PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AldiĞi araba pert Çikinca kurŞun yaĞdirdi

free-hifi
28-03-2016, 10:54
Vatandaş artık kendi adaletini kendi dağıtıyor:

Kocaeli’de satın aldığı arabanın pert kaydı olduğunu öğrenen şahıs, aracı kendisine satan iki kardeşi bıçaklayıp silahla ateş ederek kaçtı.
Olay, Kocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, hurdacılık işi ile uğraşan A.E. ve M.E. isimli kardeşler bir kişiye Otomobil sattı. Satın aldığı otomobilin pert kaydının olduğunu ve kendisine satılandan çok daha düşük bir değeri olduğunu öğrenen şahıs, kardeşlerin iş yerine gelerek aracı geri almalarını istedi. A.E. ve M.E. kardeşler ile şahıs arasında çıkan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavga sırasında iki kardeşi de bıçaklayan şahıs, daha sonra üzerindeki silahı çıkartarak ateş etmeye başladı. Şahıs olay yerinden kaçarken, silah seslerini duyan çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve 112 Acil sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı kardeşler, ambulansla Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis ekipleri olay yerini şerit ile kapatırken, olay yeri inceleme ekipleri de inceleme yaptı.
Hayati tehlikeleri olmayan kardeşlerden birinin silah ile elinden yaralandığı iddia edildi. İki kardeşi yaralayarak kaçan zanlının yanında başka birisinin olup olmadığını tespit etmeye çalışan polis, olayla ilgili çalışma başlattı.

Er34
28-03-2016, 11:02
Başını ve sonunu okudum. Bıçak çektin. Silah çektin. Sadece hafif mi yaraladın. Ya sıkaydın şöyle güzel yataydın 20 sene. Ya da polisi arasaydın. Şimdi daha kötü. Kınıyorum abimi.

turkerrr
28-03-2016, 11:03
Bir araba uğruna hapishaneye düşmeye değmez bance. Yine de pertçiler ortalığın boş olmadığını görmüş olurlar herkes sakin yumuşak huylu değil.

KÖROĞLU
28-03-2016, 11:10
1 ton demir uğruna al başına belayı.

Adamı vursan içeri gireceksin hayatın kayacak, vurmasan kazıklanmanın dayanılmaz hafifliği üstüne çökecek.

İki ucu çoklu değnek. Ben lanet olsun der zararına verirdim. Elin p.çini vurup bir de gün mü sayayım içerde.

Keşke ölseymişler diyesim var ama vurana yazdık.

2jz
28-03-2016, 11:12
Yolda yürürlerken arabayla ez max 7 sene veriyorlar.
Mahkemede takım elbise 2, traş 1, parfüm 1, saat kol düğmesi 2 yıl indirim alırsın. Kalan 1 yıl paraya çevrilir :)

Yok sıktın öldür bari b.k yere içerde yatacan arabayada binemicen.

dragstar
28-03-2016, 11:12
pert aracı temiz yazıp satanda kabahatli, bıçaklyıp sıkıp kaçanda, ama birisi dolandırıcılık diğeri adam yaralama ve cinayete teşebbüs

Octane
28-03-2016, 11:28
İkisi de suçlu. Ya vuran kişi bıçağı çektiği anda diğerleri de bıçağı çekip taksaydı, o zaman çok gülerdim ama :D

LnchCntrl
28-03-2016, 11:34
Kesinlikle savunmuyorum da, pek güçümsenmiş araba için felan neden yapılır diye ama 5 tl için adam öldürülüyor ülkede.

bu bence her türlü katakulli çeviren galerici ve al sat çılara ibret olsun.

evet insana kıyılmaz ama o anki geçen konuşma herşeyi doğurur..

gökberk
28-03-2016, 11:45
Önce bıçakla, sonra silahla yarala.. Saçma olmuş ya. Direk sıksaydı bari bacağına filan :)

Talih.b16
28-03-2016, 11:57
Önce bıçakla, sonra silahla yarala.. Saçma olmuş ya. Direk sıksaydı bari bacağına filan :)

