PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anadolu yakasında gösterge taktırabilecek yer...

Yiğit G.
11-03-2016, 23:11
Beyler mini cooper aracıma gösterge taktırmak istiyorum... Biliyorsunuz zaten hararet göstergesi falan yok bizde... E bide araç stage 2 olunca iyi kıllanıyorum görmek istiyorum sıcaklığı - boost u falan yolda.. Hararet göstergesi , boost , yağ sıcaklığı veya yağ basıncı vs taktırmak istiyorum.Ama delme kesme vs işlemleri yapılacak sanırsam hortumlarda motorda vs herkese elletmek istemiyorum... Anadolu yakasında tecrübeli bu tarz şeyleri takan usta varmı ? Göstergeleri almadım o kişide varsa ondan da alıp orda taktırabilirim... 1. kalite replika defiler falanda olur... Tecrübeli olsun takıcak olan tek isteğim o....

ceyhun737
12-03-2016, 01:07
Beyler mini cooper aracıma gösterge taktırmak istiyorum... Biliyorsunuz zaten hararet göstergesi falan yok bizde... E bide araç stage 2 olunca iyi kıllanıyorum görmek istiyorum sıcaklığı - boost u falan yolda.. Hararet göstergesi , boost , yağ sıcaklığı veya yağ basıncı vs taktırmak istiyorum.Ama delme kesme vs işlemleri yapılacak sanırsam hortumlarda motorda vs herkese elletmek istemiyorum... Anadolu yakasında tecrübeli bu tarz şeyleri takan usta varmı ? Göstergeleri almadım o kişide varsa ondan da alıp orda taktırabilirim... 1. kalite replika defiler falanda olur... Tecrübeli olsun takıcak olan tek isteğim o....
Anadolu yakasında bilmiyorum ancak maslakta Ayn Oto yardımcı olacaktır . Stage2 için afr nin yeterli olacagı söylenir tabi hararet de önemli bence ama dediğiniz sayıda gösterge görüntü kirliliği yaratacaktır. Greedy Multi gauge tarzında ürünler bakabilirsiniz ancak sensörleri çabuk bozuluyormuş onun da

Yiğit G.
12-03-2016, 01:40
Anadolu yakasında bilmiyorum ancak maslakta Ayn Oto yardımcı olacaktır . Stage2 için afr nin yeterli olacagı söylenir tabi hararet de önemli bence ama dediğiniz sayıda gösterge görüntü kirliliği yaratacaktır. Greedy Multi gauge tarzında ürünler bakabilirsiniz ancak sensörleri çabuk bozuluyormuş onun da

Zaten karşıya geçsem minauto yada uğramam lazım uzak geliyor üşengeçlik :D Bu yakada arıyorum... Ya aslında air fuel - boost- hararet güzel olur ama dediğin gibi araç içinde hiç yer yok ! Bizim devir göstergesinin arkasından bağlanan çeşit çeşit gösterge pod ları satılıyor yurtdısında ama Tr de yok !

http://i.hizliresim.com/MpkYkM.jpg

http://i.hizliresim.com/qMEqEZ.jpg

http://i.hizliresim.com/9oGXGZ.jpg

http://i.hizliresim.com/g8XlX0.jpg

Birşekilde bunlar gibi monte etmeye çalışıcam.....

ceyhun737
12-03-2016, 02:00
Şöyle yapabilirsiniz Afr yi sol köşeye cama doğru yerleştirin, direksiyonun arkasına pod satılıyor sol ve sağda birer tane olacak şekilde fiyatı 150 dolar. Yani böyle yapabilirsiniz sizde
http://i68.tinypic.com/24fxjxd.jpg
http://i64.tinypic.com/2077wnd.jpg

TarikS
12-03-2016, 07:04
Pod bulup gönderelim ya ayıp ediyosun :D

Mavi Servis'e gidebilirsin ümraniyede yerleri. İsmail Usta var Mini delisi, özellikle R53leri çok severdi BT'nin hastasıydı :) Onların tecrübesi bilgisi çok iyi düzeyde, ellerinden yüklü BMWler Miniler de geçiyor. Titizlikle hallederler işini.

