PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni araç alımı hyundai

karsiyakaliozi
28-03-2016, 10:43
Arkadaşlar merhaba eşim için i10 düşünüyorum uygun fiyat verebilecek bayi tanıdığı olan varsa sevinirim teşekkür ederim.

MBuğra
28-03-2016, 11:36
1.0 style mi dusunuyorsunuz 1.2 elite mi?

Bundan yaklasik 5 ay kadar once sizin durumunuzdaydim, sifir ve ikinci el turlu araclara baktim. Isin garibi kasim sonu 2015 sifir icin aldigim fiyat, subatta alinan fiyattan daha ucuzdu :)

Izmir'de oturuyormussunuz ancak Istanbul ici bana en ucuz fiyati Maslak Hyundai vermisti, bir arayip sorabilirsiniz.

Arti olarak Facebook'ta Hyundai i10 Turkiye grubumuz var, aracini satmak isteyen arkadaslar oluyor, orayi da takip edebilirsiniz. Sahsi gorusum temiz bir ikinci el, sifira esdeger olabilir. Arta kalan para ile boya koruma vs. yapabilirsiniz.

Simdiden hayirli olsun, guzel ve piyasaya gore mantikli secim. Herhangi bir sorunuz varsa bana ya da forumdaki Mutu arkadasa sorabilirsiniz. Bende 1.2 onda 1.0 modeli mevcut. :)

LnchCntrl
28-03-2016, 11:41
Şimdi bu aracı kullananlar kazasız belasız kullansın, kesinlikle lafım yok ama sadece merakımdan soruyorum.

Atmosferik 1.0 veya 1.2 motor fındık kadar araca 35-40 lira para isteniyor ve mantıklı diyorsunuz.

aracı bende seviyorum siz de seviyo olabilirsiniz ama o paralara ne arabalar varken ufak segment araçlara ne olur mantıklı demeyin

onursumer
28-03-2016, 11:58
Şimdi bu aracı kullananlar kazasız belasız kullansın, kesinlikle lafım yok ama sadece merakımdan soruyorum.

Atmosferik 1.0 veya 1.2 motor fındık kadar araca 35-40 lira para isteniyor ve mantıklı diyorsunuz.

aracı bende seviyorum siz de seviyo olabilirsiniz ama o paralara ne arabalar varken ufak segment araçlara ne olur mantıklı demeyin

sıfır km almak istesek alternatifi nedir ?

LnchCntrl
28-03-2016, 12:00
Onu soruyorum , Neden sırf sıfır km diye böyle bi arabaya bu paralar verilir.

Sıfır piyasanın yüksek olduğunu bende biliyorum.

LnchCntrl
28-03-2016, 12:01
İkinci el az kullanılmış 1.6tdı polo bulmak bana daha cazip geliyor. bayan kullanıcak diye polo dedim.

Berkan
28-03-2016, 12:08
Forum eski ama artık yazmayanı :D Ercan Pekcan hala yerini değiştirmediyse Hyundai Erk Plaza'da arayıp isteyebilirsiniz benim adımı yada forumu soylerseniz yardımcı olmaya calısır

karsiyakaliozi
28-03-2016, 12:42

araca karşı herhangi bi sevgim yok:) mantık olarak bana uygun sadece soylekı 5 yıl garanti eski tıp otomatık sıkıntı az donanım tatmınkar ( esp abs v.s ) fiyat makul ve park yerı v.s sorunu yok her tarafa sığar 0 araç için evin 2. aracı olucak bu acıdan bakınca mantıklı oluyor

Dodoo
28-03-2016, 12:50
İkinci el az kullanılmış 1.6tdı polo bulmak bana daha cazip geliyor. bayan kullanıcak diye polo dedim.

