıbrıs' ta da varmı? Ekim ayında balayı için Kıbrıs' a gideceğim. Transfer alıpta midibüsle gitmek istemiyorum otele.

Kahn23
30-03-2016, 09:37
Bu uygulama Kıbrıs' ta da varmı? Ekim ayında balayı için Kıbrıs' a gideceğim. Transfer alıpta midibüsle gitmek istemiyorum otele.

Kıbrıs'ta UBER yok.
Araç kiralasan zaten 50-70TL arası. Transferler de kişi başı 50-60TL'ye ayarlanabiliyor.
Ercan-Girne taksi ile 100-120TL arası.

AliGizda
30-03-2016, 09:58
Kıbrıs'ta UBER yok.
Araç kiralasan zaten 50-70TL arası. Transferler de kişi başı 50-60TL'ye ayarlanabiliyor.
Ercan-Girne taksi ile 100-120TL arası.

Araç kiralamak mantıklı o halde :) İlk gün taksiyle giderim olmazsa otele sonrasında otelden dönerken araç kiralarım. Teşekkürler verdiğiniz bilgi için.

Kahn23
30-03-2016, 10:02
Araç kiralamak mantıklı o halde :) İlk gün taksiyle giderim olmazsa otele sonrasında otelden dönerken araç kiralarım. Teşekkürler verdiğiniz bilgi için.

Bu arada hangi otel ? :)

AliGizda
30-03-2016, 10:28
Bu arada hangi otel ? :)

Elexus otel. Taksi oraya daha uygun tutar sanırım? Bir sene Artemis' te kaldım git git yol bitmemişti :)

Kahn23
30-03-2016, 10:42
Elexus otel. Taksi oraya daha uygun tutar sanırım? Bir sene Artemis' te kaldım git git yol bitmemişti :)

Artemis'e her gitmek isteyen arkadaşın aklını çeliyorum. Çünkü hem gereksiz hem de merkeze çok uzak.
1 gününü dışarı ayırayım desen 2-3 saatin sadece yolda geçiyor.

poseidon
30-03-2016, 10:43

2 ay önce Girne Liman - Elexus arası taksi 60 TL yazdı.
Alandan otele şirket transferi ayarladı ama herhalde @Carolita1907 dediği gibi 110-120 gibi tutar.
Araç kiralamak daha mantıklı.

Kahn23
30-03-2016, 10:44
2 ay önce Girne Liman - Elexus arası taksi 60 TL yazdı.
Alandan otele şirket transferi ayarladı ama herhalde @Carolita1907 dediği gibi 110-120 gibi tutar.
Araç kiralamak daha mantıklı.

Normal fiyat.
Çünkü taksilerin s.a açılışı 15TL mi ne :D
Minibüs ile 5TL :)

34btr1907
31-03-2016, 14:29
https://www.facebook.com/179422972435444/videos/202308966813511/

Ufuk
31-03-2016, 14:38
Dün kullandım bende 27tl ye nişantaşından arnavutköye gittik.
5kişi sıkışmadan geniş geniş rahat rahat gittik geldik. Taksiye binmek istesek 2 taksi yapmak zorunda kalırdık. Uber ile rahat rahat gittik. Şöförde oldukça iyi biriydi. Ben konuşmadıkça sohbet açmıyor,ama konuştuğumda da gayet cana yakın şekilde güleryüzle yaklaşıyordu.
Taksiden daha iyidir sonuç olarak.

Dodoo
01-04-2016, 12:03
Ben de dün ilk kez kullandım. Akşam üzeri palladium için çağrı yaptım, biri ilk kabul etti, sonra aradı caddedeyim iptal edin size yakın olan araç için tekrar çağırın dedi. İptal ettim, tekrar çağırdım ama bir türlü araçlardan cevap gelmedi, dolu da gözükmüyodu oysa. 5dk uğraştım çağırmak için, olmayınca normal taksi devam.

Gece tekrar gerekti. UberGo lar doluydu, UberXL çağırmak zorunda kaldım, şoförle sohbet ede ede gittik. :)

johnie
01-04-2016, 12:11
ek olarak, uberin " taksi " modu da var.
ister normal sarı taksi, isterseniz xl çağırabiliyorsunuz. sarı taksi aynı hesap oluyor.
en azından kimin sizi götürdüğünü biliyorsunuz..
fiyat bakımından da aynı, değişine bir şey yok

huseyinturk
09-04-2016, 14:43
Uberxl'de araç çalıştıran varmı?

dragstar
09-04-2016, 16:22
Uber taksi sektörünün modernize olmasına yardımcı olurmu bilmiyorum ama Uber ülkemize geldiğinden beri taksiye binmiyorum, öncedende hep bitaksi kullanıyordum

Thracian
09-04-2016, 19:12
Uber taksi sektörünün modernize olmasına yardımcı olurmu bilmiyorum ama Uber ülkemize geldiğinden beri taksiye binmiyorum, öncedende hep bitaksi kullanıyordum

Taksi: 1 milyonluk hat, 35 binlik accent yada dacia, denetlenmeyen şöförler, nakit ödeme zorunluluğu
Uber: 50 binlik taşımacılık belgesi, 150 binlik mercedes ve vw, puanlama sistemi, nakitin sadece seçenek olması.

Türkiyede özellikle de İstanbul Taksiciler Esnaf Odasının çok hızlı ve çok kaliteli standartlar getirip, bunların takipçisi olması lazım. Eğer bunu yapmazlarsa 5-10 yıl içinde ölüme mahkum meslek olacaklar. Bunu mahalle bakkallarının geçmişinden görebilirsiniz.

Octane
09-04-2016, 20:04
Uber her ülkede taksiciliği bitiriyor, bizde de öyle. Bir üstteki yazılanlara katılıyorum, benzer fiyata hesaptan düşerek ödeme yapmak, alakasız konforda güvenlikte araca binmek, şöförün insan olması gibi etkenler tabi ki tercih sebebi. Taksicilerin kendilerini düzeltip fiyatta indirime gidip kaliteyi artırmaları elzem, yoksa mahvolurlar. Çok büyük çoğunluğunun siyasi tercihi de belli zaten, o yüzden hiçte üzülmem.

kunteper
09-04-2016, 20:19
Uberdeki para tamamen kayitli, peki taksilerdeki :)

Devletin paraya hayir demeyecegi belli

dragstar
09-04-2016, 20:39
Taksi: 1 milyonluk hat, 35 binlik accent yada dacia, denetlenmeyen şöförler, nakit ödeme zorunluluğu
Uber: 50 binlik taşımacılık belgesi, 150 binlik mercedes ve vw, puanlama sistemi, nakitin sadece seçenek olması.

Türkiyede özellikle de İstanbul Taksiciler Esnaf Odasının çok hızlı ve çok kaliteli standartlar getirip, bunların takipçisi olması lazım. Eğer bunu yapmazlarsa 5-10 yıl içinde ölüme mahkum meslek olacaklar. Bunu mahalle bakkallarının geçmişinden görebilirsiniz.

Taksiciler Esnaf Odasının başkanını bizzat tanımışlığım, oturup muhabbet etmişliğim vardır fakat onlarında ellerinden birşey gelmiyor çünkü taksicilik bir meslek değil. Çoğu insan için ek iş veya işşiz kaldıklarında yapılan iş olarak görülüyor, ticari taşımacılık yapılan tüm söktörlerdeki şöförler açıkcası böyle. Bunu bu hale getirende ne yazıkki yöneticiler. Zamanında yapılmayan sektörel yenilenmeler.

huseyinturk
09-04-2016, 21:32
Taksiciler Esnaf Odasının başkanını bizzat tanımışlığım, oturup muhabbet etmişliğim vardır fakat onlarında ellerinden birşey gelmiyor çünkü taksicilik bir meslek değil. Çoğu insan için ek iş veya işşiz kaldıklarında yapılan iş olarak görülüyor, ticari taşımacılık yapılan tüm söktörlerdeki şöförler açıkcası böyle. Bunu bu hale getirende ne yazıkki yöneticiler. Zamanında yapılmayan sektörel yenilenmeler.

