PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefon önerisi

Şenol ertugan
30-03-2016, 15:02
Yeni bir telefon almayı düşünüyorum aklımda olan 2 farklı model arasında kararsızlıkda kaldım tavsiyelerinizi bekliyorum siz olsaydınız hangisini seçerdiniz
1 iphone 6s
2 sony xperia z5 premium

oKsEAt
30-03-2016, 15:03
iPhone 6S 64GB

TolgaUs
30-03-2016, 15:08
Apple alacak kadar gözünü kararttıysan sony neden varki ?

Şenol ertugan
30-03-2016, 15:14
Apple alacak kadar gözünü kararttıysan sony neden varki ?

Karşılaştırmalar üzerine sonnyde appleden çok daha fazlası var gerek performans gerek görsellik

evedüşenkaldırm
30-03-2016, 15:17
Ekran büyüklüğü sorun değilse 6s plusta düşünülebilir.

fthdrn
30-03-2016, 15:17
Tabiki apple.

Diyadin
30-03-2016, 15:18
apple olan her telefonu tavsiye ederim.

Şenol ertugan
Ekran büyüklüğü sorun değilse 6s plusta düşünülebilir.

Boyut önemli :)

makif84
Konu kalabalığı olmasın burdan sorayım samsung s7 gear kullanan var mı?tavsiye edermisiniz?

TolgaUs
30-03-2016, 15:22
Karşılaştırmalar üzerine sonnyde appleden çok daha fazlası var gerek performans gerek görsellik

Sonuç olarak bakacaksak çoğumuz elimizdeki telefonun performansını yüzde 20sini bile kullanmıyoruz. Telefon alımının tek şeyi görsel.
Biz parayı
Ne kullanıyon. Apple
Ne kullanıyon. Sony

Hangisi kulağa daha kaliteli geliyorsa onu alıyoruz.

Kamera performansı odaklıysan tabiki sony.
Marka odaklıysan apple.

onurc
30-03-2016, 15:27
ben görmedim ki apple ı apple olarak kullanan.afedersiniz herkesin elinde i phone.parmak izi tripleri vs (: şaka bir yana ben sony derim.kendim htc one kullanıyorum.2 gün şarjı gidiyor insani kullanımda.ekranım in gibi karanlıkta gezmiyorum.donma kasma açma germe yapmıyor.son derece de hızlı.sony de iyidir.nerden geldiğimizi unutmayalım (:

Şenol ertugan
30-03-2016, 15:28
Sonuç olarak bakacaksak çoğumuz elimizdeki telefonun performansını yüzde 20sini bile kullanmıyoruz. Telefon alımının tek şeyi görsel.
Biz parayı
Ne kullanıyon. Apple
Ne kullanıyon. Sony

Hangisi kulağa daha kaliteli geliyorsa onu alıyoruz.

Kamera performansı odaklıysan tabiki sony.
Marka odaklıysan apple.

Ah ah Hem marka hem kamera odaklıyım :)

Şenol ertugan
30-03-2016, 15:30
ben görmedim ki apple ı apple olarak kullanan.afedersiniz herkesin elinde i phone.parmak izi tripleri vs (: şaka bir yana ben sony derim.kendim htc one kullanıyorum.2 gün şarjı gidiyor insani kullanımda.ekranım in gibi karanlıkta gezmiyorum.donma kasma açma germe yapmıyor.son derece de hızlı.sony de iyidir.nerden geldiğimizi unutmayalım (:

Sonnynin sarjınında 2 gün gittigi yazıyor tabi ne kadar inanılır bilemiyorum kullanan birisini bulabilsek cok iyi olucak

Şenol ertugan
30-03-2016, 15:32
apple olan her telefonu tavsiye ederim.

Bende ediyorumda ham bir haftadır almak icin gidip almadan geri geliyorum ikilemde kaldım :)

OmerRS
30-03-2016, 15:33
Galaxy S7 Edge.