Yiğit G.
12-03-2016, 12:05
Pod bulup gönderelim ya ayıp ediyosun :D

Mavi Servis'e gidebilirsin ümraniyede yerleri. İsmail Usta var Mini delisi, özellikle R53leri çok severdi BT'nin hastasıydı :) Onların tecrübesi bilgisi çok iyi düzeyde, ellerinden yüklü BMWler Miniler de geçiyor. Titizlikle hallederler işini.

Geçen hafta mavi servisteydim :) Şanzuman yagını değiştirip adaptasyona soktuk. İyi bir servis ama bana miniler üstünde pek tecrübeliler gibi gelmedi..Yani miniler üstünde derken modlu miniler üstünde... Hatta benim kaput altını görmeden yok bunları yüklüyorlar , bunlar dayanıksız kırıyorlar sonra , gerek varmı zaten 190 hp , modifiye iyi birşey değil falan gibi konuşunca bende huylandım.Ha birde bunun üstüne ustanın deneme sürüşüne çıktıgımızda kendi kullanıp gazladıgında "ohaa iyi gidiyor" demesi bomba idi :D Sonra birdaha gittim aküyü falan değiştirdim temiz servis ama böyle mod işlemleri için gidilecek biryer gibi gelmedi.. Hani sanki alsam podları gitsem "bunları takma , ne gerek var" falan derler gibime geliyor :D

Yiğit G.
12-03-2016, 12:05
Şöyle yapabilirsiniz Afr yi sol köşeye cama doğru yerleştirin, direksiyonun arkasına pod satılıyor sol ve sağda birer tane olacak şekilde fiyatı 150 dolar. Yani böyle yapabilirsiniz sizde

Tr de nerde satılıyor bu podlar ?

Yiğit G.
13-03-2016, 01:48
pod satılıyor sol ve sağda birer tane olacak şekilde fiyatı 150 dolar.

https://www.youtube.com/watch?v=ZsZpw6P4upg

cabriolet
13-03-2016, 02:10

Btgye bi sorun derim bi ara alta ürünleri getiriyodu :)

TarikS
13-03-2016, 06:14
Geçen hafta mavi servisteydim :) Şanzuman yagını değiştirip adaptasyona soktuk. İyi bir servis ama bana miniler üstünde pek tecrübeliler gibi gelmedi..Yani miniler üstünde derken modlu miniler üstünde... Hatta benim kaput altını görmeden yok bunları yüklüyorlar , bunlar dayanıksız kırıyorlar sonra , gerek varmı zaten 190 hp , modifiye iyi birşey değil falan gibi konuşunca bende huylandım.Ha birde bunun üstüne ustanın deneme sürüşüne çıktıgımızda kendi kullanıp gazladıgında "ohaa iyi gidiyor" demesi bomba idi :D Sonra birdaha gittim aküyü falan değiştirdim temiz servis ama böyle mod işlemleri için gidilecek biryer gibi gelmedi.. Hani sanki alsam podları gitsem "bunları takma , ne gerek var" falan derler gibime geliyor :D

hehe farklı kişiler orda bilmiyorum kime denk geldin :D samimi insanlardır ne düşünüyorsa söyler en azından :D

ceyhun737
13-03-2016, 07:10

Hahah abi ebayde var ben bakıyorum linke

Ufuk
13-03-2016, 08:31
maxigauge alsanız ? hem ortalıkta gösterge kirliliği olmaz hemde alarm özelliği falanda var. defi zd advance da öyle.

ceyhun737
13-03-2016, 09:05
Greddy de öyle bir ürğn var ama arızaları bol ve maliyetli bir ürün . Defi zd hakkında pek bilgim yok yani bu tarz çoklu göstergede sensör arızaları çok oluyormuş. Defi zd kullanan varsa merak ediyorum ürünü

Yiğit G.
13-03-2016, 12:59
Maxilere baktım önermiyorlar onları.Problem yaratıyormuş bir müddet sonra...

Alta nın podları 40 dolar ya sitesinde.. Bende sipariş veririm ordan ama yurtdışı olmadan buralarda bulursam iyi olurdu..

Ben artık birşekilde biryerlere yerleştiricem şimdilik... Yurtdısına cıkan arkadaşım olursada rica edip aldırıcam...