Ellerinden bir şey gelmiyor ne demen? Bıraksınlar kapasınlar kepenkleri gitsinler o zaman. İett gibi amir sistemiyle denetim yapabilirler gayet, sivil denetçiler olsun, uygunsuz hareket eden araçları bağlasınlar, şöföre bassınlar ticari taksi kullanamaz etiketini bak kalıyormu işine hıyanet eden

alihan11
09-04-2016, 23:37
amerikada çok kullandımda burda hiç yaygın değil uber xl (vip vito vs) pahalı olanı normalde normal uberle (normal sedan) taksinin yarı fiyatına fln gidiyorduk ve istediğinde kendin çıkabiliyorsun 100 200 tl mi lazım aç uberi takıl 2 3 saat kazan dön evine amerikada böyle güzelde burda yaygınlaşsa böyle olsa mükemmel olur

ChuckBartowsKi
10-04-2016, 12:58
Polis çevirince size de ceza yazabiliyor tam olarak anlayamadım uberin mantığını ama ortalama hafta da 2-3 kullanıyorum. Taksi den biraz pahalı eğer çevrenizdekilere uygulamayı öğretirseniz uzun süre bedava binersiniz mesela ben toplam da 23 kere kullanmışım toplam ödediğim para 123 TL. :) Aynı şekilde arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum sadece bedava olması değil benim amacım herkes kullansın yaygınlaşsın ki taksicilerden kurtulalım. Taksi 5km de 5 TL yazıyorsa uber de 7 TL yazıyor herkese tavsiye ederim.

zgnn
10-04-2016, 14:57
Tr`de nasil bilmiyorum da, uber'in çin versiyonunu kullanıyorum çin'de 50 yuanlik yere 30 yuane gidiyorum. Keşke tr'de de yaygınlaşsa.

dragstar
10-04-2016, 15:14
Ellerinden bir şey gelmiyor ne demen? Bıraksınlar kapasınlar kepenkleri gitsinler o zaman. İett gibi amir sistemiyle denetim yapabilirler gayet, sivil denetçiler olsun, uygunsuz hareket eden araçları bağlasınlar, şöföre bassınlar ticari taksi kullanamaz etiketini bak kalıyormu işine hıyanet eden

İETT resmi kurum olduğu için yaptırımları ve cezaları olabiliyor. Taksiciler odası dernek olduğu için bu tarz eylemler yapamıyorlar fakat konuya başka türkü yaklaşabilirler.

elma
10-04-2016, 21:31
Hem tekel ol hem vergi verme, bide daha iyi hizmet verenlere saldır. Taksici kafası istiyorum :D

Thracian
10-04-2016, 23:48
İETT resmi kurum olduğu için yaptırımları ve cezaları olabiliyor. Taksiciler odası dernek olduğu için bu tarz eylemler yapamıyorlar fakat konuya başka türkü yaklaşabilirler.

Mesele resmi kurum - özel kurum değil. Zaten IETT de resmi kurum değil Istanbul belediyesin bağlı müdürlüktür. Burada önemli olan seçimle değil atama ile yönetilir. O yüzden de müdürün arkasında bin tane müdürüm müdürüm yağcıları olur.

Herneyse konumuza dönelim, Ticari taksiler esnaf gereği taksiodalarına kayıt olmak zorunda. Kurallara uymayana ilk ine 5.000 sonra 10.000 sonra 20.000 ceza kesecek madde koyarlar bunu adam gibi uygularlar. ozaman düzelir. HAAA uygulumazsa çokta umrumda değil. Batsınlar banane

Thracian
10-04-2016, 23:51

Dernek dernek üyeliğine yakışmayan haraketler sebebiyle ceza kesebiliyor. Ama bunu yapan başkan o koltukta nasıl kalır onu bilmiyorum. Yada ceza uygulamayacagım sözü vereni hemen başkan yaparlar. Böylece kendi ayaklarına sıkarlar, zamanla uber gibi bir çok uygulama çıkar pazar payı azalır. sonrada ağlarla işler kötü diye

turbo&quattro
18-04-2016, 14:01
Alkol alacagim diye dun aksam arabayi cikarmadim taksi yerine yine uber yaptim. Gidis aracim mis gibi mercedes ml550 donus aracim 2016 toyota camry hybrid di. Bundan sonra kim takar eski, les gibi sigara kokan kaba saba taksicileri .

http://i1287.photobucket.com/albums/a623/joel656565/EFD381B7-4EB4-4286-9F8C-89AAF6BE9212_zpswl8cyl20.jpg (http://s1287.photobucket.com/user/joel656565/media/EFD381B7-4EB4-4286-9F8C-89AAF6BE9212_zpswl8cyl20.jpg.html)
http://i1287.photobucket.com/albums/a623/joel656565/84F1FDA9-B1F5-4082-95E9-91F669FB60EB_zpsekvmhag7.jpg (http://s1287.photobucket.com/user/joel656565/media/84F1FDA9-B1F5-4082-95E9-91F669FB60EB_zpsekvmhag7.jpg.html)

Kekuti*
18-04-2016, 14:06
İstanbulda annemi yeğenlerimi biryere gönderirken kullanıyorum.
Araba yetmiyor çünkü 2 tane çocuk arabasına :)
Gayet memnunuz :D

Tholl-ga
18-04-2016, 14:44
wx8wk57vue

kod ihtiyacı olana

34btr1907
23-04-2016, 15:21
bu verılen kodları ılk seferınız için kullanabılıyorsunuz sanırm,2. 3. de ıse yaramıyor anca sızın kodunuzu baskası kullanırsa sızde kazanıyorsunuz.

Thracian
29-04-2016, 06:11
bu verılen kodları ılk seferınız için kullanabılıyorsunuz sanırm,2. 3. de ıse yaramıyor anca sızın kodunuzu baskası kullanırsa sızde kazanıyorsunuz.

Önce verilen bağlantıdan adrese giriyorsunuz. (Davet kodumu (42j7d) kullan ve 40*TRY değerinde ücretsiz yolculuk kazan. Burada kullan:https://www.uber.com/invite/42j7d
)
Kayıt formunu dolduruyorsunuz.
Kredi kartınızı tanımlıyorsunuz.

Kayıt bittikten sonra ne zaman isterseniz bi uber aracı çağırıyorsunuz.
Bu çağrıyla birlikte hesabınıza 40tl ilave ediliyor ve 3 ay süresi var.
Yolculuğunuz 40 tl nin altındaysa. Tüm hakkınızı kullanmış oluyorsunuz.
Eğer üstünde ise 40 tl eksik ödeme yapıyorsunuz. Nakit ve Kredi Kartı seçeneği var.

Sabah sanah ilkkez uner kullanan ve bana ücretsiz kullandıran arkadaşa selam olsun

34btr1907
29-04-2016, 09:29
40 degıl 20 tl

cookies
29-04-2016, 10:58
Sandığımdan daha yaygınmış.. Dinsizin hakkından imansız gelir vol1.Yükledim İlk fırsatta kullanacağım.. by by bi taksi..

Thracian
29-04-2016, 18:50
40 degıl 20 tl

artık 20 tl imiş. Üzdü be.

oabayram
29-05-2016, 14:18
Promosyon kodu girdim 20 tl yazdi 40 tl degilmi ilk kullanisim olacak

Gko
29-05-2016, 14:27
Promosyon kodu girdim 20 tl yazdi 40 tl degilmi ilk kullanisim olacak
bi üssteki postta cevabı var. bkz;

artık 20 tl imiş. Üzdü be.

Thracian
29-05-2016, 14:55
Artık 20 ymiş.

semavi
29-05-2016, 17:59
Amerika'ya yerleşirsem potansiyel yan işim olabilir :D

turbo&quattro
29-05-2016, 19:16
Amerika'ya yerleşirsem potansiyel yan işim olabilir :D

Uber yapan cogu kisi agliyor cok fazla yuzde veriyorlar ubere, benzin, aracin yipranma payi vs..... Su an orderip guzel gibi. Burada gorustugum tek Turk arkadasim full time orderup yapiyor ( turkcesi paket servis, yemek ) oglen 12 aksam 10 . Haftalik kazanci $1200 civari.

semavi
29-05-2016, 19:52
Neredeyse Yrd. Doç maaşı :)

Dealer işi için ne diyorsun? Üniversitelerde hemen kadro bulunabileceğini sanmıyorum. Bir sürü çinli hintli vardır doktoralı piyasada...

mbulur
29-05-2016, 19:53
İstanbul'da taksiciler yarım günlüğüne 170 TL yevmiye vererek çalışıyorlar, 10 TL durağa veriyorlar, 20 TL taksi sürücüsünün yemek vs masrafı var, ortalama 80 TL yakıt yakıyorlar toplamda etti 280 TL. Taksicinin 280 TL'nin üzerinde topladığı para evine götürdüğü para oluyor. Yani adam 400 TL toplarsa evine 120 TL para götürür. İstanbul'da eve gelen gündelikcinin 150 TL'ye çalıştığını düşünürseniz sabah 04:00'den öğleden sonra 4'e kadar taksicinin yaşadığı tam anlamıyla çiledir.