önce kafalarına sıksaymış, bu bir uyarıdır deseymiş.
sonra olmadı pıçaklasaymış. yanlış yapmış:)

gökberk
28-03-2016, 12:00
Talih abi nerelerdesin sen ya :)

ahmet3425
28-03-2016, 12:15
Para kazanmak ugruna serefinden vazgecen insanlarin cogunluk oldugu bir donemde yasiyoruz malesef bunun bir suru etkeni var ulke ekonomisinin berbatligi, refah duzeyinin dusuk olusu, fahis gayrimenkul kiralari, bir cok sektorde ciddi rekabet olusu, alicinin da cogunlukla ucuz urune yonelisi.

Butun bu etkenler insanlari para kazanmak ugruna yanlis yollara sokuyor malesef, allah sonumuzu hayir etsin...

halilcakir
28-03-2016, 12:18
Konu para değilki konu salak yerine koyulmak

Beni tanıyanlar bilir sigara bile içmeyen çokta mülayim bir adamımdır ama başka bir konudada bahsetmiştim 72 yaşındaki annemin halasının kocasını 5bin lira için 3. kattan atıyordum hemde adliye ve tapunun beraber olduğu biryerde polis vs araladı zaten sonrada kolundan tutup zorla bankaya götürüp parayı çektirip arabadan attım.

Memur sordu paranı aldınmı , ben cevap verdim "almadım ama 72 yaşında eniştemiz bizi dolandıracak değil ya"

o sırada enişte gülüyor alttan alttan meğerse ohh saplıyorum inceden diye gülüyormuş

kapıdan çıktık para yok sonra zaten normal adana haberleri işte :)

220T
28-03-2016, 12:19
Değmez tabii ki ama kimi insanın da tüm birikimi heba olmuş oluyor.Bu da geçen bir ömür demek.

kelalper
28-03-2016, 12:22
Keşke bütün mağdurlar aynı şeyi yapsa ve ceza almasa.

Berkan
28-03-2016, 12:36
doğru düzgün kanunlar yasalar adalet olmadıkca millet kendi adaletini yapmaya başlıyor işin özü büyük sıkıntı ama bak bakalım o kardeşler bidaha pert çakmaya çalısırmı millete

CRX
28-03-2016, 12:42
50 TL için suriyeli çocuğun kafasını kestiler dün bu ülkede, herif araba için kurşun saçmış çok mu ?

zx6r
28-03-2016, 12:46
oh iyi yapmış helal olsun adama , keşke sıkıp öldürseymiş

Yarbay
28-03-2016, 12:52
başına gelmeyenlerin yorum yapması biraz kolay oluyor, pert araç hangi marka model? adam ne derecede maddi güce sahip, eğitim seviyesi ne?

bende savunmuyorum ama 3 evi,1 yazlığı, bankada 500 milyarı olan 45 yaşında doktorun megane gibi arabada başına gelip 10 milyar kaybetmesi bir olay.

zar zor yılda 6-7 milyarı kenara atabilen vede tertemiz sanıp 50ye lan 10 sene binerim deyip kredi üstüne kredi çekip aldığı focusun pert çıkması ve 3 sene geri gitmesine sebeb olan bu durum özelliklede eğitimsiz biri için çıldırma sebebi olabilir.

adam haklıyken haksız duruma düşmüş ama başta bu adiliği yapanlar yapmasaydı olurmuydu böyle bir durum?

halilcakir
28-03-2016, 12:56
O saydığın doktor gidip zaten 2. el o tarz bir araba almazki

Eşek niyetine bineyim diye bile olsa gidip sıfır alır baya bir süre biner sonra kendi satar

O yüzden yüksek ihtimalle zaten dar gelirli biriydi bu

levent_s
28-03-2016, 12:57
başına gelmeyenlerin yorum yapması biraz kolay oluyor, pert araç hangi marka model? adam ne derecede maddi güce sahip, eğitim seviyesi ne?

bende savunmuyorum ama 3 evi,1 yazlığı, bankada 500 milyarı olan 45 yaşında doktorun megane gibi arabada başına gelip 10 milyar kaybetmesi bir olay.

zar zor yılda 6-7 milyarı kenara atabilen vede tertemiz sanıp 50ye lan 10 sene binerim deyip kredi üstüne kredi çekip aldığı focusun pert çıkması ve 3 sene geri gitmesine sebeb olan bu durum özelliklede eğitimsiz biri için çıldırma sebebi olabilir.

adam haklıyken haksız duruma düşmüş ama başta bu adiliği yapanlar yapmasaydı olurmuydu böyle bir durum?

