PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir’de hız koridoru

XoR
29-03-2016, 11:18
İzmir'de yaşayan yada giden arkadaşlarımızın bilgisine.

Kaynak :http://www.hurriyet.com.tr/izmirde-hiz-koridoruna-giren-yandi-40077358

TÜRKİYE’de bazı kentlerde uygulamaya konulmasıyla birlikte hız yapmayı seven sürücülerin korkulu rüyası haline gelen, tartışmalara neden olan otomatik radar sistemi, İzmir’de de devreye girdi.

70 ile 82 kilometre arasında değişen hız limitlerinin bulunduğu Ankara Caddesi, Altınyol, Yeşildere, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı gibi kentin en yoğun 12 noktasında devreye giren sistem, oluşturduğu hız koridorunu belli dakikanın altında geçen aracın plakasına ceza yazılmasını sağlayacak. Devreye sokulan sistemin kaydettiği plakalara şimdilik ceza yazılmadığı, ancak Emniyet Müdürlüğüyle yapılacak protokol sonrasında limiti aşan tüm araçlara cezai uygulamasının başlayacağı açıklandı.

Hız yapmayı seven sürücülerin korkulu rüyası haline gelen otomatik radar sistemi, kentte trafiğin en yoğun olduğu 12 noktaya yerleştirildi. Sistemin uygulanacağı belli başlı caddeler ise Ankara Caddesi, Altınyol, Yeşildere Caddesi, Yeşillik Caddesi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Karşıyaka Yalı Caddesi, Anadolu Caddesi’nden oluşacağı açıklandı. Sistemin uygulamaya konulduğu sürücülere, kameraların bulunduğu alanlara tabelaların yerleştirilmesiyle, duyuruldu. Bu tabelalar, sürücüler için bir yerde, uyarı özelliği de taşımış oldu.

turkerrr
29-03-2016, 11:21
Tamam iyi güzelde bu işin iyice boku çıktı bence en azından gece saatlerinde kapalı olsa bari.

altugkocer
29-03-2016, 11:23
Ankarada'da benzer uygulama var. 2 sabit radar arası ortalama hız ölçüyor. Ortalama hızın hız limitinin üstündeyse ceza yazılıyor. 4 sene önce İstanbul yolunda yemiştim ordan biliyorum :D

LnchCntrl
29-03-2016, 11:28
Evet harika bi sistem olmuş. Canlı bomba ve terör olaylarına son vereceğini düşünüyorum.
Yerinde bi uygulama.

CRX
29-03-2016, 11:28
Resmi kazanç kapısı

speed_emre
29-03-2016, 11:31
anlaşıldı benzinli modlu araba yok dizel 1.5 alma zamanı geldi :D

Onamdar
29-03-2016, 11:32
Ankara caddesi boş olduğunda baya müsait bi yol aslında 82 baya düşük orası için her gün geçiyorum dikkat etmek lazım.

BARR
29-03-2016, 11:32
Sarıyer sahilde yıllardır var.

CNR
29-03-2016, 11:34
Bu kadar berbat bir sistem olamaz, sabit radar kamerası koy anlarım, ama şu ortalama hız mevzusu o kadar saçma ki.

Konya'da 2-3 senedir var sanırım olmayan trafiğin içine sıçtılar, sollamaya çıkarsın yandakide 70 gidiyordur geçemezsin, yol boyunca dolmuşlar devamlı dur kalk yaptığı için zaman gibi bi sıkıntısı kalmadığı için sağdan soldan her taraftan uçan dolmuşlar, tedes kamerasının birinden geçip birinden geçmemek için milletin yaptığı şaklabanlıklar.

Tek kelimeyle rezalet.

Nightfish
29-03-2016, 11:42
Dünyanın herhangi bir ülkesinde polis yasal olarak belirtilen hız limitini kontrol ediyor diye böyle tepkiler almanız söz konusu değil. Hız limitini aşamayacağız diye polise saydırıyoruz. Ne güzel.