Draniela
30-03-2016, 15:43
Apple ile kıyaslanacak telefon göremiyorum ben. Gerçi tercih meselesi android kullananlar android diyor hep :)

makif84
30-03-2016, 15:44
Konu kalabalığı olmasın burdan sorayım samsung s7 gear kullanan var mı?tavsiye edermisiniz?

s7 edge yi kastetmiştim pardon...

mur_84
30-03-2016, 15:46
LG G5 daha satşı başladı mı bilmiyorum ama tercih edilebilir..

onurc
30-03-2016, 15:49
bir telefona o kadar para verilmez.yazıktır günahtır.zart zurt güncellemesi falanı filanı.bir android gibi kişiselleştirilemiyor.bunu dediğinde ise her gördüğünü indiremiyosun ,virüs yemiyor işte tarzı cevaplar alıyorum.tercih meselesi elbette,değer mi,bence değmez.sony alın gitsin.htc one m8 alın hatta . 1500 küsür lira sıfırı.

tlgylmz106
30-03-2016, 16:12
Hangi işletim sistemi istediğiniz belirler bunu. İos en stabil ve sağlam sistemdir, android ise daha çok kişiselleştirilebilir. Değer kaybı azlığı, stabilliği yüzünden şahsen Apple tercih ederdim fakat illa android olacaksa kesinlikle HTC

ckrc
30-03-2016, 16:21
telefonla yapilabilecek herseyi yapiyorum(banka,sosyal medya, oyun, cok yogun mail, ofis uygulamalari,google drive vs vs.)

2 senedir lg g3 kullaniyorum, yavaslama-takilma-bozulma-donma yasamadim hic.
2 sene once aldigimda nasil hizdaysa ayni hizda.
Ben tasarimina asik olup almistim, kalitesine de asik oldum ama.
Bu telefon artik kullanilamamaya baslayinca yine lg alirim.

AliDogukan
30-03-2016, 16:29
S,S2,S3,S4 Note2,Note4,G3 kullanıp geçen hafta 6S plus'a geçmiş biri olarak Android pişmanlıktır diyorum.Yalnız şunu da belirtmek istiyorum iPhone almayı düşünen birisinin halihazırda elinin altında bir bilgisayar olmalı.Android kasıyordu çok şarj yiyordu lakin bilgisayarda yapabildiğiniz hemen hemen her şeyi yapabiliyordu.

Batarya hakkında fikir edinmeniz için ;

http://i68.tinypic.com/353895w.jpg

blumenberg
30-03-2016, 16:34
nalet olsun ki 1 aydır samsung'a tamah etmekteyim mecburiyetten, bi daha elimi dahi sürmem, insana kafayı yedirtiyo android, en basitinden aramalar kolay yapılmıyor, kamera dersen berbat, hem kalite yok hem çabuk açılmıyor, ben tüm uygulamaları kapattığım halde bazen bildirimlerde gözüken uygulama oluyor, ona tek tek girip zorla kapat demeniz gerekiyor, hem ekranda uygulamalar var hem de uygulama klasorlerinde ayrı ayrı ikonlar var, sürekli onları düzenlemeniz silmeniz vs gerekiyor.

Tr'de ne yazıkki iphone fiyatları pahalı,ben amerikadan yeni aldırttım iphone 6s plus 64 gb 2615 TL'ye geldi. Bütçeniz dahilinde iphone 5s ve sonrasını tavsiye edebilirim, apple'da karar kılarsanız ve şarj sorunu yaşıyorsanız kesinlikle plus almalısınız.

Mutu
30-03-2016, 16:45
Ben yurtdışı aldım 6s 16gb 1880 tl ye geldi bana, pasaport kaydıyla 2000e gelmiş olacak o bile bana koydu, sanırım 3.100 tl versem 3 gün uyuyamazdım =)

altugkocer
30-03-2016, 16:49
Benim de tercihim iphone dan yana. Ama iphone alınacaksa 64GB alınmalı ben hata yaptım 16GB aldım pişmanım :)

16EC813
30-03-2016, 17:01
Aypon tek geçerim havası parasından büyük :)

Şenol ertugan
30-03-2016, 17:02
Galaxy S7 Edge.

2 sene samsung kullandım pişmanlıktan başka bisey degil

Şenol ertugan
30-03-2016, 17:03
LG G5 daha satşı başladı mı bilmiyorum ama tercih edilebilir..

