PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toplumsal igrenclik icerir. Cocuklara sahip cikalim

rebel
25-03-2016, 17:04
Yaziyi okudum ve kanim dondu midem kalkti. Yonetimden ricam lutfen konuyu kaldirmasin. Herkesin okumasini istiyorum. Herkes okursa cok sevinirim. Dunyanin civisi cikmis :( :( :(

http://m.hurriyet.com.tr/cocuk-istismarinda-biz-cocugun-soyledigi-her-seyi-dogru-kabul-ederiz-24496232

Bu kararlari veren hakimlerin hic colugu cocugu,kucuk kardeşi,yığeni yokmu ? Sen bizim evlatlarimizi kotu yarabbi

Evrenoz
25-03-2016, 17:16
Çocuk istismarı araştırılsın önergesine hayır oyu veren, sonra baskılar neticesinde oy değiştiren zihniyetin yönetiminde,
Mini etek giymişse kaşınıyordur, hamileyse sokağa çıkmasın, tecavüz eden tecavüz ettiği ile evlenirse sorun kalmaz, kadın mıdır kız mıdır bilmem diyen zihniyette
Tecavüz / taciz sonrası "psikolojisi bozulmamıştır", tecavüz esnasında bağırmadıysa istek vardır yorumları yapan varlıkların insan sıfatını taşıdığı topraklarda

Maalesef şaşırmadığım bir durum... Tiksiniyorum bu varlıklardan..

rebel
25-03-2016, 17:25
Abi sorma ya midem kalkiyor artik :( biz nezaman boyle insanlar olduk. Cocugum yok ilerde nasip olur insallah diyoruz ama insan korkuyor artik biri tecavuzmu eder esime kiz kardesime birseymi olur diye :( nasil adi yaratiklarla dolu bir ülke olduk .

Babamin sütü cok acı ! Cumlesini okuyunca yıkıldım :(

oxygen
25-03-2016, 17:33
Danimarkalıların güzel bir filmi var pedofili ile ilgili. İsmi Jagten, konunun işleyini baya güzel.

Pedophilia and islam diye bir arama yaparsanız bütün dünyanın müslümanlardaki pedofiliden bahsettiğini göreceksiniz.
Malesef pedofili islamiyetin(benim dinim değil, benim inandığım islam dini en azından böyle değil) ilk günlerinden beri meşru durumda.

oxygen
25-03-2016, 17:36
Edit:

Aslına bakarsanız hristiyanlığın ilk yıllarında da pedofili çok yaygın ama günümüzde bunun sayısını azaltmayı başardılar.
Biz ise islamiyetin kirli bahçesine geri dönmeye çalışıyoruz.

PiscocuK
25-03-2016, 17:37
babamın sütü çok acı cümlesinden sonra devam edemedim abi bu nedir ya

Allah belanızı versin.vermiyorsada o bela dönsün dolaşsın beni bulsun.insanmısınız siz Allah belanızı versin

Sinan58
25-03-2016, 17:43
Bunları asacaksın başka yolu yok.
Size bugün facede gördüğüm yazıyı paylaşacağım, yazı aynen şöyle;
"Bu Hasan, çok dindar.
Ama Kur'an-Kerim"i hiç okumamış.
Tabi incili tevratıda okumamış.
Mitolojileri bilmiyor.
Diğer dinleride bilmiyor.
Okumaya öğrenmeye sorgulamaya da gerek duymuyor.
İnanmayanlara "ölünce görürsünüz" diyor.
"Yanacaksınız" diyor.
Hasan korktuğu için korkutuyor.
Hasan cahil.
Hasan gibi olma.
Oku araştır sorgula."

skyhigh
25-03-2016, 17:45
midem kaldırmadı yarıda bıraktım bgun bir yazı okudum çok hoşuma gitti küçük çocuklara saldıran köpekler hiç tereddütsüz hemen uyutuluyor peki bu yaptırım bu tarz o.çlarına neden uygulanmıyor?

