PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tivibu dolandırma teşebbüsü

PiscocuK
24-03-2016, 09:12
Selamlar

Son 1 haftada başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istedim.
Şuan için kimseyi suçlamıyorum bunu müşt hizm görüştüğüm her kişiyede söyledim sonucunu bekliyorum
Bu konuyu sadece uyarı amaçlı açıyorum ki dikkatli olun diye

Geçen hafta salı günü 15/03/2016 saat 13:00 civarı tivibudan aradılar aylık int faturama 9,90 TL tüm kanallar açık herhangi bir taahhütte Bulunmadan kullanıp istediğim zaman iptal edeceğimi söyledirler..O gece sabaha karşı fenerbahçe maçı için Braga'ya gideceğimden tarihleri ve saatleri çok iyi hatırlıyorum bu sebeple gün içinde işlerimi toparlamak için yoğunluktan konuşamadım akşam arayın dedim..Beni saat 19:22 de yeniden aynı bayan aradı kendisine en az 5 kere herhangi bir taahhütte bulunmayacağımı ve istediğim an iptal edeceğimin teyidini aldım hepsini onayladı.Bende durumu anlattım kurulum için 21/03/2016 pazartesiden önce gelmemeleri gerektiğini belirttim

21/03/2016 pazartesi günü arkadaşlar geldi işyerinden çıktım eve gittim karşıladım kurulum yapıldı açtılar imzalanan evraklar vs vs.Bu arada gelen arkadaşlara da bakın herhangi bir sözleşme taahhüt yok dimi istediğim an iptal ederim dedim evet dediler peki dedim bu kadar evrak neden? Abi bunlar olmadan iptal sonrası ekipmanları teslim edemezsin sakın kaybetme bunlarla gel dediler peki dedim

Film dün gece başladı :)

Ok spor kanalları açık hastasıyız aynı anda digitürkte kullanıyorum sorun yok ama sinema kanalları çok gereksiz 3 gecedir richie rich oynuyor sırayla kanallarda ve adını sanını duymadığım esrarengiz aptal saptal filmler :D dedim ki ben bunu geç olmadan iptal ettireyim zaten UEFA dan elendik aradım tivibuyu durumu anlattım ilk şok cevap iptal edemezsiniz 24 ay taahhütte bulunmuşsunuz oldu.Hanım efendi bir yanlışlık var açın şu tarih şu saatteki konuşmaları ses kayıtlarını dinleyin dedim şok 2 ses kaydı yok konuşmalar kayıt altına alınmıyor :) sonrasında şok 3 siz pazartesi günü yüz yüze sözleşme yapmışsınız dendi ve buna da itiraz ettim sözleşme denilene kağıdı okudum asla böyle bir ibare yok kendisi ekrandan bakacağını söyledi oda bulamadı şikayet oluşturalım dendi ok dedim işi yargıya taşıyacağımı üzerine bastıra bastıra söyledim ve kapattık..hemen servisi aradım baktım saat 21:20 tabi doğal olarak kapalı.

15 dk sonra 2 mesaj şok 4 mü oldu :) sayın müşterimiz tivibu üyeliğinizi iptal etmekten vazgeçtiğiniz için teşekkürler :)
hemen yeniden aradım bu sefer çıkan hanımefendiye konuşmaların kayıt altına alınıp alınmadığımı sordum.Alınıyor bilgisini aldım.Tekrar sordum ben aradığımda da siz aradığınızda da alınıyormu dedim evet dedi.Sonrasında aynı durumları anlattım tarih saat verdim ve 15 dk önce iptal bölümünden konuştuğum hanımefendinin adını verip o konuşmanında dinlenmesini o konuşmada bana konuşmaların kayıt altına alınmadığı bilgisini verdiğini bu durumdan da şikayetçi olduğumu belirttim.Yaklaşık 15 dk telefonda konuşup harf harf şikayetimi belirttim.