Yiğit G.
16-03-2016, 01:11
Göstergeleri yurtdışından sipariş vericem ama arada kaldığım noktalar var...

1-Hararet
2- Boost
3- Yağ sıcaklığı
4- Yağ basıncı

(5-air fuel ratio burdan alıcam)

Şimdi Hararet için ara adaptör alıcam ... Göstergenin müşürünü takmak için... Şundan.... 32mm değil mi bizim radyatör hortumları ? Bilen varmı ??? Ona göre alıcam çünkü...

http://goldcoastautomotive.com/images/d/549/Water_temp_adapter_1.jpg

(Yoksa bizim araçlarda hali hazırda sıcaklık müşürü varmı ? Ordan baglantı alabilirmiyiz ? )

Boost hertürlü takılır sorun değil...

Asıl sorum şurdaki yağ sıcaklığı ve yağ basıncı için sandwich denilen adaptörler gerekliymiş... şunlardan

http://www.streettunedmotorsports.com/parts/b/prosport_oil_filter_sandwich_plate2.jpg

universalmiş bunlar genelde çoğu aracın M20x1.5 oluyormuş yağ filitresinin takıldığı yer... Bizde de öyle mi ?? Başka türlü takabilirmiyim yağ basınç ve sıcaklık göstergesini ??

Yanlış sipariş vermek istemiyorum o yüzden size danışıyorum belki bu gösterge baglantı konusunda tecrübeli arkadaşlarımız vardır.

cabriolet
16-03-2016, 01:18
benim gpnin içi gösterge dolu açıkcası o kadar göstergenin gece ışıkları rahatsız ediyor insanı ben onun yerine p3cars almanızı tavsiye ederim :)

http://www.p3cars.com/mini/?sort=bestselling

en azından obdden bağlarsınız sensörler için uğraşmamış olursunuz :)

Yiğit G.
16-03-2016, 01:31
benim gpnin içi gösterge dolu açıkcası o kadar göstergenin gece ışıkları rahatsız ediyor insanı ben onun yerine p3cars almanızı tavsiye ederim :)

http://www.p3cars.com/mini/?sort=bestselling

en azından obdden bağlarsınız sensörler için uğraşmamış olursunuz :)

Ben seviyorum göstergeleri :) Oil temp i oil press i falan nasıl taktınız ? benim için önemli olan bu.

cabriolet
16-03-2016, 01:39
Ben seviyorum göstergeleri :) Oil temp i oil press i falan nasıl taktınız ? benim için önemli olan bu.

oil press için Gauge Sender Adapters - CravenSpeed Online (http://www.cravenspeed.com/gauge-sender-adapters/) bu siteden adaptör almıştım ama oil temp için karteri delip taktım göstergeyi egt ve wideband için headers delindi :)

benim arabamda olan göstergeler

boost
egt
oil press
oil temp
wideband
methanol
shift light

açıkcası hepsinin ışığı yanınca arabanın içi ışıl ışıl oluyo :)

Yiğit G.
16-03-2016, 02:13
o zaman yağ işini şimdilik bırakayım delik açma falan bana göre değil :)

Boost
Water Temp
Air/Fuel

şimdilik yeterli olur

cabriolet
16-03-2016, 03:01
Araba r56 mı r53 mü bu arada gerçi water temp takmak istediğine göre r56 dır :)

Yiğit G.
16-03-2016, 11:38
Araba r56 mı r53 mü bu arada gerçi water temp takmak istediğine göre r56 dır :)

R56 aynen :D

SNCKTR
16-03-2016, 14:58
öncelikle yurt dışı forum sitelerinde inceleyin müşür yerleri var mı diye alman araçlarında harici yer oluyor
kendi golfume bu şekilde yapmıştım yag sandwich olayına gelince onu taktığınız zaman ya yağ sogutucu petek takmanız lazım
yada iki deliği birbirine bağlamanız gerekli bana sorarsanız yağ soğutucu kullanmanız bağlantı konusunda takıldığınız yer varsa yardımcı olabilirim

Maxi
16-03-2016, 15:46
Maxilere baktım önermiyorlar onları.Problem yaratıyormuş bir müddet sonra...

Alta nın podları 40 dolar ya sitesinde.. Bende sipariş veririm ordan ama yurtdışı olmadan buralarda bulursam iyi olurdu..

