PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AVM de arabama çarpıp kaçtılar, süreç yönetimi

dragstar
28-03-2016, 11:42
Merhaba arkadaşlar,

Dün Saat 13:40 da Mall of İstanbul -2. Kat Mavi Otoparka J15 yerine arabamı park ettim, akşam 18:00 de geldiğimde sol aynamın kırık olduğunu fark ettim.

Park ederken hiçbir zaman 2 arabasına ve dar yere park etmem, bu seferde sağ tarafımı duvara sıfırlayıp, sol tarafda çok geniş mesafe bırakmama rağmen adamın teki nasıl olduysa gelip kırmış aynamı, sadece kablo tutuyordu

Sonrasında AVM güvenliklerini çağırıdm, arabanın kamerada gözüküp gözükmediğine baktılar, rapor tutular, fotoğraf çektiler, arabanın kör noktada kalmadığını, güvenlik kameralarında gözüktüğünü, Başakşehir İlçe Emniyet Amirliğine gidip tutanak tutturmam gerektiğini ve daha sonra karakoldan gelip kayıtları alıcaklarını söylediler.

Neyse karakola gittim, Olay Yeri İnceleme ve Tespit Tutanağı doldurdular. İfademi alıp Şikayetçi İfade Tutanağı doldurdular ve bende bunu yapandan şikayetçi oldum. En sonra Uzlaşma Teklif Formu doldurdular, bende maddi zararımın karşılanması sonucu uzlaşmayı kabul ediyorum diye imzaladım.

http://i65.tinypic.com/2cz7uhc.jpg

http://i66.tinypic.com/9ka6tj.jpg

Raporlar çıkana kadar ne yapıcağımı bilmediğim için aynayı bu şekilde vidaladım. Yenisini alıyımmı ne yapıyım karar veremedim.:mad:

http://i67.tinypic.com/el6t5g.jpg

http://i63.tinypic.com/e0pshi.jpg

LnchCntrl
28-03-2016, 11:46
Şimdi bu dangoz sağda solda kul hakkı muhabbeti bile yapıyodur.

Ne adamlar var nası vurduktan sonra rahatça çekip gidilir anlamış değilim.

Sonuna kadar kovalaman taraftarıyım, mesele maddi olmasa bile bu zıp zıp bulunsun

geçmiş olsun

onursumer
28-03-2016, 11:55
geçmiş olsun

benim kia yada geçen gün vurmuşlar park halinde hemde bayağı ciddi arka kapı çamurluk vs ama vuran kişi telefonunu bırakmış, aradım , ozur diledi acemiymiş siz formu düzenleyin ben imza atıyım tum suc bende dedi olay kapandı :)

vuran kişinin bir kart bir numara bırakması bukadar zor değil ama malesef işlerine gelmiyor

Muharrem C.80
28-03-2016, 11:58
Geçmiş olsun. Yalnız bu çarpma işi gibi değil o yükseklikte çarpıp kıracak araç nadir. Senin logoyu başka birşeye benzeten, yada aracı kıskanan cahil piçin biri olabilir.

dragstar
28-03-2016, 12:04
Şimdi bu dangoz sağda solda kul hakkı muhabbeti bile yapıyodur.
Ne adamlar var nası vurduktan sonra rahatça çekip gidilir anlamış değilim.
Sonuna kadar kovalaman taraftarıyım, mesele maddi olmasa bile bu zıp zıp bulunsun
geçmiş olsun

Aynen öyle bende sonuna kadar gitmeyi düşünüyorum, nasıl insanlar var.

geçmiş olsun
benim kia yada geçen gün vurmuşlar park halinde hemde bayağı ciddi arka kapı çamurluk vs ama vuran kişi telefonunu bırakmış, aradım , ozur diledi acemiymiş siz formu düzenleyin ben imza atıyım tum suc bende dedi olay kapandı :)
vuran kişinin bir kart bir numara bırakması bukadar zor değil ama malesef işlerine gelmiyor

Aynen öyle telefon bıraksa bşy yazsa ararım, durumum yok veremicem dese bile belki bşy demiycem tamam helal olsun diyip yollıycam, kaçmak nedir,

Geçmiş olsun. Yalnız bu çarpma işi gibi değil o yükseklikte çarpıp kıracak araç nadir. Senin logoyu başka birşeye benzeten, yada aracı kıskanan cahil piçin biri olabilir.

jipe vurmuş olabilir bide aaraba yere alçak olduğu için herheangi bir araba vurabilir, valla devre yolu ve ağaç logo, altındada PRODIMAR yazıyor.

