PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onur Air hakkında

zcy04
29-03-2016, 20:39
Daha önce pegasus veya Thy ile uçtum. 20 gün sonrası için bilet alacagim onur air'in fiyatları diğer şirketlere göre daha ucuz.

Onur airi daha önce kullanan arkadaş var mı tavsiye eder mi sorun yaşayan var mı?
Aradaki 40-50 liraya değmez git thy al mı dersiniz yoksa yardimlarınızı bekliyorum

huseyinturk
29-03-2016, 20:45
Ne zaman thy harici uçtuysam lanet ettim ben, 50 lira fazla verip thy ile uçardım. Onur air kamil koçtan 50 lira pahalı olsa kamil koçu tercih eder otobüsle giderim hatta :)

zcy04
29-03-2016, 20:50
Arkadaşlar bilen allah rızasi için yazsin 2-3 gün zaman var zaten rezil olmayalim alanlarda :D

fthdrn
29-03-2016, 20:53
30-40 liradan kaçma bence böyle ikilemde kaldıysan.

yucelebeci
29-03-2016, 20:59
Nereye gidiceksin kardeşim? 4 saat üstü uçacaksan thy, onun dışında eğer thy nin verdiği peynirli sandviç senin için çok şey ifade etmiyorsa hangi havayoluyla uçarsan uç çok bir fark yok

zcy04
29-03-2016, 21:01
Süre 1 saat 10 dakika falan. yemeğinde falan değilim rötar bilet check in, iptal sıkıntısı çekmek istemiyorum sadece

SinanAdalı
29-03-2016, 21:02
Daha önce pegasus veya Thy ile uçtum. 20 gün sonrası için bilet alacagim onur air'in fiyatları diğer şirketlere göre daha ucuz.

Onur airi daha önce kullanan arkadaş var mı tavsiye eder mi sorun yaşayan var mı?
Aradaki 40-50 liraya değmez git thy al mı dersiniz yoksa yardimlarınızı bekliyorum

türkiyenin neresine giderseniz gidin 1 saat uçağın içinde kalacaksınız. OnurAir'de kötü bi firma değil. Alanda rezil olma durumu nedir tam olarak ? Yer işletmesini Çelebi yapıyor oda iyi çalısıyor. Bazı havalimanlarından şehir içinede servisleri var.. 1 saat için fazla vereceğiniz parayı kendinize harcayıp daha mutlu olursunuz bence.

zcy04
29-03-2016, 21:03
@SinanAdalı

Bir üst mesajda yazdim hocam

SinanAdalı
29-03-2016, 21:05
Süre 1 saat 10 dakika falan. yemeğinde falan değilim rötar bilet check in, iptal sıkıntısı çekmek istemiyorum sadece

şöle sölim onur airde toplamda 30 Türkiye içi uçan 20 uçak var.. ben havacılık sektöründeyim rötar işi tamamen şans işi.. Uçakta arıza yada eksik gedik varsa illaki 15-30 dk rötar verir daha büyük arıza olursa zaten hemen yerine başka uçak veriyorlar buda biraz zaman alıyor ama özellikle havacılık sektöründe müşteri mağduriyeti diğer firmalardan sektörlerden daha çok önemlidir. Kamilkoç örneğini veren arkadaş otobüse binmeye devam etsin bence. Check-in'lerde OnurAir'in iyidir sorun yaşamazsınız. Söylediğim gibi yer işletme işlerini Çelebi yapıyor pek problem olacağını sanmıyorum.

MBuğra
29-03-2016, 21:09
Hangisi ucuzsa onu tercih et hoca. Yurticinde Business bilet almadiktan sonra alacagin hizmet asagi yukari hepsinde ayni. Birisinde su bile parayla, digerinde sandvic veriyorlar kendini kral zannediyorsun :D

Yalniz Pegasus'la kac sefer yolculuk ettiysem, daha taahhut ettigi zamanda kalktigini gormedim. Ben de hep rotar oldu. Hatta kizkardesim, bir seferinde o saatte o guzergahta fazla yolcu olmadigi icin ucusu iptal edip, 3 saat sonraki ucaga aktardiklarina sahit olmus.