Sti_Ozan
25-03-2016, 17:51
Yarisindan sonrasini okumayadim,ciddi anlamda midem kalkti. Ulan neyse parasi ben vereyim yuruyun gidin bu isi yapanlara,ulan daha 2-3 bilemedin 4 yasindaki cocuktan ne istersin? Bu nasil insaliktir (!) Boylelerini yakaladigin yerde cesitli operasyonlar uygulamak lazim diyim siz anlayin!! O karari veren hakiminde buna sebep olanlarinda hepsinin belasini s.....m onun bunun evlatlari,gun yuzu gormezsin serefsiz haysiyetsizler. Benimde bir kardesim var hemde bu yaslarda,ulan bu cocuklarin hakkini savunmayan ulkeninde allah belasini versin. Ne hallere geldik,ne hallere dustuk. Ah ATAM ah,senin ve silah arkadaslarinin kan dokerek,analarimizin ter dokerek kurdugu ulkenin dustugu hallere bak. Yazik ulan hemde cok yazik.

Evrenoz
25-03-2016, 17:53
Devlet, tecavüzcüyü ya da tacizciyi yeteri kadar cezalandırmaz hatta "neredeyse" desteklerken,
Tecavüz eden bir varlığa, güzel bir takım elbise giyiyor ve düzgün konuşuyor diye iyi hal indirimi verilirken
Tecavüz eden değil tecavüz edilenin yaşı, sokakta gezdiği saat, kılığı, kıyafeti konuşulurken

kim neden idam / uyutma versin bunlara.. Çıkın sokağa şu soruyu sorun

Mini etekli, derin göğüs dekolteli sarışın bir kadın gece 03.00'da Beyoğlu'nun arka sokaklarında tecavüze uğramış, bu konudaki fikirleriniz nedir diye..

Alacağınız cevap belli..

o saatte orada ne işi var?
Mini etekle orada geziyorsa normal
Aranıyordur
Kesin o..rospudur

Bizim insanımız maalesef idrak edemiyor "kadın çıplak bile gezse ona dokunamazsın" cümlesini.. Kafaları basmıyor.. Eğitimleri, ailelerinden aldıkları görgü, ahlakları, dini değerleri yetmiyor bu cümleyi anlamalarına..

brs852
25-03-2016, 17:54
Arabada eşimi bekliyorum ve okurken gözlerim yaş doldu tüylerim diken diken oldu bunlar nedir böyle ya allah bin türlü belasını versin bunların!

lnd_samet
25-03-2016, 17:58
ben kafayı yememek ve yoldan çıkmamak adına zor tutuyorum günlerdir kendimi.
ve mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum bu konularda.haberlerin detayını okumuyor bakmıyorum.
ben oğlumla sereserpe banyo yapan, onunla sarılıp onunla uyuyan bir babayım.
benim oğlum yaşında erkek yada kız fark etmeksizin cocuklara nasıl olurda bırak yapmayı, düşünebilir bir insan evladı?

ve dua ediyorum delirmemek için.
eğer ki kayışım koparsa gidip tek tek keseceğim beyninden çok çalışan çüklerini.
ve evladıma babalık yapamadan bu lanet olası yargıdan ötürü hapse gireceğim.

mert_can 41
25-03-2016, 18:41
Abi bu nedir ya kendi cinsiyetim den utandım süt mevzu nedir yaa allahım sen gör yarrabim ama ne yazıkki Aile bakanı diye getirilen gereksiz den sonra benim hiç ümidim kalmadı bu tür olaylar daha da artar hiç bir yaptırım yok bir de utanmadan dinden fetva veriyolar..........