AliGizda
28-03-2016, 12:13
Geçmiş olsun, bu insanları anlamak gerçekten mümkün değil ya. Ben olsam bende sonuna kadar hakkımı arardım, aracın plakasına falan ulaşabildinizmi?

Diyadin
28-03-2016, 12:14
Geçmiş olsun :(

Berkan
28-03-2016, 12:33

ticari olabilir. benzeri benimde başıma gelmişti koca kamyon kasasını dönerken takmıştı.

Mivec_4G63
28-03-2016, 12:34
Geçmiş olsun hocam, bende aynı sizin gibi park etmeme rağmen kapıya vurup kaçmışlardı. Karakola gidip kamera kayıtlarının incelenmesi için yazı alıp güvenliğe bıraktım. Bana sadece plakasını verseniz yeter dedim. Aracın plakasını aldım, sağolsun buradan bir sigortacı arkadaş kaçan arkadaşın numarasını verdi. Adamı çağırdım tutanak tuttuk sigortasından hasarı yaptırdım.

lncdlt
28-03-2016, 12:59
uzlasma formunda sizin yerinizde olsam ayrica 1 gunluk maasimi talep ederim dangalagin pesinde kostugum zamaninda parasini alirim.

JosephuS
28-03-2016, 14:04
Şikayetçi olmuşsunuz maddi hasarın karşılanması durumda olay tatlıya bağlanır.
Polisde kamera kayıtlarından aracı bulur.Süreç biraz yavaş işleyebilir.Boşuna canınızı sıkmayın..
Geçmiş olsun.

Octane
28-03-2016, 14:05
Kasıt varsa büyük itlik. Kasıt yoksa, gerçekten kazara olmuşsa da kimse aynasını yanlışlıkla kırdığın için bıçaklamaz herhalde. Beklersin ya da anons ettirirsin, böyle böyle oldu kusura bakmayın, ben karşılarım ya da tutanak tutalım dersin, geçer gidersin. Çekip gitmek neymiş.

VTEC®
28-03-2016, 14:13
o aynaya bi aracın vurması imkansız. Bendede saxo araç var genelde saxoların aynası bu tip otoparklarda g.t darbesiyle kırılıyor.
2 kere benim aynamda kırıldı, Araç biraz basık olunca ayna tam g.t hizasnda kalıyor. yanınıza park eden araçtan inen bir yolcu büyük ihtimal kırmıştır.
Saxo VTS lerde kapı dodik mesafesi ile ayna mesafesi arası dar zaten. araba tombik olduğundan bi araç çarpsa kapıya çamurluğa da vururdu. Sadece ucuna vurmuş olsa zaten aynanın yaylı ayakları var o darbeyi kurtarırdı.

Draniela
28-03-2016, 14:19
Her önüne gelen hayvana ehliyet verilince böyle oluyor. Ben de avmde özellikle sıfır yanaşırım dengesizin biri gelip sıyırmasın yandan diye.
Sırf bu sebepten off road hardcore bir jip almayı planlıyorum. Ulu orta lak diye bırakıcam isteyen gelsin vursun.

Çok geçmiş olsun çok ayar oldum

Burak Mehmet
28-03-2016, 14:52
o aynaya bi aracın vurması imkansız. Bendede saxo araç var genelde saxoların aynası bu tip otoparklarda g.t darbesiyle kırılıyor.
2 kere benim aynamda kırıldı, Araç biraz basık olunca ayna tam g.t hizasnda kalıyor. yanınıza park eden araçtan inen bir yolcu büyük ihtimal kırmıştır.
Saxo VTS lerde kapı dodik mesafesi ile ayna mesafesi arası dar zaten. araba tombik olduğundan bi araç çarpsa kapıya çamurluğa da vururdu. Sadece ucuna vurmuş olsa zaten aynanın yaylı ayakları var o darbeyi kurtarırdı.

