PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzaktan araç çalıştırma cihazı.

flactua
31-03-2016, 10:53
Sadece kışın arabayı ısıtmak için değil aynı zamanda yazın arabayı soğutmak için kullanılıyor, çocuğu olan ne demek istediğimi anlar Kyron dizel aracıma taktırdım. Takma dahil fiyatı 180 tl orjinal araba anahtarımla kapı acmaya üstüste iki defa basınca araç çalışıyor isteğe bağlı çalıştığına dair korna yapıyor, farları yakıyor veya dörtlüleri yakıyor veya hepsini de yapabiliyor. Uzaktan aynı sekilde aracı kendi anahtarı ile durdurabiliyorsun. Durdurmazsan 10dk çalıştıktan sonra kendisi aracı durduruyor. Arabayı değistirecegin zaman gel sökelim digerine takarız dedi usta, takması sokmeside kolay. Unutmadan cok soguk havalarda araba calısmaz, özellikle alet dizel aracı ilk calıstirmada calistiramaz ise 2nci calıstirmada 3 kez 3ncu calıstirmada 6 kez ısitma yapiyor Konya'da -15/-20 derecede bazen 3üncü kezde calıstirabildi.
Konya'da medicana'nın ordaki araba sanayinde Emre oto elektrik takıyor sanayini adı aklıma gelmedi.

Emre Oto Elektrik
http://maps.google.com/?cid=7845175365439319327&hl=tr&gl=tr

Gokhan34
05-06-2016, 23:51
Peki klima ayari nasil yapiliyor? Isitacagini yada sogutacagini arac nerden biliyor?

Birkan61
06-06-2016, 00:06
Muhtemelen arac stop edilirken klima ve fan calisiyor halde kapatmadan birakiliyordur. Araba calisinca ayni sekilde devreye giriyordur

cuneytturkoglu
06-06-2016, 02:14
Abi manuel arabada ya araba vitesteyse?

Cihaz gerçekten faydalı.

rain man
09-06-2016, 18:13
Güzel reklam.

kesici
09-06-2016, 18:47
Güzel reklam.

Ahahah :D Çok belli hakikaten ya

Hakan Girginer
13-11-2016, 17:44
Uzaktan çalıştırma sistemi... Tıklayın. (http://www.techturkey.com/forum/do-it-yourself-d-i-y-/114562-duez-vitesli-araca-uzaktan-calythtyrma-sistemi-montajy.html?highlight=)

fthdrn
13-11-2016, 17:53
Hemen sipariş verdim. Şuan Eskişehir üzerinden Konyaya iniyorum.

huseyinturk
13-11-2016, 17:54
O kadar samimi bir dille yazılmışki mesaj sayısı 1 yazısını görünce şaşırdım

-ER-
13-11-2016, 19:11
Reklamı yaptı ve gitti :Dbari bi kaç inşallah maşallah amen yazsaydın :D

suk3b3
14-11-2016, 00:28
Sadece kışın arabayı ısıtmak için değil aynı zamanda yazın arabayı soğutmak için kullanılıyor, çocuğu olan ne demek istediğimi anlar Kyron dizel aracıma taktırdım. Takma dahil fiyatı 180 tl orjinal araba anahtarımla kapı acmaya üstüste iki defa basınca araç çalışıyor isteğe bağlı çalıştığına dair korna yapıyor, farları yakıyor veya dörtlüleri yakıyor veya hepsini de yapabiliyor. Uzaktan aynı sekilde aracı kendi anahtarı ile durdurabiliyorsun. Durdurmazsan 10dk çalıştıktan sonra kendisi aracı durduruyor. Arabayı değistirecegin zaman gel sökelim digerine takarız dedi usta, takması sokmeside kolay. Unutmadan cok soguk havalarda araba calısmaz, özellikle alet dizel aracı ilk calıstirmada calistiramaz ise 2nci calıstirmada 3 kez 3ncu calıstirmada 6 kez ısitma yapiyor Konya'da -15/-20 derecede bazen 3üncü kezde calıstirabildi.
Konya'da medicana'nın ordaki araba sanayinde Emre oto elektrik takıyor sanayini adı aklıma gelmedi.

