PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blow off hakkında

emretektas
16-03-2016, 09:30
Merhaba Arkadaşlar
Blow off araçta güç kaybı yaparmı )

emretektas
18-03-2016, 12:06
arkadaşlar konu hakkında kimsede fikir yokmu

iztuzu
18-03-2016, 12:48
Konuyu "Aşırı Besleme" bölümüne açsaymışsınız daha erken cevap bulursunuz.

Siz sırf "çufff" sesi için blow off takacaksanız çok şey fark etmez. Bu hususun dışında Dumpvalf denilen parçanın ses çıkartanına blow off denilmekte. Turbolu araçlarda bulunan bir parçadır. Blow off takmak için bi parça çıkartılır araçtan o dumpvalf'tir ...Elzemdir, lmazsa olmaz parçadır .
dump valve:fazla turbo basıncını hava filtresine gönderen /blow off valve: atmosfere bırakan.

MAF sensorlu araclarda pek tavsiye edilmiyor blow off, çufff sesi tercih sebebi olabiliyor. Potansiyel riskleri: Kısa bir süreliğine zengin karışıma neden olup siyah duman, gaz tepkisinde düşüş ve EGT'lerde yükselme. Yan sanayi blow off taktırıp da aşırı ısınmadan erir ve paranıza yazık olur, orijinalini; monte işini bilen bir yere yaptırmak lazım.

Dediğim gibi ilgili bölüme açtığınızda bu işin üstadları tarafından daha detaylı ve engin bilgi verilecektir.

skyhigh
18-03-2016, 12:53
araç dizel ise zaten takmayın dizelde güç kaybı blow offtan yağ atma gibi problemler oluyor yan sanayileri zaten ömrü bir ay

emretektas
19-03-2016, 14:13
peki bizim araç maf sensörlümü acaba ? 2005 megane rs

eticet06
28-03-2016, 09:29
peki bizim araç maf sensörlümü acaba ? 2005 megane rs

evet maf sensorlü ve blow off takmanız ıcın saglıklı şekilde turbonun üstündeki dumpvalveyi iptal etmeniz gerek hortumunu vs cekerek değil hazır kapakla veya tornacıda yaptırarak blow off takabilirsiniz markalı bir blow off takmanız sizin yararınıza ben maf sensörlü araacta kullandım yaklasık 50 bın km herhangı bır sorun yasamadım vs guc kaybı