PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo 1.2 tdi icin motor suyu nasil olmali?

burak10
14-03-2016, 09:55
Arkadaslar motor suyunu degistirecegim. Saf suya antifiriz orani kaca kac oluyor bilgi verebilirmisiniz? Saf su kullanmak zorundamiyim?

Antifirizin Orjinali pembe renk, pembe olmasi birsey ifade ediyormu? Marka tavsiyenizide bekliyorum. İyi gunler

batucan
14-03-2016, 10:56
2 kutu G12 konması gerekir...

tornado38
16-03-2016, 21:58
-40 derce olacak şekilde antifiriz ve şaşal yani pet şişe suyu kullanın derim musluk suyunu tavsiye etmem kireçlenme ve zamanla kalorifer peteği tıkanmasına yol açar marka olarak MOBİL BP SHELL CASTROL tavsiye ederim markası belli olmayan antifiriz kullanmayın aşırı glikozdan dolayı silindir kapağında çürüme yapar rengi kırmızı veya pembe ise aynı renk koyun aracın yapısı buna müsaittir harrenk farklı yapıdaki antifirizi simgeler hatırladığım kadarıyla pembe organik bazlı antifiriz di
neden -40 dedim sebebi olaki soğuk memlekete gidersin mersinin sıcaklığı minimum -20 yi görüyordur sen -25 yaparsın sonra bir donar araç araca komple sıfır motor almak zorunda kalma ihtimalin var ben işimi sağlam yaparım sonra 2 litre antifirizin hesabını yapıp 5-6bin masraf edip motor almak var