E kendi cevabını vermişsin zaten. :)

MBuğra
28-03-2016, 13:02

35-40 degil, sifir liste fiyati 49bin turk lirasi :)

Ayrica evet motor verimi konusunda haklisin, 1.2 eski nesil atmosferik motor hem de 4 ileri tork konventorlu sanziman ile sehirici 8 litre yakiyor :)

Ancak dedigimin sonuna kadar arkasindayim "piyasasina" gore mantikli bir secim. Ben de isterim refah duzeyimiz Ingiltere gibi olsun, para birimimiz dunyanin en degerlileri arasinda bulunsun, vergi yukumuz bu kadar olmasin, sifir alinan arac 3 sene sonra ~%40 deger kaybetsin, ki ucuz ucuz binelim. Kendi para birimimizle 6000 liraya EP3 type r alabileyim. Ancak bunlar Turkiye'de na mumkun. :)

Ben bu araci kiz kardesim icin aldim, kendisi tecrubesiz ve ilk arabasi olacakti. Polo sinifi araclara dahi buyuk dedigi icin, mecbur A sinifi araclara yoneldik ve Hyundai sundugu donanim, 2. el degeri ve talebi ile skalanin en ustunde yer aliyor. Kaldi ki satis raporlarina gore en yuksek satis grafigi i10'a ait ve en yakin rakibinde 2 kat fazla arac satarak, sinifin lideri konumunda.

Boyle ovdugum icin beni fanboy sanmayin, ben hic bir zaman salt bir markanin bagimlisi olmadim, en optimum fiyat performansi sunan marka/modeller her zamantercihim olmustur. Ancak bunda Hyundai'nin eski taksi markasi algisindan yavas yavas kendisini kurtarmasi, yeni akici tasarimlara sahibi olmasinin payi cok buyuk. Eski i10'lar hala cok cirkin mesela.

2. El konusunda ise maalesef sana katilamamaktayim, konu ikinci ele gidecekse degil polo, o paralara A6 platforunda octavia bile var. :) Ama konumuz sifir. Bizim gibi fakir ulkelerde 2. El fiyatlari hic bir zaman kiyas araci degil, cunku herkese gore aracinin degeri farkli. Sifir fiyatlari her zaman daha dogru ve makul kiyaslama faktoru olur. Ayrica sif vw diye bu kadar goge cikarilmasini anlamiyorum. Milletin nasil kullanmis oldugunu bilmedigim, yuksek km, dusuk model vw'i sifir hyundai'ye niye tercih edeyim ki? Kaldi ki kardesimi B sinifi araca ikna edebilseydim, kahverengi, cam tavan, mercekli farli i20 bana gore polodan fersah fersah ileri de.

Turkiye'de musteri memnuiyetini gozeten otomobil firmasi yoktur, satis yapamayan distributor vardir :) Bunda kisa sure once Hyundai'de metalik renk farki alinmazken, simdi alinmakta. Yani hafif hafif tercih edilmeye baslaninca hafiften g.tleri kalkti. Biz Dogus'tan yakiniriz ya, aslinda tum firmalarin icinde birer Dogus sakli :) Ben bu yuksek fiyatlarin sadece sebebinin vergileri oldugu dusunmuyorum. 2013 Aralikta arkadasim sifir i10u 28 liraya alirken ben 2015 Aralikta ikinci elini 39'a aldigim icin seviniyorum. Bildigim kadariyla otv'ye bu 2 sene icerisinde bu kadar zam gelmedi. Olay tamamen i10'un beklediklerinden yuksek talep gosterilmesi karsisinda Assan kademe kademe fiyati yukari cekti. Tamamen daha fazla kazanma meselesi. Ancak piyasa kendi doyum noktasini bi yerden sonra olusturuyor.

Su an memur arabasi dedigimiz C sinifi araclar dahi 85 liradan baslamakta, clio olmus 65 lira. Yil 2016 olmus arka camlari dahi manuel olan corsaya, yarise 50-55 Jazz'a 65-70 lira isteyen firmalara karsi 4 cam otomatik, baz modelinde dahi esp standart sunan, lastik basinc sensoru, usb aux vs olan i10'unun bu piyasa da fiyatini hakettigini dusunuyorum :)

karsiyakaliozi
28-03-2016, 13:06
bu arada 1.0 alıyorum ben listesi 46500 sanırım 43000 fıyat aldım makul sayılır