Görsel olak hic hiç degil bence begenmedim pek

Şenol ertugan
30-03-2016, 17:07
S,S2,S3,S4 Note2,Note4,G3 kullanıp geçen hafta 6S plus'a geçmiş biri olarak Android pişmanlıktır diyorum.Yalnız şunu da belirtmek istiyorum iPhone almayı düşünen birisinin halihazırda elinin altında bir bilgisayar olmalı.Android kasıyordu çok şarj yiyordu lakin bilgisayarda yapabildiğiniz hemen hemen her şeyi yapabiliyordu.

Batarya hakkında fikir edinmeniz için ;

http://i68.tinypic.com/353895w.jpg

Androidden zitade ben samsungun pismanlk oldugunu dusunuyorum

Şenol ertugan
30-03-2016, 17:08
nalet olsun ki 1 aydır samsung'a tamah etmekteyim mecburiyetten, bi daha elimi dahi sürmem, insana kafayı yedirtiyo android, en basitinden aramalar kolay yapılmıyor, kamera dersen berbat, hem kalite yok hem çabuk açılmıyor, ben tüm uygulamaları kapattığım halde bazen bildirimlerde gözüken uygulama oluyor, ona tek tek girip zorla kapat demeniz gerekiyor, hem ekranda uygulamalar var hem de uygulama klasorlerinde ayrı ayrı ikonlar var, sürekli onları düzenlemeniz silmeniz vs gerekiyor.

Tr'de ne yazıkki iphone fiyatları pahalı,ben amerikadan yeni aldırttım iphone 6s plus 64 gb 2615 TL'ye geldi. Bütçeniz dahilinde iphone 5s ve sonrasını tavsiye edebilirim, apple'da karar kılarsanız ve şarj sorunu yaşıyorsanız kesinlikle plus almalısınız.

Plusın şarjla baglantisini anlayamadım

Şenol ertugan
30-03-2016, 17:09
Ben yurtdışı aldım 6s 16gb 1880 tl ye geldi bana, pasaport kaydıyla 2000e gelmiş olacak o bile bana koydu, sanırım 3.100 tl versem 3 gün uyuyamazdım =)

2000 vermişsin 1100 daha versen bisey olmazdı bence :)

Şenol ertugan
30-03-2016, 17:10
Benim de tercihim iphone dan yana. Ama iphone alınacaksa 64GB alınmalı ben hata yaptım 16GB aldım pişmanım :)

Pışmanlık sebebi bellegın yetmediği içinmi :)

Sinan58
30-03-2016, 17:22
Ben kesinlikle ve kesinlikle SONY diyorum abi, teknik özellik olarak Sony Xperia Z5 Premium"un yanına yaklaşamaz diğeri.
Sony Xperia Z5 Premium"un 4K özelliğinide var.
Sony"nin arayüzü hiç kasmıyor birde snapdragonun son sürümü var işlemcide.
Batarya konusunda herkesin söylediği bir deyiş vardır. "Sony batarya işini yazılımla hallediyor" diye ki zaten öyle :)
Su geçirmiyor üstelik daha ne olsun :)
Bence Sony Xperia Z5 Premium"la diğerini karşılaştırmak bile hatadır. :)
Androidde uygulama sıkıntısı kesinlikle çekmezsiniz, ama iosta biraz zengin olmanız lazım istediğiniz uygulamayı kullanmanız için.
Siz dünyanın parasını verirsiniz iphona ama en ufak uygulamaya para ister, hemde telefona bişeyler yüklemek için kırk takla atarsınız.

onurc
30-03-2016, 17:24
en en en basiti.müzik indirmek için.1 adet yutup linki (: ,1 adet yutup to mp3 gugıl araması.kopyala yapıştır . 5 sn de cepte.oh mis.

