PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Head up display verem etti :(

kadioglu
28-03-2016, 22:25
Cümleten merhaba.
Geçenlerde bir head up display aldım.Arabaya bağladım ama bir türlü normal çalışmadı. Sürekli kapanıp açılıyor. Kullanma kılavuzuna baktım. Anladığım kadarıyla müdahele ettim ama nafile. Sonuç değişmedi. Hala araştırıyorum ama bir sonuca ulaşamadım bir türlü. Söylediklerini yapıyorum, arıza kayıtlarını siliyorum, fabrika ayarlarına dönüyorum ama olmuyor.
Bunların yanında kullanma kılavuzunda şöyle bir metin var : 2. Why HUD will auto-start when driving?
Reason and solution:
One situation: The ninth set-up is 1, it means to calculate the fuel by auto level sensor.
Because of car without the sensor, HUD will retrieve the data. Long time retrieving will lead
other data receiving & sending to slow, speed data maybe lose, and HUD will auto off. But
once the auto voltage kept more than 13.2V,HUD will auto on again. So setting up 0 or 2 can
solve the problem.
Another situation: The eleventh set-up is calculating fuel consumption by seeing
displacement. Fuel consumption cannot be showed, this probably make HUD restarted. The
reason is same as above. HUD retrieve two sensors data to calculate the fuel consumption,
when not receiving the data, the set-up is 0, using air sensor to calculate, it will become
normal. The problem is solved. Similarly, if the eleventh set-up is 0,it will lead to restart, then
the solution is to use displacement to calculate fuel consumption.

Burada belirttiği ikinci durumda son olarak ne söylediğini tam anlayamadım. Bir şeyin yerinimi değiştirmemi istiyor anlayamadım. 1. durumda ki söylediği ayarı değiştirdim. 2. durumdakini de 0 yaptım ama acaba bir şeyi yanlış mı yapıyorum bilemedim.
Anlayan bilen birileri varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

dragstar
28-03-2016, 23:31
Ürünün marka modeli filan varmı? İnceleyeyim

darkmoon
28-03-2016, 23:42
aracınızda obd soketi varsa şayet onların obd soketinden direk okuyanları var onlardan alın rahat edersiniz.

ckrc
28-03-2016, 23:46
Yazılana göre 9. veya 11. set-up'u kontrol ediceksin abi.
9. set up 1 ise 0 veya 2 ile değiştireceksin
11. set up 0 ise 1 veya 2 ile değiştireceksin.

kadioglu
29-03-2016, 19:21
Ürünün marka modeli filan varmı? İnceleyeyim
Valla çok makbule geçer. Aracım da 2012 bravo m-jet. Şimdiden teşekkürler :)
http://tr.aliexpress.com/item/Car-HUD-Head-UP-5-5-LCD-Display-OBD-ii-Car-Styling-Car-Kit-fuel-Overspeed/32392803222.html

kadioglu
29-03-2016, 19:22
aracınızda obd soketi varsa şayet onların obd soketinden direk okuyanları var onlardan alın rahat edersiniz.

Zaten onlardan aldım. Ama bir şekilde olmuyor bir türlü.

kadioglu
29-03-2016, 19:25
Yazılana göre 9. veya 11. set-up'u kontrol ediceksin abi.
9. set up 1 ise 0 veya 2 ile değiştireceksin
11. set up 0 ise 1 veya 2 ile değiştireceksin.

11. set up'ı 2 olarak denemedim. Onun dışında her şeyi denedim. Şimdi gidip 11 i 2 olarak değiştirip tekrar bakayım bakalım ne olacak.
Ürünün linkini tekrar vereyim : Tahmini Teslimat Zamanı (http://tr.aliexpress.com/item/Car-HUD-Head-UP-5-5-LCD-Display-OBD-ii-Car-Styling-Car-Kit-fuel-Overspeed/32392803222.html)

Bir de şöyle bir link var. Sorunlar ve çözümleri olarak. Sanırım söylediklerini yanlış yorumluyorum. http://downloads.tinydeal.com/RTH-331370-HUD-Solutions-to-Common-Problems.doc

dragstar
29-03-2016, 21:01
arabanın obd sinde yakıt tüketimi verisi olmayabilir veya başka parametre adı altında gösteriyor olabilir, hangi arabaya taktınız, ona göre obd code larından veya pid lerinden bakabilirz

kadioglu
29-03-2016, 22:53
arabanın obd sinde yakıt tüketimi verisi olmayabilir veya başka parametre adı altında gösteriyor olabilir, hangi arabaya taktınız, ona göre obd code larından veya pid lerinden bakabilirz
2012 model fiat bravo m-jet. Alaka için teşekkürler.

kadioglu
30-03-2016, 14:22
Hala verem ediyor. Ömrümde ilk defa bir elektronik cihazla böyle şeyler yaşıyorum.
Yok mu bir fikri olan?