LnchCntrl
29-03-2016, 11:45
Yanlış anlamışssın kardeşim polise laf eden yok.

Yıllardır eğer hız ihlali yapıyorsak zaten paşa paşa ödüyoruz bu cezaları.

Hız zaten felakettir

Bunların hepsi bi kenara bi yandan da bu kadar karışıkken durumlar böyle bi uygulama çok mu acildi? çok mu şarttı?

ya da her kuş tamam da leylek mi kaldı ?

asıl tepkimiz buna.

-ER-
29-03-2016, 11:46
Kanun var nizam var, Toplum kuralları var limit bu gecesi gündüzü.

şehir içinde sahil yolunda ne hızı yapmak istiyorsunuz çıkın çevreyoluna otobana gazlayın.

Aero
29-03-2016, 11:47
Ankara caddesinde 87 ve 98 ile iki kere ceza yedim. Hızdan akıllandım 80'i geçmiyorum bu sefer de gezici radar Ankara caddesinin sonuna doğru iki şeritli viyadük üzerinde sol şeridi sürekli kullanmaktan ceza yazmış. Kafayı yememek elde değil.

-ER-
29-03-2016, 11:48
Bu arada sadece terör var diye dolandırıcılar trafikte ölümleri göz ardımı etsin devlet tek bir konuyamı odaklansın :)

Her şeyle ilgilenecek kaldı ki departman farklı zaten trafik şube teröre bakmıyor.

arda35
29-03-2016, 11:48
Eninde sonunda bize de gelecekti ortalama hız uygulaması. Kaçarı yok yani.
Tek sıkıntı, bazı yolların 82 yerine 70 limitli olması. Yeşildere, Altınyol'un devamı aslında. Ama birinde 82 değerinde 70 km limit var.

Ahmetfikri
29-03-2016, 11:49
makasçı gençlerden çok daha tehlikeli olan az biraz lüks araba alıpta kendini pilot sanan sağdan soldan geçmeye çalışan hangi şeritte olursan ol g.tüne yanaşıp selektör atan orta yaş ve üstü malları engellemesi güzel olacak

LnchCntrl
29-03-2016, 11:55
Devlet nedir diye bi soru sorayım

Vatandaşın can ve mal güvenliğini, haklarını koruyan kollayan '' departmandır '' .

Kimse kusura bakmasın adamlar ota boka bizden para alır olmuş tek birimizin güvenliği yok ülkede.

Sıra cezaya mı geldi, radara mı geldi.

Uygulama yanlış demiyorum kesinlikle.

Evet sadece teröre yoğunlaşıcak, terörü bitirip yarın tek sorunumuz hız ihlalleri olursa seve seve destekleyeceğim.

Bana samimiyetsiz geliyor bu kurallar..

2jz
29-03-2016, 11:56
70 ve 82 olan radarlara lafım yok ama şehir içi radar koyup 30 hız sınırı koyuyorlar kafayı yiyorum.

LnchCntrl
29-03-2016, 11:57
Hah burda 30 km sınır koyarak neyin güvenliğini kolluyor yoksa senden benden para mı kesmeye çalışılıyor merak ediyorum

arda35
29-03-2016, 11:57
Oldu o zaman, durumlar karışık diye vergi de ödemeyelim, sgk primlerini de yatırmayalım.
Tahsil etmeye gelirlerse ''durumlar karışık'' der geçeriz.

Bu uygulama yeni peydah olmadı. Diğer illerde zaten uzun süredir uygulanıyordu, İzmir'e gelmesi uzun sürdü sadece.

