PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E21 Restorasyon hk. yardım

Berat
29-03-2016, 16:34
Son günlerde e30 coupe ve e21 323i ye kafayı takmış durumdayım. Ya derli toplu 30 alıp bineceğim yada şuan mevcut olan orta halli 323i alıp restoreye girişeceğim. Yalnız kafam çok karışık. Al zor olur ama toplarsın diyen var, hiç girme pişman olursun parçalarını bulmak imkansız diyen var. Zor olacağının bilincindeyim ama her kafadan bir ses çıkıyor. Restorasyon ve e21 hakkında sizce ne yapmalıyım? Toplamaya kalksam kabataslak maliyet ne çıkar? Restore etmeyi düşündüğüm araç bu;

Loading site please wait... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-orjinal-3.23-285636161/detay)

evedüşenkaldırm
29-03-2016, 18:12
Restore için şuan yazamıycam ama ilandaki o paraya alınmaz bence.
3.15 lerden bulup restoreden sonra m50 swap yapmak ilandakini toplamaktan daha uyguna gelir diye düşünüyorum.

Berat
29-03-2016, 18:39
Restore için şuan yazamıycam ama ilandaki o paraya alınmaz bence.
3.15 lerden bulup restoreden sonra m50 swap yapmak ilandakini toplamaktan daha uyguna gelir diye düşünüyorum.

Evet onuda düşünüyorum ama hangisi daha mantıklı olur acaba onda kararsızım.

ouzs
29-03-2016, 18:42
Yanlış.. Daha uyguna gelmez. Aracın üzerindeki motora herhangi bir restorasyon yenileme veyahut onun gibi bir olay yapılıp sağlıklı durumdaysa. Bunu pazarlıkla 10500 11000 gibi rakamlara alın. 5000 civarı kaportaya harcayın. Parçalar da bulmak isteyen buluyor. Ki bi tek ön tampon. Kaporta boya yapılırsa zaten yeni kromajlı tampon alırsınız.. e21 toplayan ve zevkle kullanan birisi olarak bunları söyleyebilirim. Ayrıyetten Motor bitikse şanzuman vs onları da katın işin içine girmeyin. Fiyat yüksek. Herşey motora bağlı. Yapılan yer yapan kişi ve değişen yenilenen parça listesi önemli.. e21 bmw nin başlangıcı diyebilirim. Düzgün yapılan e 21 ler e 30 lardan daha çekici olur. Ama e 30 hayatına girdikten sonra kurtulamıyorsun;) e21 le başla e 30 la bitir..

Çakala düşmeden bmw toplayanlardan olman dileğimle.

Berat
29-03-2016, 20:56
Yanlış.. Daha uyguna gelmez. Aracın üzerindeki motora herhangi bir restorasyon yenileme veyahut onun gibi bir olay yapılıp sağlıklı durumdaysa. Bunu pazarlıkla 10500 11000 gibi rakamlara alın. 5000 civarı kaportaya harcayın. Parçalar da bulmak isteyen buluyor. Ki bi tek ön tampon. Kaporta boya yapılırsa zaten yeni kromajlı tampon alırsınız.. e21 toplayan ve zevkle kullanan birisi olarak bunları söyleyebilirim. Ayrıyetten Motor bitikse şanzuman vs onları da katın işin içine girmeyin. Fiyat yüksek. Herşey motora bağlı. Yapılan yer yapan kişi ve değişen yenilenen parça listesi önemli.. e21 bmw nin başlangıcı diyebilirim. Düzgün yapılan e 21 ler e 30 lardan daha çekici olur. Ama e 30 hayatına girdikten sonra kurtulamıyorsun;) e21 le başla e 30 la bitir..

Çakala düşmeden bmw toplayanlardan olman dileğimle.

Öm attım abi. Yokmudur parça ve benzeri konularda deneyimli yol gösterecek kimse?

E21hamza
29-03-2016, 23:24
İstediğin parça vs hepsini bulursun kardeşim ama önemli olan senin bütçen. Mesela ben tamponunu satıyorum iyi durumda olanına 500 TL diyorum hatalısı nikelajı bozuk olana 250 TL diyorum hatasız kapı çıtalarına 400 lira diyorum nikelajı bozuk olanlarına 150 TL camı çatlak stobu 50-100 TL'ye bulursun hatasız stopu 300 TL'ye, tamirli göğüsüne 500 TL diyorum fabrikasyon hatasız göğüse 5.000 TL diyorlar (fabrikada bile sıfırı yok). Ben bir youngtimer yapacağım dersen bu araç için yüzeysel konuşacak olursak 20.000 TL civarı parçaya para vermen gerek, o yüzden aracı ne tarzda toplayacağın önemli yok elini ayağını toplayayım araba düzgün dursun dersen boyası iyi ise 5.000 lira civarına biter fakat aracı yakından görüp motoruna bakmadan yapıyorum bu yorumu.

Ucuza alıp kendim toplarım mantığına gelirsek adam olacak e21 var olmayacak e21 var bugün en iyi ihtimalle kasası toplanacak bir e21'e vereceğin para minimum 8 lira. Piyasada bulduğun 3-5 milyarlık arabaları adam etmen zor hatta imkansız o kadar söyleyeyim. İstersen mesaj atabilirsin yardımcı olurum her konuda.

delyyy
30-03-2016, 00:04
Bütçeni bilmiyorum ama E21 adamı yorar :)
E30 ona nazaran daha rahat binebileceğin bi araba.
Araba toplamak vs güzel heyecanlar ama ciddi anlamda maddiyat ve zaman gerektirir..

Orta halli bir E21'i (4 silindir olmak kaydıyla) 7-10 aralığında bulabilirsin. Alırken detaylı incelersen sorun da çıkarmaz.

Eğer senin için bir hevesse, geçmesini bekle :)

Berat
30-03-2016, 00:23
bütçem araba dahil 20 bin tl. Biraz daha detaylı bir araştırma yapacağım o zaman teşekkürler herkese :)