Emre Oto Elektrik
Google Haritalar (http://maps.google.com/?cid=7845175365439319327&hl=tr&gl=tr)

Aleykum selam.
Forumumuz pek alışkın degil yirtik dondan çıkar gibi yapilan reklamlara. Ürünün fotograflari , yapim aşaması , garantisi , dez avantajlari nelerdir onu da yaz bence. Cocuk yuvası degil ***** burası kurt kayniyo

Ömer H. Sanlav
22-03-2017, 20:19
Bi sene olmuş, belki bu reklamla köşeyi dönmüştür herif.

Sezgin
29-03-2017, 15:02
Bu adamları bilmem de; bu adam çok farklı bi dünya :D

Turkiye'de bir ilk! Bu ozellik 200 bin TL değerindeki araclarda bile yok... -Sayfa: 1 - Milliyet.com.tr (http://www.milliyet.com.tr/turkiye-de-bir-ilk-bu-ozellik-200-otomobil-galeri-2413516/?PAGE=1)

Maxi
29-03-2017, 15:54
Bu adamları bilmem de; bu adam çok farklı bi dünya :D

Turkiye'de bir ilk! Bu ozellik 200 bin TL değerindeki araclarda bile yok... -Sayfa: 1 - Milliyet.com.tr (http://www.milliyet.com.tr/turkiye-de-bir-ilk-bu-ozellik-200-otomobil-galeri-2413516/?PAGE=1)

hiç bir anlamı olmayan şey
aynısını istersem bu hafta kendi arabama yaparım zor bişe yok ortada
ama dediğim gibi anlamsız boş iş, kullanmazsın böyle birşeyi
hehe bak arabayı uzaktan çalıştırıyom aha farlarıda açıyom eee sonra?
iyi düşünün kullanmazsın böyle bir şeyi, ancak sadece arkadaşına gösterirsin o kadar.

Sezgin
29-03-2017, 15:56
hiç bir anlamı olmayan şey
aynısını istersem bu hafta kendi arabama yaparım zor bişe yok ortada
ama dediğim gibi anlamsız boş iş, kullanmazsın böyle birşeyi
hehe bak arabayı uzaktan çalıştırıyom aha farlarıda açıyom eee sonra?
iyi düşünün kullanmazsın böyle bir şeyi, ancak sadece arkadaşına gösterirsin o kadar.

Valla ben uzaktan çalıştırma olayı olsun isterim. Kaldı ki burada benim için önemli olan bu özelliklerden ziyade bunu yapabilen bir kafanın daha ne kadar üretken olabileceği. Telefondan aracı kontrol etmek bana gayet keyifli gelirdi.

darkmoon
29-03-2017, 16:23
yıllardır ebayda satılıyor yenib ir şey dğeil envare çeşidi var .. ön cama kod koyulanından tutun görünmez şimdiki mercedeslerde falan olan touch and lock sistemlerine kadar alayı var.. telefonla her tür işi app üstünden yapabiliceğiniz modüller alarmlar var.. cobranın vardı mesela yıllar önce en prof sistemlerden biri onlarınkiydi.. bir herifler vardı zenci mtv de programlarıda vardı onların bu tip modülleri vardı kendi sitelerinde satılık.

ecudan beyinden anlayan elektrik şemasından anlayan iyi bir usta olursa o modüllerin yada sistemlerin hepsinde çalıştırma kapatma farları açma a dan z ye elektirkle araçda yapabiliceğiniz her tür şey yapar. dışardan zor gibi duruyor ama işin içine girdinizmi çokda zor değil..

Drive Fast
29-03-2017, 16:47
Bu uzakyan çalıştırma far acip kapama kornaya basma gayette 200 bin liralik araçlarda var arkadaşım f30 unu oturduğu yerden bmw app i ile istedigi gibi kontrol edebiliyor haberciler neden bu kadat abartırlar anlamiyorum

darkmoon
29-03-2017, 16:50
Bu uzakyan çalıştırma far acip kapama kornaya basma gayette 200 bin liralik araçlarda var arkadaşım f30 unu oturduğu yerden bmw app i ile istedigi gibi kontrol edebiliyor haberciler neden bu kadat abartırlar anlamiyorum

zor bir şeyde değil zaten bir modüle bakar.. eskiden 2000 li yıllarda bile vardı o zamanlar modülün içindeki simcard aranır belli kodlar girilirdi misal #12** gibi her emrin bir komutu vardı sonra bu işletim sistemleri gelişince ve her tele girince adamlar bunu süslü püslü app lere çevirdiler..

kesici
29-03-2017, 16:57
Maxima'lar da vardı bu özellik.