MBuğra
28-03-2016, 13:08
Ha bu arada 2 araci olan aileler icin A sinifi arac hayat kurtarici oluyor. I10'u aldigimizdan beri CR-V cok nadir garajdan cikiyor. Istanbul gibi sehirici trafik ve park sorunun sahip sehirde hayat kurtarici oluyorlar. Trafikte daha rahat hareket kabiliyeti, cogu zaman ikinci manevraya ihtiyac duymadan,tek seferde donmesi, sikisik park yerlerine girmede ustlerine yok. Hele ki i10 bile boyleyse heralde smartlar bisiklet gibidir. :) Tip olarak cok sevdigim ancak bakim masraflari, 2.eli dusunuldugunde cesaret edemedigim arac smartlar :)

LnchCntrl
28-03-2016, 13:10
E kendi cevabını vermişsin zaten. :)

Genel bi mantık algısı oluşturmaktan bahsediyorum ? Bana cazip geliyor sana gelmeyebilir. Ama bunu genellemek ne kadar doğru.

Yani diyorum ki sırf sıfır diye 40 küsür lira ben bu arabaya vermem, verecek olan abide durumu açıklamış hak verdim tabi ki.

Ama genel olarak mantıklı bi araç mıdır benim için değildir.

Senin cevabını vereyim istedim.

MBuğra
28-03-2016, 13:11

Forumda Mutu arkadasimiz yanlis hatirlamiyorsam sifir kirmizi 1.5 ay once 1.0'i 41.5'a aldi. Ama onunki 2015 modeli. Siz bu fiyati 2016 aicin aldiysaniz 1.5 lira fark normal ve makul. Ancak 2015 icinse siki bir pazarliga oturmanizi tavsiye ederim :)

LnchCntrl
28-03-2016, 13:13
35-40 degil, sifir liste fiyati 49bin turk lirasi :)

Ayrica evet motor verimi konusunda haklisin, 1.2 eski nesil atmosferik motor hem de 4 ileri tork konventorlu sanziman ile sehirici 8 litre yakiyor :)

Ancak dedigimin sonuna kadar arkasindayim "piyasasina" gore mantikli bir secim. Ben de isterim refah duzeyimiz Ingiltere gibi olsun, para birimimiz dunyanin en degerlileri arasinda bulunsun, vergi yukumuz bu kadar olmasin, sifir alinan arac 3 sene sonra ~%40 deger kaybetsin, ki ucuz ucuz binelim. Kendi para birimimizle 6000 liraya EP3 type r alabileyim. Ancak bunlar Turkiye'de na mumkun. :)

Ben bu araci kiz kardesim icin aldim, kendisi tecrubesiz ve ilk arabasi olacakti. Polo sinifi araclara dahi buyuk dedigi icin, mecbur A sinifi araclara yoneldik ve Hyundai sundugu donanim, 2. el degeri ve talebi ile skalanin en ustunde yer aliyor. Kaldi ki satis raporlarina gore en yuksek satis grafigi i10'a ait ve en yakin rakibinde 2 kat fazla arac satarak, sinifin lideri konumunda.

Boyle ovdugum icin beni fanboy sanmayin, ben hic bir zaman salt bir markanin bagimlisi olmadim, en optimum fiyat performansi sunan marka/modeller her zamantercihim olmustur. Ancak bunda Hyundai'nin eski taksi markasi algisindan yavas yavas kendisini kurtarmasi, yeni akici tasarimlara sahibi olmasinin payi cok buyuk. Eski i10'lar hala cok cirkin mesela.

2. El konusunda ise maalesef sana katilamamaktayim, konu ikinci ele gidecekse degil polo, o paralara A6 platforunda octavia bile var. :) Ama konumuz sifir. Bizim gibi fakir ulkelerde 2. El fiyatlari hic bir zaman kiyas araci degil, cunku herkese gore aracinin degeri farkli. Sifir fiyatlari her zaman daha dogru ve makul kiyaslama faktoru olur. Ayrica sif vw diye bu kadar goge cikarilmasini anlamiyorum. Milletin nasil kullanmis oldugunu bilmedigim, yuksek km, dusuk model vw'i sifir hyundai'ye niye tercih edeyim ki? Kaldi ki kardesimi B sinifi araca ikna edebilseydim, kahverengi, cam tavan, mercekli farli i20 bana gore polodan fersah fersah ileri de.