İstanbul'da taksi plakası sahibi aylık belirli bir kira bedeli karşılığında plakayı kiraya vermek üzere taksi işi yapan galeriye verir. Galerici plakayı 40.000 TL değerinde bir arabaya takar ve arabayı taksi plakasını aylık olarak kiralayacak kişiye en az 65.000 TL'ye verir. Aradaki 25.000 TL galeri komisyonudur. Galeriden araba satın alarak plakayı kiralayan kişi arabanın sigortasını ve diğer işlemlerini yaptırır ve yarım günlük olarak yevmiye karşılığı kiraya verir.
Yani bir taksi plakasından sürekli anlamda plaka sahibi, plakayı kiralayan kişi, arabanın üzerinde çalışan şoför olmak üzere 3 farklı kişi para kazanıyor. Artı olarka komisyoncu galerici de para kazanıyor.
Burada ençok ezilen arabanın üzerinde çalışan şofördür. Kısa mesafeye giderse, sıkışık trafik olan yere giderse para kazanamaz. O nedenle de kısa mesafeye yada sıkışık trafiğe girmesini isteyen müşteriye karşı yüzü ekşir, canı sıkılır ve daha da ötesi müşteriyi red eder.
Benim kendi adıma Über birilerinin işni bozacaksa bu işten rant sağlayanlarınkini bozsun. Geçmişte taksi plakası fiyatları epeyce düşmüştü. Sebebi korsan taksilerdi ancak devlet korsanla ciddi mücadele etti ve şu an taksi plakası fiyatları coşmuş durumda.

semavi
29-05-2016, 20:03
benzer saadet zinciri ***** tarladan tablaya varana kadar tarımda da var...

Çalışan az kazanıyor maalesef ülkede...

turbo&quattro
29-05-2016, 20:11
Neredeyse Yrd. Doç maaşı :)

Dealer işi için ne diyorsun? Üniversitelerde hemen kadro bulunabileceğini sanmıyorum. Bir sürü çinli hintli vardır doktoralı piyasada...

Auction lardan arac alip satabilirsin guzel paralar kazanilabilir. Yan is olarak yapilabilecek cok fazla secenek var. Ben buraya ilk geldigim zamanlarda pizza dagiticiligi uaptim bir sure cok guzel para kazaniyordum. Gunluk aracim 2.4 camry fun aracim 350z di. En azindan prof isinin yaninda haftada iki gun boyle bir is yapsan ev kirasi yada mortgage vs cok rahat odeyebilirsin.

R.I.P
29-05-2016, 21:47
bu uberden adam akıllı fatura alamıyor muyuz? yaptığım masrafları şirketten alıyorum bu nedenle taksi kullanmak zorunda kalıyorum hep

semavi
30-05-2016, 09:56
Auction lardan arac alip satabilirsin guzel paralar kazanilabilir. Yan is olarak yapilabilecek cok fazla secenek var. Ben buraya ilk geldigim zamanlarda pizza dagiticiligi uaptim bir sure cok guzel para kazaniyordum. Gunluk aracim 2.4 camry fun aracim 350z di. En azindan prof isinin yaninda haftada iki gun boyle bir is yapsan ev kirasi yada mortgage vs cok rahat odeyebilirsin.

Benimde düşüncem o yönde. Sanırım Bir süre sonra Auction olayına girerim. 3 aya ihtiyacım olur yerleşme çoluk çocuk vs derken... İlk 1 seneyi bu tip işlerle atlatıp, akademik kısmıda bir yere getirip 1 yılın sonunca karar vermek istiyorum. Ticaret mi, akademi mi diye...

Sana bir kaç şey sorsam ara ara özelden :)

arabasızadam
01-06-2016, 15:47
Öncellikle herkese selamlar arkadaşlar,uberle hakkında sormak istediğim bi kaç soru olucak ,bodrumda yaşıyorum ve bu işi yapmak istiyorum 14 fiorino aracımla,uber in sitesine kayıt olmak için girdiğimde araç seçeneklerinde fiorino yok ,benim aracın bu iş için uygun değilmidir ne yapmam gerekir,birde bodruma gelicek arkadaşlar olursa aracımla hizmet verebilirim, teşekkürler.

BARR
01-06-2016, 16:21
Fiorino ile UBER'le çalışamazsınız.

arabasızadam
01-06-2016, 17:15
Fiorino ile UBER'le çalışamazsınız.

Cevap için teşekkürler minibüs haricinde binek olarak ne tarz bi araçla çalışabilirim?

aslanneron
01-06-2016, 17:24
tr de binek araç çalıştırmıyorlar yasalar geregi sadece vito ve türevi araçlar

Thracian
01-06-2016, 21:29
Öncellikle herkese selamlar arkadaşlar,uberle hakkında sormak istediğim bi kaç soru olucak ,bodrumda yaşıyorum ve bu işi yapmak istiyorum 14 fiorino aracımla,uber in sitesine kayıt olmak için girdiğimde araç seçeneklerinde fiorino yok ,benim aracın bu iş için uygun değilmidir ne yapmam gerekir,birde bodruma gelicek arkadaşlar olursa aracımla hizmet verebilirim, teşekkürler.

Fiorino kamyonet geçer ruhsatta, kamyonetle yolcu taşınmaz.

Yolcu taşımacılığı yapan bir firmadan bir belge alman gerekiyor. Aslında prosedür, aracını o firmaya kiralıyorsun. Sen şöför oluyorsun, o firmadan da hizmet alıyorsun şeklinde çalışıyor.

Şuan piyasada 50-60 bin tl ye güzel VİP yada minibüs şeklinde mercedes yada vw var.

johnie
02-06-2016, 13:12
Volkswagen (http://www.log.com.tr/volkswagenden-uberin-rakibine-dev-yatirim/)

R.I.P
02-06-2016, 18:15
Dün tüyapta hicbir uber aracı bulamadım. Ama nişantaşı civari siyah vito kaynıyordu kısa mesafede cok talep var sanirim :)

oabayram
02-06-2016, 20:15
Promosyon kodu paylasabilcek olan varmi?

R.I.P
02-06-2016, 21:05
indirim kodum = hduc5hpmue

bu arada Gökhan isimli bir arkadaş benim kodu kullanmış yeni fark ettim teşekkür ederim

emreaydın
03-06-2016, 21:35
antalya kemer arası kullanmak için uber bulunur mu bilgisi olan var mı?

Gko
03-06-2016, 21:48
indirim kodum = hduc5hpmue

bu arada Gökhan isimli bir arkadaş benim kodu kullanmış yeni fark ettim teşekkür ederim

ben üye olmuştum izmirde bakmak için ben olabilirim o Gökhan :D

Thracian
05-06-2016, 18:40
antalya kemer arası kullanmak için uber bulunur mu bilgisi olan var mı?

O bölgede yok

oabayram
09-06-2016, 19:21
Promosyon kodum; japztftvue 20 tl indirim saglar.

SerkanKurt
09-06-2016, 19:31
bende kurdum şimdi lazım oluyor böyle şeyler en olmadık zamanlarda.

Black_Eagle
29-06-2016, 08:02
Zaten yoğun kullanıyordum uberi ama havalimanı patlamasından sonra taksicilerin olayı fırsata çevirip yolcu başı 100 usd ile adam taşıdığını duyunca bundan sonra daha da yoğun uberci olcam. Etrafımada mümkün olduğunca kullandırtçam. Fırsatçı şerefsizler.

Gko
11-07-2016, 19:26
bakındım ama tam olarak cevap bulamadım.

Uber'in türkiye'deki vergi sistemi nasıl işliyo. Ciddi şekilde düşünüyorum yapmayı, passat v.b tarzda bi araçla başlamak istiyorum. Tek soru işaretim vergi.

ayku82
11-07-2016, 23:00
Havalaninda gercekten cok serefsiz taksici var, dun bindigim arac soforu yorgunluktan istifade edip bana bedava kopru ucreti dahil 13 tl eksik para verdi. Serefsiz yavsak bir de yolda gevsek gevsek 40 yillik arkadasiyim gibi nerelisin vs diye yakinlasmaya calisiyordu , insan zannedip sohbet ettik zokayi soktu sonunda.