EmreS13
25-03-2016, 18:41
Babamın sütü nedir ya, nasıl bişey abi bu???
Okuyunca dondum kaldım. Başımızdaki insanların söylediklerinden sora ne denebilir ki?
Allah hepsinin belasını versin...

onursumer
25-03-2016, 18:49
yazıcak bişey bulamadım kanım çekildi resmen

bayramoglu
25-03-2016, 19:11
Azmettim dayandım zorlansam da sonuna kadar okudum sonunda da böyle insanlar hala hayatta olduğu için hepimizin gelmişine geçmişine küfrettim. başka diyecek bişey yok. insanlık ölmüş başımız sağolsun.

STP
25-03-2016, 19:53
ıdam etmıyecen, perıyodık ıskence yapıcaksın.perıyot bıttıgınde acıdan kendı olecek ...

Tayfun.O
25-03-2016, 19:59
Şıçayım böyle adalete.
O kararı veren hakime.

hondafit
25-03-2016, 20:05
46 yaşında ki adama tecavüz etmişler
http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/46-yasindaki-adama-tecavuz-ettiler.htm?ArticleID=334004

Ae86
25-03-2016, 20:18
Bu ülkede idam kalkmayacaktı arkadaş. Hırsızlık, gasp, tecavüz aldı başını gidiyor.Babamın sütünü okudum hala midem bulanıyor allah korkun vicdanın da mı yok bu kadar mı acizsin bu kadar mı sapkınsın yada o beynini kullanamayacak kapasitedemisin olmaz olsun böyle insanlar.....insan bile olamazlar.....

livaneli
25-03-2016, 20:18
Ensar Vakfı ve KAİMDER’in yurtlarında, 45 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmaktan 600 yıla yakın hapsi istenen öğretmen Muharrem B. tutuklandı.
2008’de Ensar vakfının Çorum Şube Başkanı olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Zekai İşler, iki kız öğrenciye tecavüz suçlamasıyla hapis cezasına mahkum edilmişti. ;iki yıl sonra, 2010’da bir dava daha açıldı. Bu kez bir başka kadın, “Zekai İşler 13 yaşımdayken bana da tecavüz etti” diye şikayetçi oldu....

Vakfın eski Rize Şube Başkanı 56 yaşındaki Mehmet Nuri Gezmiş, küçük yaştaki 2 erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Artvin’in Yusufeli İlçesi’ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 17 yıldır Kur’an ve Arapça Öğretmenliği yapan 46 yaşındaki Rüstem A., küçük yaştaki erkek çocuğa defalarca tecavüz ettiği iddiası ile tutuklandı.

Topkapı Sarayı hafızlarından S.E yaşları 14 ile 16 arasında değişen onlarca çocukla cinsel ilişkiye girdiği iddasıyla çocuklar tarafından dövüldü ve savcılıkça tutuklandı.

Vakit yazarı hüseyin üzmez 14 yaşında kız çocuğuna defalarca tecavüz ettiği için tutuklandı.

Akit gazetesi yazarı Serdar ARSEVEN işlettiği Kocaeli Aziz Kız Yurdunda kalan 4 genç kızla şantaj yoluyla birlikte olduğu gerekçesiyle şikayet edildi.Evine baskında bulunularak ele geçirilen bilgisayarda mağdur olan kızlara ait görüntüleri de yakalayınca ARSEVEN tutuklandı.

...

Küçük bir derleme... Dinci( din tüccarı) ile Müslüman'ı ne zaman ayırabileceğiz acaba.

Emrecan-R
25-03-2016, 20:41
Devlet, tecavüzcüyü ya da tacizciyi yeteri kadar cezalandırmaz hatta "neredeyse" desteklerken,
Tecavüz eden bir varlığa, güzel bir takım elbise giyiyor ve düzgün konuşuyor diye iyi hal indirimi verilirken
Tecavüz eden değil tecavüz edilenin yaşı, sokakta gezdiği saat, kılığı, kıyafeti konuşulurken

kim neden idam / uyutma versin bunlara.. Çıkın sokağa şu soruyu sorun

Mini etekli, derin göğüs dekolteli sarışın bir kadın gece 03.00'da Beyoğlu'nun arka sokaklarında tecavüze uğramış, bu konudaki fikirleriniz nedir diye..