Ben artık birşekilde biryerlere yerleştiricem şimdilik... Yurtdısına cıkan arkadaşım olursada rica edip aldırıcam...

@yiğitG, kim önermiyormuş? neyi önermiyormuş?
200 tane maxidisplay sattım 1 tane bile sorunlu gösterge yok
varsa söyleyin... öyle boş adamların boş laflarına inanmayın!

bu forumda 4300 tane mesajım var ve her mesajın altında telefon+mail adresim var
yani 4300 tane telefonum yazıyor, varsa birinin sıkıntısı beni arardı heralde?

Diyadin
16-03-2016, 16:08
Bende maxi taktırmanızı tavsiye ederim alarm olması güzel havalandırma ızgaralarının biri iptal edilip siyah pleksi ve ledli ekranla çok şık olur diye düşünüyorum

Yiğit G.
16-03-2016, 23:17
@yiğitG, kim önermiyormuş? neyi önermiyormuş?
200 tane maxidisplay sattım 1 tane bile sorunlu gösterge yok
varsa söyleyin... öyle boş adamların boş laflarına inanmayın!

bu forumda 4300 tane mesajım var ve her mesajın altında telefon+mail adresim var
yani 4300 tane telefonum yazıyor, varsa birinin sıkıntısı beni arardı heralde?

yine burda bir konuda okudum defi maxi ve greedy maxi gibi ürünlerde bir müddet sonra problem çıkıyormuş sanırım sensorler arıza yapıyor.Senin sattığın çoklu göstergeyi bilmem ilk olarak defi falan deyince arkadaş ona söyledim maxi yani çoklu göstergeler diye :) Senin maxi ile bir ilgisi yok :)

Peki hazır gelmişken birşey sorucam , sensorleri sen sağlıyormusun ? Yoksa hali hazırda olanları obd den mi alıyorsun ?

Yiğit G.
16-03-2016, 23:29
Bende maxi taktırmanızı tavsiye ederim alarm olması güzel havalandırma ızgaralarının biri iptal edilip siyah pleksi ve ledli ekranla çok şık olur diye düşünüyorum

inan hiçbir şekilde gösterge takılabilecek bir yer yok araçta... Bitek ortada altta vitesin önünde boşluk var oda o kadar alttaki araç kullanırken görmek imkansız... Telefonumu takıcak yer bulamadım bırak ekranı... Burda nereye takıcaksın ekranı ? En sagda gizli bölme varya anca o kesilip oraya takılabilir... Oda kıyabilirsen kesmeye .. keşke yer olsa gözümün önünde

http://i.hizliresim.com/Mp0VPQ.jpg

ayhanas
17-03-2016, 01:06
Aftermarket bir gösterge seti kullanicaksan ;Devir saatinin arkasında iki adet vida var bunları uzun olanlari ile degıstirip, cnc makinada ince bir çubuk yaptirip devir göstergesine takabilirsin .
Orjinal ek göstergelerde zaten ince çubuk ve vidalar ile takiliyor.(Belki dogru ya gösterge podu gerekir)

Yiğit G.
17-03-2016, 01:54
Aftermarket bir gösterge seti kullanicaksan ;Devir saatinin arkasında iki adet vida var bunları uzun olanlari ile degıstirip, cnc makinada ince bir çubuk yaptirip devir göstergesine takabilirsin .
Orjinal ek göstergelerde zaten ince çubuk ve vidalar ile takiliyor.(Belki dogru ya gösterge podu gerekir)

Aynen onu yapmayı düşünüyorum zaten :) Kırmızı daire içine aldığım parçadan cnc de aynısını yaptırıp gösterge ile birleştirirsem aynısı olur

http://i.hizliresim.com/9oQYz9.jpg

Yada şunun yukarı doğru bakanı değilde yana doğru bakanlarından bulabilsem oda olur... Bizim direkler çok dik olduğundan göstergeler tavana bakıyor bunda... Ama yana bakanlarıda var tr de bulamadım.

http://arabamsekil.com/dcms-sites/arabamsekil.com/uploads/2015/01/feature-3-lu-yan-direk-karbon-thumb.jpg

Maxi
17-03-2016, 05:28
yine burda bir konuda okudum defi maxi ve greedy maxi gibi ürünlerde bir müddet sonra problem çıkıyormuş sanırım sensorler arıza yapıyor.Senin sattığın çoklu göstergeyi bilmem ilk olarak defi falan deyince arkadaş ona söyledim maxi yani çoklu göstergeler diye :) Senin maxi ile bir ilgisi yok :)

Peki hazır gelmişken birşey sorucam , sensorleri sen sağlıyormusun ? Yoksa hali hazırda olanları obd den mi alıyorsun ?