Turkiye'de musteri memnuiyetini gozeten otomobil firmasi yoktur, satis yapamayan distributor vardir :) Bunda kisa sure once Hyundai'de metalik renk farki alinmazken, simdi alinmakta. Yani hafif hafif tercih edilmeye baslaninca hafiften g.tleri kalkti. Biz Dogus'tan yakiniriz ya, aslinda tum firmalarin icinde birer Dogus sakli :) Ben bu yuksek fiyatlarin sadece sebebinin vergileri oldugu dusunmuyorum. 2013 Aralikta arkadasim sifir i10u 28 liraya alirken ben 2015 Aralikta ikinci elini 39'a aldigim icin seviniyorum. Bildigim kadariyla otv'ye bu 2 sene icerisinde bu kadar zam gelmedi. Olay tamamen i10'un beklediklerinden yuksek talep gosterilmesi karsisinda Assan kademe kademe fiyati yukari cekti. Tamamen daha fazla kazanma meselesi. Ancak piyasa kendi doyum noktasini bi yerden sonra olusturuyor.

Su an memur arabasi dedigimiz C sinifi araclar dahi 85 liradan baslamakta, clio olmus 65 lira. Yil 2016 olmus arka camlari dahi manuel olan corsaya, yarise 50-55 Jazz'a 65-70 lira isteyen firmalara karsi 4 cam otomatik, baz modelinde dahi esp standart sunan, lastik basinc sensoru, usb aux vs olan i10'unun bu piyasa da fiyatini hakettigini dusunuyorum :)

Tam anlamıyla kendini yormuşsun.

ARkadaş dediğimi idrak mı edemiyosunuz

Bana hyundaı anlatma her ortamda Kıa ve Hyundaı savunurum.

Sadece bende sana şunu söylüyorum i10 benim için, BANA GÖRE, BENCE , BEN OLSAM daha ne kdar yazayım anlaman için bilmem ama mantıklı değil.

Nokta. Genel bi algı oluşturmaya çalışılıyor onun için yazdım. Özel sebepler dışında şu araca 49bin Tl verecek adama da saygı duyarım, takdir etmem

Ülke ekonomisinden girmişin bilmem nerden çıkmışın...

karsiyakaliozi
28-03-2016, 13:13
2015 bulamadım ıst v.s sordum saga sola ama yok

LnchCntrl
28-03-2016, 13:17
2015 bulamadım ıst v.s sordum saga sola ama yok

Başka bi ilden fiyat alma şansınız oldu mu ? ankara vs.

karsiyakaliozi
28-03-2016, 13:24
önce yakınlardan başladım manısa aydın ıstanbul 1-2 yer sordum baskada sormadım

MBuğra
28-03-2016, 13:24
Tam anlamıyla kendini yormuşsun.

ARkadaş dediğimi idrak mı edemiyosunuz

Bana hyundaı anlatma her ortamda Kıa ve Hyundaı savunurum.

Sadece bende sana şunu söylüyorum i10 benim için, BANA GÖRE, BENCE , BEN OLSAM daha ne kdar yazayım anlaman için bilmem ama mantıklı değil.

Nokta. Genel bi algı oluşturmaya çalışılıyor onun için yazdım. Özel sebepler dışında şu araca 49bin Tl verecek adama da saygı duyarım, takdir etmem

Ülke ekonomisinden girmişin bilmem nerden çıkmışın...

Ok kardesim sen haklisin, bende suc karsimdakini normal birisi sanip uzun uzun sebep-sonuc iliskilerini, diger faktorlerini acikladim.

Sen git dedigin bosline pololara o paralari ver. Arkadas ortaminda kapisi tok kapaniyo diye anlatirsin.

Amk ulkesinde zaten ne cekiyosak, su "ona o kadar para verilir mi" adamlarindan cekiyoruz, sen takdir et diye almadim zaten ihtiyacim vardi, begendim, bastim parayi aldim. Benim kazandigim, harcadigim paranin derdi sana niye dustu anlamadim?