Şenol ertugan
30-03-2016, 17:34
Ben kesinlikle ve kesinlikle SONY diyorum abi, teknik özellik olarak Sony Xperia Z5 Premium"un yanına yaklaşamaz diğeri.
Sony Xperia Z5 Premium"un 4K özelliğinide var.
Sony"nin arayüzü hiç kasmıyor birde snapdragonun son sürümü var işlemcide.
Batarya konusunda herkesin söylediği bir deyiş vardır. "Sony batarya işini yazılımla hallediyor" diye ki zaten öyle :)
Su geçirmiyor üstelik daha ne olsun :)
Bence Sony Xperia Z5 Premium"la diğerini karşılaştırmak bile hatadır. :)
Androidde uygulama sıkıntısı kesinlikle çekmezsiniz, ama iosta biraz zengin olmanız lazım istediğiniz uygulamayı kullanmanız için.
Siz dünyanın parasını verirsiniz iphona ama en ufak uygulamaya para ister, hemde telefona bişeyler yüklemek için kırk takla atarsınız.

Z5 premiummu kullanıyosun tam olarak :)

Sinan58
30-03-2016, 17:41
Z5 premiummu kullanıyosun tam olarak :)

İnşALLAH önümüzdeki günlerde alıcam abi, gün sayıyorum. :)
iphone pişmanlıktır dahada bişey demiyorum, tecrübeyle sabittir :)

Yigit-Y
30-03-2016, 17:57
LG G5 paran yetmezse G4

diğer kalanların hepsi benim gözümde ÇÖP arz ederim :D

burakgunay
30-03-2016, 18:30
LG G5 paran yetmezse G4

G5 için belli fiyat var mı ben de bakıyorum

Şenol ertugan
30-03-2016, 18:59
İnşALLAH önümüzdeki günlerde alıcam abi, gün sayıyorum. :)
iphone pişmanlıktır dahada bişey demiyorum, tecrübeyle sabittir :)

İnşallah o zaman

Şenol ertugan
30-03-2016, 19:01
LG G5 paran yetmezse G4

Iphone 6s e yettigine göre lg ye de yeter heralde

Yigit-Y
30-03-2016, 19:41
Doğruya iphone inmeyen fiyatını unuttuk :D

G5 tahmini 2500 2800 arası giriş yapar diye düşünüyorum.

G2 den G4 e geçtim geçen sene G6 yı bekliyorum değiştirmek için :D

G4 aşırı memnunum G5 i düşünemiyorum bile :D

salih_560
30-03-2016, 20:33
1 aydır iphone 6s 64 gb kullanıyorum full internet oyun hepsi mevcut gün içinde sabah 8 şarjdan çıkarıyorum bütün elimde whatsapp sahibinden techturkey takılıyorum az önce %1 oldu şarjı yeni taktım hesap şimdi bazıları uygulamaları paralı demiş mesala hangileri merak ediyorum hiç bir uygulamam para ödemedim bankalar içinde de biri sürü uygulama var hız desen çok iyi ben parasını sonuna kadar helal ediyorum her seferinde bundan önce samsung kullandım 5 ay lanet ettim ayda bir format atıyordum güvenlik zafiyeti çok fazla androidin o yüzden kesinlikle apple ki samsung kullanıp apple geçen arkadaşlarım hepsi memun keşke daha önce alsaydım diyen bile var ....

sansar34
30-03-2016, 20:45
marka fanatıklıgı yada işletim sistemi fanatıklıgıne gerek yok her iki işletim sistemininde kusuru illaki vardır bende sıradan bır kullanıcı olasam hızlı ve stabıl olsun desem tabıkıde ıphone derım 3 yıldır samsung s4 mini kullanıcısıyım genellıkle muzık ınternet sosyal medya ve fotogram cekmekte kullanıyorum bır sureden sonra yazılım guncellemelerı yetersız kalıp telefon ılk senesınde kasmaya baslıyor hemen hemen butun samsunglarda bu sorun var her model yada her telefonda bır olmuyor.

bana soracak olursan suan kı piyasada asırı paralara vermeden 2 sene daha senı ıdare edebılecek altarnatıf telefon sony xperia z2 celık kasa ve 4k cekım yapabılıyor (5dk dan sonra her 4k vıdeo ceken telefon gıbı oda donma yapıyor) :D ama param var caka satıcam dıyorsan ıphone 6s al sık ve guzel yok gelısmıs ozellıklerı olsun sıkda dursın dersen sony xperia z5 tavsıyemdır fıyat konusunda ben okadar para vermem en fazla akıllı telefona verilecek para taş catlasın 2000tl

Şenol ertugan
30-03-2016, 20:49
Doğruya iphone inmeyen fiyatını unuttuk :D

G5 tahmini 2500 2800 arası giriş yapar diye düşünüyorum.