Drive Fast
29-03-2017, 16:58
zor bir şeyde değil zaten bir modüle bakar.. eskiden 2000 li yıllarda bile vardı o zamanlar modülün içindeki simcard aranır belli kodlar girilirdi misal #12** gibi her emrin bir komutu vardı sonra bu işletim sistemleri gelişince ve her tele girince adamlar bunu süslü püslü app lere çevirdiler..

Çok abartılan bi sey bence bu olay arabayi uzaktan çalıştırmak yazın soğutmanın disinda bi faydasi yok kışın zaten araba rolantide hemen isinmaz gereksiz geliyor bana, mesela bence webasto daha dikkat çekici ve işe yarayan bi özellik istediğin saat de araba 5-10 dakikada sıcacık oluyor

darkmoon
29-03-2017, 17:05
araba ısınsın mantığı iyi ama doğru değil uzaktan çalıştırsa bile rolantide araba ha deyince ısınmaz hareket halinde daha çabuk ısınır.. hareket etsin 5 dakkada ısınır rolantide 20 dakikada anca motor ısınır arabanın içi gene tam ısınmaz.. araba hareket halindeyken yürüyen aksamda ısınır.. webasto tabiki en iyisi ..

webasto bildiğin aabadan bağımsız çalışan kendine ait yakıt tankı olan araba ile hiç bir ilişiği olmayan kendine ait motoru ısıtıcısı v.b olan bir sistem.. çalışır çalışmaz elektirkli soba gibi ateş gibi hava üflüyor.. programlanma özelliğide var .. sabah 8 de arabayamı biniyorsun misal 7:45 de ayarlıyorsun sen arabaya binmeden çalışma süresinide giriyorsun 10 dakika 15 dakika yada ne kadar istersen çalışıyor süre bittimi kendini kapatıyor..

Kakus
29-03-2017, 17:16
https://www.youtube.com/watch?v=MT8PZ8dEKoA

Bunun gerekliliği hakkında düşünceler nedir?

Maxi
29-03-2017, 17:22
evet hazır kitleri var bir sürü hemde
bluetooth üzerinden bağlanıyorsun aç kapa yapıyorsun, aç butonuna basınca açılıyor, hemen yanındakine basınca kapanıyor
karşıda bir alıcı ve röleler var.
aynı 15 dolara satılan cepten açıp kapatılabilen oda ampülleri gibi :)

benim demek istediğim pratik değil, bir anlamı yok işe yaramaz kullanmazsın sadece hava atarsın.
asıl işe yarayacak özellik (yakında takıcam arabaya) arabaya doğru yaklaşınca kapıların kilitleri otomatik açılacak, inip uzaklaşınca kapılar kapanacak
işte faydali bir uygulama budur, birçok yeni araçta bu da var ama işte olmayan bir arabada sürekli kullanabileceğin güzel bir özellik bu.

Drive Fast
29-03-2017, 17:28

Hocam bence yine gereksiz hic bi zaman arabadan inip kumanda ile arabayi park etmem ama sanirim akilli anahtar opsiyonu ile beraber geliyor akilli anahtar gercekten super bi sey park fonksiyonu da simartan bi özellik arkadaslara gosterip millete hava atarsin anca bunun haricinde kullanilacagini sanmiyorum anca dar yerlere girince kapi vurmasin diye kullanilir o arabada dar yere park edilmez :D bana gereksiz gelen sey aslında arabayi uzaktan çalıştırmak için uğraşıp para harcamak