Sinirle sabahı zor ettim parasında pulunda değilim ama alenen dolandırılıyorum :)30 TL aktivasyon ve 60 TL kurulum bedeli faturası çıkarmış bunları almamışlar benden.Dedim ki değil 100 TL 10,000 TL de olsa bunu iptal edeceğim ve 10 senede sürse mahkemelerde sürüneceğim dedim
Konu çok dağılmasın 15 dk önce ilgili teknik servisi (bana gelen) aradım ve kurulum yapan şahsı istedim durumuda anlattım tabi cevap; bugün servis elemanlarımı yok efendim dedi.Hanım efendi bu kadar yoğunuz dendi eve girip çıkmaları 10 dk yı geçmedi nasıl olmazlar dedim cevap; işten ayrıldılar oldu :)

Bana açık adresinizi verimisiniz oraya geliyorum nasıl işten ayrılmışlar dedim eeeee ıııı şey işten ayrıldılar ama sonu ayrıldılar o yüzden yoklar oldu :) Hanımefendi ay sonu gelmedi lütfen ilgili beyin numarasını verirmisiniz dedim yetkim yok dedi
(bu arada amk iphone...samsung neredeyse 1 hafta geçmişin numaralarını tutardı iphone 2 gün geri dönemedi)
Hanımefendi o kişiyi arayın beni arasın numaram sizde var dedim hala ne arayan vaar ne soran.
Gün içinde şirket avukatımıza konuyu aktaracağım.Bu konuyu açmamda ki sebep aman diyim herşey kayıt altında olmasına rağmen kendimden %100000000000000000000 emin olmama rağmen hala meeeletme peşindeler.Bu tarz sahtekarlıklara gerek varmı bir kurum bukadarmı küçülür şaşkınlık içerisindeyim

Bilginize

cembasmaci
24-03-2016, 09:17
Buna benzer bir sorun Superonline ADSL de yaşamıştım. Bu aşağıdaki linke şikayet yaz. Paçaları tutuşuyor resmen...

https://sikayet.btk.gov.tr/giris/

Berkan
24-03-2016, 09:18
bugibi durumlar için düşünmüyor değilim konuşurken kayıt yapan programları kullanmayı varmıdır bir tavsiyesi olan o tarz programlar hakkında

PiscocuK
24-03-2016, 09:22
bugibi durumlar için düşünmüyor değilim konuşurken kayıt yapan programları kullanmayı varmıdır bir tavsiyesi olan o tarz programlar hakkında

emin değilim ama sanırım bu tarz durumlarda delil olarak kullanamıyorsun.konuşma başında konuşmalarımız kayıt altına alınıyor dersen ok ama demezsen kullanamıyorsun diye biliyorum

aTaBeY
24-03-2016, 09:25

Eğer telefonun android ise ACR adlı program var. Patronum dahi tüm çalışanlar kullanıyor işimiz icabı fiyat verdiğimiz için sorun yaşıyoruz adam 1 ay sonra arayıp şunu dedin diyor vs.vs. hafızanız nekadar yüksek ise bu program okadar kayıt tutuyor prüzsüz net ve kesintisiz bir şekilde. Tavsiye ederim.

ckrc
24-03-2016, 09:38
Bende bütün konuşmaları kayıt altına alıyorum, müşteri hizmetlerine bağlandığım zaman sizin gibi bende konuşmaları kayıt altına alıyorum burada belirtilenin aksinde bi durum yaşanırsa hukuki açıdan kanıt olarak sunacağım diye belirtiyorum.
Tekrar arayıp BTK'ya başvuracağınızı ve konuşma kayıtlarını alacağınızı belirtin, sözleşme yaptığınız yerde kamera+ses görüntü sistemi olduğunu belirtin ve bunlarla beraber gerekli mercilere gerekli kanun maddeleriyle başvuracağınızı söyleyin, sorun çözülür 10 dk içerisinde.

Bu güne kadar ne TTNET ne Digitürk nede bir başkasıyla problem yaşadım, tavsiye ederim.