LnchCntrl
28-03-2016, 13:29
Kendine gel, kardeşimli felan konuşma. bu bir.

İkincisi beni ne kadar tanıyosunda kapısı tokmuş felan muhabbet yapıyosun.

Sen yazdıklarımı okumak yerine uzun uzun paragraf yazmasaydın eğer, benim alana saygım var kelimemi de okursun

Nerde yaşıyonuz siz allah aşkına ? Ben ne anlatıyorum sen ne anlatıyorsun, harcadığın para helal i hoş olsun kardeşim sana.

Güle güle kullan arabanı. Maşallah, allah kazalardan esirgesin. TAMAM da banane mkk ben kendi fikrimi söyledim

Alana laf mı ettim, Almasın mı dedim, ben olsam dedim.

onursumer
28-03-2016, 13:32
aradigin bir renk varmi ? 1.0 otomatik mi alinicak ?
bende birkac yere danisiyim

arda35
28-03-2016, 13:34

Otomatik mi bakıyorsunuz, yoksa düz vites lpg'li mi? İkisinin de liste fiyatı aynı sitede. (46350)
3 bin lira indirim makul görünüyor. i30 baktığım dönemde peşin fiyatına 2500 lira indirim ancak yaptırabilmiştim.

karsiyakaliozi
28-03-2016, 13:51
renk tercıhı yok beyaz genelde heryerde var beyaz olur otomatık 1.0

karsiyakaliozi
28-03-2016, 13:52
Otomatik mi bakıyorsunuz, yoksa düz vites lpg'li mi? İkisinin de liste fiyatı aynı sitede. (46350)
3 bin lira indirim makul görünüyor. i30 baktığım dönemde peşin fiyatına 2500 lira indirim ancak yaptırabilmiştim.

otomatik istiyorum lpg şart deyil

Mutu
28-03-2016, 14:09
Ben 2015 sıfırını 41.500 e aldım. Kim ne derse desin küçük segment otomatik yakıt olarak benzinli otolara göre tasarruflu ve ürettiği fabrika ve satıcının 5 sene arkasında durduğu başka otomobil yok. Deneme sürüşüne gittim bi easytronic corsa için de detayları öğrenmeden abim sana hayırlı satışlar dedim. i10unumu birçok arkadaşım kullandı, şanzıman dahil memnun kaldılar. (hatta çoğu da piyasaya hakim arkadaşlar, ben dahil hepimizin ortak fikri bu parayı hak etmeyeceğiydi) Fakat ben 2 gün boyunca tüm 35-40 arası otomatik benzinlilere baktım 10 altı yakan dahi yoktu. Sırf a segmenti sıfır araç almamak için her 100 kmde 3 + litre daha yakmayı göze alamam.
Ayrıca genelde küçük segment oto araçlar hep "eşşek" olarak binildiğinden değişenler boyalı parçalar havada uçuşuyordu. Yakınlarından 2. küçük segment araçların nasıl kullanıldığını bildiğinden ötürü az daha verip gidip sıfır i10 aldım. Şuan 960 km'de. Ben de şahsen ablam araba kullanmaya alışsın diye ayrıca otomatik tercih ettim. Hatta kısa süre içinde b segmenti dizel manuel birşey geçebilirim. Zaten neredeyse tüm oto küçük segment araçlar bu amaçla alınıyor, o sebepledir ki 2005-2006 model oto jazzlar dahi yüksek rakamlara satılmakta. Aldığımdan beri bir tek keşke elite donanımlısını alsam diye düşündüm yer yer, onun dışında hiç pişman olmadım desem yeridir.

İsteyen bu parayı verir isteyen gider 2.el alır herkesin tercih hakkı vardır. Küçük segment araçların çoğu da filo ya da kiralama çıkması bunu da göz önüne almak lazım.

