PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sigorta şirketi yaptırımı hakkında yardım

blow07
04-04-2016, 14:40
Abilerim arkadaşlarım yeni almış oldupum R25 ile trafik kazası geçirdim. Sigorta Tahkim kuruluna gönderdiğim maili size de yazmak istiyorum. Yardımcı olabilecek ya da bilgisi olan varsa yardım edebilir misiniz ?

Merhaba. Bir trafik kazası geçirdim ve hata ( suç ) oranım %0 . Aracım 6 aylıktı ve sadece 2000 km'deydi. Geçirdiğim bu trafik kazası sonucu eksper tarafından değiştirilmesi gereken parçalar boyaya gönderildi ve parça boyalarında gözle görülür ton farkları ve dalgalanmalar mevcut. Yetkili servisin bu parçalara değişim vermesine rağmen eksper bu parçaları kendisi alıp boyayıp getirdi. Bunun için bir yaptırımım olabilir mi ? Gerektiği taktirde , detaylı fotoğrafları da gönderebilirim.

Ayrıca Sıfır alındığında 15.250 ( şuan 15750 TL ) olan motorsikletimin sadece 6 ayda içerisinde geçirdiğim kaza sebebiyle emsalleri 14.500 TL den başlarken ben 13.000 TL ye 2 aydır müşteri bulamadım. Mapfre şirketine değer kaybı için gönderdiğim mail sonrası değer kaybı talep edemeyeceğim söylendi.

Size ekte gönderdiğim parçalarım değişti / boyandı / tamir edildi ve inanın maddi olarak aşırı derecede zarardayım. Bununla ilgili herhangi bir yaptırımım , dava açma ihtimalim var mıdır ?

Öğrenciyim ve okulum sebebi ile Ofisinize gelip dilekçe veremiyorum elimin boş dönmesinden korktuğum için. Umarım yardımcı olursunuz. Teşekkür ederim.

KÖROĞLU
04-04-2016, 16:55
Değişim için ücret alıp boya yapıldıysa ve siz bunu ispatlarsanız firma o ekspere el sallar. Muhtemelen servisle de ciddi sorun yaşar.

Firmadan bir şekilde raporda değişen parçaların listesini alın derim.

blow07
04-04-2016, 19:14
Değişim için ücret alıp boya yapıldıysa ve siz bunu ispatlarsanız firma o ekspere el sallar. Muhtemelen servisle de ciddi sorun yaşar.

Firmadan bir şekilde raporda değişen parçaların listesini alın derim.

Abi parçayı Eksper aldı kendisi boyattı o konuda sıkıntı yok fakat benim mat parçalarım parlak , simli fume olan parçalarım direk mat siyah boyanmis ve sırıtıyor. Parasını Eksper ödedi ama düzgün bi işçilik yok . Ayrıca hatalı boyanıp itiraz ettikten sonra yine boyanan parçadan dalgalanmalar mevcut. Artık yeniden 2 3 kere parçaların boyanmasini istemiyorum . Direk sıfır aldigim motoru suan elden cikarmakta zorlanıyorum

omer_yildir
04-04-2016, 22:14
Sigortanin amacı aracınızı hasardan bir gün öncesine getirmekdir. Bu durumda tahkime başvurun. Fotolarda iyiyse olumlu gorus çıkar.

blow07
04-04-2016, 22:40
Sigortanin amacı aracınızı hasardan bir gün öncesine getirmekdir. Bu durumda tahkime başvurun. Fotolarda iyiyse olumlu gorus çıkar.

Evet fotoğraflarını çektim bariz belli oluyor . Tahkim e mail gönderdim umarım bu hafta donus yaparlar yoksa haftaya bi şekilde başvuru yapacağım

dragstar
06-04-2016, 09:34
benzeri durumları bende yaşamıştım, en son parayı direk hesabıma yatırdılar ben kendi boyacımda komple kazıttırıp boyattım fakat anadolu sigortaydı

blow07
06-04-2016, 13:47
benzeri durumları bende yaşamıştım, en son parayı direk hesabıma yatırdılar ben kendi boyacımda komple kazıttırıp boyattım fakat anadolu sigortaydı

Bana kendi önerdikleri yere gönderdiler tekrar kabul etmedim . Değer kaybı içinde olumsuz donus yaptılar . Sigorta Tahkim kuruluna yazdım . Değer kaybı davası açabilir bize başvurabilirsiniz dediler . Bakalım mapfre den Mail bekliyorum tekrar. Sonra şikayetçi olacağım

ygtrn
26-07-2016, 22:07
Hortlatıcam konuyu ama merak ettim doğrusu olay ne şekilde sonuçlandı?

B-Devi
27-07-2016, 11:06
Hortlatıcam konuyu ama merak ettim doğrusu olay ne şekilde sonuçlandı?

İyi yakalamışsınız arşivden. Bizler de merak içindeyiz. Sonuç ne oldu acaba?