TigeR
29-03-2016, 21:17
Ben daha THY'nin saatinde kalktığını görmedim abi. Tamam hizmetleri iyi ama hangisi ucuzsa onu al. Yukarda da denildiği gibi rötar şans işi kimse isteyerek bekletmez sonuçta hayırlı yolculuklar. Bence alınır birkaç kez abim uçmuştu sıkıntı çıkmadı.

hddsheriff
29-03-2016, 21:26
Koltukları çok dar uçuşa başlamadan önce geniş koltuk satmaya çalışacaklar , her şeyi parayla satmaya çalışıyorlar. En son izmire giderken bindim uçağa binmek için o kadar uzağa gitti ki otobüs Adela oteli gördüm uçağa binmeden:D Thy her türlü iyidir.

zcy04
29-03-2016, 21:28
Nerdeyse 1 bilet parasi daha ucuzdu ama yine de Thy aldik herkese çok teşekkürler

SinanAdalı
29-03-2016, 21:31
Koltukları çok dar uçuşa başlamadan önce geniş koltuk satmaya çalışacaklar , her şeyi parayla satmaya çalışıyorlar. En son izmire giderken bindim uçağa binmek için o kadar uzağa gitti ki otobüs Adela oteli gördüm uçağa binmeden:D Thy her türlü iyidir.

Uçağın park pozisyonu ile ilgili şirketin yapabileceği bişey yokki. Kule ne veriyorsa oraya geçmek zorundalar. Alt tarafı 1 saat uçuşta bişi yenmeyip içilmesede olur :) Park pozisyonları THY tarafından doldurulduğundan böyle firmalarda haliyle uzaklara çekiyorlar.

hddsheriff
29-03-2016, 21:32
Nerdeyse 1 bilet parasi daha ucuzdu ama yine de Thy aldik herkese çok teşekkürler

THY nin ikramlarını Onur'da para ile alacağını düşünürsek kafa kafaya gelecektir.

Seven7
29-03-2016, 21:33
Rötar konusunda emin olun uçakların apronda kalma süresini 1 dakika geçirmeleri onlara baya pahalıya geliyor. Yani bu Aksaray Yusufpaşa'daki dolmuşun arabayı doldurmadan hareket etmemesinden oluşan gecikme gibi değil. Kaldı ki çoğu firma otobüs gibi çalışıyor. Örneğin Pegasus İzmir uçağının Atatürk Havalimanında kalma süresin yarım saat. Uçak kapı açtıktan yarım saat sonra tekrar İzmir'e dönüş için kalkıyor. Bu denli sıkışık sistemde de ufak tefek aksaklıklar olması çok normal. Bunu her havayolu yapıyor. O yüzden şehirler arası uçacaksanız, aktarma yapmayacaksanız hepsi aynı.

Bugraaa
29-03-2016, 21:34
hesaplı hangisi ise ona bak hepsi aynı yolun yolcusu :) hizmette fark yok

hddsheriff
29-03-2016, 21:35
Uçağın park pozisyonu ile ilgili şirketin yapabileceği bişey yokki. Kule ne veriyorsa oraya geçmek zorundalar. Alt tarafı 1 saat uçuşta bişi yenmeyip içilmesede olur :) Park pozisyonları THY tarafından doldurulduğundan böyle firmalarda haliyle uzaklara çekiyorlar.

İşte o yüzden THY tercih ediyorum , az daha zorlasa otobüsle gidecektik izmire , boyum 180 Onur'la uçunca felç geçirmiş gibi iniyorum uçaktan

Low-Rider
29-03-2016, 21:35

Aynısını THY'de yaşadım, havaalanı ve çevresinde görmediğim yer kalmadı :)

MBuğra
29-03-2016, 21:38
En guzeli Ediz Hun stili aprondan ucaga yuruyerek gitmek. Tabi bu anca Kibris, Canakkale, Kayseri gibi kucuk havalimanlarinda mumkun :)

G.U.Z.
29-03-2016, 21:41
Ataturk havalimani-erzurum arasinda ben ve esim en az 5 kere kullandik, sıkinti yasamadik, ben 8 9 saatlik otobus yolculugunda bile ikram aramayan(genelde uyurum:)) biri oldugum icin, hic umrumda olmaz ikram filan

arifba
29-03-2016, 22:02
Koltuklar çok dar başka bir sıkıntısı yok. onu da acil çıkış kapısından al rahat rahat uç.