PiscocuK
24-03-2016, 09:53
güncel olsun

az önce yine aradım ve arkadaşların bugün izinli olduğunu belirttiler peki dedim sorun değil olabilir
ama yarın sabah 10a kadar bana olumlu olumsuz bir geri dönüş yapmazsanız avukatım sizi arayacak durum bu kadar ciddi dedim peki beyefendi dediler
çok seviyeli konuşuyoruz :)

jeffy
24-03-2016, 10:06
Benzer sorunu Digiturk te yaşamıştım resmen aptal yerine kondum Avukatla arayınca Hukuk bürosuna devrettikleri dosyam bi anda geri geldi bütün borcum silindi. Üstlerine düşünce geri adım atıyorlar ama aman uğraşılmaz bunlarla diyen herkese köstürüyorlar..

dasemert
24-03-2016, 10:52
Hemen hemen bütün böyle işlerin çağrı merkezlerinde kimsenin bir dediği bir dediğini tutmuyor.Satışım olsun primim olsun diye bir çok şeyi yalandan iteliyorlar,adam gibi bilgi verebilen zaten yok.

kelalper
24-03-2016, 11:41
Digitürk ve Superonline da fena. Üye olurken sorun yok mailler havada uçuşuyor. Yok ben çıkıcam dediğin zaman bir numara veriyorlar ve buraya fax çekin diyolar. O numara 24 saat meşgul. Lan fax mı kaldı dünyada. Utanmasalar telex ya da güvercinle ulaştır diyecekler.
Superonline da 2 kere başıma fiber faciası geldi.
Fiber yapalım.
Allah fiber gelmiş yap yap üstüme yap.
Telefonu kapattığın anda ADSL kaput. Alo lan fiber kesildi SOL.
Kontrol ediyorum evet normal kontrat iptal olmuş fiber için.
Lan bana söylemedin kesilecek diye. Kaç güne gelir fiber?
3 iş günü ama size söylenmiştir kesileceği.
Lan mal mısın söylenmedi söylense bayram arifesi bağla der miyim.
Yok kesin söylenmiştir.
Lan çıldırtma müdürünü bağla. Alo lan müdür mal mısınız naapıosunuz?
konuşmaları kontrol edelim sizi arayalım.
Alo ben sol müdürü evet arkadaş söylememiş. Pardon hemen arkadaşlar gelecek bağlamaya yarın. Tamam müdür.

Ertesi gün gelen teknisyen Aaaa sizin apartmanda yokmuş.Kapıya gelmiş içeri takımlamış. Tamam ADSL i geri bağla yok adsl üyeliği kapatıldı. Emenike hepinizin. 1001 kavga dövüş ADSL 15 gün sonra geri bağlandı. Türkcell internet faturalarımı ödettim ibnelere.

Alo sol den arıoz müjde fiber geldi apartmana.
Lan bak dalga geçmeyin çükerim.
Yok yok valla geldi.
Tamam emenike kabul. Kaç günde bağlanır?
En geç 1 hafta.
Yok istemiyorum yarın gelip bağlayacaklarsa ok.
Neden?
ADSL kesilio yok istemiyorum.
Yok kesilmez.
Emin misin?
tabii ki kaç senelik SOL çalışanıyım.
Adın soyadın ne ? X Y . Hanım efendi tekrar soruyorum ADSL kesilecekse hiç elleşmeyin haftasonu netsiz kalmayalım bugün perşembe.
Yok beyfendi kesilmeyecek. Yaşşa len yap o zaman fiberi. Telefonu kapatığım anda ADSL gene kaput. XY yi arıosun çıkmış. Lan 1 dakika önce kapadık nereye çıkıo amk götüne füze mi taktı öğlenin 1 inde. Yok çıktı. Sen kimsin?
ZY, ben yardımcı oliim.
Netim kesildi.
Bakalım teknik problem olabilir. Aaa yok üyeliği iptal etmişsiniz.
Lan şırfıntı XY kesilmeyecek fiber gelene kadar dedi. A
Alla alla kesilmemesi gerek bi kontrol ediim. 1 dk sonra. Yaw Alperciğim inanmazsın ama kesiliomuş gerçekten nasıl şok oldum anlatamam.
Laaan getirmeyin beni oraya SOL genel müdürünü bağlayın anasının hatrını sorucam.
Alper beyciğim bi sn anlatiim. Lan bana bişey anlatma. Fiberi de iptal et bi daha da ararsanız hepinize düz giderim. 2 dk sonra telefon arayan SOL bişey müdürü.
Olanlardan özür dileriz 1 hafta içinde fiber gelecek.
Lan istemiorum arama beni kapat.
Haklısınız ama yapabileceğimiz bişey yok yoksa şu kadar ceza ödersiniz.
Telefonlar kayıtlı dimi.
Tabii ki.
Allah aşkına dava edin beni ödemiyecem çünkü.
Yok öyle olmasını istemeyiz biz çözüm bulalım.
Akşama kadar fiber gelmezse daha sonra gelen teknisyeni fena pataklarım bu saatten sonra kimse gelmeyeceğine göre iptal ediyorum 5 kuruşta ödemeyorum kapat amk. Yok ama Alper bey. hadi canım kapadım dııııt.
45 dakika sonra kapıda sol teknisyeni abey fiber bağlayacaaadık.Sizin gibi kurumun gelmişini geçmişini.