çok mantıklı... o g.te rücu etmek lazım hasarı ...

dragstar
28-03-2016, 15:47
Geçmiş olsun, bu insanları anlamak gerçekten mümkün değil ya. Ben olsam bende sonuna kadar hakkımı arardım, aracın plakasına falan ulaşabildinizmi?

Avmde çok yoğunluk olduğu için alamadım, haftaiçi alıp gidicem teşekkür ederim

Geçmiş olsun :(

Teşekkürler

ticari olabilir. benzeri benimde başıma gelmişti koca kamyon kasasını dönerken takmıştı.

Bikerede olmuştu bana kamyon geri geri giderkn kırmıştı, teşekkürler

Geçmiş olsun hocam, bende aynı sizin gibi park etmeme rağmen kapıya vurup kaçmışlardı. Karakola gidip kamera kayıtlarının incelenmesi için yazı alıp güvenliğe bıraktım. Bana sadece plakasını verseniz yeter dedim. Aracın plakasını aldım, sağolsun buradan bir sigortacı arkadaş kaçan arkadaşın numarasını verdi. Adamı çağırdım tutanak tuttuk sigortasından hasarı yaptırdım.

Plakayı alınca bakıcam bende, sonra sigortadan alırım parayı, aynadanda bulamadım hep yan sanayileri var

uzlasma formunda sizin yerinizde olsam ayrica 1 gunluk maasimi talep ederim dangalagin pesinde kostugum zamaninda parasini alirim.

Aklıma gelmedi, neyse teşekkürler

Şikayetçi olmuşsunuz maddi hasarın karşılanması durumda olay tatlıya bağlanır.
Polisde kamera kayıtlarından aracı bulur.Süreç biraz yavaş işleyebilir.Boşuna canınızı sıkmayın..
Geçmiş olsun.

Aynen öyle, araç bulunsunda acelem yok, çok teşekkürler

Kasıt varsa büyük itlik. Kasıt yoksa, gerçekten kazara olmuşsa da kimse aynasını yanlışlıkla kırdığın için bıçaklamaz herhalde. Beklersin ya da anons ettirirsin, böyle böyle oldu kusura bakmayın, ben karşılarım ya da tutanak tutalım dersin, geçer gidersin. Çekip gitmek neymiş.

Kasıt olsun olmasın, kaçmak nedir! Anlamıyorum bu memleketi ne hale grldi toplum

Bazen bende otoparkda filan çarpıyorum açılıyor bu komple kırılmış, insan çarpmasıyla olucak biley değil, tera döner durur yayından gerilir filan, ayna yan sanayide değil orjinal çünkü

Her önüne gelen hayvana ehliyet verilince böyle oluyor. Ben de avmde özellikle sıfır yanaşırım dengesizin biri gelip sıyırmasın yandan diye.
Sırf bu sebepten off road hardcore bir jip almayı planlıyorum. Ulu orta lak diye bırakıcam isteyen gelsin vursun.

Çok geçmiş olsun çok ayar oldum

Onada yaparlar bu insanlar, herşey olur, teşekkürler

çok mantıklı... o g.te rücu etmek lazım hasarı ...

Öyle bir döt varsa eşeklere emanet etmek lazım

PiscocuK
28-03-2016, 15:58
adam değil kadın diyelim ona bence
kusura bakmayında mall of ve arkasındaki ağaoğlu konutları benim tüylerimi diken diken yapıyor
birkere ağaoğlu değil bildiğin arapoğlu full arap aynı şekilde mall of
görgüsüz hayvanlarla dolu.insanların Türk-arap bağlantısını buradan yapıp bizdende nefret etmelerinin başlıca sebebi olabilir

geçmiş olsun umarım çözersin peşini bırakma insan olmayı öğrensinler biraz itler

Berkan
28-03-2016, 16:23
kusura bakmayında mall of ve arkasındaki ağaoğlu konutları benim tüylerimi diken diken yapıyor
görgüsüz hayvanlarla dolu.insanların Türk-arap bağlantısını buradan yapıp bizdende nefret etmelerinin başlıca sebebi olabilir

geçmiş olsun umarım çözersin peşini bırakma insan olmayı öğrensinler biraz itler

bu arada mall of un otoparkına gişelerin ordaki yanyon tarafından girildiğinde -2 kata inip sola dönünce solda avm giriş kapısı kalıyor orda minik bir sağ yol var kolonlar arası tekli yerler var bolca siddetle o tarafa gitmeyi tavsiye ederim