EREN34
29-03-2016, 22:07
Ben tavsiye ederim. Pegasus tan her türlü iyi. THY son 10 yılda atağa geçti de düzgün bir hal aldı. Öncesinde Onur Air işin zirvesindeki firmalardan biriydi. Hele 90larda açık ara diyebilirim.

Kaliteli havayolu. Extreme durum olmazsa memnun kalırsınız. genelde yer hizmetleri kalitesi ile havayolu karıştırılıyor.

Bagaj kaybolur
Bagaj geç gelir
Aprona geç yanaşır vs.
ayrıca
kalkış izni gecikmesi(varış havaalanından ötürü)
uzun taxi sırası(yoğunluktan dolayı sırada kalkış için sırada bekleme) vs.

gibi sebepler havayolundan bağımsızdır.

maxpower
29-03-2016, 22:19
yurtiçi uçuşta hangisi ucuzsa/saati uyuyorsa al geç

ama insanlar pahalıysa vardır bi hikmeti diye düşünüyor.

burda yazılmamış ama pgs, onur air, bora jet gibi firmaların uçaklarının bakımlarını bile düzgün yaptırmadıklarını düşünenler var. canımı yolda bulmadım diyip bu firmalardan bilet almıyorlar

komik :)

optimus_prime
29-03-2016, 22:23
Ben tavsiye ederim. Pegasus tan her türlü iyi. THY son 10 yılda atağa geçti de düzgün bir hal aldı. Öncesinde Onur Air işin zirvesindeki firmalardan biriydi. Hele 90larda açık ara diyebilirim.

Kaliteli havayolu. Extreme durum olmazsa memnun kalırsınız. genelde yer hizmetleri kalitesi ile havayolu karıştırılıyor.

Bagaj kaybolur
Bagaj geç gelir
Aprona geç yanaşır vs.
ayrıca
kalkış izni gecikmesi(varış havaalanından ötürü)
uzun taxi sırası(yoğunluktan dolayı sırada kalkış için sırada bekleme) vs.

gibi sebepler havayolundan bağımsızdır.

92 de kurulan 99 da 9 tane uçağı olan bir charter firması 90lı yıllarda thyden açık ara öndeydi demek :D

bayramoglu
29-03-2016, 22:27
Pegasustan uzak durun onur air iyidir tek kaybiniz salamli sandvic olur oda varsin olmasin

optimus_prime
29-03-2016, 22:30
işine yarayan olursa bu da bizim dün çıkardığımız kampanya

http://www.anadolujet.com/aj-tr/corporate/news/offers/offer.aspx?bid=24197

EREN34
29-03-2016, 22:30
92 de kurulan 99 da 9 tane uçağı olan bir charter firması 90lı yıllarda thyden açık ara öndeydi demek :D

Sizin için bir firmanın önde olması o firmanın eskiliği ve uçak sayısı ile ilgili olabilir.

Bana göre; Uçuş esnasındaki konfor ve kalitedir. Zira arkadaşta memnun kalır mıyım diye sormuş. Kaza geçmişi olarakta TK dan üstün

optimus_prime
29-03-2016, 22:31
Sizin için bir firmanın önde olması o firmanın eskiliği ve uçak sayısı ile ilgili olabilir.

Bana göre; Uçuş esnasındaki konfor ve kalitedir. Zira arkadaşta memnun kalır mıyım diye sormuş. Kaza geçmişi olarakta TK dan üstün

ben de onu anlatıyorum zaten 9 tane uçakla ne kadar kaza geçmişi olabilir veya ne kadar hizmet etmiş olabilir? 99 yılında tk nın 75 uçağı ve 65 senelik mazisi oldugu düşünülürse

EREN34
29-03-2016, 22:35
ben de onu anlatıyorum zaten 9 tane uçakla ne kadar kaza geçmişi olabilir veya ne kadar hizmet etmiş olabilir? 99 yılında tk nın 75 uçağı ve 65 senelik mazisi oldugu düşünülürse

Filo 75, kaza adedi 10. (99 yılındaki kazayıda sayarsak) Güven algılarımız farklı.