Alacağınız cevap belli..

o saatte orada ne işi var?
Mini etekle orada geziyorsa normal
Aranıyordur
Kesin o..rospudur

Bizim insanımız maalesef idrak edemiyor "kadın çıplak bile gezse ona dokunamazsın" cümlesini.. Kafaları basmıyor.. Eğitimleri, ailelerinden aldıkları görgü, ahlakları, dini değerleri yetmiyor bu cümleyi anlamalarına..

Hay ben boyle zihniyetin..

Abi yazilarin cok hosuma gidiyor keske herkes senin gibi dusunse.

dragstar
25-03-2016, 20:51
Bunları damat koğuşuna atıcaklar anlıcaklarmış tecavüz neymiş

yesil
25-03-2016, 20:52
Ensar Vakfı ve KAİMDER’in yurtlarında, 45 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmaktan 600 yıla yakın hapsi istenen öğretmen Muharrem B. tutuklandı.
2008’de Ensar vakfının Çorum Şube Başkanı olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Zekai İşler, iki kız öğrenciye tecavüz suçlamasıyla hapis cezasına mahkum edilmişti. ;iki yıl sonra, 2010’da bir dava daha açıldı. Bu kez bir başka kadın, “Zekai İşler 13 yaşımdayken bana da tecavüz etti” diye şikayetçi oldu....

Vakfın eski Rize Şube Başkanı 56 yaşındaki Mehmet Nuri Gezmiş, küçük yaştaki 2 erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Artvin’in Yusufeli İlçesi’ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 17 yıldır Kur’an ve Arapça Öğretmenliği yapan 46 yaşındaki Rüstem A., küçük yaştaki erkek çocuğa defalarca tecavüz ettiği iddiası ile tutuklandı.

Topkapı Sarayı hafızlarından S.E yaşları 14 ile 16 arasında değişen onlarca çocukla cinsel ilişkiye girdiği iddasıyla çocuklar tarafından dövüldü ve savcılıkça tutuklandı.

Vakit yazarı hüseyin üzmez 14 yaşında kız çocuğuna defalarca tecavüz ettiği için tutuklandı.

Akit gazetesi yazarı Serdar ARSEVEN işlettiği Kocaeli Aziz Kız Yurdunda kalan 4 genç kızla şantaj yoluyla birlikte olduğu gerekçesiyle şikayet edildi.Evine baskında bulunularak ele geçirilen bilgisayarda mağdur olan kızlara ait görüntüleri de yakalayınca ARSEVEN tutuklandı.

...

Küçük bir derleme... Dinci( din tüccarı) ile Müslüman'ı ne zaman ayırabileceğiz acaba.

çok normal hristiyanlarda da rahiplerden çocuk istismarcısı çok çıkıyor. hayatını baskılayarak veya baskılanarak geçiren insanlar bir süre sonra sapıklaşıyorlar. kendini kısıtlamayan dilediği gibi yaşayan ve dinle kafayı bozmamış insanlardan böyle sapıklar bu kadar fazla çıkmıyor nedense. ne zaman dindar olarak bilinen bir şehre gitsem türlü türlü sapıklıklarla karşılaşıyorum kızlara laf atma, kızların üzerine araba sürme, kasıtlı yağmur suyu sıçratma vs. izmir muğla gibi dinle kafayı yememiş şehirlerde bu tarz olaylar daha ender.

0M42
25-03-2016, 22:20
Konu her zaman dönüp dolaşıp neden islamiyete geliyor anlamıyorum dini bilmiyor tanımıyorsanız yorum yapmayın birader.Bir adam müslümanım deyipte aykırı hareket ediyorsa o adam yalan söylüyor ve dini kullanıyor demektir bu islamiyetin böyle olduğu anlamına gelmez at gözlüğünü çıkarın artık.