Sezgin
30-03-2017, 13:57

uygulamanın adı ne ya bi bakayım bende öyle bişi varsa :D

darkmoon
30-03-2017, 14:27
bluetooth üzerinden bağlanıyorsun aç kapa yapıyorsun, aç butonuna basınca açılıyor, hemen yanındakine basınca kapanıyor

benim demek istediğim pratik değil, bir anlamı yok işe yaramaz kullanmazsın sadece hava atarsın.
asıl işe yarayacak özellik (yakında takıcam arabaya) arabaya doğru yaklaşınca kapıların kilitleri otomatik açılacak, inip uzaklaşınca kapılar kapanacak
işte faydali bir uygulama budur, birçok yeni araçta bu da var ama işte olmayan bir arabada sürekli kullanabileceğin güzel bir özellik bu.

keyless rfid arabalardaki sistemde o zaten . yaklaşında cebinizdeki rfid keyi arabadaki algılayıcı algılıyor açılıyor uzaklaşıncada rfid key ile bağlantısı kopunca otomatik kapıları kapıyor.. ebayda çok ucuza modülü key i ile beraber satılıyordu.. ben düşündümde yabancı forumlarda uzun süre araç kullanılmaması halinde akü bitme sorunu yaşatabiliceğini falan okumuşdum.. çünkü devamlı araba kapalı olsada o rfid sistemi çalışıyor taramada ..

Drive Fast
30-03-2017, 14:30
uygulamanın adı ne ya bi bakayım bende öyle bişi varsa :D

Aracınızda connectted drive özelliği olması lazım opsiyonla alınıyor sizde de opsiyon varsa telefona app indirip kullanabilirsiniz :D

darkmoon
30-03-2017, 14:32

bir uygulamaya gerekli gereksiz demeden önce ben şahsen bunu nerde kullanırım nerde işe yarar diye düşünürüm en uçuk teoride bile şurada şu koşullarda bu işe yarar derim o koşullar bana ne kadar uzak olsada..

şimdi bunu düşünüyorum aklıma uçuk kaçık kullanılıcak bir alan bile gelmiyor.. aşırı gereksiz.. avm de elinde torbalar olsa kapalı garajda aracı duvara sıfır park etmişsen ancak o zaman işe yarar :D aracı biraz ileri alır torbaları koyarsın bagaja yani gereksiz.. teknolojimiz var yapabiliyoruz diye koyuyorlar araçlara.. araba tarihinde bir sürü garip donanımlar eklenmiş sonra gereksiz görüldüğünden talep görmediğinden çıkartılmış unutulmuş gitmişdir..

audide buna benzer ibr şey yapmışdı o kendinide park ediyordu yerdeki sensörleri takip edip.. avm nin girişinde iniyorsun araba kendi kendine gidip kendini boş yere park ediyor..

Hakan Girginer
31-03-2017, 05:26

Haksızsın ve sana laflar hazırladım.
(Admin adama atarlı yazıyorum, buralar karışır)

Uzaktan çalıştırma ÇOK işe yarıyor, 20 küsür yıldır severek kullanıyorum.
İlk sistemimi 1996 sonbaharında monte etmiştim. Sonra her aracımda mutlaka oldu.

Kışın sabahın köründe buz gibi arabaya girmek zorunda kalmıyorsun, bu bir.
Elinde kazıma aleti ile camlardan hatır hutur buz kazımak zorunda kalmıyorsun, bu iki.
Yanlışlıkla akün zayıflarsa sistem algılıyor, periyodik aralıklarla motoru çalıştırıp aküyü şarj ediyor, bu üç.
Arabayı bırakıp bir süre şehir dışına gittin. İstersen günde X kere çalıştırıp onun bunun donmasını önlüyor, bu dört.
Yazın fırın gibi arabaya girmiyorsun, bu beş.
Komşunun aküsü biterse evinden çıkmadan takviye yapabiliyorsun, ki yaptım, bu altı.

Gayet faydalı bir özellik işte.

Gelelim sen aracın yakınına gidince kapıların açılması işine...
İşte ben tam da bunu istemiyorum.
Elin iti, uğursuzu, hırsızı etrafta ise ve ben arabaya giderken bir şeylerden huylanırsam, arabamı bilmesinler.
Bir de onunla uğraşmayayım yani. Reklam etmenin alemi yok.