onursumer
24-03-2016, 12:12
şaka gibiyiz gerçekten, benzeri digiturkte başıma geldi allahtan ses kaydı var dinleyip geri aradılar evet size oyle denmiş diye gerçekten ya çalışanlar salak, yada salağa yatarak insanları opuyorlar

kurtbil
24-03-2016, 12:28
D-smart ile aynı durum başıma gelmişti, 4 uzun görüşme sonunda 5 kuruş geri ödemeksizin kurtulmuştum. Ses çıkarmaz, ya da konuşmasını bilmezse karşılarındaki, acımazlar hiç bir zaman.

KÖROĞLU
24-03-2016, 12:33
:) Ben @kelalper'in yazdığını yaşamadım ama yaşamam muhtemel olduğunu tahmin ettiğim için hiç bulaşmadım sol - ttnet ıvır zıvıra.

Gittim taahhütsüz diye çatıya takılan bir alıcı sayesinde nete bağlanabileceğim bir sağlayıcıdan hizmet alayım dedim.

200 TL kurulum bedeli var ok dedim. 8 Mbit net 45 TL AKK da yok. Neyse geldiler bağladılar ilk birkaç gün sorun oldu, sonra 2 ay kadar sorunsuz kullandım.

2 gündür kahroluyorum, net var ama yavaş bile değil ölü resmen. Bağlantı kopuyor. İlgilene çocukla kanka olduk :D

abi bakıyorum abi ediyorum, ya dedim akşamları 3 saat net kullanıyorum hepi topu, onda da bağlantı yok. Düzeltin yoksa iptal edicem.

Demekki her yerde var bu sıkıntılar. İşini adam gibi yapan yok mu la bu memlekette.

srdralc
24-03-2016, 12:33
bu tarz durumlarda, kendilerini sıkıştırabileceğim neresi varsa oraya şikayet ediyorum.

vodafone şirket hatlarını taşırken; yakıt çeki sözü vermişti.
ona istinaden sözleşme imzaladık, personel evrakları girmeyi unutuyor kampanya bitiş tarihinden 3 gün sonra giriyor sisteme bizim evrağın üstüne de tek çizgi atıp yoluna devam ediyor.

önce şikayetvar'a oradan da BTK'ya bildirince sabah 07:30'da ard arda 5 kez aradılar sonunda açtım, kampanya bitmesine rağmen, elimizde yakıt çeki kalmadı yerine internet sitemizden alışveriş çeki hediye edelim denmesine rağmen 2 ay uğraş sonucu yakıt çeklerimi aldım.

sikayetvar, firma twitter/facebook şikayet hesapları, btk, en sonunda e-devlet bimer üzerinden yürüyorum :)

drago
24-03-2016, 12:51
Ben avea ile kavgaliyim su aralar,isten gucten vakit bulabilirsem dava edecegim. Ses kaydi delil olarak kullanilamaz diye bisey yok. Avukat arkadaslarimiz daha iyi bilirler gerci ama karsi taraf sesinin kaydedildigini biliyorda bu konuda bilgilendirilmisse sorun olmuyor diye biliyorum. Avea yo aradigimda cikan hatuna ses kaydediliyor mu diye sordum, evet dedi, dedim izniniz olursa ben de kaydediyorum dedim. Ta-tabi dedi,kekeledi resmen.Sorunum da cozulmedi btk ile, davada delil olarak kullanicsm dediklerini.