Aero
29-03-2016, 11:58
makasçı gençlerden çok daha tehlikeli olan az biraz lüks araba alıpta kendini pilot sanan sağdan soldan geçmeye çalışan hangi şeritte olursan ol g.tüne yanaşıp selektör atan orta yaş ve üstü malları engellemesi güzel olacak

Geçen hafta gece nöbetçi eczane dönüşü bir tane beyaz 3 serisi bmw içine doluşmuş keko sürüsü aynen bunu yaptılar bana. Evimde ilaç bekleyen kızımın derdine düşmüşüm ve boş yolda bixenonlarla resmen taciz edildim. İşin güzel tarafı ise 50 metre sonra trafik ışıkları kırmızı yandı ve ışıklarda trafik ekip aracı vardı. İndim ve bu aracın tehlikeli araç kullandığını ve bixenonlarla sürekli taciz ettiğini söyledim. Şikayetçimisin diye sordu. Değilim ama uyarırsanız çok sevinirim dedim. Araçtan indi 2 polis bana sen git yaptılar. Ertesi günde bölge trafiğe ihbarda bulundum. Umarım hak ettiklerini yaşamışlardır diyelim.

LnchCntrl
29-03-2016, 12:03
Oldu o zaman, durumlar karışık diye vergi de ödemeyelim, sgk primlerini de yatırmayalım.
Tahsil etmeye gelirlerse ''durumlar karışık'' der geçeriz.

Bu uygulama yeni peydah olmadı. Diğer illerde zaten uzun süredir uygulanıyordu, İzmir'e gelmesi uzun sürdü sadece.

:) saygılar.

Anlatamamışım sanırım.

Vergimizi ödiyecez tabi ki.

Durumlar karışıktan ne anladınız bilmiyorum ama dün yine şehidimiz vardı , buna bi düzenleme getirilmezken çok mu lazımdı radar vırt zırt muhabbeti.

samimi gelmiyor.

yoksa salak değilim abi, tabi ki kurallar çerçevesinde yaşıyoruz, tabii ki hız ihlalinin cezası olucak. dünyanın her yerinde bu böyle zaten.

muhalefet olmak için değil de cidden rahatsız olduğum için yazdım.

Ahmetfikri
29-03-2016, 12:04
@LnchCntrl devlet tek bir kişi yada kurum değil ki terör var diyerek tüm kurumları kapatıp sadece iç işleri ve tsk görevde olsa dediğin mantıklı ne olursa olsun hayat devam ediyor ben akşam ailemle gezmeye giderken arkamdan 180le gelen bi p.çin çarptığı arabada olmak istemiyorum

terörle mücadele devasa masraflı bi olay madem hızlı kullanmayı seviyor cezasını öder o parada dağdaki askerin silahına kurşun olarak döner bi de böle düşün ;)

LnchCntrl
29-03-2016, 12:06
O para bazı kimselerin ceplerini ve diyanet bütçesini oluşturur benim nazarımda.

Askerin silahına kurşun yerine, çelik yelek vermeyi masraflı bulan sistemi bana savunmayın ne olur.

Devlet tek kişi. Bi de siz böyle düşünün.

Seven7
29-03-2016, 12:07
İstanbul'da e5'te, sahil yolunda ve bazı belirli yerlerde kaç senedir olan bir sistem bu, niye bu kadar sitem ediyorsunuz ki? Kaldı ki şuan e5'te kurallara uyan sağ şerit var gerisi yine hız kurallarına uymuyor. e5'tekierin her zaman çalışmadığı aşikar ama sahil yolu affetmiyor. İzmir'de de aynı şekilde olabilir sistem yerine göre tolerans gibi.

LnchCntrl
29-03-2016, 12:07
konuyu dağıttım kusura bakmayın.

Umut melek
29-03-2016, 12:10
Sistem kayıtlara başlamış fakat ceza kesilmiyormuş daha . Sistem ceza sistemi devreye girince gönderceklermis sınırları aşanları. Yani mokoko .... Kac kere yesilderede yapıştırdık geçerken , şimdi bize yapıştırcaklar ayık olun beyler çelik donlar işe yaramaz gibi 😂

ckrc
29-03-2016, 12:28
Sile yoluna bu uygulama geldi, serit sayisi artmasina ragmen ne kazalar azaldi, ne trafik azaldi.
insanlar o radarlarin altinda refleks olarak frene basiyor.
Her fren trafik olarak geri donuyor bize.