Aynen katılıyorum, insan zar zor biriktirip onca yılın emegi bir araba alıp üstünede aptal yerine koyup kazıklanıyorsa cinnet geçirebilir keşke olmasaydı tabi hicbir mal iceride yatmaya degmez ama bazen insanın haksızlık karşısında gözü hiçbirsey görmüyor.

Sinan58
28-03-2016, 13:07
Aşağı tükürken sakal, yukarı tükürsen bıyık.
Memlekette adalet yok adam ne yapsın, eğer adam gidipte bunların dükkanını basmasaydı belkide aramızdan birisini dolandıracaklardı.
Böylelerinin dükkanına uyuşturucu koyup polise ihbar edeceksin :D

mikelazi
28-03-2016, 13:08
gölcük ,kavaklı :) yapar harbiden

Day Walker
28-03-2016, 13:09
G.tünü keserim tabirini de görmüş olduk.

Yarbay
28-03-2016, 13:54
O saydığın doktor gidip zaten 2. el o tarz bir araba almazki

Eşek niyetine bineyim diye bile olsa gidip sıfır alır baya bir süre biner sonra kendi satar

O yüzden yüksek ihtimalle zaten dar gelirli biriydi bu

:) Aslında doğru söylüyorsun olması gerekeni bu, hatta belkide genelde olanda budur.

ama belki tesadüf, konudanda uzak ama ertafımda tam 7 doktor / dişçi var 30-38 yaş arasında yakından tanıdığım 1i araba sahibi bile değil 1 tanesi 90lar modeli Mazda 626 ya biniyor, 3-4ü sıradan ikinci el arabalar ancak bir tanesi sıfır Volvo S60ı var onunda babasının inşaat şirketi, trilyonları var ona rağmen en boş paket 1.6 s60 aldı :)

ne hikmetse benim etrafımdakiler biz mühendisler kadar gönül rahatlığınca parasına kıyamıyor, şirtketde 26 yaşında ilk işi olan mak mühendisi var 4 aydır çalışıyor gitti helaliyle sıfır 1.6 cdti ful astrasını çekti kardeşim :)

Octane
28-03-2016, 13:59
Adam zar zor biriktirip 50-60 bin TLye araç alıyorsa bence biraz geri düşsün. Zar zor biriktiren, parasal durumu olmayan fakat araç lazım olan adam gider 15-20bine araç alır. Motoru şanzımanı komple sorun çıkarsa 5-6 bine yaptırır kullanır. 60 bin borçlanmak ne.

Benim tanıdığım bir amca var, karşı apartmanda oturuyor. Oturduğu apartman dahil bu mahallede 7-8 apartmanın hepsinin sahibi, kalan daireler hep kirada. Amca fiorinoya biniyor, pantolon gömleğini geçirip geziyor. Bir de yardımsever, sağolsun. İstese satın alır istediği şeyi. Babasının şirketinin üstüne Volvo C70i olan arkadaş var, kendisi biniyor, araç üstünde haciz var, yakıt koyamıyor. Ama facebook instagram ne biçim.