ckrc
24-03-2016, 13:11
Ben avea ile kavgaliyim su aralar,isten gucten vakit bulabilirsem dava edecegim. Ses kaydi delil olarak kullanilamaz diye bisey yok. Avukat arkadaslarimiz daha iyi bilirler gerci ama karsi taraf sesinin kaydedildigini biliyorda bu konuda bilgilendirilmisse sorun olmuyor diye biliyorum. Avea yo aradigimda cikan hatuna ses kaydediliyor mu diye sordum, evet dedi, dedim izniniz olursa ben de kaydediyorum dedim. Ta-tabi dedi,kekeledi resmen.Sorunum da cozulmedi btk ile, davada delil olarak kullanicsm dediklerini.

Abi, ses kaydı aldığını ve gerektiğinde hukuken kanıt olarak sunacağını belirtirsen yasal olarak delil sayılıyor.
Tabi ki çalışan kişinin ismi ve sicil numarasını öğrenmen gerekiyor.

Ben öyle yapıyorum her aradığımda, sizin gibi bende ses kaydına alıyorum, burada belirttiğimiz ve/veya konuştuğumuzun aksine bir durum olursa önce kurum adına müşteri temsilcisi olarak sizi daha sonra kurumunuzu gerekli yerlere şikayet edeceğim ve bu kayıdı kanıt olarak kullanacağım diyorum.
Hiç bir sorunla karşılaşmadım daha.

drago
24-03-2016, 13:20
Aynen, o konuda işe yarıyor; karşıdaki tek tek kelimelerini seçmeye başlıyor.

Bir bilgilendirmede bulunayım. Geçen de biri aradı, belli ki onlar da farklı tarz dolandırıcı. Geçen sene firmamızdan kullandığınız eşya sigortası poliçenizi yenileyelim mi dedi, dedim ne poliçesi, araba mı dedim. Hayır eşya dedi. Dedim ne yapmaya çalıştığının farkındayım, sen söylesene ben onu hangi acentada yaptırmışım, nasıl yaptırmışım. Sevgili tribi attı, bu şartlar altında görüşmeyi sürdüremem dedi kapattı :D Netten kontrol ettim numarayı, bir kaç kişiyi kopartmışlar sanırım. Bir de farklı hesaplardan yazıp, ben müşterisiyim çok memnunum falan diye yorum yazıyorlar.. Aman dikkat.

Onurkk06
24-03-2016, 14:23
Benimde modemi ve tivibuyu iade ettiğim halde 550 lira iptal bedeli istiyorlar bu arada taahüt Maximum 1 sene yapılıyormuş 2 sene bunların tamamen müşteriye attıkları kazık

PiscocuK
24-03-2016, 14:34
şikayetvar sitesine üye olup ilk şikayetimi yaptım sırasıyla btk ve birçok yerde şikayetlerimi devam ettireceğim bakalım ne olacak

MMMacit
24-03-2016, 14:49
Dsmart a taahhütümü devam ettirmeyin iptal ediceğim dediğim halde taahhütlü olarak devam ettirmişler üyeliğimi. Aradım ben böyle böyle söylemedim neden devam ettiniz dedim inceleme başlattılar ses kaydını dinlediler geri döndüler siz devam ettirin demişsiniz diye birde yalan attılar bende dinleyebilir miyim dediğimde hayır size dinletemiyoruz dediler :) Hepsi berbat ötesi. Geçen ay tüm d smart üyeliklerimi iptal ettirdim. Kafam rahat. Şu anda herhangi bir platforma üyeliğimde yok şu an ihtiyacımda yok tv nin kendi hd uydusu yetiyor.