Ayrıca islamiyetin böyle sütü bozuk kansızlar için hükmü nedir bilginiz varmı ? Atıp tutmasını iyi biliyorsunuz çağdaş insan rölünü de çok iyi oynuyorsunuz sözüm islamiyeti her kim kötülüyorsa onadır.

brs852
25-03-2016, 22:49
Bunları öyle bir koğuşa koyucaksın ki 1 yılda yatsa müebbet yemiş gibi olacak sağ çıkamayacak özel koğuşların olacak koğuşlar gibi içerdekilerde özel olacak tualet yerine gerçekten bunların ağzına sıçacak.

Sinan58
25-03-2016, 23:10
Halkında bu konudaki tutumu yanlış maalesef, konu Evrenoz abinin sözlerine çıkıyor direk olarak.

Sokaktaki mini etekli bir kızın öldürüldüğünü duyunca sevinen insanlar var halkın içinde.

Bir kişi başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadığı sürece istediğini giyebilir yani istediğini her şeyi yapabilir.

Ama anlamıyo bunu, kendi görüşüm bu durumun sebebi halkın içindeki sahte din adamları.

2jz
25-03-2016, 23:36
Yazının yüzde 10'unu anca okuyabildim. Bu tür sapkınlıkları olanları bi şekilde tespit edip gaz odasında atacaksın.

2jz
25-03-2016, 23:44
Baktımda yazılanlara herkes aynı yerde bırakmış okumayı. Nereye gidiyoruz ya toplum olarak? Çok merak ediyorum.

Ablam ve kız arkadaşım ilk okulda öğretmen. Bu tür vakalar çok anlatıyorlar. Geçenlerde bir veli çocuğumu öğretmen dövdü diye hastaneye götürmüş doktor muayenesinde babası tarafından istismara uğradığı ortaya çıkmış. Bunun gibi onlarca şey var duyduğum.

34btr1907
25-03-2016, 23:54
işin acaibi bu vakıflara gıden cocuklar büyük yüzdeyle muhafazakar kesımın çocukları,bu kesımlerden ses cıkmayıpta cocukları korumaya çalısan begenmedıklerı allahsız dıye tabır ettıklerı taraf,tarıkatça mal bunlar.

Dodoo
25-03-2016, 23:59
Şakşakçılar konuya teşrif ettiler mi ? Buna da verecek cevapları var mı ?

arabasızadam
26-03-2016, 00:02
İnsanlığımdan utanıyorum ,yazıcak söyliycek kelime yok ,bunları en ağır ve acı vericek şekilde katledilmesi lazım.

livaneli
26-03-2016, 00:35
Konu her zaman dönüp dolaşıp neden islamiyete geliyor anlamıyorum dini bilmiyor tanımıyorsanız yorum yapmayın birader.Bir adam müslümanım deyipte aykırı hareket ediyorsa o adam yalan söylüyor ve dini kullanıyor demektir bu islamiyetin böyle olduğu anlamına gelmez at gözlüğünü çıkarın artık.

Ayrıca islamiyetin böyle sütü bozuk kansızlar için hükmü nedir bilginiz varmı ? Atıp tutmasını iyi biliyorsunuz çağdaş insan rölünü de çok iyi oynuyorsunuz sözüm islamiyeti her kim kötülüyorsa onadır.

Biz ne yazmışız, siz ne anlamışsınız...

MCN21
26-03-2016, 07:49
Tiksiniyorum ya. Ne denebilir ki! Biz okudukca kotu oluyoruz. Bunlar utanmadan birde cikip savunuyorlar.

Anıl E.
26-03-2016, 08:50
İş yine siyasete bağlanacak ama malesef öyle . Araştırıp düşünürseniz bağlayacak başka bir kurum ya da vicdan yok .

Bunlar başımızdan gitmediği sürece artarak devam edeceğine inanıyorum .