KÖROĞLU
29-03-2016, 12:28
Sınırlar çok düşük, bu hız limitleri eski nesil daha uzun fren mesafesine sahip araçların olduğu zamanlarda yapılmış.

Şimdi yollar genişledi, araçlar çok daha hızlandı ve eskiye nazaran bir çoğu çok daha iyi bir fren mesafesine sahip.

Hızlı gitmeyi savunmuyorum ama e-5 tipi yollarda 70 lik 80 lik hız sınırı cidden çok düşük geliyor.

Arkadaşlar bahsetmiş zaten sağda solda duranlar, sollamaya çıktığında yanından geçmesin diye basanlar. Yola atlayan dolmuşlar derken trafik zaten çekilmez hale geliyor.

Bir de ay sonu gelip ekipleri gönderip şu kadar ceza yazın gelin diyen bir sistemin olduğu ülkede ben bu tip uygulamaların vatandaş sağlığı için değil devlete gelir kapısı olduğu için yapıldığını düşünüyorum.

barisy
29-03-2016, 12:34
Bir ileri aşamada otobanların hgs ogs sistemine de bağlarlarsa artık süratli araba almaya gerek kalmayacak.

bason
29-03-2016, 12:36
Sistem harika, geç gelmesi üzücü... Hız limitleri ise yeniden güncellenmeli bence... Altınyol zaten dümdüz en azından 90 limit iyi... Benim güzergahta bu sistem yok ancak sabit ve gezici radarlar bol...

XoR
29-03-2016, 12:39
Bir ileri aşamada otobanların hgs ogs sistemine de bağlarlarsa artık süratli araba almaya gerek kalmayacak.

İstanbul'da Mahmutbey gişelerde bu mevcut. Mahmutbey ilk geçiş sonrası çıkış yaptığınız gişe arası mesafe ve süreyi ölçüp çakıyorlar cezayı :)

imprezaWRC
29-03-2016, 12:39
Sile yoluna bu uygulama geldi, serit sayisi artmasina ragmen ne kazalar azaldi, ne trafik azaldi.
insanlar o radarlarin altinda refleks olarak frene basiyor.
Her fren trafik olarak geri donuyor bize.

O yolda 7/24 dolaşan hafriyat kamyonlarına da eminim o radar işlemiyordur. Kasalarında Hardox in my body yazıyor ya bence değiştirsinler, Teflon in my body yazsınlar. O pek şerefli, sicili temiz şoförler yüzünden de o yolda kazalar eksik olmuyor. Ben 80km/h ile giderken herif en sol şeritten rahat 120km/h ile yardırıp idiyor.
Ayrıca her daim trafikte oldukları içinde birgün sabah saat 08:00'de bir tanesine saat kaç diye soracağım ama anlar mı bilemem.

psy_dreams
29-03-2016, 12:47
İzmir'li arkadaşlar bilirler Buca, Karşıyaka arası Yeşildere, Altınyol üzerinden iş sebebiyle sürekli yol yapıyorum. Orta şerit 70 - 80 Km ile hiç sorun yok. Ne geç kaldım, ne bir problem yaşadım. Ek olarak makasçı apaçileri de çok güzel radara sokma şansım oluyor. Evet bende

Sistem kayıtlara başlamış fakat ceza kesilmiyormuş daha . Sistem ceza sistemi devreye girince gönderceklermis sınırları aşanları. Yani mokoko .... Kac kere yesilderede yapıştırdık geçerken , şimdi bize yapıştırcaklar ayık olun beyler çelik donlar işe yaramaz gibi ��

Kameralara alışana kadar bende biraz yapıştırmış olabilirim, bakalım kısmet :D

Eray35
29-03-2016, 12:54
Ya abiler tartışmışsınız ama İzmir'in trafiğini bilmiyorsunuz.Bi yağmur yağdığında bizim sürücülerimiz afallıyo eve gidene kadar 2 3 saatimiz geçiyo 15 kmde.Şimdi daha büyük sıkıntı olucak.Ortalama olamasa da Ankara'da çok görüyorum yapıştırıp tam radarın orda ani fren yapanlar...Hatta tam radarda aynı hıza düşüp rolling yapanlar :D :D Neyse tartışmak bi şeyi değiştirmez koyun tarzı takılıp bir birimizi üzmeyelim bari

ckrc
29-03-2016, 13:11
O yolda 7/24 dolaşan hafriyat kamyonlarına da eminim o radar işlemiyordur. Kasalarında Hardox in my body yazıyor ya bence değiştirsinler, Teflon in my body yazsınlar. O pek şerefli, sicili temiz şoförler yüzünden de o yolda kazalar eksik olmuyor. Ben 80km/h ile giderken herif en sol şeritten rahat 120km/h ile yardırıp idiyor.
Ayrıca her daim trafikte oldukları içinde birgün sabah saat 08:00'de bir tanesine saat kaç diye soracağım ama anlar mı bilemem.

Abi, hafriyat kamyonlari dudulludan itibaren baglaniyorlar, sile yoluna nevzat demir/tepe ustu istikametinden once baglanan yok, dolayisiyla bir girisleri olmadigi icin hafriyat dokum alanina kadar 100-120 gidiyorlar, biz erken baglandigimiz icin basamiyoruz, kamyon arkadan geliyor frenede basmiyor o kadar tonajla, mecbur kendini saga aticam diye basiyorsun sonra kosede 50 ile gidiyorsun.
son 3 aydir trafik inanilmaz derecede artti.

Eworen
29-03-2016, 13:11
Şahsen sosyal mesaj veremiycem bu konuda :)
Yalan değil acayip can sıkıcı sistem evimin yolunda var hız koridoru ( Kemerburgaz yolu ) ilk kurulduğunda bende sadece radar zannetmiştim ilk ceza gelince mesafe ölçüp hızı hesapladığını anladığımdan beri 100 hp altı araba almayı planlar oldum :) buda yetmezmiş gibi bazen mobil eds kuruluyor vede gezici radarlar halen tur atıyor otobanlar deseniz ordada gişelerden yararlanan radarlar var.
Tamam anlıyoruz önlem almaları kötü değil de bu biraz önlem almaktan çok devletin aleni bi şekilde para kazanma şekline dönüştü resmen sadece ama sadece para kazanmak için yapıyorlar
Yoksa trafikte önlem amaçlı olsa ohoo buna gelene kadar neler var neler hadiyin sıkıyosa emniyet şeritlerini kullananlara zürekli ceza yazın
sistemleri kurun vede sistemleri tam olarak çalıştırın her çakarı takana polis izin vermesin çakarlı lambalı araçları al aşağı edin
Nah yaparlar..
Beni şu an trafikte en rahatsız eden ve en çok taciz eden araçların tamamı çakarlı araçlar
Çare var mı ne gereği var koy radarı lıkır lıkır aksın paralar tam otomatik para sayma makinesi..

Yani demem o ki sosyal mesajı tam verebilmek için ilk önce adalet olacak ama yok ..

painkller
29-03-2016, 13:16
Plakasiz araba ozellikle motor sayisi artar.

mikelazi
29-03-2016, 13:33
bagdat caddesinde gidiş ve gelişlerde var.her iki yöndede cezam var.nekadar şikayet etsemde faydalı sistem.bariz derecede herkez 50 ile gidince trafik daha rahat ilerliyor.ama işin ilginci sabit 60la gidersen bostancıdan k.köye kadar yeşilde gidiyorsun.scooter candır,sonuçta önde plakada yok :)

twin
29-03-2016, 14:59
Bu sistem bence henüz çalışmıyor haftada 2 kez kez geçiyorum gişelerden eve ya da okula giderken şimdiye kadar hiç gelmedi :)

twin
29-03-2016, 14:59
İstanbul'da Mahmutbey gişelerde bu mevcut. Mahmutbey ilk geçiş sonrası çıkış yaptığınız gişe arası mesafe ve süreyi ölçüp çakıyorlar cezayı :)

