PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : app hakkinda

noelbaba
02-04-2016, 08:36
arkadaslar selamlar. okuyanlariniz mutlak a vardir gecen gun little trees koku amerikan bayrakli diye cevrilmistim sans degilmi dun ayni polis yine cevirdi beni bu sefer app plaka var diye. Kenara cektim sıkılmadinizmi beni cevirmekten dedim. Ne yay var ne egzos var camlarda film 1 numara muaynem ve sigortam da var gecen cevirdiginde hepsini kontrol ettin bu sefer nedir dedim plakalarinda muhur yok size ceza kesecektim de bu seferlik gecin orjinalleri takin dedi bende kurcalamadim tam bilgim olmadigi icin devam ettim.

simdi sorum su, appde cift muhur olayi bitmedimi? bende sadece cemiyet muhuru var dogru olanda bu diye biliyorumda emin olmak icin sorayim dedim cunku bu cevirme gunluk duzergahim uzerinde ve asayis oldugu icin devamli orada yarin obur gunde cevirirse karsilik vereyim en azindan

Yigit-Y
02-04-2016, 08:39
Valla keyfi ve sans işi

Beni bahçelievler çevirdiler

Plaka mühür cemiyet faturasinida gösterdim

Polis amirine gitti bırakın dedi bana

Elimde ödeme makbuzu olunca bir halt edemediler.

Valla polisin keyfine kalmış

Kefen yok diye bile ceza kesebilir :)

noelbaba
02-04-2016, 08:47
Valla keyfi ve sans işi

Beni bahçelievler çevirdiler

Plaka mühür cemiyet faturasinida gösterdim

Polis amirine gitti bırakın dedi bana

Elimde ödeme makbuzu olunca bir halt edemediler.

Valla polisin keyfine kalmış

Kefen yok diye bile ceza kesebilir :)
peki bu fatura dediginiz appyi yapan yerdenmi aliniyor yoksa bunun bir proseduru varmi ? 66liraymis galiba ceza bunlara verecegime yeniden yaptiririm olmadi ama isin ilginc kismi cift muhur bittigi icin cift muhur vurmazki appciler bosuna ugrasirim bide bu var. Saka gibi millet neler tasiyor arabasinda olay benim appye kaldi iyimi : )

onursumer
02-04-2016, 08:50
tek muhur olucak zaten, sadece mühür orjinal olsun yeter, karakterlerde sıkıntı yoksa kolay kolay birşey demiyorlar, eğer standartın biraz dışına çıktıysan muhur olmazsa başka birşey bulurlar zaten

ghibli06
02-04-2016, 08:53
APP ile alakalı çok sağlam bir yasal düzenleme geliyor arkadaşlar bilginiz olsun, geçenlerde Ankara'da plaka okuyucu mobil araçlar göreve başladı, bilmem ne kadar sahte (tahmin ettiğiniz gibi APP ağırlıklı) ve ikiz plaka tespit etmiş, şimdilik ceza yazma vs yok yasal düzenlemeyi bekliyorlar, sonrası sıkıntı...

noelbaba
02-04-2016, 08:55
tek muhur olucak zaten, sadece mühür orjinal olsun yeter, karakterlerde sıkıntı yoksa kolay kolay birşey demiyorlar, eğer standartın biraz dışına çıktıysan muhur olmazsa başka birşey bulurlar zaten
valla soyle soyleyeyim, ben bunlari 1 sene once yaptirdim. Googledan arattirdim ilk cikan yere telefon actim sirketin adresini verdim ertesi gun kargoladilar hani kimdir nedir bilmiyorum ama uzerindeki muhurle orjinallerin uzerindeki muhur arasinda yer farki disinda gram fark yok. karakterlerimde herkesde nasilsa bendede oyle yani bana oyle geldi sahsen : ) simdi bu muhur birebir ayniysa polis bunun sahte oldugunu anlayabilirmi ? bunun bir kaydi falan varmi cemiyette?