TarikS
12-07-2016, 04:47

Uber'in türkiye'deki vergi sistemi nasıl işliyo. Ciddi şekilde düşünüyorum yapmayı, passat v.b tarzda bi araçla başlamak istiyorum. Tek soru işaretim vergi.

Türkiye'de Vito benzeri araçlar harici yapılamıyordu en son, bu konuda bir gelişme var mı? Keşke olsa derim :)

Gko
12-07-2016, 10:58
Türkiye'de Vito benzeri araçlar harici yapılamıyordu en son, bu konuda bir gelişme var mı? Keşke olsa derim :)

bakındığım kadarıyla uber xl vito benzeri araçlar ve uber de binek araç olarak çalışıyo

BurakOzdemir
12-07-2016, 11:53
bende şimdi üye oldum promosyon kodu olursa yapıştırırım yoksada canınız sağolsun

aylık sağlam para kazandıklarını duydum

Thracian
12-07-2016, 20:38

Net cevap vereyim. Türkiye de taşımacılık 2 tür araçla yapılır Binek ve Ticari. Binek olanda Ticari Taksi olmak zorundadır. Ama korsan yolu 'şöförlü araç kiralama' dır

Ticari araçlarda da connect, berlingo, doblo kamyonet geçtiğinden olmuyor. En ufak minibüs VİTO, TRANSPORTER, H100, SCUDA, gibi araçlar ama en çok almanlar tutuluyor.

Usulde şu şekil. Sen bi VİTO alıp, D belgesine sahip bir firmaya kiraya veriyorsun. O firmada çalışan yada freelance olarak gözüküyorsun. O firmanın belgesi altında faaliyet gösteriyorsun

Gko
12-07-2016, 23:17
Net cevap vereyim. Türkiye de taşımacılık 2 tür araçla yapılır Binek ve Ticari. Binek olanda Ticari Taksi olmak zorundadır. Ama korsan yolu 'şöförlü araç kiralama' dır

Ticari araçlarda da connect, berlingo, doblo kamyonet geçtiğinden olmuyor. En ufak minibüs VİTO, TRANSPORTER, H100, SCUDA, gibi araçlar ama en çok almanlar tutuluyor.

Usulde şu şekil. Sen bi VİTO alıp, D belgesine sahip bir firmaya kiraya veriyorsun. O firmada çalışan yada freelance olarak gözüküyorsun. O firmanın belgesi altında faaliyet gösteriyorsun

Yani diyosunuz ki passat mazda6 tipo bi aracla yapmaya kalkisirsam korsan muamelesi gorucem ? Dogru mu anladim.

Tesekkurler bu arada cevap icin

Ferhat_V
12-07-2016, 23:20
bodrumda eski kasa e200 mb ile taksicilik yapan vardı..überle alakası yok ama not olsun :)

Tunacan
14-07-2016, 11:18
Uber'de söförlük yapan var mı?

Biraz araştırdım ancak fazla bilgiye ulaşamadım..

karsiyakaliozi
14-07-2016, 11:25
Özel servis gibi düşünmek lazım bence korsandan ziyade, izmirde kullandığım bu tür bu tür araçlar var üst segment araç, temiz düzgün söför taksiden %30 ucuz daha ne olsun .

Thracian
14-07-2016, 11:31
Arkadaşlar bu gün taşıma hizmeti yapacagıminızda ya taksi olacak 1.000.000 tl den fazla taksi bedeli ve 40.000 tl dacia alıyorsun. Yada 150.000 tl ye bi alman minibüs, 2.000 tl de D2 belgesi. Aynı işi yapıyorsun.

Üstelik Uber hizmeti süper.

cabrioleter
14-07-2016, 11:32
Özel servis gibi düşünmek lazım bence korsandan ziyade, izmirde kullandığım bu tür bu tür araçlar var üst segment araç, temiz düzgün söför taksiden %30 ucuz daha ne olsun .

hocam hangi hizmetler bunlar? nasıl kullanabiliriz alsancak da feneri söndürdük mü taksi lazım oluyor üstelik farklı istikametlere dağıtacak sürekli çalışan varsa taksiden ucuza güzel araçla biz de kullanmak isteriz..

cookies
14-07-2016, 13:35
Uber Macaristan’da ki operasyonlarını askıya alma kararı almış.. İnş. Türkiye' de de saçma sapan taksici esnafını koruma kanunu fln çıkartılmaz..

TolgaUs
27-09-2016, 11:53
Bu d2 belgesinin üstesinden nasıl gelinir hangi firmalar yardımcı olur? Veya direk uberin merkezi bu konu hk. Yardımcı olur mu ?

turbo&quattro
03-10-2016, 07:27
Yine yaklasik 10 saatlik washington- istanbul ucusum vardi. Zaten uzun ucus yorulmusum ciktim alandan taksi alip eve gitmek icin . Siradan denk gelen taksiciye 'abi meaafe biraz kisa istersen baska taksiye geceyim ' dedim gayet kibarca ama hoduk ofladi pufladi bin bin dedi . Topu topu 10dk lik yolculuk boyunca surekli mirildandi birseyler o arada birsey sordum cevap bile vermedi. Taksi 13tl yazdi ben yine insanlik olsun diye yine gyet kibarca ' abi kusura bakma biraz kisa mesafe oldu ustu sende kalsin ' dedim zahmet edip bir tesekkur bile etmedi bide ustune yandaki arabaya binseydin dedi. Bunlarin anlayacagi hayvansi dilden konusmak gerek heralde nezaketten ince dusunceden ne anlarlar. Plaka tat40 ynda 93 yaziyordu muhtemelen havalimani taksi kayit nosumudur nedir. Bu hayvani nereye sikayet edebilirim her ne kdar sonuc cikmayacagini bilsem bile ?

turbo&quattro
03-10-2016, 07:27
13 tl yazdi 20tl verdim .

Edit geri gelsin.

Thracian
03-10-2016, 08:24
Yine yaklasik 10 saatlik washington- istanbul ucusum vardi. Zaten uzun ucus yorulmusum ciktim alandan taksi alip eve gitmek icin . Siradan denk gelen taksiciye 'abi meaafe biraz kisa istersen baska taksiye geceyim ' dedim gayet kibarca ama hoduk ofladi pufladi bin bin dedi . Topu topu 10dk lik yolculuk boyunca surekli mirildandi birseyler o arada birsey sordum cevap bile vermedi. Taksi 13tl yazdi ben yine insanlik olsun diye yine gyet kibarca ' abi kusura bakma biraz kisa mesafe oldu ustu sende kalsin ' dedim zahmet edip bir tesekkur bile etmedi bide ustune yandaki arabaya binseydin dedi. Bunlarin anlayacagi hayvansi dilden konusmak gerek heralde nezaketten ince dusunceden ne anlarlar. Plaka tat40 ynda 93 yaziyordu muhtemelen havalimani taksi kayit nosumudur nedir. Bu hayvani nereye sikayet edebilirim her ne kdar sonuc cikmayacagini bilsem bile ?

Çok bişey olmaz. Ama uber e saygılar.

Uber havaalanı çıkış tek fiyat uyguluyor. Sabihadan her yere 100TL. Atatürkten 150TL. Geçen ay Ayt-İstanbul 6 kişi uçtuk. Kuzen golf le gelip alacaktı. 4 kişi bilemedin 5 kişi alacaktı araba. Uçağa binmeden önce geldi aklımıza uber. 6 Kişi 150TL Silivri Gümüşyaka ya getirttik adamı. Ne uff ne puff yaptı. 6 bavul 3 koli vardı. Adam hepsine yardım etti arac yerleştirdi. Bina kapısına kadar yardımcı oldu.

Yigit-Y
03-10-2016, 08:26
Çok bişey olmaz. Ama uber e saygılar.

Uber havaalanı çıkış tek fiyat uyguluyor. Sabihadan her yere 100TL. Atatürkten 150TL. Geçen ay Ayt-İstanbul 6 kişi uçtuk. Kuzen golf le gelip alacaktı. 4 kişi bilemedin 5 kişi alacaktı araba. Uçağa binmeden önce geldi aklımıza uber. 6 Kişi 150TL Silivri Gümüşyaka ya getirttik adamı. Ne uff ne puff yaptı. 6 bavul 3 koli vardı. Adam hepsine yardım etti arac yerleştirdi. Bina kapısına kadar yardımcı oldu.