İnsanlar bindikleri aracın, ceplerindeki telefonun zenginlik ibaresi olduğunu düşünüyor ya, çok eğleniyorum.

halilcakir
28-03-2016, 14:23
:) Aslında doğru söylüyorsun olması gerekeni bu, hatta belkide genelde olanda budur.

ama belki tesadüf, konudanda uzak ama ertafımda tam 7 doktor / dişçi var 30-38 yaş arasında yakından tanıdığım 1i araba sahibi bile değil 1 tanesi 90lar modeli Mazda 626 ya biniyor, 3-4ü sıradan ikinci el arabalar ancak bir tanesi sıfır Volvo S60ı var onunda babasının inşaat şirketi, trilyonları var ona rağmen en boş paket 1.6 s60 aldı :)

ne hikmetse benim etrafımdakiler biz mühendisler kadar gönül rahatlığınca parasına kıyamıyor, şirtketde 26 yaşında ilk işi olan mak mühendisi var 4 aydır çalışıyor gitti helaliyle sıfır 1.6 cdti ful astrasını çekti kardeşim :)

Çok zorluklarla okuyup doktor olmuştur o yüzden ve hala ailesine falan destek oluyor eline para kalmıyor olabilir

Yarbay
28-03-2016, 14:37
Çok zorluklarla okuyup doktor olmuştur o yüzden ve hala ailesine falan destek oluyor eline para kalmıyor olabilir

yok yok hiçte öyle değil zaten vermeye çalıştığım mesajda buydu tam aksine bu adamlardan 3ü özellikle kral zenginlikte ,tek sorun inanılmaz cimriler elleri ceplerine gitmez mübarek hatta genel ortamamıza bu sayılı arkadaşı biz aramıza bile nadir alır olduk, adamın sayısız dairesi,yaylası,yazlığı, 2 ayrı işleyen şirketi var adamla buluştuğunda öz sütde düdtürüleyla bir filtre kahvenin hesabını ödemez her defasında ya telefonu çalıyor rolu yapar yada WC si gelir :)

özcan07
28-03-2016, 14:41
öyle yada böyle ne farkeder ki sattığın malın ayıbını söyleyeceksin karşıdaki insanı aptal yerine koymanın gereği yok

Diyadin
28-03-2016, 14:44
Adam zar zor biriktirip 50-60 bin TLye araç alıyorsa bence biraz geri düşsün. Zar zor biriktiren, parasal durumu olmayan fakat araç lazım olan adam gider 15-20bine araç alır. Motoru şanzımanı komple sorun çıkarsa 5-6 bine yaptırır kullanır. 60 bin borçlanmak ne.

Benim tanıdığım bir amca var, karşı apartmanda oturuyor. Oturduğu apartman dahil bu mahallede 7-8 apartmanın hepsinin sahibi, kalan daireler hep kirada. Amca fiorinoya biniyor, pantolon gömleğini geçirip geziyor. Bir de yardımsever, sağolsun. İstese satın alır istediği şeyi. Babasının şirketinin üstüne Volvo C70i olan arkadaş var, kendisi biniyor, araç üstünde haciz var, yakıt koyamıyor. Ama facebook instagram ne biçim.

İnsanlar bindikleri aracın, ceplerindeki telefonun zenginlik ibaresi olduğunu düşünüyor ya, çok eğleniyorum.

Çok güzel yazmışsın tebrik ederim :)

Yarbay
28-03-2016, 14:51
bence mantık yanlış, bugün parası orta düzeyde insan zaten 6-7bin biriktirir eee ne şimdi gidip 15 yaşında 2 kapılı fiesta van yada corsa C 'ye binsin ?

bu adamın aile,hacim,güvenlik derdi varsa yada Tutkususuysa bizemi hesap verecek bence tam aksine gayetde kabul edilebilir bir durum.

şahsen ben 7bin tl biriktirebilen bir adam olsaydım birazda peşinatım varsa ikinci değeri kaybedeceği kadar kaybetmiş muhtemelen 3-4 sene binip satarken daha fazla zarar etmeyeceğini bildiğim piyasanın sevdiği hızlıca satılabilir ama garantisi vs devam eden yada kronik sorunları ağır olmayan sağlıklı ,hacimli,şık ve taze bir araç alırdım

tabi paramın yetiği kadar mantık çerçevesinde , gidip 20 yaşında önü sağ, arkası sol şeride bakaraktan düz giden şasesi kaymış sahte bir 150bin kmde olan neydüü belirsiz bir araca binmezdim.

bugün temiz bir 207 alim desen olmuş 30bin küsürler , hacim güvenlik arayan adamın hiç yoksa temiz 40bin sayması lazım derim ben.

