PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suzuki bayi. Tek Yıldız Motor

Serhat Y.
21-03-2016, 21:51
Suzuki motosiklet Bursa yetkili bayisi "Tek Yıldız Motor" u bilen, daha önce satış veya servis hizmetlerinden yararlanmış, olumlu olumsuz görüş alabileceğim kimse varmıdır forum ahalisinden?
geçtiğimiz motor fuarında suzuki adına stand da tek yetkili satış yapan bayi onlardı. bende kendilerinden gsx-s 1000 motor aldım, daha doğrusu sipariş verdim, araç yeni çıktığı için daha bu sene ilk defa tr ye girecek. engeç mayıs ayı başında teslim edilecek sözüne istinaden karşılıklı sözleşme düzenlenerek 1000 tl.kapora ile siparişimi verdim. aslında daha fazla kapora vermekti amacım ama pos makinaları olmadığından üzerimdeki nakit kadar kapora vererek fuardan ayrıldım. bugun bayiden aradılar fuarda görüştüğümüz arkadaş 50bin liralık motor karşılığı bin lira kaporanın çok az oldugunu, suzukiye sadece 13 adet motor geleceğini talebin çok oldugunu kendi bayilerine nekadar kota ayrılacagının henuz belli olmadıgını, dolayısıyla motorların parasının odenmesi gerektiğini bendende bir miktar daha para göndermemi istedi. tabiki göndereyim sonuçta ödenecek rakamdan düşüyor problem değilde biraz huylandım acıkcası. peki motorun teslim surecinde herhangi bir aksama olacakmı diye sordum, yani mayısda gelmedi atıyorum bana haziran veya herhangi bir zaman veriyormusun dediğimde ozaman odediğiniz rakamı iade alabilirsiniz dedi. aynı sekilde sipariş veren baska arkadasımıda aramışlar onunlada benzer konusmalar olmuş, bana sormadı ama ona renginde değişiklik yapabilirmiyiz diye sormuşlar kırmızı olurmu gibisinden, ikimizde mavi rengini sipariş geçmiştik.
ödeme gönderirsem resmi kanallardan, banka üzerinden firmaya çıkarım parayı, sözleşme no.sunu vs belirterek. ne diyorsunuz siz olsanız ne yapardınız.

Jam da Joker
21-03-2016, 22:19
Firmayı bilmemde bana Türkiye şartlarında 1000 cc naked motora "talep çok" kısmı inandırıcı gelmedi toplamda 13 adet bile gelse 600 cc üzeri naked, piyasası en yavaş sınıflardandır. İstanbulda otururken Bursadaki bayinin peşine düşmeye gerek yok. Kimin ne kadar kotası var belli değilse kaporanın az çok olması neyi değiştirir madem talep çok satamamak gibi bir derdi olmaması lazım? Bir tutarsızlik var, bence kaporanızı geri alın ve İstanbulda Mototaş ile görüşün.

Serhat Y.
21-03-2016, 22:35
tutarsızlık oldugu acık. birsürü bilinmeyenin oldugu ticaretten nefret ediyorum, neden acaba mayısda teslim edebileceklermi diye düşüneyimki şimdi ben bunu.
mototaş bizim burdada var(şişli-perpanın orada) cokda guzel mağazası var gecen sene cok alışveriş yaptım ordan, hiç aklıma gelmedi baktım şimdi dediğin gibi yetkili satıcıymış onlarda, yarın arıycam Cenk diye genç bi ardaşamız vardı orda, eyvallah @jam da joker

johnie
21-03-2016, 23:10
Aynısını ferco motordan Gilera alırken yaşadım denilebilir.
Mayıs 15 gibi teslimat olmasını sözüne, şubat başı gibi 1000 tl kapora vermiştim.
Fakat, gün yaklaştıkça sorduğumda gümrük de bugğn yarın çekicez diye diye oyalandığımı fark ettim.
Beyaz yok. Siyah olur mu diyince baya kıllandım bende..
Aldım paramı geri, Albayrak yetkili satıcısından almıştım. Sözünün eriydi, söylediği tarihten daha erken teslim olmuştu..
Teslim almıştım çok şükür.
Parayı yollamayın derim, yollarsanız siz onların peşine düşeceksiniz onlar sizi değil.
Renk de bile değişiklik olabilir o durumda, zorunda kalmayın yani..
Yaparsanız bile, noterde şu tarih de teslim olmaz ise paramın hepsini geri alacağım tarzında sözleşme yapın, kendinizi garantiye alın. Gümrük de sorun bile çıkabilir, çekemeyebilir vs vs..
Sorunsuz bir şekilde alıp, binmek nasip olur inşallah.