G2 den G4 e geçtim geçen sene G6 yı bekliyorum değiştirmek için :D

G4 aşırı memnunum G5 i düşünemiyorum bile :D
G4 güzelde g5in görseli pek hosuma gitmedi

Şenol ertugan
30-03-2016, 20:51
1 aydır iphone 6s 64 gb kullanıyorum full internet oyun hepsi mevcut gün içinde sabah 8 şarjdan çıkarıyorum bütün elimde whatsapp sahibinden techturkey takılıyorum az önce %1 oldu şarjı yeni taktım hesap şimdi bazıları uygulamaları paralı demiş mesala hangileri merak ediyorum hiç bir uygulamam para ödemedim bankalar içinde de biri sürü uygulama var hız desen çok iyi ben parasını sonuna kadar helal ediyorum her seferinde bundan önce samsung kullandım 5 ay lanet ettim ayda bir format atıyordum güvenlik zafiyeti çok fazla androidin o yüzden kesinlikle apple ki samsung kullanıp apple geçen arkadaşlarım hepsi memun keşke daha önce alsaydım diyen bile var ....

Evet samsungdan apple gecip memnun olma garantisi cok yuksek ona bnde eminimde bunu sony gbi bi marka icinde merak ettim

Şenol ertugan
30-03-2016, 20:52
marka fanatıklıgı yada işletim sistemi fanatıklıgıne gerek yok her iki işletim sistemininde kusuru illaki vardır bende sıradan bır kullanıcı olasam hızlı ve stabıl olsun desem tabıkıde ıphone derım 3 yıldır samsung s4 mini kullanıcısıyım genellıkle muzık ınternet sosyal medya ve fotogram cekmekte kullanıyorum bır sureden sonra yazılım guncellemelerı yetersız kalıp telefon ılk senesınde kasmaya baslıyor hemen hemen butun samsunglarda bu sorun var her model yada her telefonda bır olmuyor.

bana soracak olursan suan kı piyasada asırı paralara vermeden 2 sene daha senı ıdare edebılecek altarnatıf telefon sony xperia z2 celık kasa ve 4k cekım yapabılıyor (5dk dan sonra her 4k vıdeo ceken telefon gıbı oda donma yapıyor) :D ama param var caka satıcam dıyorsan ıphone 6s al sık ve guzel yok gelısmıs ozellıklerı olsun sıkda dursın dersen sony xperia z5 tavsıyemdır fıyat konusunda ben okadar para vermem en fazla akıllı telefona verilecek para taş catlasın 2000tl

2000 vren biraz daha verebilir ya :)

Ergün
30-03-2016, 21:23
Eğer 4"lik ekran kullanırım dersen yeni iphone se öneririm kesinlikle. A9 işlemci yani 6s'deki işlemci ve 2gb ram. 4k çekimde mevcut. Bence bir araştır fiyatı 16gb 2000TL

Mutu
30-03-2016, 21:44
2000 vermişsin 1100 daha versen bisey olmazdı bence :)

Sadece +1 sene garanti için neden bin tl daha vereyim ki? =)

Şenol ertugan
30-03-2016, 22:01
Sadece +1 sene garanti için neden bin tl daha vereyim ki? =)

Orasıda dogru tabi inşallah 1 sene sonra bişy olmaz :)

ckrc
30-03-2016, 22:58
G4 yerine V10 guzel alternatif.

Ahmet Bby
06-04-2016, 11:13
Türk telekom yani (Huawei) üretimi : Honor 7
Asus Zenfone 2 4GB RAM - 32 GB Hafıza
Lenovo Vibe p1 - 5.500 mAh bataryaya sahip ... Siz hangisini tercih edersiniz?