Benim ufaklık:

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/213521-1-0-i10-yeni-ufaklik-segmentten-devam.html

RedELite
29-03-2016, 08:29
Hyundai Maslak'tan teklif alın. Simdiden hayırlı olsun Sıfır KM Araç almak her zaman daha kara kutu ne idügü belirsiz arabaya o kadar para baglıycagına Sıfır km araç al kafan rahat olsun hemde 5 yıl :) 5 Ay Önce Sıfır KM 84.000 TL'Ye İ30 Aldım Elite Paket Cevremdeki mahlukatlar cok kafamı .ikti yok bu arabaya bu para verilirmi yok o paraya audi alırdın bmw alırdın dediler Hepsiyle Kanlı bıcaklı tartısmalara girdim gene olsun gene girerim o kadar para veriyorsam basar parayı Sıfır KM Arabaya binerim ;) Simdi o lafları diyenlerin qötü düsüyor salyalar akarak arabamı inceliyorlar. İLk sayfada Bi arkadas yazmıs amk ülkesinde bu arabaya bu para verilirmi diyenlerden diye kendisine son derece katılıyorum. Bosline vw'leri alıp ona buna almana biniyorum diye hava atıp kendini kandırsınlar :)

karsiyakaliozi
29-03-2016, 09:10
maslak sordum 44 cıvarı verıyor

LnchCntrl
29-03-2016, 09:30
Hyundai Maslak'tan teklif alın. Simdiden hayırlı olsun Sıfır KM Araç almak her zaman daha kara kutu ne idügü belirsiz arabaya o kadar para baglıycagına Sıfır km araç al kafan rahat olsun hemde 5 yıl :) 5 Ay Önce Sıfır KM 84.000 TL'Ye İ30 Aldım Elite Paket Cevremdeki mahlukatlar cok kafamı .ikti yok bu arabaya bu para verilirmi yok o paraya audi alırdın bmw alırdın dediler Hepsiyle Kanlı bıcaklı tartısmalara girdim gene olsun gene girerim o kadar para veriyorsam basar parayı Sıfır KM Arabaya binerim ;) Simdi o lafları diyenlerin qötü düsüyor salyalar akarak arabamı inceliyorlar. İLk sayfada Bi arkadas yazmıs amk ülkesinde bu arabaya bu para verilirmi diyenlerden diye kendisine son derece katılıyorum. Bosline vw'leri alıp ona buna almana biniyorum diye hava atıp kendini kandırsınlar :)

birader konuyu neden uzatıyosun hala asıl konuştuğum sen misin ki o adamda kapattı konuyu.

ben vw savunmuyorum bence diye bi fikir belirttim.

bindiğin arabayı çok seviyorum ayrıca i30 ve ceed favorilerimden.

ha sen arabaya dokundukça soğuyorum o da ayrı mevzu.

RedELite
29-03-2016, 09:41
birader konuyu neden uzatıyosun hala asıl konuştuğum sen misin ki o adamda kapattı konuyu.

ben vw savunmuyorum bence diye bi fikir belirttim.

bindiğin arabayı çok seviyorum ayrıca i30 ve ceed favorilerimden.

ha sen arabaya dokundukça soğuyorum o da ayrı mevzu.

Konuyu uzattıgım yok müdür bende aynı dertten muzdaripim onu dile getirdim forumla forumdakilerle alakası yok yani cevremden gelenleri söyledim yanlıs anlama ben aracımı gayet güzel yaptım bu forum harici hiç kimseden olumsuz bi yorum almadım cok sükür ;)

Baksana sunun güzelligine Ecuk bassam tamamdır :)

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/535107_246378475700997_1215974885014570308_n.jpg?o h=07dbf38250dd2cfda1d0f5a86802c9e4&oe=578120EB

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xal1/v/t1.0-9/1915613_245740009098177_7164882791810014635_n.jpg? oh=a74a677535ec73c5d8bafb6629e35919&oe=5777F746

LnchCntrl
29-03-2016, 09:47
adam bi fiyat almak istedi konuyu nerelere getirdik

bas gayrı arabayı sende . :D

neyse kazasız belasız kullanman dileğimle.

optimus_prime
29-03-2016, 10:17
biz valideye 6 ay önce odak hyundaiden aldık 1.2 otomatik olanı seramik kaplama vs gibi bir sürü paket de koyduk fiyat o zaman için uygundu

1.2 style bile zar zor gidiyor o yüzden 1.0 olanı eleyin bence

odakta selim var genç bir arkadaş yardımcı olur telefonu bu 0551 261 71 20

TolgaUs
29-03-2016, 10:46
Kağıthane hyundai plazaya 2. El lpg li i10 almak için girdi 33500 e. Nasıl oldu nasıl bitti anlamadan 0km 39 bin e i20 alıp çıktık. İyimi ettik kötümü ettik bilmiyom. Ama yinede memnunum arabamdan.