Onur Air cı değilim. Yanlış anlaşılmasın. Zira Atlasjet'i de severim.

AdemAr
29-03-2016, 23:47
thy denince benım aklıma diyarbakırda düşen uçağı geliyor... cocuktum daha ama aklıma kazınmıs o yaşta

GÖKTÜRK
29-03-2016, 23:58
Onur air ile 6 yolculuk yaptım ( 3 git 3 gel) hiç bi sıkıntı yaşamadım ancak uçağa binmeden yemeğinizi suyunuzu için çünkü ölseniz dahi parasını almadan 1 yudum su vermezler :D

Mutu
30-03-2016, 00:25
Havacılık işi öyle sandığınız kadar kolay iş değil malesef. Uçuştan vazgeçen bir yolcu dahi temizinden 25dk-1 saat arası rötar demek. Bağajının bulunması, bagaj eşleştirmesi, tekrar sayım yapılması, son dakika değişikliği, tekrar kalkış ya da push back için sıra alınması vs. Hangi firma gecikmek ister ki? Thy dışında tüm firmalar kısıtlı uçak filosuyla bu uçuşları yapmaya çalışan firmalar. Bir uçağın yerde kalması demek zaten domino etkisi gecikme demek. O uçağın yerde kaldığı her dakika o firmaya zarar. İçinde insan olan işte illaki hatalar oluyor.

Ayrıca kimi de uçağın körüğe ya da körük olmayan park pozisyonuna(açığa) yanaşmasına laf etmiş. Her firma körüğe yanaşmak ister fakat sabihada 80 park pozisyonu varsa malesef bunların belkide sadece 15 i körük. Dolayısıyla o yoğun trafikte ister istemez uçak uzağa atanabilir.

Velhasıl kelam sabiha gökçende yoğunluklar gece inişli uçuşlar için başladı, ama pişman edecek rötorlar hiçbir firma yaşamaz şuan. O yüzden 1 saat 10 dakika uygun kimse ondan al derdim ama mesajı tamamlamadan bileti aldığını gördüm silmek istemedim.

yigit06
30-03-2016, 00:38
Ben daha THY'nin saatinde kalktığını görmedim abi. Tamam hizmetleri iyi ama hangisi ucuzsa onu al. Yukarda da denildiği gibi rötar şans işi kimse isteyerek bekletmez sonuçta hayırlı yolculuklar. Bence alınır birkaç kez abim uçmuştu sıkıntı çıkmadı.

Atatürk Havalimanı için söylediyseniz gerçekten artık pist yetmiyor. Yüzde 75 THY uçağı kalkıyor ve yeşilköy-çorlu havada 3 tur git gel yapan uçuşlar var artık.

Eyüp
30-03-2016, 01:05
Hepsi hemen hemen aynı , hangisi ucuzsa onu alıyorum :)

Ama geçen ay Ankara - İstanbul yaparken 1 saatlik yol için 1saat 10dk rötar yemek üzdü :D

SinanAdalı
30-03-2016, 01:18
Türkiye içi yolculuk edilecekse ucuz hangisiyse ona yönelmeli. Benim eski şirketim OnurAir, şu anda Atlasjet'teyim. İkisinde de müşteri memnuniyeti fazla ama bakış açıları farklı ama açıklama yapan arkadaslar doğru söylemis 7 yıldır bu işin içindeyim öyle komik durumlar oluyor ki gecikme için bunlar yolculara yansıtılmıyor bile. Uçak taxi yoluna çıkarken korkudan inmek isteyen yolcunun kapıyı açmasından tutun sarhoşuna kadar çok farklı durumlar ortaya çıkıyor. Ama işte müşteri beklentisi buda normal saatinde kalksın insin sıkıntı olmasın istiyor. Gel gelelim ki öyle bi durum yok :) ucuz-kampanya vs falan bunları kaçırmayın türkiye içi.