G_TT_I
24-03-2016, 19:22
Superonline, dsmart ve digittürk oyunuydu, sizi arayan merdiven altı bayi, bayi aramaları telefon astışı öüşteri hizmetlerinden tamamen ayrı oyuzden bilerek ses kaydı yapmıyorlar, şikayet ettiğinde müşteri hizmetleri biz telde satış yapmıyoruz diyor.

mehmet6r
24-03-2016, 19:41
Geçen aynı olay ttnet'in beni araması ile oldu. Modem+100mbps+adil kota arttırımı sadece faturaya 9 tl dediler. Özellikle sordum taahhüt gerekiyor mu yok efendim kesinlikle yok dediler. Üstüne basa basa yarın iptal edersem sıkıntı çıkmayacak yani dedim evet dedi hanımefendi. Dedim fatura annemin üzerine olduğu için ondan onay alın ama bir 10 dk sonra annemi arayın ben onu bilgilendireyim. Tamam dedi kapadı. Eve geçtim o arada aradı beni arayan şahis. Anneme hoparlöre al dedim, anlattı anlattı onaylıyor musunuz dedi ben anneme onayla işareti yaptım. Tabi annem ben 6 ay sonra iptal etmek istersem ne olacak dedi, modemi geriyi mi yolluyacaz falan...derken kadın demesin mi 24 ay iptal edemezsiniz efendim dedi.

Ben şok hemen telefonu aldım dedim sen 10 dk evvel benimle konuştun taahhut yok dedin mi demedin mi diye sordum. Hemen kıvırmalar falan, sövdüm sivadim suratina kapadim.
Alayi çakal olmuş, milleti öpmeye çalışıyorlar.

phantom
24-03-2016, 20:42
mümkün olduğunca, imkanınız yettiği oranda taahhüt vermeyin. telekom & TV firmalarının hizmet ve tarife sayfalarına sık sık bakın. avantajlı servisler veya tarifeler çıkabiliyor. taahhüt vermezseniz anında geçebilirsiniz. ben defalarca değiştirdim, çoğu zaman daha hesaplı veya aynı fiyata daha üstün tarifelere geçebildim.

telefondan erişen GSM operatörü/İnternet servis sağlayıcı/TV platformu tiplerini çok sıkı kontrol edin. çoğunluğu genel müdürlükten arıyorum ayağına yatıyor, halbuki bayi. tek amacı size bişey iteleyip komisyonunu almak. servis sağlayıcı firmalar bayilerine ağır satış kotaları koyuyorlar. bayinin gözü satmaktan başka birşey göremeyecek hale geliyor.

BEDAVA, ÜCRETSİZ, SINIRSIZ gibi laflara kanmayın. kimse kimseye bedava bişey vermez. bu kurumların size yaklaşımında birşey BEDAVA ise arkasında bir iteleme gizlidir. dikkat edin. hayallere kapılmadan araştırın.

imkanınız varsa Turksat 2-3-4 uydularını alacak anten altyapısını kurdurun. hiçbir aylık ödemesi yok. temel kanalları iyi bir kalite ile seyredebilirsiniz.

telekom ve TV platformlarının neredeyse hiçbiri yerli değil. bizleri her ay sağılacak "kaynak" olarak değerlendiriyorlar.

İnternet erişimi için uzun süredir Turksat'ı beğeniyorum. saçmasapan telefon aramaları yok. çağrı merkezi net. fiyatlar normal. performans iyi. sadece gece geçerli olan download paketi gayet mantıklı ve ekonomik; torrent kullananlar için ideal.

PiscocuK
25-03-2016, 12:56
konuya bir güncel çekeyim

az önce sırasıyla müşteri hizmetleri ve bayi tarafından arandım
uzatmadan yazayım haklısınız hiçbir şey ödemenize gerek yok iptal edebilirsiniz dediler
hemen iptal bölümüne bağlayın dedim.iptal edemezsiniz 24 ay taahhütünüz var dendi yine ve kısaca durumu özetleyip siz aradınız haklı olduğumu söylediniz para ödememe gerek olmadığını söyledim..ozaman tamam iptalinizi sağlıyorum adınıza 100 TL civarında bir fatura çıkıcak bu kesilmek zorunda ama bunu da ödemeyeceksiniz dediler.peki dedim

yarın tüm kutu kablo vs götürüp telekom müdürlüğüne bırakıcam bakalım ne olacak

gelişmeleri sizlerle paylaşırım

onursumer
25-03-2016, 13:00
o 100tl dende sıkıntı çıkarıcaklar gibi geldi bana :D