İbrahim33
26-03-2016, 09:23
okuduğum makale tek kelimeyle ağzıma sıçtı. nasıl bir şerefsizlik bu yahu. biz sevmeye öpmeye kıyamıyoruz küçük yeğenimizi , bebekleri , kansızların yaptığına bak.

mannerboy
26-03-2016, 09:42
Dereler toşar sel olur siyaset tır devrilir mazor akar siyaset ulan bir baba çocuğuna halvetlenmiş siyasi görüşle dinle ne alakası var idam olsa ne olcak evin içersindeki olayı kim nerden bilicek hee duyulma korkusuyla belki yapamazda her işide siyasete bağlamayın artık ya foruma girmekten tiksindim fb gs maçı ertelendi siyaset .....

az biraz toplumsal konuşalım bu o.ç evladı adam kızına yiğenine neden böle bişey yapar

özcan07
26-03-2016, 10:36
bu adilikleri iğrençlikleri yapan nasıl bir insandır anadır babadır hiçmi vicdanınız yok be allah korkusu hiç mi yok zaten allah korkusu olsa yapabilirmi zaten kanundan yasadan korkanda hiç yok bunların müslümanlıkla nasıl bi alakaları var acaba bence yok bu tür pisliklere hiç sorgu sual yapmadan yaptığı şerefsizliğin aynısını kendine yapıp vurucaksın boynunu gidecek

imate
26-03-2016, 10:58
Allah sonumuzu hayr eylesin. Nereye gidiyor bu insanoğlu. Hiç mi düşünmez,hiç mi akıl etmez. O senin bir parçan ya. Nasıl yapabildin. Hangi akla hizmet. İçimden neler neler yapmak geliyor bunlara ama... bu böyle olmaz. Bunların nesilleri bu şekilde kurumaz. Çünkü kalpleri taşlaşmış. Beyinleri yozlaşmış. Bunu yapan tabi insan olamaz. Sonuçta hayvandan daha da aşağı bir varlık. hepimiz öldürme yıkma peşindeyiz. terbiye etmek lazım. Ama nasıl terbiye edilir. Orasını aklım almıyor. Sonuçta deli olsa, ruh ve sinir hastalıkları hastanesi var. Bunu yapan delide olamaz. Hayvanda olamaz. hayvanları bile terbiye edilebiliyor. peki ne sadece sapık mı. Başka bir şey olmalı. Ben çözemedim.

S.Özeren
26-03-2016, 11:10
Ulan ben milletin çocuğu oyun oynamak icin kucağıma geldiğinde rahatsız oluyorum

****** çocuklarına bak cinsel organindan asip sallandircaksin

osmanaydo
26-03-2016, 11:16
Malesef pedofili islamiyetin ilk günlerinden beri meşru durumda.

Bizim aile müslüman. Pedofili meşru değil.

Evrenoz
26-03-2016, 12:17
Siyasete bağlamayın arkadaşlar bu konuları..

Tacizciye yeterli ceza verilmiyorsa, kanunları siyaset mi belirliyor ki siyaset suçlu olsun..
Tecavüzcüye "tecavüz ettiğinle evlen sorun kalmasın" hakkını siyaset mi veriyor ki siyaset suçlu olsun.
Ne idüğü belirsiz rektörleri siyaset mi okulların başına atıyor ki siyaset suçlu olsun.
Hayvan eğitiminden daha düşük eğitim programını belirleyen milli eğitimi siyaset mi yönetiyor ki siyaset suçlu olsun..
"Kadın mı kız mi bilmem" gibi bir kadının mahramiyeti ile ilgili bir cümleyi siyasiler mi kuruyor ki siyaset suçlu olsun..

Ben diyorum tüm bunların suçlusu TFF diye.. Öyle beyne böyle sorumlu kurum..

mannerboy
26-03-2016, 12:23
Siyasete bağlamayın arkadaşlar bu konuları..