Yarbay
29-03-2016, 11:12
Seat İbiza 1.2 tsi sıfır Referans paket: 42,900

Yeni Skoda fabia 1.2 tsi sıfır Ambition paket: 47,000

bu fiyatlar üstelik indirimsiz liste fiyatı vede 2016 model için geçerli, eminim stokta şu bu ilde 2015i varsa vede indirim yapılırsa dahada uyguna gelir.

açıkcası ikinci eli daha kuvvetli,motor 10 numara ve bence bahsi geçen araçtan daha mantıklılar.

hani bu sıfır takıntınız var ise yorumumdur yoksa bende arkadaşlara katılıyorum bencede ikinci el o fiyatlara daha mantıklı araçlar mevcut piyasada.

geçen gırtlak dolusu Clio 1.2 turbo edc icon aldı arkadaşım henüz 20binde araçta en ufak sorun yoktu 42,000tl verdi performans,tasarım donanım ikinci el değeri servis 10 numara derim

optimus_prime
29-03-2016, 11:50
Seat İbiza 1.2 tsi sıfır Referans paket: 42,900

Yeni Skoda fabia 1.2 tsi sıfır Ambition paket: 47,000

bu fiyatlar üstelik indirimsiz liste fiyatı vede 2016 model için geçerli, eminim stokta şu bu ilde 2015i varsa vede indirim yapılırsa dahada uyguna gelir.

açıkcası ikinci eli daha kuvvetli,motor 10 numara ve bence bahsi geçen araçtan daha mantıklılar.

hani bu sıfır takıntınız var ise yorumumdur yoksa bende arkadaşlara katılıyorum bencede ikinci el o fiyatlara daha mantıklı araçlar mevcut piyasada.

geçen gırtlak dolusu Clio 1.2 turbo edc icon aldı arkadaşım henüz 20binde araçta en ufak sorun yoktu 42,000tl verdi performans,tasarım donanım ikinci el değeri servis 10 numara derim

clio turboyu çok iyi fiyata bulmuş 50den aşagı yok internette bulursam 45 civarı direk alırım

optimus_prime
29-03-2016, 11:53
clio turboyu çok iyi fiyata bulmuş 50den aşagı yok internette bulursam 45 civarı direk alırım

iconmuş ben gtline sandım pardon :)

karsiyakaliozi
29-03-2016, 12:10
Otomatİk lazim arkadaŞlar

Yarbay
29-03-2016, 12:14
iconmuş ben gtline sandım pardon :)

:) aynen karıştırdınız

valla 3 senedir icon edc ye şirket aracı diye biniyorum ve işimin ortamı gereği çok çok zorlayıcı yollarda kullanıyorum bazen yeri geliyor düşmanın arabası muhammelesi bile görüyor (400kg yük + taş ocağı yolları + hız )

açıkcası bence gayettde o eksi fransızların eksiği olan ses,kalite sorunu bu araçta giderilmiş bence baya başarılı, donanım olarak sınıfında bence açık ara önde zaten.

Yarbay
29-03-2016, 12:15
Otomatİk lazim arkadaŞlar

eee iyide 1.2 turbo edc zaten otomatikki

huseyinturk
29-03-2016, 12:28
Neden i10? EuroNcap testleri pek parlak değil hyundainin, yeni i20'ye bakmıştım bende bu sebeple vazgeçtim, sonrada gidip micra aldık :D Tam otomatik olması, motorunun şanzumanının çok çok sorunsuz olması açısından micrayada bakın derim.

karsiyakaliozi
29-03-2016, 13:26
Neden i10? EuroNcap testleri pek parlak değil hyundainin, yeni i20'ye bakmıştım bende bu sebeple vazgeçtim, sonrada gidip micra aldık :D Tam otomatik olması, motorunun şanzumanının çok çok sorunsuz olması açısından micrayada bakın derim.

fiyat krıterı ağır bastı o fiyatlara mıcra v.s bulamadım

optimus_prime
29-03-2016, 13:43

bizim evde micra da var i10 da

micra donanım olarak daha iyi en boşunda bluetooth hız sabitleyici vs standart ama şanzıman olarak i10 biraz daha iyi fren pedalı da aşırı sert anlamadım neden

karsiyakaliozi
29-03-2016, 14:09
Araç alınmış dır arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.

