PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Citroen C2 Vts

Eray35
27-03-2016, 13:01
Abilerim arkadaşlarım herkese merhabalar.

Saxo vts'yi aldıktan sonra bi tanede c2 vts düşünüyoruz.Kafamıza yatan 2 3 araç var fakat herkeste bi yakıt korkusu gidiyor.Saxoyu almadan önce 55 60 kuruştan aşağı yakmaz çok arıza verir gibi şeyler duymuştuk fakat bi masraf açmadı sadece egsozlu araç 30 kurus civarlarına düşürdüğümüz oluyor.Aynı şekilde e46 compact 3.16 vardı çekmez gitmez yanlamak istiyorsan şahin al demişlerdi.Araç gayet güzeldi ve yakıtta normal benzinli 1.6 araçtan farklı değildi ben yine şehir efsanesi olarak düşünüyorum c2 modelinide...

-Satılıp satılmama zarar etme gibi bi düşüncem yok...
-Yakıt tabiki 9 10 litre civarlarında normal kullanımda olursa can sıkar ki sürekli gazlayan birisi değilim.2 haftada 1 Ankara'ya giderim iş için
-Gaz kelebeği kronik diyolar elektronik sanırım pek bilgim yok
-Yol tutuş benim için önemli Uzun yolda virajlarda dayanamıyorum :)
-Açıkcası saxo vtsden sonra çok büyük bir beklentimiz yok egsoz filtre yazılım takılmayı düşünüyoruz
-Ve son olarak tavsiye edebiliceğiniz max 30 civarı kesinlikle atmosferik c2 ayarında bir araç var mı ?

Şimdiden çok teşekkür ederim...

Octane
27-03-2016, 13:09
Fransız araçları virajlarda genelde güzel yol tutarlar. uzun yolda virajlarda sıkıntı yaratmaz yani.

Benim de bir sürü tanıdığım var, 1.6 araca lpg takan. Adamlar 25 26 kuruş yakıyor, ben 1.6 benzinli araçla 28-30 kuruş yakıyorum. Uzun yolda ise tamamen aynı. Hiç değmez yani aracımı üzmeye, millet araç kullanmayı bilmiyor, herkesin dediğine inanmamak lazım.

Muhtemelen satarken zarar edersiniz. O da önemli değilmiş zaten.

Gaz kelebeği değil, gaz kelebeğinin üstündeki sensörler bozuluyor. Jikle/rölanti sensörü, TPS. Sensörler ayrı satılıyor, en azından ankarada.

Ben clio 2 RSte bakardım. Onlar da çok iyi araçlar.

Octane
27-03-2016, 13:13
Hatta şu anda forumdaki biri satılıklar kısmında satıyor, 79bindeymiş :D

Eray35
27-03-2016, 13:16
Abi her konu açtığımda çok mantıklı yazıp beni arabaya çok yakınlaştırıyorsun helal olsun sendeki bu petrolhead kafaya :D Teşekkür ederim. Ankara'daki abiyle görüştüm büyük ihtimal salı yanında olurum zaten.Clio rs hiç temizi yok temizi olsa clio 1 rs isterim ama zor işte.

tuner faruk
27-03-2016, 13:18
Tüm sorularinin cevaplari ve aradigin arac forumdan Yiit in araci dusunuryosaniz kacirmayin

Jeandan-R
27-03-2016, 13:22
Clio rs güzel yol tutar ama harikalar yaratamaz, c2 ile çok tecrübem olmadı ancak pek de hoşnut olmadım kendisinden açıkçası. Bütçeniz varsa megane rs bakabilirsiniz, clio kadar eğlenceli olmasa da (birçok B sınıfı hothatch kadar), virajlarda aşırı keyiflidir. Limitlerde de oldukça kararlıdır, feedback olayı gerçekten iyidir.

Eray35
27-03-2016, 13:45
Clio rs güzel yol tutar ama harikalar yaratamaz, c2 ile çok tecrübem olmadı ancak pek de hoşnut olmadım kendisinden açıkçası. Bütçeniz varsa megane rs bakabilirsiniz, clio kadar eğlenceli olmasa da (birçok B sınıfı hothatch kadar), virajlarda aşırı keyiflidir. Limitlerde de oldukça kararlıdır, feedback olayı gerçekten iyidir.