Sarı taksiye yaptır bunu bıçaklar seni :)

Thracian
03-10-2016, 08:49
Sarı taksiye yaptır bunu bıçaklar seni :)

Söylemeye cesaret edemem duraktan adam cağırıp döverler :D

istanbul da seçimle değil atanmayla gelecek bir yönetim ancak düzeltebilir. Ticari taksi kullanma belgesi çıkartacak. polis kontrolünde direk bu belge sorulacak. Yurtdışında bu taksiciliği yapan adamı 10 gün işe devam ettirmezler.

DOHC
03-10-2016, 09:01

Ben havaalanı durak taksisi kullanmıyorum. İlk caddeyi geçiyorum, insanların yolcu indirdiği yerde müşteri getirmiş olan taksi mutlaka oluyor. Ona biniyorum. Adam kısa-uzun laf etmiyor. Neticede boş dönmemiş oluyor havaalanından......

turbo&quattro
03-10-2016, 09:30
Ben havaalanı durak taksisi kullanmıyorum. İlk caddeyi geçiyorum, insanların yolcu indirdiği yerde müşteri getirmiş olan taksi mutlaka oluyor. Ona biniyorum. Adam kısa-uzun laf etmiyor. Neticede boş dönmemiş oluyor havaalanından......

Bunu hic dusunmedim hic. Bir dahaki sefere havalimani taksimi aman .

2jz
03-10-2016, 12:06
Bu hayvani nereye sikayet edebilirim her ne kdar sonuc cikmayacagini bilsem bile ?

Durak başkanının ismine bakıp durağı ara. Başkası açarsa durak başkanını iste. Yalnız bunu sakince yap şikayet edeceğini anlamasın. Durak başkanı telefonu alınca söyle tüm şikayetini. Hatta havaalanı patlamasında yaralıları almadıklarını falanda söyle biraz daha körükle adamı. Sonrasında ondan yediği fırçayla taksicinin aklı başına gelir.

Havaalanı otogar gar gibi yerlerde hep aynı sorun oluyor. Gelen yolcuların taksiden indiği yerde bekleyin, dışardan gelen taksiye binin. O taksiciler afra tafra yapmadan kısada olsa götürür.

Berkan
03-10-2016, 12:12
Beyaz masaya'da plakayla bildir abi sikayetten cok korkuyorlar. cünkü bir taksici nekadar sikayt alırsa o oranda katlanan cezaları yaslıyorlar. turbo&quattro

turbo&quattro
03-10-2016, 12:30
Durak başkanının ismine bakıp durağı ara. Başkası açarsa durak başkanını iste. Yalnız bunu sakince yap şikayet edeceğini anlamasın. Durak başkanı telefonu alınca söyle tüm şikayetini. Hatta havaalanı patlamasında yaralıları almadıklarını falanda söyle biraz daha körükle adamı. Sonrasında ondan yediği fırçayla taksicinin aklı başına gelir.

Havaalanı otogar gar gibi yerlerde hep aynı sorun oluyor. Gelen yolcuların taksiden indiği yerde bekleyin, dışardan gelen taksiye binin. O taksiciler afra tafra yapmadan kısada olsa götürür.

Bu tarz konulara fena takigim ben ilk firsatta arayacagim. Bakalimne diyecek sonucu yazarim.

B16
03-10-2016, 12:35
Göktürk'te taksi bulamayınca bi deneyeyim dedim. Acayip memnun kaldım.

1) Hizmet 10 üzerinden 10 alır ki efendim, beyfendi vb. gibi kibarlık cümleleri hava da uçuşuyor.
2) Araçlar son model ve kesinlikle temiz
3) Havalimanından binmiştim kapı otomatik değilmiş indi kapıyı açtı ve kulaklar uçaktan dolayı mefta olduğu için sakız alıcaktım. Benzinlikte durmasını rica ettim adam kendi ben alırım efendim dedi.
4) Kısa,uzun veya orta mesafe farketmiyor. 15 kişilik arkadaş grubu ile binseniz Beşiktaş'tan Bomontiye kadar götürüyor laf etmiyor. (Kendi anlattı)
5) Uzakta ise bile arayıp efendim uzaktayım beklicek misiniz? diye soruyorlar.
6) Özellikle yaz sıcaklarında klima ile mis gibi yolculuk için bile ekstradan para vermeye değer. Taksi de klima açın diyince surat düşüyor adamlarda.
7) Sanırım, gidiceğiniz güzergahın fiyatı belli oluyor. İsterse 50 kere dolaştırsın fiyat sabit kalıyor.

Bir de şöförle muhabbet etmiştim. SRC belgesine kadar herşeyleri varmış. Kendi söylüyor biz tamamen yasal olmak istiyoruz diye. Zaten hepsinin maliye kaydı var UBER'e fatura ediyorlar UBER'de kullanıcıya. Bizi polis bağlayamaz sadece mali şube bağlar demişti. Eğer bu iş tamamen yasal olursa 10 araba ile bekleyen arkadaşım var diyordu.

Tek kötü yanı, sedan tarzı araçları olmayışı. Bir de UBER Pet var onda ki araçlar nasıl merak ettim. Hiç kullanan oldu mu?

B16
03-10-2016, 12:37
Göktürk'te taksi bulamayınca bi deneyeyim dedim. Acayip memnun kaldım.

1) Hizmet 10 üzerinden 10 alır ki efendim, beyfendi vb. gibi kibarlık cümleleri hava da uçuşuyor.
2) Araçlar son model ve kesinlikle temiz
3) Havalimanından binmiştim kapı otomatik değilmiş indi kapıyı açtı ve kulaklar uçaktan dolayı mefta olduğu için sakız alıcaktım. Benzinlikte durmasını rica ettim adam kendi ben alırım efendim dedi.
4) Kısa,uzun veya orta mesafe farketmiyor. 15 kişilik arkadaş grubu ile binseniz Beşiktaş'tan Bomontiye kadar götürüyor laf etmiyor. (Kendi anlattı)
5) Uzakta ise bile arayıp efendim uzaktayım beklicek misiniz? diye soruyorlar.
6) Özellikle yaz sıcaklarında klima ile mis gibi yolculuk için bile ekstradan para vermeye değer. Taksi de klima açın diyince surat düşüyor adamlarda.
7) Sanırım, gidiceğiniz güzergahın fiyatı belli oluyor. İsterse 50 kere dolaştırsın fiyat sabit kalıyor.

Bir de şöförle muhabbet etmiştim. SRC belgesine kadar herşeyleri varmış. Kendi söylüyor biz tamamen yasal olmak istiyoruz diye. Zaten hepsinin maliye kaydı var UBER'e fatura ediyorlar UBER'de kullanıcıya. Bizi polis bağlayamaz sadece mali şube bağlar demişti. Eğer bu iş tamamen yasal olursa 10 araba ile bekleyen arkadaşım var diyordu.

Tek kötü yanı, sedan tarzı araçları olmayışı. Bir de UBER Pet var onda ki araçlar nasıl merak ettim. Hiç kullanan oldu mu?

Psiteknik te varmış. Bizim taksilerde ehliyet gerisi aynen devam.

Kahn23
03-10-2016, 12:41
Uber'in fiyat skalası var mı ? Nasıl öğreniriz ?

Thracian
03-10-2016, 13:00
uber hakkında hemen bilgi vereyim. Uber web sitesinden yaklaşık fiyat alabiliyorsunuz. Kıyaslarsam taksiyle 10 liraya gittiğin yere 11 liraya gidiyorsun. bazen aynı rakama. 50 tl lik yere 55-56tl gibi bir şey tutuyor.