taytay
30-03-2016, 06:26
Bende hangisi ucuz ise onu alıyorum defalarca onur, pegasus, thy hepsine bindim aralarında öyle uçurum bi fark yok thy sadece sandviç veriyor :D öyle aman aman bi rotar yaşamadım (istanbul-izmir) uçağın gözünü seveyim ya rotar da yapsa büyük veli nimet Allahtan diğer firmalar var rekabet oluyor. Yoksa thy çok güzel kaldırıyordu millete :)

CenkB
30-03-2016, 10:01
Şu uçak korkusunu yenmenin de bi yolu yordamı var mı? :D

poseidon
30-03-2016, 10:36
Havacılık sektöründe bir Havayolu şirketinin teknik bölümündeyim fakat objektif ve detaylı bir yorum yapmaya çalışacağım.

Güvenlik açısından bakarsanız Türkiye'den havalanan hiçbir yurtiçi uçağın güvenlik olarak birbirinden çok farkı yok.
Onur güvenli değildir aman uçma ama Thy'ye birşey olmaz koca şirket veya aman Atlas şöyle Pegasus böyle diye bir durum yok.
Ağır kriterleri yakalayan uçak havalanır ki havalanan uçaklar bu ağır kriterleri yakalamıştır.
Yani o aynalarımıza astığımız "Remove before flight" lanyardları tam kontrol edilmeden yerinden sökülmüyor. :)

Türk uçaklar belli periyodlarda bizim arabalardaki 10 bin- 30 bin - 60 bin-100 bin bakımları ve 2 yıllık tüv muayenesi gibi
yerli ve yabancı otoriteler tarafından çok derin ve devamlı olarak zorunlu denetimlerden geçiyorlar ve zaten bu denetlemeleri geçemeyenler sektörden siliniyor ama emin olun Dünya çapında uçak ve uçuş güvenliği olarak çok iyi yerlerdeyiz.

Öteki taraftan uçuşta güvenlikten sonra gelen ilk iki talep zamanındalık ve konfor.

Zamanındaklık konusunda şirketler arasında THY dahil hiçbir şirket istikrarlı bir şekilde pistten on time tekerlek kesemiyor.
ama bu her zaman şirketlerin de suçu değil çünkü özellikle istanbul, Antalya, Ankara gibi çok yoğun olarak kullanılan alanlar ve bu yoğunluk kimi zaman 30 dk hatta 1 saat gecikmelere sebep olabiliyor fakat Pegasus'un zamanında kalkış reklam konusu olmasına rağmen on time kalkışlarda kötü patlamıştı.

Konfor olarak da farklı hizmetler söz konusu Atlas Global'in ücretsiz servis hizmeti, yeni yurt dışı destinasyonları ve koltuk diz mesafesi uzun boylu birini rahat ettirirken Thy menülerindeki çeşitlilikle ve tabi marka güvenilirliği müşterilerini çekiyor. Onur da kampanyalar yaparak fiyatlarda indirim yapabiliyor. Tabi yakalamak lazım.
Pegasus'da hem yurt içi hem yurt dışı destinasyonlarını çeşitlendirerek ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Bir de Bora Jet var. Filosunu Embraer ler ile değiştirerek diğer şirketlerin uçmadığı küçük havaalanlarına uçuyor.
Alternatif olarak düşünülebilir.

Sonuç olarak güvenlik ve gecikme konularını eşit kabul edip seçim yapmaya kalkarsak
en fazla 2-3 saat yolculukta en kötüsünden yemeği beğenmesen
veya somurtan kabin memurları ile uçsan hayatında bir değişiklik olmaz.
Fiyatı en ucuz olanı ve ücretsiz yan hizmetleri en çok olandan bilet al.

Bu arada yurtdışı bilet / otel rez alacaklar alttaki siteyi öneririm ciddi akılalmaz fiyatlar çekiyorlar.
Birkaç kere de kullandık ve siteden çok memnun kaldık.

https://www.expedia.com

mert_can 41
30-03-2016, 10:41
Kıbrısta çok tercih ediyolar en son gittiğimde fena sıra vardı onur airde ben hep pegasusu kullanıyorum tek sorunları rotarsız kalkmıyolar bu birazda benim şansım olabilir onun dışında en ufak sorunum olmadı pegasustan yana :)

mhmtyyl
30-03-2016, 10:52
Onur Air'le bende uçtum, bileti şirlet temin ettiğinden fiyat nedir bilmiyorum ama tek olumsuz yani koltukların çok sıkışık olması, rahat hareket edememe var.