Onurkk06
28-03-2016, 16:49
Bugün bakırköy belediyesinin kamyoneti bitane fiesta nın aynasını parçaladı arkasına bakmadan gitti ben direk plakasını falan yazdım arabanın camına koydum insanlar çok şerefsiz olmuş

dragstar
28-03-2016, 16:55

Araplar felaket pis ve görgüsüz, akşam saatleri olmadan avmden çıkmak gerekiyor yoğunluk olmasan, teşekkürler, aynen öyle sonuna kasar devam edicem

bu arada mall of un otoparkına gişelerin ordaki yanyon tarafından girildiğinde -2 kata inip sola dönünce solda avm giriş kapısı kalıyor orda minik bir sağ yol var kolonlar arası tekli yerler var bolca siddetle o tarafa gitmeyi tavsiye ederim

Ben -2 ve -3 e prk ediyorum boş oluyor diye, dediğiniz yere bakarım anladım neresi olduğunu

tazzz
28-03-2016, 20:05
alışveriş merkezi yonetimini hergün ara , bunalırlar ve masrafı karşılarlar :D

Gearbox
28-03-2016, 20:18
Cok gecmis olsun

dragstar
28-03-2016, 20:19
alışveriş merkezi yonetimini hergün ara , bunalırlar ve masrafı karşılarlar :D

yarın gidip bakıcam kamera kayıtlarına

Cok gecmis olsun

teşekkür ederim

ozmert
28-03-2016, 21:15
Çok geçmiş olsun benzer bir olay akasya avmde başıma geldi

en alt kata kameranın altına park ettim geldiğimde kaput ve direkler baya sivri bişeyle kazınmıştı.

kameranın tam altında olmasından dolayı birebir aynı prosedürü takip ettim

kamera kayıtları bana gösterilmedi sebebide çizen ödleğin hayati tehlikesiymişmiş

1 sene oldu pek bişey çıkacağını sanmıyorum raporla ifademi tozlu rafa kaldırdım bile

dragstar
28-03-2016, 21:50
Çok geçmiş olsun benzer bir olay akasya avmde başıma geldi

en alt kata kameranın altına park ettim geldiğimde kaput ve direkler baya sivri bişeyle kazınmıştı.

kameranın tam altında olmasından dolayı birebir aynı prosedürü takip ettim

kamera kayıtları bana gösterilmedi sebebide çizen ödleğin hayati tehlikesiymişmiş

1 sene oldu pek bişey çıkacağını sanmıyorum raporla ifademi tozlu rafa kaldırdım bile

polis karakoluna gider sorarım sonuçta önemli olan işin çözülmesi, sizede geçmiş olsun, beklicez artık

asmisinsan
28-03-2016, 22:45
Gecmis olsun aynayida guzel tamir etmissin artik hic bi g.t carpip kiramaz

dragstar
28-03-2016, 23:44
Gecmis olsun aynayida guzel tamir etmissin artik hic bi g.t carpip kiramaz

Saolasın, teşekkürler görüşemiyoruz bayağıdır abi bu arada��

Valla bu sefer komple kırılır gider ayna

dragstar
31-03-2016, 19:29
Araç satılmıştır. Konu kapanabilir, veya açık kalsın gelişmeleri yazarım.

sweap07
01-04-2016, 07:43
bence kökten çözüm olmuş :D

Yigit-Y
01-04-2016, 07:48

Sadece tutanak tuttuysaniz helal olsun :)

dragstar
01-04-2016, 19:54
bence kökten çözüm olmuş :D

o maksatla satmadım ama zaten şikayetimide geri çekmedim sonuna kadar devam edicem

Sadece tutanak tuttuysaniz helal olsun :)

auhauahua :)

asmisinsan
02-04-2016, 09:43
Saolasın, teşekkürler görüşemiyoruz bayağıdır abi bu arada��

Valla bu sefer komple kırılır gider ayna

haklısın coluk cocuk derken uzak kaldık iice:D