AliGizda
29-03-2016, 14:24
Hayırlı uğurlu olsun abi, kaça nereden aldınız acaba? Özel değilse paylaşabilirmisiniz?

optimus_prime
29-03-2016, 14:28
kimden aldınız kaça geldi

Yarbay
29-03-2016, 14:30
hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız ağız tadıyla sürmek nasip etsin kardeşim güle güle kullan

Kahn23
30-03-2016, 09:32
i10 ve Micra karşılaştırması yapmışlar. Göz atmakta fayda var.

http://www.automotorsport.com.tr/kim-demis-onlar-kucuk-diye/923/

Berkan
30-03-2016, 10:40
hayırlı olsun ubarada araç

nası parlak değilmiş çokta farklı değiller kankam. ayrıca motor şanz. acısındanda dedigin gibi sıkıntısız araç ayrıca garantide nissandan 3 sene veya 40bin km daha uzun

i10 - yetişkin yolcu %79 - cocuk %81 - yaya%71 - güvenlik yard. %56

micra - ytskin.yolcu %84 - cocuk %79 - ½56 - güvenlik yard. %57

karsiyakaliozi
30-03-2016, 10:51
43600 hyundai karsıyaka dan aldım aracı bulabıldıgım en ıyı fıyat bu malesef

Mutu
30-03-2016, 10:54

i10 da tam otomatik şanzımana sahip. H-matic şanzımana sahip hatta. Emin olun o micrada şanzımandan aşağı kalır sağlamlığı yok.

Ayrıca f/p olarak baktığınızda en boş otomatik micra 50bin. 2 yaşında 2.el micra alınan fiyata sıfır i10 mevcut.

Bu arada hayırlı olsun i10 =) İyi karar verdiniz, pişman olmayacaksınız. =)

Mutu
30-03-2016, 10:56
43600 hyundai karsıyaka dan aldım aracı bulabıldıgım en ıyı fıyat bu malesef

1.0 ov 2016 için mi bu fiyat? Yoksa 2015 ov elite için mi?

karsiyakaliozi
30-03-2016, 11:15
1.0 ov 2016 için mi bu fiyat? Yoksa 2015 ov elite için mi?

2016 1.0 için fiyat

LnchCntrl
30-03-2016, 11:50
Hayırlı uğurlu olsun abi, kazasız belasız kullanmanız dileğimle..

Molev
30-03-2016, 12:09
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız keyifli sürüşler.

Mutu
30-03-2016, 16:48
2016 1.0 için fiyat

Güzel tercih. =) Güle güle binin.

PiscocuK
30-03-2016, 17:05
bende aldım annem için

20 dedim 25 dedim ona 25 verene kadar buna 30 veririm dedim dedim bak neoldu :)
gittim sıfır i10 aldım..temiz sıfır km annem 10 sene kullanır onu 5-6 k yol yapar 10 senede :D sonrası Allah kerim
arada kullanıyorum ortalam 8 litre yakıt tüketimi var ama öyle dandirik bir iç hacim yada malzeme yok şimdilik.memnunum tavsiye edebilirim

Mutu
30-03-2016, 21:42
Benim de şuan 8 lt lerde yakıt. İlk bin km'yi devirdim. Uzun yolda çok güzel değerler yakalıyor. AZ trafikli ilde otomatiği bile çok komik rakamlar yakabilir =)

lnd_samet
31-03-2016, 16:10
yeni gördüm valla
sıfır araç alımında ilyas şende can kuşlarımız var :) lazım olursa haber salarım :)