Eyyorlamam bu kadar.

Maxi
31-03-2017, 06:47
Haksızsın ve sana laflar hazırladım.
(Admin adama atarlı yazıyorum, buralar karışır)

Uzaktan çalıştırma ÇOK işe yarıyor, 20 küsür yıldır severek kullanıyorum.
İlk sistemimi 1996 sonbaharında monte etmiştim. Sonra her aracımda mutlaka oldu.

Kışın sabahın köründe buz gibi arabaya girmek zorunda kalmıyorsun, bu bir.
Elinde kazıma aleti ile camlardan hatır hutur buz kazımak zorunda kalmıyorsun, bu iki.
Yanlışlıkla akün zayıflarsa sistem algılıyor, periyodik aralıklarla motoru çalıştırıp aküyü şarj ediyor, bu üç.
Arabayı bırakıp bir süre şehir dışına gittin. İstersen günde X kere çalıştırıp onun bunun donmasını önlüyor, bu dört.
Yazın fırın gibi arabaya girmiyorsun, bu beş.
Komşunun aküsü biterse evinden çıkmadan takviye yapabiliyorsun, ki yaptım, bu altı.

Gayet faydalı bir özellik işte.

Gelelim sen aracın yakınına gidince kapıların açılması işine...
İşte ben tam da bunu istemiyorum.
Elin iti, uğursuzu, hırsızı etrafta ise ve ben arabaya giderken bir şeylerden huylanırsam, arabamı bilmesinler.
Bir de onunla uğraşmayayım yani. Reklam etmenin alemi yok.

Eyyorlamam bu kadar.

hey gidi hakan usta heyy, boşuna atar gider yapmışsın :D
üzerinde konuştuğumuz uzaktan araç çalıştırma değil "cep telefonu üzerinden araç çalıştırma + farları yakıp söndürme + korna çalma falanos filanos"
yani arada fark var :)
uzaktan kumandadan bu işi alarm devresiyle yapmak vs cep telefonu üzerinden röle çekip bırakmak

edit:
yani kumandanın A tuşuna basınca kapıların açılması
ama A tuşuna uzunca basınca arabanın çalışması

yada
cep telefonunu çıkarıp, kilidi açıp, ilgili sayfaya geldikten sonra ilgili aplikasyonu çalıştırıp araç çalıştır butonuna basmak
tabi cep telefonunun pili bitmediyse, tam o anda biri aramıyorsa ve diğer seçenek gibi bu iş bir güvenlik sağlamıyorsa.

güvenlikten kastım, arka sayfada gösterilen bir video, basitçe aç kapa olayı
yoksa cep telefonundan kumanda edilebilen ve aracı çalıştırabileceğin alarmlarda var fiyatlarıda baya uçuk ama alarm onlar.

LnchCntrl
31-03-2017, 09:06
2 senedir Volvo s60 ta kullanıyoruz. Halen çalışıyor. Biz sım kart üzerinden direk uydu ile yaptık. Dünyanın neresinde olursanız olun istediğinizde çalıştırabilirsiniz.

İsteyen olursa iletişime geçebilirsiniz. Gayet basit bi sistem.

GokhanRS
31-03-2017, 09:23
bunun alarm olanıda var zaten. hatta araç çalınırsa adamı mapden takip edip, istediğiniz an tek mesajla komutla hırsız içinde iken aracı stop ettirip kapıları kitleyip alarmı kornayı tüm ışıkları yakıp söndüreni, hatta arabanın yol boyu sürekli tekleyip hırsızı delirtme programı bile var içinde.

bahsettiğim alarm aktif satışa sunulalı 10 yıl oldu neredeyse. yani yeni bişey değil.

15 20 sene önce dibimiz düşer vauvv filan derdik, star wars gerçekmiş filan diye dumur olurduk. not now.