delta0o
25-03-2016, 13:04
o fatura kesılmese daha iyi

PiscocuK
25-03-2016, 13:05
o 100tl dende sıkıntı çıkarıcaklar gibi geldi bana :D

onunda ses kaydı var Onur :) bana da önce öyle geldi ama bilmiyorum bakalım ne olacak.Kart bağlamadım bişi yapmadım en fazla int faturama yansıtıcaklarını söylerler onuda iptal ederim kendileri bilir artık :D

phantom
25-03-2016, 13:10
az önce sırasıyla müşteri hizmetleri ve bayi tarafından arandım
uzatmadan yazayım haklısınız hiçbir şey ödemenize gerek yok iptal edebilirsiniz dediler
hemen iptal bölümüne bağlayın dedim.iptal edemezsiniz 24 ay taahhütünüz var dendi yine ve kısaca durumu özetleyip siz aradınız haklı olduğumu söylediniz para ödememe gerek olmadığını söyledim..ozaman tamam iptalinizi sağlıyorum adınıza 100 TL civarında bir fatura çıkıcak bu kesilmek zorunda ama bunu da ödemeyeceksiniz dediler.

haklıysan NEDEN bu kadar uğraşmak zorunda kalıyorsun?
haklıysan NEDEN iptal edemezsiniz taahhüt var diyor? haklıymışsın işte, uzatacak tarafı yokki? kapat aboneliği? NEDEN hala blok çekmeye çalışıyor?
haklıysan NEDEN sizi arayan bayiyi/çağrı merkezini uyaracaz, düzeltecez demiyor?
haklıysan NEDEN bir jest, özür dileme, gönül alma babında bir harekette bulunmuyor?
haklıysan NEDEN servisi/bayiyi sana yollattırıp ekipmanı evinden aldırmıyor? niye senin zamanını, enerjini, paranı harcatıp bilmemnereye getir teslim et diyor?

bu haklısınız falan muhabbetleri ayak. yersen hesabı. bu ve bunun gibi yapılanlar düpedüz karşısındakini enayi yerine koymak, sahtekarlıkla kazanç elde etmeye çalışmak.

ama reklamlara gelince müşteri çok önemli, değerlisiniz, TR için çalışıyoruz, muhteşemiz, en ucuz biziz, en hızlı biziz... yani osuruktan tayyare selam söyle o yâre :ofk: .

PiscocuK
25-03-2016, 13:15
Abi bukadarı fazla

bu ülkede mümkün değil ne yazık ki :) bir an düşündüm harf harf imzamı atarım ama beklemek kırmızı karın yağmasını beklemekle eşdeğer olur
resmen teşkilatlar :) peşpeşe aradılar zaten biri kapattı diğeri aradı.Bakalım nasıl sonuçlanacak

phantom
25-03-2016, 13:23
zaten bunları bekle demiyorum. demek istediğim yaptıkları niyetlerinin göstergesidir. niyeti sakat olmayan bunları yapmaz. yaparsa telafisi için birşeylere uğraşır.

bunlar hayvan gibi büyük şirketler. bir sürü departmanı, süreci, yöneticisi ve bilgi işleme imkanı var. günümüz imkanlarıyla müşterisinin ayakkabı numarasına kadar kaydedecek ve işleyecek yeteneğe sahip. adam gibi servis verecek olan bu imkanlarla 100 kere verir. kendisi veya bayisinin hareketlerini de bal gibi denetler.

TolgaUs
25-03-2016, 13:40
Digiturk bağlatmıştım 3 5 ay önce sadece 30 tl kurulum ücreti dediler ok dedim. Geldiler eve kuruyorlar falan demedimi ordan 75 tl tuttu abi , ulan hani 30 tl idi 75 nerden çıktı dedim. Abi sizin kablolar erimiş güçlendirici bi hub taktım araya onun ücreti 45 tl dedi. E tamam faturasını ver dedim boş boş baktı çakal suratıma. Dedim borcu harcı vardır vereyim bari. hangimiz valeci çakallara 20şer vermiyozki. 2 defa valeye bırakmadım aracıokadar

srdralc
25-03-2016, 14:19
bugün yine sikayetvar'ın faydasını gördüm.