Ome_RS
28-03-2016, 14:52
Başına iş almayacak olsa güzel yapmış da yazık.
Hem mağdur hem başına bir sürü iş açıldı

220T
28-03-2016, 15:04
Konu yalan söylenerek satış yapılması.Ayağını yorganına göre uzat, durumu değil.

mimit
28-03-2016, 15:18
Benimde perte çıkan aracım şuan hafif hasarlı tek parça değişen var diye satılık,alan kişi hiç mi baktırmadı acaba sağına soluna,çok ta güzel para istiyor.

streetracer_nos
28-03-2016, 16:36
meblalar değilde keriz yerine konmak cinnet sebebi olabilir ister 3 lira olsun ister 300 bin ...

kadireren
28-03-2016, 16:36
Silah var madem bıcak niye bıcaklamanın yakın mesafeden yaralama veya öldürme gibi sebeple cezası daha ağır biliyorum silah ile yaralasa ayağa topuğa felan sıksa daha az cezayla kurtarırdı belki oda paraya dönerdi sonra gider 2 daha sıkardı

Satanlar pert durumunu biliyosa "iyi kitledik haa" lafı boğazında kalmıştır

O.Z
28-03-2016, 17:00
Aynı duruma az kaldı bende düşücektim .

Allah bin keriye kadar Bursa BMW Grage ( Tansel Kama ) Abi ile Maslak Teknik Oto (Forumdan Jason Yekta ) Abin'den razı olsun. Allah bol kazanç , hayırlı işler versin . . .

Araçlar e34 520i :D

Bir araca bursada gittim . Araç kalpazanın elinde ,anlaşmış boyasız vuruksuz koportacı ile ; Toplamış kardeşim seni alma gelicek dedi , gele gele kaportacı geldi kartından anladım işi :D iyi niyetli insafiyetli çocukmuş . Kahvaltı filan yaptık :D
Aracı Tansel Kama götürdük. Fiyat ne dedi bu dedim , araçla gözlemlediğim bu bu v.s var dedim . Direk elemanı gönderdi bizim sizinle işimzi olmaz hayırlı işler diye . Dedi araç pert en az 5 bin yer :D yine adam olmaz. . .

2. İst. adam gayet mütevazi bir'de adamı 1 ay bekledik :) Bodrumdan gelsin diye çıka çıka amele çıktı neyse , küçümsedimden değil bana anlatış vede konuşma stili ap ayrı .

Aracı Maslak'ta Yekta abinin sahip olduğu Teknik oto çektik sağolsun ilgilendi bizimle ondanda aldığımız (not :daha önce uyardı bmw'nin kötüsü arabadan soğutur ) dedi araç kafadan yemiş yan sanayi ile toplanmış , anlıcanız 10 bin yer yine adam olmaz dedi :D son gittimiz aracın motor vanossuz yine motor ii çıktı. . .

Şimdi gelelim konuya ben bu ismini saydım bol bol dua ettim abilerime rastlamasam ; 2.ci arın sahibi 'nin dediği gibi araca aşık oldum aldım . bir usta demicem şahısa göstermiş usta desek gerçek ustalara ayıp olur , haksızlık olur , göstermiş şahısa tofaş parasına bmw demiş eleman almış . Bmw dışında her şeye benziyor :D
Alsam gelsem ne olıcak cepten bir ton para adam edicem diye uğraş olmıcak bir'de satarken masraf et zararına sat . . .

Hadi onu geçtim Allahtan abilerin tavsiyesi sayesinde almadım . . .