Tacizciye yeterli ceza verilmiyorsa, kanunları siyaset mi belirliyor ki siyaset suçlu olsun..
Tecavüzcüye "tecavüz ettiğinle evlen sorun kalmasın" hakkını siyaset mi veriyor ki siyaset suçlu olsun.
Ne idüğü belirsiz rektörleri siyaset mi okulların başına atıyor ki siyaset suçlu olsun.
Hayvan eğitiminden daha düşük eğitim programını belirleyen milli eğitimi siyaset mi yönetiyor ki siyaset suçlu olsun..
"Kadın mı kız mi bilmem" gibi bir kadının mahramiyeti ile ilgili bir cümleyi siyasiler mi kuruyor ki siyaset suçlu olsun..

Ben diyorum tüm bunların suçlusu TFF diye.. Öyle beyne böyle sorumlu kurum..

o kısmı tamamda babanın kızına yaptığı ne siyaset ne din nede insanlık bu kısmın açıklaması yok

Evrenoz
26-03-2016, 13:07
o kısmı tamamda babanın kızına yaptığı ne siyaset ne din nede insanlık bu kısmın açıklaması yok

Babanın kızına yaptığından mı ibaret tecavüz? Ensarda öğretmen 45 öğrenciye tecavüz etmedi mi? Akit yazarı neden içeride? Üzmez u unutuldu mu?

İnsanların yaptığı şeyleri engelleme yolu eğitimdir, ahlaktır, caydırıcı cezadır. Bunları uygulamana rağmen baba, öğretmen ya da her kimse yine yapıyorsa onu zaten engelleyemezsin. Herkesin çüküne kelepçe takma imkanın yok.

Bu eylemi yapan zaten tartışmasız insanlık dışı, tartışmasız suçlu. Bunu konuşmak abesle iştigal. Konuşulacak konu bunu yapanların artmaması için devletin, siyasetin ne yaptığı ya da ne yapmadığı. Ama biz bunu bırakıp sadece vay serefsiz diye tecavüzcüye söversek bu olayları yaşamaya devam ederiz ve ediyoruz da.. o tecavüzcü zaten insan değil, insan olmadığı için de fıtratının gereğini yapıyor. Hayvana hayvan demek ne kadar anlamsızsa buna sövmek de o kdr anlamsız..

kurtbil
27-03-2016, 01:36

Bireysel bir eylem olan tecavüzün cezasını sen devlet olarak ortaya katı bir şekilde koymazsan evet bunun suçlusu siyasettir. Devlet denilen kurum biat edilmesi için değil, insanların haklarını koruması adına vardır. Bir babanın çocuğuna bu denli iğrenç bir şeyi yapacak cesareti varsa, bunun sorumlusu caydırıcı cezaları koymayan hükümetlerdir. 45 çoçuğun tecavüze uğradığı bir kurumu bire bir hükümet koruyorsa evet bu konunun sonu da yine siyasete bağlanır. Madımakta din elden gidiyor diye otel yakan zihniyetler, bugün çoçuklara tecavüzün gerçekleştiği kurumları dört bir yandan koruyorsa evet bu konunun varacağı yer başarısız siyasetçilerdir.

34btr1907
27-03-2016, 01:38
makalede prf,çocugun çizdiği resimlerden anlayabılıyoruz yalan soyleyıp soylemedıgını demiş,10 15 yaş altındaki çocuk bilgi dağarcıgı sebebıyle babasını cızerken erekte olmus halını çizemez doal olarak yalan şansı yok demiş,buda ele veriyor...okullarda öğretmenler bireysel olarak herhangı bır ders saatınde kalkıp ailenizi çizin diye 1 ders boyunca süre verse,yada hadi bize herkes babasını abisini çizsin bakalım vb uygulama yapsa bana göre bi derece işe yarayabilir,gereken neyse yapılabılır dıye dusunuyorum,adamın soyledıgı mantıklı uygulanabılır.