garanti'nin satışına aracılık ettiği ingenico yazarkasa/pos aldım kendilerinde aldığım sıra stok yoktu.
neyse cihazı aldım, bankaya evrakları götürdüm pos cihazlarını tanımlasınlar diye.

portföyün dediği kelime ya şimdi siz bunu dışarıdan aldınız ya, garanti şimdilik bu cihazlara destek veremiyor teknik sebepten ötürü.
e ne olacak ben görüştüm 3-5 güne kadar çözülecekmiş dendi.
evrağınız gözümün önünde sizden başka bekleyen yok, ilk sizin işlemi halledeceğim.

bekle bekle 15 gün geçti.
portföy efendiye bir kaç daha söyledim, telefonla aradım ulaşamadım.

dün siteye açtığım şikayetten sonra, biz gerekeni furkan beyle görüşüp size döneceğiz diye aradılar önce.
sonra biz gerekeni şubeniz ve Furkan Bey'le görüştük ve işleminizi yaptık teknik servisi yönlendirdik dediler,

Firmanın posunu alırken gelen teknik servis 24 saat zorunluluğu var bu firmada demişti, yarın çözülecek gibi.

maalesef karşısında ki insanın gerekliliğini ve ihtiyacını düşünmeden İŞİNİ BİLE YAPMAKTAN ACİZ insanlarla dolu olduğu sürece sistem hep bir yerlerde yanlış verecektir.

Neyse ki derdimizi anlatacağımız bir ses kayıt sistemi, şikayet siteleri ve devlet kurumları oldu da biraz biraz düzelmeler gözüküyor eskiye nazaran.

PiscocuK
13-04-2016, 09:41
int faturamı kesmiş göndermişler ek bir ücret çıkmadı sanırım dosya kapandı..Bir değişiklik olursa bilgilendiririm arkadaşlar
Diş göstermesek ayak üstü resmi yollarla muck muck

srdralc
13-04-2016, 12:55
int faturamı kesmiş göndermişler ek bir ücret çıkmadı sanırım dosya kapandı..Bir değişiklik olursa bilgilendiririm arkadaşlar
Diş göstermesek ayak üstü resmi yollarla muck muck

ses kaydı olayında kesinlikle sıkıntı çıkmaz.

Garanti Bankası kartımı yurt dışından alış-veriş denemeleri sebebiyle kapatmıştı.

kart gönderelim vs. bir kaç kez aradılar bende istemediğimi sebebini de kart ücreti olduğunu söyleyerek geri çevirdim, karşıda ki kişi efendim kartınızı gönderelim 45 TL bonus yükleyelim, kart ücreti geldiğinde arayın tekrar yardımcı oluruz dedi bende gönder gelsin dedim :)

1 ay sonra ekstreme 82.50 TL kart ücreti yansıttılar, aradım önce bu kart taraftar kartı ödeyeceksiniz mecbur falan yaptılar bende ses kayıtları sisteminizde mevcut Tüketici Hakem Heyetiyle aracılığıyla mahkemeye gideceğimi bildirdim kapattım.

Sonra da twitter/web site/sikayetvar üzerinden şikayetlerimi geçtim ve sonunda eşşek gibi kart aidatını iptal ettiler :)
Ekstreyi bir atlasak 5 tane kart yıllık 500 TL kart ücreti ödeyeceğiz, sanki bankanın tapusunu üstüme yaptı kart vererek :)

ilker_yusuf
13-04-2016, 22:12
Abi bende hizmet sektöründe görev yapıyorum. Süre doldurmaya çalışıyor ilk 14 gün koşulsuz iptal Hakkı'n var. Ayrıca yeni yasa gereği sana taahhütlü sözleşme sunamaz kampanyalı sözleşme sunmak zorunda ve bunu sana açıkça sözleşmenin ilk sayfasında yazmalı. Vakit kaybetmeden hakem heyetine başvur. Cayma Hakkı'nı kullandığını belirten bir mail at. Sana bu uygun olmayan sözleşmeden dolayı şikayet edersen 1000 dolara yakın ceza yerler