Yasallık ve sedan konusu şöyle; UBER in yasal dayanağı Bir ticari firmaya ait şöförlü, Yolcu, servis taşımacılığı. Yani okul servisi fabrika servisi gibi. Daha basit anlatacak olursa biri biri esnaf odasına kayıtlı diğeri ticaret odasına kayıtlı aynı işi yapan 2 işyeri gibi. Sedan ve otomobil olayı ise; 4-5 yıl önce çıkan bir yasaya göre ticari firmalar otomobilleri şirket aracı yapamıyorlar (özel durumlar hariç) (patronun 1m luk aracını vergiden düşmesin diye) zaten filo kiralamada bu sebeple çok büyüyen bir pazar o sebeple ticari araçlar içinde, yolcu taşımacığına izin verilen sınıflardaki araçlar kullanılabiliyor. Vito, transporter, crafter, splinter vs

Berkan
03-10-2016, 13:14
B16 ilk zamanlarında e serisi ve 5 serisi vardı millet gidecegi yere 1km onceden cagırıp soförü varmış gibi uberle gidiyordu :D

fiyat belli değil gittiği açılış ücreti ve gittiğin km nin ücreti var
Carolita1907

haritada görebildiğin uber aracının üstüne tıklarsan 3 secenek var. ücret tahmini / prom. kodu / uber çagır

ücret tahmini kısmından kabaca bakabilirsin fiyata

mesela bu beylikdüzü mermerciler sanayi sitesinden - taksim meydan yaptım

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Screenshot_20161003-140045.png

normal taksi= acılıs 3.45tl - km 2.10 tl. e5'den 38.3 km = 83,88 / otobandan 42km = 91,62

agustosta kullandıgım kısım buda kurtuluş - taksim

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Screenshot_20161003-140149.png

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/b415be36-4068-4551-b256-296d05726d98.png

alihan11
03-10-2016, 17:28
birde bu uberx var aslında en ucuz o ama türkiyeye açmamışlar anlamadım neden amerikada normal taksi yok(havalimanı ve new york hariç) herkez uber yapıyor akşam millet 5 de iş cıkısı yapıyor 3 4 saat kendi aracıyla uber yapıyor güzel para kazanıyor keşke bizim ülkemizdede yaygınlaşsada taksiler kalksa .

Thracian
03-10-2016, 18:51
birde bu uberx var aslında en ucuz o ama türkiyeye açmamışlar anlamadım neden amerikada normal taksi yok(havalimanı ve new york hariç) herkez uber yapıyor akşam millet 5 de iş cıkısı yapıyor 3 4 saat kendi aracıyla uber yapıyor güzel para kazanıyor keşke bizim ülkemizdede yaygınlaşsada taksiler kalksa .

Tr de olmaz bşr cok sebebi var. En önemlisi taksi hatlarının sağlam rant kapısı olması

arda35
19-10-2016, 13:47
İstanbul'da 'UBER' dayak! - Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/istanbulda-uber-dayak-40252775)

Barzonun biri araçta sigara içmesine izin vermediği için uber sürücüsüne saldırmış. Böyle çomarlar yüzünden Türkiye'den çıkmazlar umarım. Arkadaşa da geçmiş olsun.

B16
19-10-2016, 14:11
İstanbul'da 'UBER' dayak! - Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/istanbulda-uber-dayak-40252775)

Barzonun biri araçta sigara içmesine izin vermediği için uber sürücüsüne saldırmış. Böyle çomarlar yüzünden Türkiye'den çıkmazlar umarım. Arkadaşa da geçmiş olsun.

O. çocukluğundan başka birşey değil. Amk artistine bak

emir91
19-10-2016, 14:48
Ne kadar mal varsa bu memlekette iyice çıldırdı insanlar

johnie
19-10-2016, 15:16

Genelde Ankaradan akşam üzeri geldiğimde, saw a iniyordum bir aralar. Dediğin gibi, bende ön tarafta ki taksilere yöneliyordum hatta h limanından dışarı çıkarken gözüme taksiye bincek adamları kestirip mecidiyeköye gidicem taksi de ortak olabiliriz diye teklif ediyordum ve bir çok kişinin de işine geliyordu.
Saw dan mecidiyeköye taksi ile 40 TL ye geliyordum daha da fazla vermedim hiç. Senin de dediğin gibi, işine geliyor boş dönmektense ..

Muharrem C.80
19-10-2016, 15:26
Hani ticari şöförlerine kızıyoruz falan serserilikleri var diyerek tamam ama şurda çıkarıp anlının çatından vursa vallahi acımam amk gevşek şerefsiz o.ç...

997TT
19-10-2016, 16:35
Bu okuzler her yerde hatta bu forumda...
Hıc bır seyın ıyısıne layık degılız cunku kırletıyoruz.
Soyle bır sacmalık olabılır mı?Sınırdan cıkıyorsun hayat degısıyor... Bır yerde BUYUK yanlıs var.

jr1905
19-10-2016, 16:57
Bu okuzler her yerde hatta bu forumda...
Hıc bır seyın ıyısıne layık degılız cunku kırletıyoruz.
Soyle bır sacmalık olabılır mı?Sınırdan cıkıyorsun hayat degısıyor... Bır yerde BUYUK yanlıs var.

Abi sınır diyorsunda sınırı geçtim şuradan kıbrısa gittiğinde bile insanlar değişiyor, medenileşiyor yaşadığının farkına varıyorsun. ( Gerçi orayıda Türkiyeden giden insanlar bozmaya başlamışlar gerçek Kıbrıslılar Türklerden nefret eder hale gelmiş.)
Az önce 1km ilerimde 3 eve havan mermisi isabet etti bildiğin karambole yaşıyoruz şu ülkede. Ben bu tür haberlere tepki veremiyorum artık Türkiyeyse normal diyorum sigara içirmediği içinde kavga çıkartırlar, yeşil ışık yandığında 2 sn geç kalksanda kavga çıkartırlar.

Thracian
19-10-2016, 18:36
Şimdi show haber de görüntüleri gösterdi

Eyüp
20-10-2016, 00:08
Saldırıyı şimdi izledim , saldıran kişilerin bence oksijen tüketmesi bile gereksiz.. Hizmet sektöründekilerin işi gerçekten zor..

Kullanıcı
20-10-2016, 00:11
Saldırı uğrayan abi silah çekip vursa helal olsun derim.

Acaba saldıran kişi para cezasımı alcak yoksa direk serbest mi bırakılacak

TolgaUs
20-10-2016, 00:15
Ne serbesti be uberin avukatları anasından emdiği sütü burnundan getircek adamın. Adam bulunamasa bile arabayı kim çağırdığı var kayıtlarda ona yürürler.

Kullanıcı
20-10-2016, 00:18
Ne serbesti be uberin avukatları anasından emdiği sütü burnundan getircek adamın. Adam bulunamasa bile arabayı kim çağırdığı var kayıtlarda ona yürürler.

Ülkemizin hukuki ***** tanıdık ve paran varsa bişey olmuyor.

Gry
20-10-2016, 07:18
bunları alacaksın sabaha kadar dövecek sonunda da şişeye oturtacaksın !! Şerefsiz kansız o.ç ları nasıl uyuz oldum bak sabah sabah ..

ibozum
20-10-2016, 08:49
Uber korsan değildir, ancak bizim insanımız yamyam olduğu kesin..

Ferhat_V
20-10-2016, 10:45
bence hiç bişy olmayacak 2 gün sonra serbest bırakıldı haberini görürüz.

MetalliHead
20-10-2016, 17:29
Bugün sabiha gökçen taksicileri otobüs istemiyoruz diye eylem yapmışlar . 2 otobüs şöförünü de linç etmeye kalkmışlar . Umarım şu uber yaygınlaşır da bu taksiciler kendilerine çeki düzen verirler .

kesici
20-10-2016, 17:34
Ben ticari plakalı taksiye şu yoldan gidelim deyince adam mırın kırın ediyor, uber şoförü dayak yerken abi ben sana ne yaptım diyor...

Aradaki farka bak...

NakkaSss
20-10-2016, 17:48
Yıllardır binmiyorum taksiye, çok zorda kalmadığım sürece de binmem. İnsan değiller.. Sorsan hepsi mazlum.

johnie
20-10-2016, 17:56
Bu memlekette ne düzen var ne demokrasi ne de insan var.
Adam seni güzelce uyarmış, tamam kardeşim de iç at.
Devlet böyle durumların arkasında olmadığı sürece dayaklar, ölüm haberleri vb olaylar devam edecektir.
Geçenlerde de paylaştılar, tekel bayide bira sallayan adama 5 yıl ceza vermişler, ilahi adalet işte..
Böyle yamyamlar olduğu sürece ülkede, böyle adamlarla iş yapıldığı sürece daha da kötüye gitmemize hiç şaşırmıyorum.
Herkes " ben ben ben ben " yolunda.