Abi 175 60 kilo civarında bi adamım hala polis durdurduğunda ehliyetim yok sanıyo :D O yüzden olabildiğince küçük araç seviyorum... Megane rs in içinde kaybolurum ben ve atmosferik araba daha çok etkiliyor beni teşekkür ederim yorumun için

Berkan
27-03-2016, 14:14
30 falan fazla rakamlar degilmi yigitin dopdolu 30 binde kazasiz vtssi 27 semalarinda fiyati varken

fthdrn
27-03-2016, 14:19
Satilik girtlak dolu vts var forumda. Eger yukleme planlariniz varsa hic durmayin alin. Hazir araba her zaman daha ucuzdur unutmayin.

ugurcan52
27-03-2016, 15:06
Ankaradakı arac eraydan once bızdeydı ; c2 vts dusunersınız kesınlıkle kacırmayın
Vts yakıtı olması gerekenden 1 tık ustu normal kullanımda bız 7.4 lerı goruyorduk
Yol tutusu ozellıkle esp ıle beklendıgınden cok cok ustunde 1150 kg dıye hatırlıyorum buda bır etkendı
Performansı kesınlıkle uzmez fakat kesınlıkle telli gaz kelebegıne donus onerırım elektronık bıraz hantal kalıyor

Sti_Ozan
27-03-2016, 15:21
C2 Vts nin yol tutusunun cok keyifli oldugunu defalarca duydum,yakiti cok ahim sahim olmazda ortalama 40 krs karisik kullanim diyebiliriz sanirim. Bence alinir,guzelde binilir madem ikinciel korkusuda yok

Eray35
27-03-2016, 15:24
Ankaradakı arac eraydan once bızdeydı ; c2 vts dusunersınız kesınlıkle kacırmayın
Vts yakıtı olması gerekenden 1 tık ustu normal kullanımda bız 7.4 lerı goruyorduk
Yol tutusu ozellıkle esp ıle beklendıgınden cok cok ustunde 1150 kg dıye hatırlıyorum buda bır etkendı
Performansı kesınlıkle uzmez fakat kesınlıkle telli gaz kelebegıne donus onerırım elektronık bıraz hantal kalıyor

Dönüşüm basit mi acaba ?

Eray35
27-03-2016, 15:45
Yiğit abinin aracını biliyorum ama günlük kullanımda bana açıkcası yük olur amacım denemek vs değil hızlı araba seven birisi değilim pek ama hissiyat olarak bi şeyler katması şu an günlük corsa c kullanıyorum pek hissiyatsız geliyor.Yani egsoz sesi ne biliyim virajda arkayı salması gazla toparlayabilmem biraz çılgınlık :D
Yoksa kesinlikle deniyim geçiyim gibi bi derdim yok sadece saxoyla kendi kendimize deneriz o kadar.

Eray35
27-03-2016, 15:48
Flood olucak kaçıncı bu bilmiyorum ama lise 3 yada 4 de opel tigram vardı 98 model o arabanın hissini hala hiç bir arabada almadım saxo hariç.Zaten genelde görüntüsüne falan bakıp aldım araçları yaptım cilala parlat gezdim arkadaşım hız vs ile ilgileniyo.Tigra veya corsa gsi'a göre bi şeyler hissedebilir miyim ?Doğru soru sanırım bu olucak kafam karıştı bi anda 106 egzantrigi 106 gaz kelebeği derken.

Saxo'muzda bile sadece 51 lik düz boru ve ss magnum var bunda da aynısı olur

Jeandan-R
27-03-2016, 16:00
Flood olucak kaçıncı bu bilmiyorum ama lise 3 yada 4 de opel tigram vardı 98 model o arabanın hissini hala hiç bir arabada almadım saxo hariç.Zaten genelde görüntüsüne falan bakıp aldım araçları yaptım cilala parlat gezdim arkadaşım hız vs ile ilgileniyo.Tigra veya corsa gsi'a göre bi şeyler hissedebilir miyim ?Doğru soru sanırım bu olucak kafam karıştı bi anda 106 egzantrigi 106 gaz kelebeği derken.

Saxo'muzda bile sadece 51 lik düz boru ve ss magnum var bunda da aynısı olur

Muhtemelen tigranın tadını bir dahaalamayacaksın. Şuan gidip tigra alsan yine ilk aracının tadını alamazsın. Onu arama bence :D

Eray35
27-03-2016, 16:13
Muhtemelen tigranın tadını bir dahaalamayacaksın. Şuan gidip tigra alsan yine ilk aracının tadını alamazsın. Onu arama bence :D

2. arabamdı abi ondan önce 1.4 clio vardı :D Ama dediğin mantıklı baya