Anıl E.
02-04-2016, 09:03
APP ile alakalı çok sağlam bir yasal düzenleme geliyor arkadaşlar bilginiz olsun, geçenlerde Ankara'da plaka okuyucu mobil araçlar göreve başladı, bilmem ne kadar sahte (tahmin ettiğiniz gibi APP ağırlıklı) ve ikiz plaka tespit etmiş, şimdilik ceza yazma vs yok yasal düzenlemeyi bekliyorlar, sonrası sıkıntı...

Terörü bitirmenin yollarından ilk sırayı alıyor aslında abi helal olsun kimsenin aklına gelmeyen şeyler bizimkilerin aklına geliyor.

noelbaba
02-04-2016, 09:11
Terörü bitirmenin yollarından ilk sırayı alıyor aslında abi helal olsun kimsenin aklına gelmeyen şeyler bizimkilerin aklına geliyor.
bu mesaji ironi olarak algiladim ama teror isterse at arabasiylada gelir yanlismiyim? Bu kadar cihaza para yatiracaklarina app olayini yasallastirsinlar daha hesapli olur hukumet icin. 100 lira olsun ama yasal olsun varsin devlet alsin parayi. Kaldiki app yapmadanda cift plaka yapilabilir polis onu nasil yakalayacak oda celiski : )

Seven7
02-04-2016, 09:17
Bu konu hakkında bir şey sormak istiyorum. Aracımın plakası bu şekilde. Aracın satışını aldıktan sonra plakasını değiştirdim ve trafik bizzat bu plakayı verdi bana. Kocaeli'deki tüm plakalar da zaten bu şekilde çıkıyor. Şimdi zaten araçtan dolayı her çevirmeye eksiksiz giriyorum. 3 oldu yalvar yakar bırakıyorlar ama app var ceza keseceğiz deniliyor. Bana devletin verdiği plakaya yine devlet neden ceza kesiyor? Yada bu plakayı bana trafiğin verdiğini nasıl kanıtlayabilirim?

http://i.hizliresim.com/LARyBo.jpg

arda35
02-04-2016, 10:19
Yukarıda anlatıldığı gibi makbuzunu göstermek gerek sanırım. Cemiyetin verdiklerine bile laf ediyorlarsa bu işi kıllatacaklar demek. Hadi benimki mühürsüzdü, değiştireceğim dememe rağmen cezayı yazdılar. Sizinki resmen saçmalık.

ertantamer
02-04-2016, 10:30
Bu iş film işine döndü kafalarına göre beşiktaş baskıya bile laf eder olmuşlar mühürlü olmasına rağmen denk getirdiklerine saplıyorlar :)

levent
02-04-2016, 11:10
Bazı ülkeler gibi (Fransa, Almanya, İtalya) tek bir karakter belirlense de ülkenin 81 ilinde aynı karakterde plaka basılsa keşke adam gibi.

Her ile hatta ilçeye özgü plaka karakteri olan bir ülke daha var mıdır arkadaş? Sonra vay efendim APP yasak (ki bende yok :) ) , bi işi adam akıllı yapın insanlar farklılığa gerek duymasın.

Yigit-Y
02-04-2016, 11:17
kocaeli zaten basımı öyle polislere bak :D:D

bendeki evrak budur beyler amir git diyor direk :D

http://i.hizliresim.com/WkpGjQ.jpg

Bolkar1st
02-04-2016, 13:57
Makbuzu taşımak zorunda değilsinizki. Cemiyetten bastırdım muhuru burda diyin. Artık tek Mühür var çift olayı kalktı. Ve sizin yaklasiminiza bakiyolar artık polislerimiz oyle hal aldılarki ben yazarım git kime şikayet ediyorsan et diyor adamlar. Size tavsiyem varsa mühürünüz takmayın ruhsatinizdaki plakayla Üzerindeki uyuyorsa sorun yapmayın.