Ekrem_06
20-10-2016, 19:46
3 kuruş para verince satın aldı sanki adamı ya bu para çok lanet bişey o verdiği parayı bi tarafına söküp bi güzel dövücen insan paçavrasını yazık değil mi o adama o saatte çalışıyor. Düzgün düzgün konuşuyor ciğersiz nasıl vurmuş adama içim parçalandı

Eren
22-10-2016, 17:30
3b2ugucyue Promosyon kodum sizede banada 20 tl indirim sağlar

S1NAN
22-10-2016, 21:07
Yeni taşınan komşumun kayınpederi bu işi yapıyormuş. Geçen muhabbet ettik mercedes vito almış 120 küsür bin liraya . ondan sonra karşılıklı koltuğu işletmiş birde src felan 130 diyelim. Haftalık 2500-3000 tl kazancı varmış . 500 lirasını mazota çıksan . hadi 2500 tl üzerinden konuşalım ayda 8 bin lira eder. yaklaşık 1.5 senede arabanın parasını amorti eder. Komşum özel şöförlük yapıyor. işi bırakıp bende bu işe giricem dedi. bilmiyorum tabi ne kadar doğru .

34btr1907
22-10-2016, 21:31

bunun anasını skmyen devletın anasını skyım , bos konusmaya gerek yok,boyle modeller adamı katıl eder basını yakar yuvasını dagıtır,şöförde silah olsa gergın bırı olsa kendi hayatını kaydırmıştı bi hayvan için

Quantum
22-10-2016, 21:39
Böyle bazı ruh hastalarını cımbızla seçeceksin hapis cezası almış kişilerin arasından, ne bileyim işte bu barzo gibileri, çocuklara tecavüz edenleri, 10 yaşındaki çocukları gelin yapanları vsvs., bu sürünlenleri ağanın olduğu koğuşa yerleştireceksin. Koğuşun da ağanın da "oğlanı" yapacaklar orada bunların hepsini. Ruhumuzun yelpazesi olur!

TolgaUs
23-10-2016, 07:49
Uber sürücüsü olan arkadaşımız varmı aramızda acaba ?

R.I.P
23-10-2016, 18:46
bugün pendik-üsküdar arası için kullanacaktım. taksiye binmemek için yarım saat bekledim ama hiç uber yoktu

oabayram
07-11-2016, 17:13
JAPZTFTVUE İndirim kodu isteyenlere buyrunuz

oabayram
27-12-2016, 11:55
Emniyetten 81 ilde 'Uber' yasağı: Ceza kesilecek - Ekonomi Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/emniyetten-81-ilde-uber-yasagi-ceza-kesilecek-40318661) konu başlığını cevaplar nitelikte bir haber olmuş

Berkan
27-12-2016, 12:08
Sorunu çözme yok direk ortadan kaldırma var bu ne saçma iş arkadaş bir düsün millet niye cılgınlar gibi kullanıyor taksicin düzgünmü değilmi ucan kusa trip at yolcu begenme trafik kurallarının anasını belle vs vs. onlar düzeltmeye uğrasmak yerine keselim cezayı gitsin oh negüzel. ülkede yemin ederim insan olmak insan gibi muamele görmek medeniyet bize haram

individual
27-12-2016, 14:49
Emniyetten Uber yasağı!
Emniyet Genel Müdürlüğü, tüm dünyanın kullandığı Uber uygulamasına karşı harekete geçti. 81 ile Uber şoförlerine ve yolcularına para cezası kesilmesi talimatı gönderildi.

Akıllı telefon uygulaması üzerinden araç çağırma hizmeti veren ve bir süredir İstanbul’da da faaliyette olan ABD’li Uber şirketine kesilen ceza, sistemin sorgulanmasına yol açtı. Şirket, yasal mevzuata uygun çalıştıklarını ileri sürerken, Emniyet Genel Müdürlüğü, Uber’le ilgili tüm illere talimat göndererek “korsan taşımacılık” yapmak suçundan ceza kesilmesini istedi. İLK SEFERDE 2 BİN 532 LİRA CEZA KESİLECEK Talimata göre, yolcu taşıdığı tespit edilen Uber sürücüsü araç sahibi değilse sadece ceza kesilecek. Ceza, ilk yakalamada 2 bin 532, ikincide ise 4 bin 220 TL’ye çıkıyor. Eğer yolcuyu taşıyan sürücü araç sahibi ise trafik cezası dışında araç 60 gün bağlanacak. YOLCUYA DA CEZASI VAR Habertürk'ün haberine göre; ayrıca yolculara da 281 lira ceza kesilecek. 12 Aralık’ta gönderilen talimatta, sahibinin kullanmadığı araçların bağlanmaması gerektiği belirtildi ve Anayasa Mahkemesi’nin 11 Eylül 2014 tarih ve 2014/52 sayılı kararı gösterildi. 12 Aralık’tan önceki uygulamada, yolcu taşıdığı tespit edilen Uber araçları, sürücünün kim olduğu gözetilmeksizin 60 gün bağlanıyordu. TAKSİCİLER RAHATSIZ Emniyet yetkilileri, Uber sistemi ile çalışan araçların ‘tarifeli yolcu taşıma” yetkisinin bulunmadığını, bu yöntemin korsan taksicilik alanına girdiğini belirtti. Yetkililer, belediye sınırları içinde tarifeli yolcu taşımacılığının sadece, ticari taksi, M plakalı minibüs, halk otobüsü ve belediye otobüslerine ait olduğunu kaydetti. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, taksicilerin bu uygulamadan rahatsız olduğunu belirterek şu bilgileri verdi: “Taksiciler plaka alıp vergi ödüyor. Uygulamanın hesapları Hollanda bankalarıyla çalıştığı için hiçbir şekilde vergi ödenmiyor. GEÇEN HAFTA KESİLECEK CEZAYI UBER KARŞILADI Geçtiğimiz hafta trafik ekipleri, Uber’in ‘UberXL’ aracını bağladı ve araçtaki yolculara 281 TL ceza kesti. Cezanın Uber tarafından karşılandığı belirtiliyor. UBER AÇIKLAMA YAPTI: VERGİMİZİ ÖDÜYORUZ Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Uber Genel Merkezi, “İstanbul’daki UberXL araçlarımızda Ulaştırma Bakanlığı’ndan ve İstanbul Belediyesi’nden gerekli belgeler temin edildi ve vergimizi vererek çalışıyoruz. Gerekli belgelere (D2) sahip olduğumuz için korsan diye tabir edilen yasadışı taşımacılık unsurlarına uygulanan cezalar bize uygulanmamalı. Kanunun farklı şekillerde yorumlanması yenilikçi teknolojilerin önünü kapatıyor. Amerika’da New York, San Francisco, Los Angeles, Fransa’da Paris Uber’in en yaygın olarak kullanıldığı şehirlerden. Uber, ulaşım teknolojisiyle şehirlere katkı sağlamak için bütün dünyada bakanlıklar ve belediyeler ile el ele çalışıyor” değerlendirmesinde bulundu. - See more at: Emniyetten Uber yasağı! | MedyaTava (http://www.medyatava.com/haber/emniyetten-uber-yasagi_141898#undefined.gbpl)

Emniyetten Uber yasağı! | MedyaTava (http://www.medyatava.com/haber/emniyetten-uber-yasagi_141898#undefined.gbpl)

İbrahim33
27-12-2016, 15:07
81 il diyorda , uber sadece 2 ilde hizmet vermiyor mu Türkiye'de :D

individual
27-12-2016, 15:09
81 il diyorda , uber sadece 2 ilde hizmet vermiyor mu Türkiye'de :D

Emri talimatı sağlama almışlar istanbul ankara deseydiler diğer illerde uber devam ederdi.Emir sadece istanbul ankara için geçerli denirdi :)

Emniyet'de emri sağlama almışlar kafada 81 il demişler :D

34btr1907
27-12-2016, 15:40
Uberde aciklama yapti devam edicez seklinde,uberin yerli versiyonu cikmis sanirim,karin agrilari baska

Emre-Dylan
27-12-2016, 16:17
Alın oradan da para alın bi ubere el atmamıştınız...

