PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSi Varex-Düz boru

sadecefatih
20-03-2016, 03:59
Aracım 1.2 manuel golf 7. Daha önce orta ve son susturucu iptali yaptırmıştım. Sivil trafik :( yakalaması sonucunda stock hale geri dönüş yaptım. Tekrardan biraz ses istiyorum,katıda iptal ettirmeyi düşünüyorum. Arıza ışığı yakıyor mu yaptıran var mı şimdiye kadar ? Çatırdamalı cızırtılı sesi daha fazla seviyorum. Ses açısından kat,orta,son iptali ile mi daha fazla ses alırım yoksa kat ve orta iptali sonada varex ile mi daha fazla ses alırım ?

shadow34
20-03-2016, 09:53
Kat iptali arıza ışığı yakar. İki seçenek var döndürmek için ya yazılım yaptırcan yada yanıltıcı ile halledicen. Ses konusuna gelince tabikide komple düz boru olursa istediğin sesi alırsın ama polislerle başın ağrır. Sona varex daha mantıklı seçeneklerden.

RSX
20-03-2016, 13:06
kat iptli + düz boru + warex yazılım olmassa arıza yakar yanıltıcıda bazen etkili olmuyor yinede yakabiliyor

bomonti
20-03-2016, 14:27
Kat iptali de yazılımsız baya bir geri düşürür bu arada

Mehmetmert
20-03-2016, 14:43
Ya zaten varex dediginiz(custom) acildiginda oda duz boru.
Yani komple duz boru ile,komple duz sonda varex(acik halde) cikicak sesin hicbir farki olmazki...
Klape acildiginda dumduz hava cikiyor,kapandiginda susturucunun icinden dolasiyor...Yani iki secenektede ayni ses cikar,fark olsada anlayamazsiniz...

Ariza isigi yanar,yanik gezerseniz birsey olmaz...Yok beni rahatsiz ediyor derseniz iptal ettirirsiniz yazilimdan

sadecefatih
22-03-2016, 12:55
Egzozcu katı iptal etmiyo komple downpipe yapalım diyor. Onu takması sökmesi zor direk downpipe yapalım istediğinde eski haline direk dönersin diyor. Kat olmazsa seste ne değişir daha mı yüksek olur daha mı çatırdar ?

mannerboy
22-03-2016, 13:27
ben zamanında polo gtime down pipe ve orta susturucu iptali yaptım 10 litre yakıta 1 litre methanol attım lamba yakmadı sahte rakı çıktı methanol zamlandı alamadım o zamanlar arızaya geçti yüksek ısı olarak :) bence en güzel sistem downpipe komple düz boru warexide 63 mm oem tip alıp ortaya koymak polis eğilip bakamazda hem :D

AB01
22-03-2016, 13:41
Egzozcu katı iptal etmiyo komple downpipe yapalım diyor. Onu takması sökmesi zor direk downpipe yapalım istediğinde eski haline direk dönersin diyor. Kat olmazsa seste ne değişir daha mı yüksek olur daha mı çatırdar ?

Kat iptal edilmeyecekse downpipe nereye yapılacak? Marşpiyelin altına basamak niyetine yapmayacak değil mi?

shadow34
22-03-2016, 14:46
Anladığım kadarıyla katın içini boşaltmak vs değilde direk dp yapalım demiş. Bencede öyle yap muayene geldiğinde takarsın orjinali sorunsuz geçersin.

LnchCntrl
22-03-2016, 14:55
düz boru+varex ile araba ciddi geriye düşer. doğru sistemi illa biri yazar takipteyim

sadecefatih
22-03-2016, 15:12
Aynen öyle,komple en baştan yapalım dedi. Katı sökersem araç geriye düşecekse birde zaten yazılım düşünmüyorum ..Zaten 105 hp cik :) Orta son iptal yapayım en iyisi eskisi gibi. Büyük bi egzoz kafam vardı polisin çok dikkatini çekiyor herhalde sürekli çevirmelerde gaz verdirtiyorlardı. Orjinal küçük takmalı kafalardan takayım birde üzerine ne şiş yansın ne kebap.

LnchCntrl
22-03-2016, 15:13
Yazılım neden düşünmüyorsun

sadecefatih
22-03-2016, 18:38
Yetkili serviste çalışan biriyle konuştum adamında 1.2 Golf ü var. Yazılımlıların genelde uzun yolda çok sıkıştırmada sorun çıkardığını söyledi. Birde aracı bilgisayara bağlayınca ecu ya müdehale olduğunu görebiliyoruz dedi. Kendiside stock biniyor. Birde 1.2 de turbo çok küçük,risk almak istemedim. 1.4 olsaydı yaptırırdım kesin.