PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ufak bir sağlık sorunu hakkında tavsiye

Sinan58
16-03-2016, 21:04
Öncelikle merhabalar;
Yaklaşık 2 ay önce spor-kilo verme vb faaliyetlere başlamaya karar verdim ve işe yürümekle başladım.
Uzun süre yürümemiştim ve ilk yürümeye çıktığımda işi abartıp bayaa bi fazla yürüdüm. :)
Yürümeye alışık olmadığım için ilk önce sol ayağımda ufak bir şişkinlik belirdi, uzun süre dikkat etmedim ama yaklaşık 2 hafta önce ayağımdaki küçük şişliğin nasır olduğunu öğrendim. Bazen yürümekte bile zorlanıyorum doğrusu, nasır bandı kullanıyorum şu anda biraz acısını geçiriyor ama kesin sonuç için sizin tecrübelerinize ihtiyacım var.
Aslında sağlık konusu tavsiye alınacak bişey değildir ama nasır vb ufak sorunlar toplumun büyük bir kısmının başına gelebildiği için size danışmak istedim. Maalesefki toplumun büyük bir kısmında görülüyormuş.
Aranızda başına böyle bişey gelen varmı?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

tdipower
16-03-2016, 21:06
doktora görünseniz daha iyi olur bence

asscutter
16-03-2016, 21:29
büyük ihtimal o bölgeyi çok zorladınız buz presi yapın voltren bandaj + olarak

Onamdar
16-03-2016, 21:37
Ayakkabını değiştir en basiti bu
Ayağını sıkmıyacak kadar büyük ama aynı zamanda ayakkabının içinde ayağının ileri geri hareket etmiyeceği kadarda küçük iyi bir yürüyüş ayakkabısı al
Ayakkabıyı alırkende ikisinide giyip biraz yürü sıkarsa filan alma muhtemelen açma yapar dicekler inanma ona :D

Sinan58
16-03-2016, 23:02
doktora görünseniz daha iyi olur bence

Haklısın abi önümüzdeki günlerde internette gördüğüm evde doğal tedavi yöntemleri uygulayacağım, olmazsa direk doktorun kapısını çalmayı düşünüyorum.

büyük ihtimal o bölgeyi çok zorladınız buz presi yapın voltren bandaj + olarak

Abi nasır olduğuna kesin kanı getirdim, bunun için soğuk şeyler pek tavsiye edilmiyor galiba.

Ayakkabını değiştir en basiti bu
Ayağını sıkmıyacak kadar büyük ama aynı zamanda ayakkabının içinde ayağının ileri geri hareket etmiyeceği kadarda küçük iyi bir yürüyüş ayakkabısı al
Ayakkabıyı alırkende ikisinide giyip biraz yürü sıkarsa filan alma muhtemelen açma yapar dicekler inanma ona :D

Ayakkabıyı değiştirdim abi, ama maalesef henüz geçmedi.
Klasik esnaf muhabbetleri efsanedir zaten :D Ayakkabı küçük gelirse ilerde açılır, ayakkabı büyük gelirse ayağın içinde rahat edecek, iiiymiş :)

Dayı
16-03-2016, 23:11
nasır bantları var eczanelerde onu kullanın, bir de cilt yumuşatıcı krem sürün.

Sinan58
16-03-2016, 23:16
nasır bantları var eczanelerde onu kullanın, bir de cilt yumuşatıcı krem sürün.

Şu anda kullanıyorum abi, nasır denile şeyin kökü bile varmış çok ilginç.
2 kez uyguladım ayağıma nasır bandını şu anda 3.sü ayağımda, %60"ına kadar aldı diyebilirim.
Sonradan bunun dibine kadar almak falan gerekiyormuş.
Yalnız nasır bandı kadar etkili bişey çok nadir görülür abi, sağlam olan kolunuza vb biryerinize yapıştırıp 3 gün beklerseniz orayı oyar yeminle :)
Çok acayip bişey :)

suk3b3
16-03-2016, 23:57
Bi adidas adipure alıyosun. Çorap gibi ayakkabı. Hic bseyin kalmaz. Geçmiş olsun

Sinan58
17-03-2016, 00:03
Bi adidas adipure alıyosun. Çorap gibi ayakkabı. Hic bseyin kalmaz. Geçmiş olsun

Bunu yazdım bi kenara abi, önceden spor ayakkabı giymem falan diyodum ama ayağımda sağlık sorunu olunca sağlığın değerini anladım.
Geçen hafta aldım güzel bi tane ayakkabı ayağıma uygun, ama sonradan farkettimki spor ayakkabı kadar rahat değil diğer ayakkabılar.
Hiç bi işe yaramadı :)

TolgaEsentepe
17-03-2016, 02:31
ben bayağı bi çektim ayak nasırından. iyileşir ama aynı yerden sonra tekrar çıkar. bende tamamiyle hiçbir zaman geçmedi ters bi ayakkabı giyiyim 2 güne çıkar. kendileri :) Kalıcı bir tedavisi varmı bilmiyorum bence yoktur :)

Sinan58
24-03-2016, 17:31
Öncelikle Merhabalar,
Ayağımda çıkan yaraya nasır teşhisi koyduktan sonra 1 kutu nasır bandı kullandım.
Sadece ilk bandın biraz faydası oldu, diğer 3 tanesinin pek faydası olduğu söylenemez.
Nasır bandı kullandıktan sonra yaptığım en büyük hata nasırı kendimin alabileceğini düşünmem oldu maalesef.
En sonunda doktora gittim, kullanmam için bana 1 kutu krem yazdı.
Yaklaşık 4 gündür kullanıyorum ilacı "ALLAH"a çok şükür yürüyebiliyorum artık.
Başınıza böyle birşey gelirse kesinlikle ve kesinlikle ayağınıza dokunmadan doktora gitmenizi öneririm.
Ayağımdaki nasırı kendim almaya çalıştığım için yaklaşık 2 hafta yürüyemedim maalesef, başınıza böyle bişey gelirse hiç durmadan hastaneye gitmenizi öneririm.

asscutter
24-03-2016, 17:50
geçmiş olsun

Sinan58
24-03-2016, 18:01
geçmiş olsun

Sağolun abi.

Sinan58
06-05-2016, 20:20
Merhabalar;

Ayağımda çıkanlara nasır demişti doktor, sonradan ayağımdakilerin nasır değil siğil olduğunu öğrendim.

1 aya yakın ilaç kullandım ** siğiller hergün dahada büyüyordu.

Bu işin uzmanlarından sağlam destek almam lazımdı ama önce internette gördüğüm "Nasır Duası"nı okudum ertesi günden itibaren siğillerde değişim başladı.

Baştan sona kadar olan bu süreçte forumdaki @Apomotorsport adlı abinin çok büyük desteği odu "ALLAH" Razı olsun.

Duayı okuduktan sonra hemen 2 tane siğil bir anda kayboldu, ayağımda toplam 8 tane çıkmıştı.

Geri kalanlar ise kurumaya başlamıştı, 2 gün önce kuruyan siğillerde döküldü.

Siğillerden en ufak bir iz dahi kalmadı, çok mutlu oldum ve hala öyleyim :)

Buradan @Apomotosport adlı abiye çok çok teşekkür ediyorum desteği için.

Sinan58
06-05-2016, 20:21
Yazım hataları için kusura bakmayın, bu beladan kurtuldum sonunda :)
Teşekkürler TechTURKEY :)

dragstar
10-05-2016, 10:43
geçmiş olsun

Sinan58
10-05-2016, 19:41
geçmiş olsun

"ALLAH" razı olsun abi, sonunda kurtuldum bu illetten.