Mutu
30-03-2016, 11:01
Kıbrısta çok tercih ediyolar en son gittiğimde fena sıra vardı onur airde ben hep pegasusu kullanıyorum tek sorunları rotarsız kalkmıyolar bu birazda benim şansım olabilir onun dışında en ufak sorunum olmadı pegasustan yana :)

Malesef onun şansla alakası yok. Sabiha gökçendeki kule kontrol yoğun(daha bunun yazı var daha da yoğunlaşacak) iniş kalkışları düzenleyebilmek için, gelecek uçaklar için ileri saatlere kalkış, hatta motor çalıştırma izni veriyor. Misal biz ecn üzerinden adana, antep uçuşu yaparken hep erken ineriz. Kalkış gecikme yok, dönüş gecikme yok.

Ufuk
30-03-2016, 11:10
190 100kg yim onur airden inince açma germe temel stretching hareketleri yapıyorum

clioGT
30-03-2016, 11:13
onurair la geçen yaz viyanaya uçtum, zargosair kiralik uçağıydı, bir daha uçmam diyerek büyük konuşmak istemiyorum ama, uçmam:D

Dragger
31-03-2016, 00:32
40-50 tl fark varsa kesinlikle THY.

DarkSky
31-03-2016, 03:30

tam olarak nereye gideceğini söylersen daha net yardımcı olabilirim, fakat olayın yemeğinde değilsen ve fiyat farkı ciddi derecede ise onur airlede uçabilirsin.Check-in de herhangi bir sıkıntı yaşamazsın, iptal ve rötar tamamen kısmet işi.Sis olur, hava kapalıdır rötar olur, arkadaşların dediği gibi ona yapabilecek birşey yok.Bugüne kadar yoğun sis ve hava muhalefeti haricinde iptal görmedim.Sonuç olarak arada çok fiyat farkı yoksa thy tercih sebebi olabilir, fakat onurair de gayet uçulası bir şirket, evet koltuk aralıkları dardır, ama 1 saat 10 dakikalık uçuşta sorun yaşayacağını sanmıyorum.

İbrahim33
31-03-2016, 11:26
çok uçtum onur airler koltukların dar olması dışında bir dezavantajı yok , zaten çoğu firmada ekonomik sınıfta koltuklar dar oluyor.

onursumer
31-03-2016, 11:42
valla ben geçen sene ucuz diye pegasus ile istanbul - amsterdam yolcuğu yapmak gibi bir hata yaptım daha bidaha pegasus bedava olsa şehir içinde bile bi oturur duşunurum :D

GKS
31-03-2016, 13:43
thy her zaman rotarlı bugune kadar hiç rotarsız uçmadım uçanda tanımıyorum :)

Mutu
31-03-2016, 15:04
Rötarı firmalara göre kategorize etmek yanlış. İstanbuldaki 2 alanda kapasitesini zorlayarak yazın aşarak çalışan alanlar. O sebeple rötar bu dönem ve yazın değişmesiz. Kalan zamanlarda biraz daha rahat olur. Yazın kalkış için 9. sırada olduğumuzu bilirim. Yani zamanında yolcuyu alıp kapıyı kapatsan dahi min. 20 dakika kalkış için piste gitmemiz sürüyordu. =)

taytay
31-03-2016, 16:29
Rötarı firmalara göre kategorize etmek yanlış. İstanbuldaki 2 alanda kapasitesini zorlayarak yazın aşarak çalışan alanlar. O sebeple rötar bu dönem ve yazın değişmesiz. Kalan zamanlarda biraz daha rahat olur. Yazın kalkış için 9. sırada olduğumuzu bilirim. Yani zamanında yolcuyu alıp kapıyı kapatsan dahi min. 20 dakika kalkış için piste gitmemiz sürüyordu. =)

Bi şehir efsanesi varda o doğrumu sana sorayım atıyorum x firma ile thy nin 20:00 da kalkması lazım ilk öncelik thy mı her zaman ?

