PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106gti çıtırdan turbolamak istiyorum yardımınız lazım

MuratCan07
04-04-2016, 23:35
Selamun Aleyküm öncelikle..
5-6 ay kadar önce aldığım 106gti aracımı çıtırdan turbolamak istiyorum öyle 400-500hp değil biraz daha heyecanlı bi araba olsun istiyorum. Zaten işe gidip geliyorum haftada 1 anca çıkıyorum dışarı öyle drag falan kovalamam.
Motorun evveliyatı sağlam 210k da kapak bile açılmadı daha orjinal km de.. şimdi ben bunu çıtırdan turbolamak istiyorum da.. nerden başlicam onu bilmiyorum. Eski konulara falan baktım baya eskide kalmış onlar daha yeni şeyler çıkmıştır muhtemelen.
Nasıl bi parça listesi oluşturmalıyım?
Parçaları nerden bulabilirim nerden tedarik edebilirim?
Orjinal şanzumanı yeni rezive ettik sadece 14/60 taksak yeter mi? zırt pırt kırmayalım sonra?
Baskı balatada ne yapmak lazım?
egzozu cat out mu yapalım?
En önemlisi yürüyende neleri değiştirmek lazım?
Bazı arkadaşlar sadece motora kalın conta küçük turbo intercooler manifolt bide yazılım 170-180 alırsın yeter sana diyorlarda ne kadar sağlıklı olur ondan şüpheliyim.
Zahmet edip okuyan herkese şimdiden teşekkür ederim

boosted_pug
04-04-2016, 23:44
Benim aracin parcalarini setup degistirdigim icin satiyorum ilgilenirsen yardimci olabilirim

Motor icine girmeden kalin conta 0.6 bar 160-200 arasi degerler cikar ama ecu enjektör ve yazilim şart

1 bar üzerinde orjinal emme patliyor senin kullanicagin basinclarda sorun olmaz

Sanzimani kisaltmana gerek yok orjinal 16-63 gayet yeterli bronz balata yapman lazim orjin balata kullanmana bagli olarak cabuk bitiyor

Motor icine girerim kol piston alirim dersen elindeki kit 300, 350hp ye kadar destekliyor kitin icinde

Headers
Gt28 Turbo
Downpipe
Aluminyum emme
550cc enjektör
Vems pnp ecu
Intercooler
Intercooler borulari
Blow-off vs. Tüm parcalar mevcut

PiscocuK
05-04-2016, 04:34
Bu kitin fiyati nedir acaba?