Bu sistem bence henüz çalışmıyor haftada 2 kez kez geçiyorum gişelerden eve ya da okula giderken şimdiye kadar hiç gelmedi yeseydim gelirdi herhalde eylül başından beri :)

CRX
29-03-2016, 15:02
başlığı izmirde hız rekoru diye okuyup duruyorum siteye her girmemde :D

CNR
29-03-2016, 15:30
Bilmiyorum İzmir için nasıl etkisi olur ama, Konya'da tedes (hız koridoru) uygulamasının gayet rahat akan trafiğin, içine sıçtığı için bana çok mantıksız geliyor, aynı yol üzerinde tedesli ve tedessiz kısımlarda tedessiz kısım akıyor resmen.

punto_multijet
29-03-2016, 16:26
bildiğim kadarıyla bu komplike sistemin basamaklarından biri. aslında sistem komple şehir genelinde trafiği rahatlatmak amaçlı. belli bir otomasyonda ışık süreleri bile sürekli değişken aynı şekilde hız limitleride bazı yerlerde sistem tarafından otomatik belirlenip dijital tabelalarda otomatik yazacak. TR de ilk defa İzmir'de diye reklam yaptılar bakalım sistem tamamen çalışmaya başladığında nasıl olacak?

darkmoon
29-03-2016, 16:36
yapsınlarda bu uygulanın olduğu yerlerde tabelalarda çok ufak oluyor kimse görmüyor. bir aparat falan olsa yada app en azından bu tip yerlerde hz kolidoruna girdin şu hızı geçme geçdiysende şu kadar dakika bekle falan gibisinden.

BARR
29-03-2016, 16:42
Altınyol boş sankide millet gazlıyor :D

darkmoon
29-03-2016, 16:43
bildiğim kadarıyla bu komplike sistemin basamaklarından biri. aslında sistem komple şehir genelinde trafiği rahatlatmak amaçlı. belli bir otomasyonda ışık süreleri bile sürekli değişken aynı şekilde hız limitleride bazı yerlerde sistem tarafından otomatik belirlenip dijital tabelalarda otomatik yazacak. TR de ilk defa İzmir'de diye reklam yaptılar bakalım sistem tamamen çalışmaya başladığında nasıl olacak?

sistem çok basit kabaca iki tabela arasındaki süreyi alıp ellerindeki yasal limit süresiyle senkron ediyorlar böylece hızın ortaya çıkmış oluyor.. tabi bunu bilgisayar hazır bir yazılımla falan 10 saniyede çözüyordur. yüksek süratte yanılma payıda yok gibi bir şey.. Matematik yanılmaz.

ilkokuldaki havuz problemleri gibi.. x araç a tabelasından girdiğinde b tabelasından 80 ile çıktığında bu iki tabela arası 9 dakika ise 120 ile a tabelasından girerse kaç dakikada b tabelasından çıkar . :)

İbrahim Erdem
29-03-2016, 16:47
Bilmiyorum İzmir için nasıl etkisi olur ama, Konya'da tedes (hız koridoru) uygulamasının gayet rahat akan trafiğin, içine sıçtığı için bana çok mantıksız geliyor, aynı yol üzerinde tedesli ve tedessiz kısımlarda tedessiz kısım akıyor resmen.

Valla İstanbul yolunda birinci vitese düşüyoruz artık. Konya nın trafiği tuhaf bir hal aldı. Ankara yolu Büsan tarafına koyarlarsa iyice sıçtık.