dasemert
27-12-2016, 19:56
Kaldırsalar ne olacak?Korsan taksiyle devam,normaline binip şöförün ters cins tavrını mı çekeceğim?Tabi İstanbul'da gitceğiniz yer 15-20 tl tutuyorsa bakalım binebilecek misiniz o var.Girne'de taksi çağırıyorum adam duraktan çıkıyor geliyor 10 dakikalık yol araçlar Mercedes.Gitceğim yere varıyorum 15tl tutuyor.Ne surat asan oldu ne samimiyetsiz biri ile karşılaştım düzgün adamlar hizmet kalitesi kıyaslanamaz.Bizde ya çeki düzen versinler ki imkansız gibi,ya da hiç korsana hayır ubere hayır diye ağlamasınlar.

volume81
27-12-2016, 20:07
bugün indirdim uygulamayı daha uber kullanacak durumum olmadı biraz daha bekleyeyim bakalım ne çıkıcak altından

Thracian
27-12-2016, 22:41
Herkes VIP araç kullanıp, siyah mercedeslere binerse devlet büyüklerimizin büyüklüğü nerede kalır

Şaka bir yana uber ciler hem kalite olarak hem devlete katkı olarak daha faydalı. Fakat taksici oyları daha fazla. hem cumhurbaşkanı hem başbakan taksi duraklarından çıkmazken. ne bekliyordunuz?

ayku82
28-12-2016, 09:39
Reis halk adamı yedirir mi hiç hanzo taksici esnafını kaliteli hizmet isteyen halka. Ülkedeki genel anlayış şu, hizmet al ama hizmeti veren sana söverek hizmet sağlasın sende tüketici olarak üstüne teşekkür et ne güzel ağzıma sıçıyorsun diye bir de üstüne para öde.

Hiçbir konuda iyileştirme yapmayalım, direk kanayan bir parmak mı var pansuman yapmak yerine kesip atalım. Taksiciler odası millet neden bizi tercih etmek istemiyora kafa yorakken , überi ne yapalım da yok edelim diye uğraşıyor. Millet olarak her zaman haklıyız, her zaman mağduruz hiç bir zaman kendimize çuvaldızı batırmayız. Bu iğrenç berbat bencil zihniyetin öncelikle bu ülkede yok olması lazım.

ef186
28-12-2016, 11:04
“Öncelikle belirtmeliyiz ki Uber bir taşımacılık firması değildir. Yolcularla sürücüleri buluşturan bir global teknoloji şirketidir ve Türkiye’de tamamen yasal bir zeminde hareket etmektedir” diyen Uber, Türkiye’de faaliyetlerinin illegal olmadığının altını bir kez daha altını çiziyor.

Dünyanın her yerinde şehirlere ekonomik katma değer ve teknolojik inovasyon sağlayabilmek için bakanlık ve belediyeler ile iş birliği içerisinde çalıştığını söyleyen Uber, Türkiye’ye ve Türkiye’deki operasyonlarına da sonuna kadar bağlı olduğunu not ediyor. Şirketin Türkiye’de yasal zeminde olmadığı yönündeki iddialara karşı 10 maddelik savunması şu şekilde:

Türkiye’de iş ortaklarımızın ve araçlarının yasal bir zeminde ulaşım hizmeti sunabilmeleri için gerekli lisansları mevcuttur. Uber teknolojisini kullanıyor olmak yasaldır. Sürücü iş ortaklarımızın ve yolcularımızın her zaman yanındayız ve onları desteklemeye devam edeceğiz.
Türkiye’de teknoloji hizmetimiz, yolcularla lisanslı uberXL ve taksi ürünlerimizi buluşturarak hizmete aynı şekilde devam etmektedir ve edecektir.
Emniyetin gönderdiği talimat, belgesiz olarak taşımacılık yapan araçlar için geçerlidir ve bu şartlarda Uber sistemini kullanan araçları kapsamamaktadır. Uber, sürücülerin uygulamayı kullanmaya başlamalarından önce gerekli lisanslara ve sigortalara sahip olup olmadığını kontrol eder. Uber uygulamasını kullanan her araç İstanbul’da yasal ulaşım hizmeti vermek için lisanslıdır.
Nitekim talimatta hiçbir şekilde “Uber” ismi dahi geçmemektedir.
Talimatın asıl içeriği bugüne kadar bir ceza yöntemi olan araçların trafikten men işleminin yanlış uygulanmasının düzeltilmesine ilişkin açıklayıcı bir niteliktedir.
Emniyetten gönderilen talimatta yolculara yönelik olarak her hangi bir yaptırım ya da para cezası uygulamasının hayata geçirilmesi gerektiğine dair bir madde yer almamaktadır.
Öte yandan Anayasa Mahkemesi kararı, araçların bağlanmasına ve para cezalarına sebep olan ilgili yasanın bazı maddeleri iptal edilmektedir.
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı’nın haberde yer alan “Taksiciler plaka alıp vergi ödüyor, uygulamanın hesapları Hollanda bankalarıyla çalıştığı için hiçbir şekilde vergi ödenmiyor” beyanı doğruları yansıtmamaktadır. Uber gerekli tüm vergilerini ödemektedir. Uber uygulaması sayesinde kullanıcılar ulaşım sağlayıcılara nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabiliyorlar.
Paris’te Uber uygulamasının yasadışı olması ve Uber hizmetlerinin durdurulması gibi bir durum söz konusu değildir. Aksine, Paris Uber’in en çok kullanıldığı şehirlerin başında gelmektedir. Londra’dan İstanbul’a Avrupa kıtasında bir sürü şehirde Uber sevilerek kullanılmaktadır.
Uber’in Türkiye ürünleri arasında sadece lüks taşımacılık seçeneği değil, aynı zamanda uberTaksi servisi ile sarı ticari taksilerle yolculuk seçeneği de sunulmaktadır. Bu doğrultuda Uber’in taksicilerden pay alması gibi bir durum söz konusu değildir, aksine onların hayatını kolaylaştıran ve ek kazanç sağlayan bir uygulamadır.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yigit-Y
28-12-2016, 11:12
Uber korsan değil

Türk milletine insansın sen dedirten bir uygulama

Muamelesi o kadar güzel ki bahşiş veresin geliyor :)

dahan
28-12-2016, 12:01
uber ankarada varmı yokmu bilmiyorum ama sanki uberi kullanıyomuş gibi bu olaylar çok sinirimi bozdu hayır sanane arkadaş adam istedigine biner,, yaa bunlar varya milletin herşeyine karışmaya başladı...

ayku82
28-12-2016, 14:08
Peki benim anlamadığım nokta, milyon tane shuttle firması var mesela ben havalanına giderken genelde Secure Drive diye bir firmayı arıyorum, Vito minubus geliyor ve havalanına evin kapısından alıp götürüyor. Bu firma yasal bir firma ve kredi kartı ile rezervasyon esnasında ödememi yapıyorum.

Aynı şekilde bir sürü bu şekilde özel taşımacılık yapan şirket var. Uber'in farkı nedir bu firmalardan da , devlet ve taksiciler oturup bütün diğer firmaları bıraktı Über'in ticaretine çomak sokmaya odaklanmışlar. Madem yasak diğer turizm şirketi adıyla açılan taşımacılık yapan şirketlerde kapansın, taksiciler kalitesiz hizmetlerine devam etsinler.

Yigit-Y
28-12-2016, 14:42
sürücülü rent a car yasaklanacak o zaman :D

Thracian
28-12-2016, 18:07
Peki benim anlamadığım nokta, milyon tane shuttle firması var mesela ben havalanına giderken genelde Secure Drive diye bir firmayı arıyorum, Vito minubus geliyor ve havalanına evin kapısından alıp götürüyor. Bu firma yasal bir firma ve kredi kartı ile rezervasyon esnasında ödememi yapıyorum.

Aynı şekilde bir sürü bu şekilde özel taşımacılık yapan şirket var. Uber'in farkı nedir bu firmalardan da , devlet ve taksiciler oturup bütün diğer firmaları bıraktı Über'in ticaretine çomak sokmaya odaklanmışlar. Madem yasak diğer turizm şirketi adıyla açılan taşımacılık yapan şirketlerde kapansın, taksiciler kalitesiz hizmetlerine devam etsinler.

Sen Ödemen uber e yapıyorsun. seni taşıyan firma uber e fatura kesiyor. Hem kdv hem kurumlar vergisi ödüyor. Fakat Uber TR de olmadığı için vergi vermiyor. Yani uber vergi vermiyor diye bunu yapıyorlar. Amerikada vermiyor ingilterede fransada. Çünkü tüm bu büyük firmalar vergi cenneti ülkelerde bulunuyorlar