Simdi cemiyetten 66 liraya bastırdım onları eve koydum Üzerindeki plaka ile devam ettim bak cemiyette bastirdim makbuzu bu desen gec dicek yani fazla takılmayın net Konuşun :)

noelbaba
02-04-2016, 14:02
tamamda bendede cemiyet muhuru var ama ne belgem var ne faturam.. Orjinallerin uzerindekiylede birebir ayni. Diyorumya basan yeri bile gormedim direk kargoladilar bu durumda ne yapmak lazim?

ertantamer
02-04-2016, 14:06
Mühür varsa Polemiğe girmeyin böyle verdiler plakayı diyip geçin arkadaşın dediği gibi nasıl kanıtlıycaklar sizin app yaptırdığınızı plaka ruhsatla uyuyosa

Bolkar1st
02-04-2016, 14:27
Polemiğe girmeye gerek yok yazmak istedimi yazar bunlar boyle insanlar. Sizde olay yerinde ceza yazılırken resim cekin yazarsanız bende mahkemeye veririm diyin sonra plakaninda resmini cekin ceza makbuzu yazılırsa onunla beraber sulh cezaya basvurun muhtemel iptal olur ceza. Ama bunlar yine kendilerini cok bilmiş görüp onune Gelene yazmaya devam eder.

Sizin belgelemenize gerek yok sonuc olarak ne emniyet ne cemiyet size bu plaka orjinaldir diye resimli yada baska biseyli evrak vermiyor. Sizde ben bu plakayı kendim şöförler cemiyetinden bastırdım bakın muhuru bu dersiniz konu kapanır.

İbrahim33
02-04-2016, 14:32
yıllardır kullanırım ne durduran ne soran nede kafayı takan oldu. mersin güzel bir yer :D

Seven7
02-04-2016, 15:04
yıllardır kullanırım ne durduran ne soran nede kafayı takan oldu. mersin güzel bir yer :D

Allah korusun Mersin'de bir bomba patlasın bak neler oluyor.

noelbaba
22-04-2016, 08:56
arkadaslar ayni yer ayni cevirme bir tane bmw yi almis appleri sokturuyordu cocukta baya cekic tornavida girismisti plakaya atasehir tarafina gidenlerin bilgisi olsun. benimde arkamdan baya baktilar demekki bu isin muhuru cardi curdu yok app varsa aliyorlar

Berkan
22-04-2016, 09:05
her şeyin bokunu çıkardıgımız gibi app nin de çıktı şu kesik harfli olanlar abuk subuk karakterler atta en abuk subuk buldugum ankarada sıkca karsılastıgım işin son raddesi reklam panosu gibi olan pleksi karakterli plaka yok artık yani ya :)

Anıl E.
22-04-2016, 09:19
En son ankaraya gideceğim zaman yozgat ilinden geçerken tüm arabaların kesik baskılı app olduğunu gördüm. Emniyetin kendisi öyle çıkartmış tüm broadway toros tarzı araçlarda bile vardı . Tamam kesik baskılı güzel durmuyor ama bari adam gibi istanbul baskı çıkartın da hatta parasıyla mührünü de siz vurun .

Gerçekten kendi çıkarttıkları çok dandik,yazıları birkaç yağmur yemeyle soyuluyor.

MTK
22-04-2016, 09:50
Gecen hafta ümraniyede asayiş uygulaması vardı polis baktı bu plakalar neden böyle dedi ? App dedim , sök normal plakalarını tak sıkıntı olmasın dedi tamam dedim ,söktüm normal plakaları geri taktım böylede güzel oldu , sorun olacağına normal plakayla gezerim daha iyi .

kangomania
22-04-2016, 10:09
Tarsus da isteyene fransız karakterde plaka veriyor cemiyet üzeri düz ve köşeli 3 olanlardan garip karakterlerde. Mühürlü Beşiktaş baskı plakalarima laf eden olmadi hiç. Kendi verdiklerinden daha orjinal durduğu içindir belki de.

noelbaba
22-04-2016, 10:09
bugunku arabada kesik harf yoktu bendede kesik harf yok herkesin nasilsa benimde oyle bildigimiz app.. ama adamlar takmis kafayi illa ugrasacaklar belli oldu.

MCN21
22-04-2016, 10:22
Gecen haftada 1.kopru girisindeki ekip uzaktan plakami kesmeye basladi :) bende muhurlu italyan plaka takili, yakina geldim gozleri hic ayirmiyor plakadan :D bakti muhur var cam filmine falan bakti camda da film yok yazicak birsey olmayinca birakti :) sacma sapan karakterli yada pleksiden basilan plakalari direk iptal etmeleri lazim. Ozellikle ankarada inanilmaz cok kullanan var