B.Koçer
29-03-2016, 16:48

İsyannnns :)
Abi bize fazla teknoloji ters
Bornova dan turan askeriyeye giden yol 2013 yılından beri bozuk önce onu yapsınlar
:)

Met
29-03-2016, 17:04
İsyannnns :)
Abi bize fazla teknoloji ters
Bornova dan turan askeriyeye giden yol 2013 yılından beri bozuk önce onu yapsınlar
:)

elal sana koçer

95 ile radar cezası reva mı be :D

onursumer
29-03-2016, 17:18
bu sistem tam anlamıyla adil çalışmıyor , en azından istanbuldakiler oyle

sahil yolunda yıllarca var 1 kere ceza benim yemişliğim yokken millete ceza yağıyor

ordaki kişilerin araba seçtiğini düşünüyorum ben :D

taytay
29-03-2016, 18:24
Ya şu yeşildere yolunun allah belasını versin ilk önce şu yolları yapsınlar sürekli trafik tıkanıyor zaten orda , hele yağmur yağdıgında mutlaka en az 3 kaza oluyor.

dragstar
29-03-2016, 18:44
çok iyi olmuş, çokda gzel olmuş

powERS
29-03-2016, 18:46
yeşildere yağmurun ilk anlarında özellikle bildiğin drift pisti.. o parlak yol a lastik mastik hak getire..e

yalnız sistemde sıkıntı mı var yoksa ben farklımı düşünüyorum

cihazlar dan geçerken o anki hızını ölçmüyor ikisi arasındaki mesafeyi katettiğin sürenin üst sınır hızla geçilip geçilemeyeceğini hesaplıyıp ona göre mi işlem yapıyor ?
eğer böyleyse o zaman diyelimki ilk cam dan 100 le geçtik sonra 2. camdan geçmeden durduk sağda bekledik biraz sonra geçtik.. ee bu durumda nasıl olacak ?

Ae86
29-03-2016, 18:55
Akşam ve sabah trafiğinde altınyol kilit adım adım gidiyor bunu nasıl çözecekler.Bizi bozar bu sistem.

sanctuary35
29-03-2016, 19:32
82den 90na tamamlıoruz ama 70 çok düşük geliyor. trafik iyice sıkışıyor.
birde şu kamyon-tır ın yoğun trafiğe çıkmasını engelleseler. adam koca tırla kücükpark ege ünv kavşak trafiğine, ege acil önündeki kavşağa girebiliyor istediği yere istediği gibi girebiliyor.

golgeoyunu03
29-03-2016, 19:46

Mahmutbey gişelerden Edirneye gidişte hangi gişeden geçerken var bu durum?

individual
29-03-2016, 19:56
Bir kural var ve hız sınırı var buna uymayıp ceza yiyince neden kazanç kapısı oh devlet yolunu bulmuş neden deniyor anlamıyor ?

punto_multijet
29-03-2016, 21:57
sistem çok basit kabaca iki tabela arasındaki süreyi alıp ellerindeki yasal limit süresiyle senkron ediyorlar böylece hızın ortaya çıkmış oluyor.. tabi bunu bilgisayar hazır bir yazılımla falan 10 saniyede çözüyordur. yüksek süratte yanılma payıda yok gibi bir şey.. Matematik yanılmaz.

ilkokuldaki havuz problemleri gibi.. x araç a tabelasından girdiğinde b tabelasından 80 ile çıktığında bu iki tabela arası 9 dakika ise 120 ile a tabelasından girerse kaç dakikada b tabelasından çıkar . :)

Demek istediğim o değil tabelaya yazacak olan yolda ki o an geçerli olan hız sınırı

bayramoglu
29-03-2016, 22:04
Orduda heryerde var alistik biz artik 4.vitesi anca sehirler arasinda goruyoruz

XSi
29-03-2016, 22:07

Şehir efsanesi o :)

Hafta içi akşam 11-12 sonrası,halı saha maçından dönerken sol seritte yapistiriyorum, minimum 160 km/h.

Ceza olayı olsa bana kesin gelirdi şimdiye dek.

20 senedir söylenti bu mevzu. 2001-2002 lerde kuzenin hayabusa ile 2.5 dk da gecmisligimiz var bu iki gişe arasından (yaklaşık 9 km, ortalama hız 210-220 km)

Elinde resmi kayıtlar var kgm nin.

Kullanacak olsalar çok kişinin canı yanardi :)

rahmitanir
29-03-2016, 22:11
Şehir içinde limit olsun hocam, çevre yoluna dokunmasınlar yeter.