Mutu
31-03-2016, 17:06
Bi şehir efsanesi varda o doğrumu sana sorayım atıyorum x firma ile thy nin 20:00 da kalkması lazım ilk öncelik thy mı her zaman ?

Onu kaptanlara sormak lazım abicim =) Fakat geçen sene yazın izmirden Atatürk havaalanına uçtuk park pozisyonu için tam 50 dakika bekletildik. Bu alana her 2 dakikada 1 uçak inip 1 uçak kalkıyor ona rağmen =) Geçen yaz yaptığım tüm dış hat uçuşların dönüşünde 1.5 ila 2 saat sonrasına veriyorlardı direkt motor çalıştırmayı. Zamanında kalkma ihtimalimiz olsa dahi. =)

Shadow_Dancer
31-03-2016, 17:09

şehir efsanesi..

taytay
31-03-2016, 18:21
şehir efsanesi..

tşk ederim :)

Nightfish
31-03-2016, 19:06
Pegasusla uçmayın da neyle uçarsanız uçun. Belediye otobüsüne kanat taksalar Pegasus'tan iyi hizmet verir.

optimus_prime
31-03-2016, 21:33

dünydaki bütün havayolları slot satın alırlar. slot derken iniş ve kalkış için zaman dillimi. 2 uçağa aynı saati vermezler. rotar falan varsa da kimin slotu önceyse o kalkar

vip, ambulans, yardım uçakları ve acil iniş yapan uçaklar öne alınır sadece

turbo&quattro
31-03-2016, 21:48
Thy iyi hos ama bavulunuz kaybolur, bir sikyetiniz olur vs karsinizda bir tane muhattap bulamazsiniz. Yilda en az 3 kere Abd - Tr ucusum oluyor. Musteri sikayetleri konusunda rezaletler, fiyatlari yuksek ama genel itibari ile Memnun gibiyim .

EREN34
31-03-2016, 22:23
Thy iyi hos ama bavulunuz kaybolur, bir sikyetiniz olur vs karsinizda bir tane muhattap bulamazsiniz. Yilda en az 3 kere Abd - Tr ucusum oluyor. Musteri sikayetleri konusunda rezaletler, fiyatlari yuksek ama genel itibari ile Memnun gibiyim .

ABD-TR için Delta Airlines Nasıl abi? Ben bir iki bilet baktığımda THY'den 500-600 TL daha ucuz. (Aktarmasız İstanbul-New York)

turbo&quattro
31-03-2016, 22:41
ABD-TR için Delta Airlines Nasıl abi? Ben bir iki bilet baktığımda THY'den 500-600 TL daha ucuz. (Aktarmasız İstanbul-New York)

Delta ile 3 kere uctum New York - Istanbul . Ucaklari o zaman berbatti keza ikramlarida ( 2007-2009 ) . O tarihten sonra duzelmismidir bilmiyorum ama aradaki fark 1000 tl olsa dahi Delta ile bir daha asla ucmam .

TarikS
01-04-2016, 08:37

Ben son gelişimde THY + United Airlines yapmıştım Londra Heathrow aktarmalı. Aktarma yapınca ikisini de Star Alliance Member seçiyorum. 45dk aktarmam vardı ben zor yetiştim bavullar daha uçaktan inmemiştir bile. :D Neyse geldim valizler yok tabii, bir form doldurdum adres verdim 2 gün sonra eve arabayla getirdiler. Newark'a inmiştim ben. Bu valiz meselesi havayolu mu yoksa havaalanı yer hizmetlerinin gayretiyle mi daha alakalı onu bilmiyorum.

Lufthansa'dan memnunum ben fiyatları çok daha uygundu şimdiye kadar THY'ye göre, ayrıca Avrupa-TR arası koltuk mesafeleri daha rahattı THY'ye göre. Uzun mesafede ama THY +1 oluyor uçak içi eğlence sistemleri olsun, ikram kalitesi olsun.