:D ama adam maxşgauge demiş, sende onun üzerine maxi şöyleymiş yazmışsın, bende öyle anladım :)
bizim ülkede garip bazı insanlar var, mesela arka stoplarından dolayı lamborghini aventadoru bile beğenmiyor çamur atıyor adam!
onlardan birine denk geldin sandım
neyse pardon o zaman :)

greddy multi d/a gösterge sorunluydu, zaten kaldırdılar satılmıyor artık.
benim gösterge obd ile haberleşmiyor, gereken sensörleri ben veriyorum.

Yiğit G.
17-03-2016, 16:34
:D ama adam maxşgauge demiş, sende onun üzerine maxi şöyleymiş yazmışsın, bende öyle anladım :)
bizim ülkede garip bazı insanlar var, mesela arka stoplarından dolayı lamborghini aventadoru bile beğenmiyor çamur atıyor adam!
onlardan birine denk geldin sandım
neyse pardon o zaman :)

greddy multi d/a gösterge sorunluydu, zaten kaldırdılar satılmıyor artık.
benim gösterge obd ile haberleşmiyor, gereken sensörleri ben veriyorum.

haa yok yaw senin çoklu gösterge sattığını sen dün yazdıktan sonra profilinden bakıp da gördüm... Maxi lafı denk gelmiş :D Peki bana özelden fiyat verebilirmisin boost-hararet-oil press-oil temp-ail/fuel sensorleri ile birlikte ekran ve montajı olarak... R56 n18 için. Göstergeleri sipariş ettim gerçi de , aklımda bulunsun hoşnut kalmassam gösterge olayından tek ekran işine dönebilirim.

Maxi
17-03-2016, 17:16
haa yok yaw senin çoklu gösterge sattığını sen dün yazdıktan sonra profilinden bakıp da gördüm... Maxi lafı denk gelmiş :D Peki bana özelden fiyat verebilirmisin boost-hararet-oil press-oil temp-ail/fuel sensorleri ile birlikte ekran ve montajı olarak... R56 n18 için. Göstergeleri sipariş ettim gerçi de , aklımda bulunsun hoşnut kalmassam gösterge olayından tek ekran işine dönebilirim.

bir kısım fiyat dahil tüm detaylar burada
pm yolluyorum, genede bakmak isterseniz diye link veriyorum. foto video falan çok var
http://www.techturkey.com/forum/maxigauges/90151-maxidisplay-engine-monitor.html

Ufuk
17-03-2016, 17:33
Hakan abinin ürünlerini gözüm kapalı tavsiye ederim. Arkadaşımın aracında 2senedir var yaklaşık hiçbir sorun vs yok.

Yekta
18-03-2016, 15:46
o zaman yağ işini şimdilik bırakayım delik açma falan bana göre değil :)

Boost
Water Temp
Air/Fuel

şimdilik yeterli olur

Eğer görsellikten çok işlevsellik istiyorsan ben olsam water temp yerine oil temp alırım, hatta boost yerine de oil press tercih ederim eğer 3 tane olacaksa gösterge.
Ama direksiyon ile kadran arasına maxi gauge vb. bir ürün koyarsan hem daha derli toplu hem de çok daha işlevsel olacaktır. Hepsini hatta fazlasını bir arada görebilirsin, artı uyarı özelliği de var, ama görseli tabi zevk meselesi :)

EnesAksu
23-03-2016, 08:05
ben de anadolu yakasındayım işçilik olayında birini bulamadım kendim giriştim defileri sandiwch plate yerine yağ sıcaklık için bir tane yağ tapası alıyorsun cnc de delik açıp sensörü içine koyuyorsun :) sorunsuz kullanıyorum fiyat açısından da uygun.