2 Bölgeye ; Gidiş + Geliş + Yeme + İş Gücü + Zaman + + + Kayıplarım . Bile Neredeyse 1 maaşıma takabul ediyor .
Yazık mı değil , Aracın insan gibi her şeyini söyleyin insanları saf yerine koymayın . . . Ben önceki aracımı telfonda satış anlaşması yaptım adam 1-2 gün sonra gelicek gaz kelebeği problem çıkarttı aradım dedim . Pahalı bir parça yaptırım öyle gel ben bu aracı böyle teslim etmem gönlüm razı gelmez , Adam Allah razı olsun dedi :)

Olayda suç işliyen şahsa çok üzüldüm, İnş. fazla bir suç almaz ve bu mınafık mindarların burunların fitil fitil gelir . . . İnş. esnaflık haysiyetleri biter .
Yaaa artık cidden araç bakma giderken ses kaydı yapıyorum 10 kere onay alıp öyle gidiyorum . Binbir türlü insan var abi boş gezmicen bu devirde :D

mert_can 41
28-03-2016, 17:30
Adamın nasıl piskolojisini bozdularsa silahla sıkıp bıçakla derisini yüzücekken bıçakla kesip silahla vurmuş adam resmen kaydırma yapmış :D

hndcrx
28-03-2016, 18:03
adam satıcıları pert etmiş

ckrc
28-03-2016, 18:32
Bıçakla yaralayıp, kurşun atma hikayesi "hikaye" bence.

Olay şöyle gerçekleşmiştir;

Hurdacı kardeşler kavga esnasında bıçak çektiler, araç sahibi arkadaş kendini savunurken kendi bıçaklarıyla kolundan, bacağından yaraladı bunlar kanı görünce kudurdular tekrar saldırmaya başladılar, abide silahını çekti kendini savundu.

Bunu kanıtlarla sunabilirse, hurdacıların sabikası var ise ve silahı taşıma ruhsatlı ise, yalan bir kamu davası açılır, para cezasına çevrilir konu kapanır.
ı

0M42
28-03-2016, 18:43
Önce bıçaklayıp sonra silahla vurmak garip olmuş belki ama inanın bana o kişi o an ne yaptığının farkında bile değildir.Kolay değil arkadaşlar senelerce eşşek gibi çalışıp ter döküyorsun üç kuruşu üst üste koyup ayağını yerden kesecek bir araç alıyorsun ve onda da dolandırıldığını görüyorsun insan beyninden vurulmuşa döner şüphesiz.Heleki onurlu karakter sahibi biriysen hazmetmek çok zor oluyor bu durumlarda paraya yanmaktan ziyade yapılan şerefsizliği hazmedemiyor insan.

Evrenoz
28-03-2016, 18:53
Devlet adaleti sağlamazsa, vatandaş kendi adaletini kendi sağlar..

Olay anlatıldığı gibi ise Allah hapiste yatana kolaylık versin. Vurulanlara da zerre acımadım.. Beter olsunlar

kelalper
28-03-2016, 19:12
Ve baktığın zaman sigorta şirketinin bu konuda suçu yok pert arabayı yeniden yapılıp piyasaya çıkması için sattığı için. Ne kanununu kanun ne insanı insan ne biçim ülkeyiz arkadaş. Evine hırsız girer gebertirsin suçlu olursun. Sen gebertmeden camdan atlar geberir suçlu olursun, kaza yaparsın birisi sana çarpar geberir polis avanta koparmaya kalkıp alamazsa alkollü yazar hapis yatarsın, herif gelip sana saldırır sopa atarsın senden şikayetçi olur suçlu sen olursun, yanındaki öküz çalışırken müşterinin arabasının canına ... kavga edersin işi bırakıp gider elinden yazı alırsın kendi ayrıldığına dair sonra mahkemeye verip zorla imzalattılar der hakim tazminat ödettirir ve bunların hiç birisinde gerçek suçlu ceza almaz sen ceza alırsın. Arkadaş birisi bişey desin bizim yargı sisteminde mi arıza var bizde mi var çözemiyorum.

mehmetRS
28-03-2016, 20:58
yapılan doğru mu? Hayır.
oh olsun dedim mi? Evet.

fatihcakin
29-03-2016, 10:58
Zaten hurdaligin onu galeri gibiydi, boyle bir olayin patlak verecegi belliydi:D

S3

GC8 GT
29-03-2016, 12:04
hasar kayıtlı arabayı kişiye bilgisini vermeden satmak suç diye biliyorum ben.
artık galeri'ler pert araba satarken, kağıt imzalatıyor.. böyle böyle alırken pert oldugunu bilerek alıyorum diye..