Şimdi 19'unda tekrar gidiyorum en ucuz Ukrayna Havayolları ve Aeroloft(Rus) vardı ikisini de seçmedim tabi .öt korkusuna :D Mecbur yine THY'ye döndük.

TarikS
01-04-2016, 08:38
Edit: Yurtiçi uçuşlarda ama ayakta da giderim sorun yok, 1 saatte zaten inmesi kalkması bir oluyor.

poseidon
01-04-2016, 09:33
Ben son gelişimde THY + United Airlines yapmıştım Londra Heathrow aktarmalı. Aktarma yapınca ikisini de Star Alliance Member seçiyorum. 45dk aktarmam vardı ben zor yetiştim bavullar daha uçaktan inmemiştir bile. :D Neyse geldim valizler yok tabii, bir form doldurdum adres verdim 2 gün sonra eve arabayla getirdiler. Newark'a inmiştim ben. Bu valiz meselesi havayolu mu yoksa havaalanı yer hizmetlerinin gayretiyle mi daha alakalı onu bilmiyorum.

Lufthansa'dan memnunum ben fiyatları çok daha uygundu şimdiye kadar THY'ye göre, ayrıca Avrupa-TR arası koltuk mesafeleri daha rahattı THY'ye göre. Uzun mesafede ama THY +1 oluyor uçak içi eğlence sistemleri olsun, ikram kalitesi olsun.

Şimdi 19'unda tekrar gidiyorum en ucuz Ukrayna Havayolları ve Aeroloft(Rus) vardı ikisini de seçmedim tabi .öt korkusuna :D Mecbur yine THY'ye döndük.

Aslında havayolu hangi handling şirketi ile anlaşmışsa kayıp ve hasarı bagajlar o şirketin sorumluluğundadır ama
bilet havayolu şirketinden aldındığı için yer hizmetleri genelde aradan sıyrılır ve kanun karşısında havayolu yolcu ile karşı karşıya kalır.

Thy kendi handling şirketi TGS yi kurarak Türkiye'de hatta geçmiş yıllarda dünya çapında bagaj kayıplarını azaltmada
ciddi başarılar yakaladı ama genele bakıldığında Türkiye'de hala çok fazla bagaj kayboluyor ve hasar alıyor.

srdralc
01-04-2016, 10:05
müşterilerime uzak doğu için AeroFlot'la ciddi bir satış yaptım, genellikle de geri dönüş alabileceğim insanlardı aradım problem yok dediler.
Hatta bir çoğu ikramlardan vs. memnundu.

Kayıp Bagaj için prosedür hava yolları dışında ama elinin yettiği bir yer.
Yer hizmetlerini yapan firma sorumlu kayıp bagaj/valiz işlerinden.

Ama dediğim gibi elleri gayet net yetebildiği nokta.
ABD için en uygun Air France/KLM çıkıyordu şu sıralar :) yaz sezonu boyunca gurbetçiler Amsterdam/Paris'in üzerinden tercih edeceği için aktarmalı fiyatlarına yansıyacak.

Saudia veya Emirates'e bakın, Arap zihniyeti her şey bol :)

poseidon
01-04-2016, 10:35
Kayıp Bagaj için prosedür hava yolları dışında ama elinin yettiği bir yer.
Yer hizmetlerini yapan firma sorumlu kayıp bagaj/valiz işlerinden.

Küçük bir düzeltme yapayım.
Türk sivil havacılık kanunu 121. maddeye göre kayıp ve hasarlı bagajlardan taşıyıcı havayolu sorumludur.

srdralc
01-04-2016, 10:38
Küçük bir düzeltme yapayım.
Türk sivil havacılık kanunu 121. maddeye göre kayıp ve hasarlı bagajlardan taşıyıcı havayolu sorumludur.

Hava yolu direkt sorumlu ama içlerinde yapılan sözleşme/anlaşmaya göre Hava Yolu yer hizmetleri yapan firmadan tahsil yoluna gidebilir vs. vs.

Yani Taşeron İnşaat Firmaları gibi.
Aslında her şeyden ana firma sorumlu, ama altında taahhüt firması var işi yapan.

Benzer ilişki açısından söyledim.