Maxi
31-03-2017, 10:09
arkadaşlar ne var ne yok zaten biliyorum-biliyoruz.
o yazdıklarınızdan heberimiz var
bi zahmet önceki sayfadan okumaya başlayın
mevzu ne var, ne yok değil
bakın bakalım nereden başlamış bu en son konuştuğumuz şey

Quantum
31-03-2017, 11:10
BMW konusunda da ben yazayım biraz.
Yeni 5 ve 7liklerde olan bir anahtar o. O anahtar için, onunla hava atmak için çok kişi yeni 5 alacak. Yoksa uzaktan çalıştırma aracı anahtarla hareket ettirme vs değil dertleri. Sidik..

Şimdi ben kendimi düşünüyorum, 500binlik 2017 5lik bir BMW'm olacak, 1,868 metre genişliğinde olan (üşenmedim baktım) arabamı, sağında solunda başka otomobiller olan, 2 metre genişliğinde bir boşluğa park etmem gerekiyorsa anahtarla park edeceğim ha? Yavaş!
Ya da garajımın genişliği 2-2,5 metre, garaja parkettiği zaman kapılar açılmıyor o kadar dar ve ben oraya parkedeceğim öyle mi. Hah! Geçiniz. Milletle sidik yarıştıran hava atan bir yapım da olmadığına göre, gereksiz bir özellik bu.

Ayrıca sahip olduğum arabada öyle bir anahtar olsa nereye koyacağımı hangi cebimde saklayacağımı şaşırırım görgüsüzlük olmasın diye. Görenler iç geçirip kendilerini kötü hissetmesin diye.

ConnectedDrive olayı ise, evet iPhone üzerinden aracınızı çalıştırabiliyor, havalandırmayı kontrol edebiliyor, korna çalıp farları yakabiliyorsunuz. Ama bunun için 1750 tl ödeme yaparak bir hesap oluşturmanız gerekiyor internet üzerinden. Öyle indir kullan değil olay. Evet free olarak indiriyorsunuz uygulamayı fakat o kadar.
Bir de bu accountu adınıza açamıyorsunuz. O otomobile özel açıyorsunuz. Yani satın aldınız bu özelliği, sonra sattınız arabanızı, Yeni bir BMW aldınız, onda devam edeyim diye bir şey yok. O 1750tl lik ödeme öteki arabayla gitti. Yeni arabaya yeni bir kayıt olacak. Unique lik şase no üzerinden takip ediliyor zira. Açtığınız üyelik id'si ve şase no bir kere eşleşti mi, bitti. O match edilmiş yapıyı bozup yeni bir eşleştirme yapmaya izin verilmiyor.

Maxi
05-04-2017, 07:59
bu işi hala büyük bir olaymış gibi gören arkadaşlar varmış
tekrar yazayım "uzaktan kumandalı alarmlara dahil olan uzaktan araç çalıştırma-kapama olayından bahsetmiyorum"
1 sayfa önceki videoda yapılan ve neredeyse uzaya gitmişiz gibi gösterilen şeyden bahsediyorum.

madem öyle işte size link, hadi sizde bundan alıp kendinizi meşhur edin hemde 17 dolara!
12V 4 Channel Bluetooth Relay Android Mobile Remote control Switch for Motor LED Light Lock NET-in Integrated Circuits from Electronic Components & Supplies on Aliexpress.com | Alibaba Group (https://www.aliexpress.com/item/12V-4-Channel-Bluetooth-Relay-Android-Mobile-Remote-control-Switch-for-Motor-LED-Light-Lock-NET/32421413504.html?spm=2114.01010208.3.11.ThBrPh&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10 068_10136_10137_10138_10060_10062_10141_10056_1005 5_10054_10059_123_10099_10103_10102_10096_10148_10 052_10053_10050_10107_10142_10051_10143_10084_1008 3_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_ 10037_10033_10032_10078_10079_10077_10073_10070_10 123_10124,searchweb201603_1,afswitch_1,ppcSwitch_5 ,single_sort_0_default&btsid=ae2723ba-09b8-4986-ae84-30da45d04ce0&algo_expid=3b4ed5bf-9536-4a24-9dba-f9ad80542264-1&algo_pvid=3b4ed5bf-9536-4a24-9dba-f9ad80542264)

bende aynı olayın sesle kumandasını yapayım bari
ana haberlere çıkma garantili :D
-çalış laaan ...... gır gır gır, vrooommm