PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio Enteresanlık

mrtysn
12-03-2016, 12:14
Gecen ay basima soyle bi durum geldi, araba normal seyir halindeyken takir tukur vurma sesiyle birlikte beyaz duman atmaya basladi. Hararette dalgalanma basladi. Neyse cektim saga kapattim motoru motor yedik falan derken 5 dk sonra tekrar bastim hicbisey olmamis gibi duman atmadan kesmeden yurumeye devam etti. Bidaha da hic olmadi. Bi iki ustaya gittim her kafadan farkli ses cikiyo guvenemedim de acikcasi. Daha once basina gelen var midir bu durum ? İyice sogudum arabadan.
Araba 1.5Dci Clio 160k km'de. Tesekkurler cevap veren herkese.

LnchCntrl
12-03-2016, 12:15
Su eksiltmesi oldu mu ?

mrtysn
12-03-2016, 12:32
Su eksiltmesi oldu mu ?

Hic olmadi, hararet normal duzeydeydi hatta.

Ufuk
12-03-2016, 13:20
yağ soğutucusu sağlam mı ?

byspeedman
12-03-2016, 13:31
Araç kaç model clio 3 mü enjektör vuruntusu olabilir arıza ışığı yandımı anlık hararet denk gelmiş olabilir tam model ne yazarsan bakalım

mrtysn
12-03-2016, 13:57
yağ soğutucusu sağlam mı ?

Bi enayilik gozukmuyo koku falan da yok

mrtysn
12-03-2016, 13:59
Araç kaç model clio 3 mü enjektör vuruntusu olabilir arıza ışığı yandımı anlık hararet denk gelmiş olabilir tam model ne yazarsan bakalım

Abi 2003 model araba yazmayi unutmusum, enjektorleri 15k km once yeniledim.

msansertekin
12-03-2016, 15:17
Enteresan bir açıdan bakıp diyorum ki, mazottan olabilir.

aykutsafakyaman
12-03-2016, 15:48
Yagda herhangi bi değişiklik var mi

rekord2000
12-03-2016, 18:51
Turbo ile alakalı anlık bir problem gibi gözüküyor.

mrtysn
12-03-2016, 19:38
Enteresan bir açıdan bakıp diyorum ki, mazottan olabilir.

Valla aklima ilk o geldi de, en kotusunu dusunup ona gore hareket etmek istiyorum.

Yagda herhangi bi değişiklik var mi

Yoktu, yag eksiltmesi falan da olmadi.

Turbo ile alakalı anlık bir problem gibi gözüküyor.

Abi onu bi usta da soyledi turbodan olabilir diye. Ses yok, turbonun almasinda falan da hic sorun yok. Baktiricam turboya ama musait bi zamanda.

tornado38
16-03-2016, 22:09
yüksek ihtimal yakıt ancak araç duman + takırtı diyosun enjektörün açık kalma gibi bir olayda olabilir fazla mazottan dolayı duman ve vuruntu oluyor olabilir birde turbo çok zor ihtimal emme manifoltununun kelepçesini söküp bakın aşırı şekilde motor yağı varmı veya çalıştırıp bu şekilde tam gaz yapıp 1 saniyeliğine bırakın turbo çıkışından yağ atma varmı varsa turbo ihtimali doğar zaten turbo bu şekilde yağ buharı verirse rölantide artış hatta ambele durumu olurki o zaman harbiden motoru yedik dersiniz Allah muhafaza

mrtysn
18-03-2016, 15:15
yüksek ihtimal yakıt ancak araç duman + takırtı diyosun enjektörün açık kalma gibi bir olayda olabilir fazla mazottan dolayı duman ve vuruntu oluyor olabilir birde turbo çok zor ihtimal emme manifoltununun kelepçesini söküp bakın aşırı şekilde motor yağı varmı veya çalıştırıp bu şekilde tam gaz yapıp 1 saniyeliğine bırakın turbo çıkışından yağ atma varmı varsa turbo ihtimali doğar zaten turbo bu şekilde yağ buharı verirse rölantide artış hatta ambele durumu olurki o zaman harbiden motoru yedik dersiniz Allah muhafaza

Tesekkur ettim cevap icin, baktiriyim musait oldugum bi zaman emmeyle turboya.

Galip
18-03-2016, 18:22
bana direk enjektör gibi geldi