FET
21-03-2016, 23:26
Abi selam, uzak demezsen Mersin Sucular la görüşmeni öneririm.
Eğer getirtme şansları varsa yardımcı olurum. Şu an yurt dışındayım yakında döneceğim..

Serhat Y.
20-04-2016, 18:05
Bursa Tek Yildiz Suzuki Samet ile gorustuk bugun zaten araara gorusuyoruzda teslimatlarda sikinti olacagini sanmiyorum, firma hakkinda da biraz erken hukum getirdim sanirim, haftaya ziyafetine gidicez motorlarimizi alip donucez. İlgi alakasina burdanda tesekkur tekrar.

psikolojikdeli
21-04-2016, 13:08
bu arada motorsiklet teslimatları gecikecek arkadaşlar )tüm firmalarda) tse sağolsun artık tüm motorların monte şeklinde gelmesi kararı aldı (ön camından lastiğine kadar) bilginize

wolrath
21-04-2016, 13:14
+ honda fabrikada uretimi durdurmustu depremlerden sonra suzukiyi bilemiyorum ama diger firmalar da benzer sorunlar yasayabilir etkilenen bölgede.

Eray35
21-04-2016, 13:17
Abi konu sonuca bağlanmış bilgimde yoktu ama maşallah kazasız belasız bin çok beğendim mavisini özellikle

EM-RE
21-04-2016, 13:27
Öyle saçma bir şey yok bugün borusanda tamamen özel sipariş M4 e 1.000 tl kapora verip malı bekliyorsun hadi o bir kenara.
Ben geçen gün kardeşime nc 750 integra aldım.Bursa duran kardeşlerden şubatta tel açmıştım varmı diye nisanda gelir demişlerdi.Tamam o zaman telimi bırakıyorum fümesi gelince arayın parasını geçeyim dedim.Ne bir kapora ne başka muhabbet geçti.Nisan 9 da aradılar motor geldi dediler whatsupptan fotolarını gönderdiler parasını saat 11 de gönderdim.Tüm evraklar bitmiş halde akşam 7 de istanbul erenköydi motor.Hizmetlerinden ilgilerindende acaip memnun kaldım.Mutluhanın gereksiz tribiyle de uğraşmadım.Evime kadarda geldi motor.Detaylı örneklendirdim suzukinin işi bana saçma geldiğinden...

G_TT_I
21-04-2016, 14:40
Fuarda kimse olmayan mala 1 kurus vermezken 1000 gonullerini hos tutuyorduda simdi sezon motor yok mal degerli olunca mi az geldi?

Buradatek sorun gumrukten mal cekilecek paralari yok ne koparirlarsa, bence sozlesmede farkli maddeler yoksa zararinizin karsilanmasini isteyin, yada kapor bu sikiysa isi bozuna getirin, bunlar simdi yola ciktiysa 1 haftada gumruk islerini bitiremezler,

Isterseniz mototas yetkilisi numarasini ozelden atayim bir gorusun ilk elden bilgi alin

Serhat Y.
21-04-2016, 15:19
ortada zararlık bi durum yok: :) henüz. mayıs ilk hafta teslim, beklemedeyiz. dediğim gibi bayiyle de dün tekrar görüştüm, bi sıkıntı olmayacak ben biraz tez canlı davrandım belkide konu açmak için.
mototaş dan bilgi alıyorum zaman zaman, iki bayininde sözleri birbirini tutuyor problem yok,
herkesin ilgi alakasına teşekkür :)
kapora konusuna gelirsek bende geçen sene honda almıştım nc750 integra, dediğiniz gibi kapora vs vermedim, hazır stokda olan üründü magazadan begendik parasını verdik aldık. şuanki durum farklı ama integra gibi sürümlü motor değil bunlar, birde piyasaya yeni gireceği için satış grafiği henuz oturmamış aletler, bayide kaporayla enazından kendini garantiye almak istiyor olabilir çok yabancı oldugumuz konular değil normal. örnekler cogaltılabilir yine yıllar önce (2007) mutluhandan 200 tl.kapora ile turkiyeye ilk giriş yapacak olan kırmızı fn2 yi almıştım, tamamen bayinin alım gücü ve kendine güveni ile alakalı şeyler bu kapora işleri..

Serhat Y.
30-04-2016, 22:09
motorlar teslim alınmıştır, verilen tarihten de önce. Bursa Suzuki Tekyıldız Motora işletme sahibi Samet e teşekkürler. bizede kazasız belasız sürüşler olsun.