PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fluence 1.5 dCi 110 hp icon

Leader01
05-04-2016, 00:12
Arkadaşlar merhaba, babama araç arıyoruz dizel otomatik f/p açısından en iyi araç fluence gibi geliyor, 2013 dizel otomatik icon paket az km'lileri 60 bin civarında, bu aracı pek sevmiyorum ama babam almak istiyor, b6 1.6 tdi passat vardı onu sattık şuan bunu istiyor, şanzımanla ilgili iyi diyende var kötü diyende, 2.el satışı falan nasıl onu merak ediyorum, bu arada yılda 100 bin km yapma ihtimali var aracın sürekli iş için kullanılacak.

Sti_Ozan
05-04-2016, 00:29
Essek niyetine kullanilacaksa alinir,binilir. Yoksa bu arabaya binmeyi pek onermiyorum. 140 tan sonra her virajda esneye esneye gidiyo,guvende hissetmek ve rahat yolculuk imkansiz. Ozellikle otobanda diken ustunde gidiyoduk.

maceren
05-04-2016, 00:30
Arkadaşlar merhaba, babama araç arıyoruz dizel otomatik f/p açısından en iyi araç fluence gibi geliyor, 2013 dizel otomatik icon paket az km'lileri 60 bin civarında, bu aracı pek sevmiyorum ama babam almak istiyor, b6 1.6 tdi passat vardı onu sattık şuan bunu istiyor, şanzımanla ilgili iyi diyende var kötü diyende, 2.el satışı falan nasıl onu merak ediyorum, bu arada yılda 100 bin km yapma ihtimali var aracın sürekli iş için kullanılacak.

B6 dan sonra pek memnun kalacağını sanmıyorum..

fthdrn
05-04-2016, 00:31
Ne diken üstü kardeşim ya. Nasıl bir arabaymış o merak ettim.

Grimlord
05-04-2016, 04:48
Essek niyetine kullanilacaksa alinir,binilir. Yoksa bu arabaya binmeyi pek onermiyorum. 140 tan sonra her virajda esneye esneye gidiyo,guvende hissetmek ve rahat yolculuk imkansiz. Ozellikle otobanda diken ustunde gidiyoduk.

biraz abartmissin gibi geldi,2.5 senedir fluence sahibiyiz gayet dengeli bir arac,frenleri falan da fena degil.
ayrica 140la viraj donmek nedir? gallardo mu bu?

ER_GT
05-04-2016, 06:39
fluanceden ziyade megane alırsanız daha iyi olur

individual
05-04-2016, 08:02
fluance yerine megane daha mantıklı geliyor bana.

bu arada bahsettiğiniz araba sanırım Icon 1.5 dCi 110 bg 83.900 TL 88.750 TL

o paraya leon dizel daha mantıklı değilmi ? LEON 1.6 TDI 110 HP S&S > Style 74.000 TL

individual
05-04-2016, 08:03
Edit:2013 yazmışsın görmedim ikinci el'de o paraya daha mantıklı arabalar var.

AliDogukan
05-04-2016, 08:07
Fluence alacak olursanız yarı yarıya basın.Yol tutuş zaafiyeti yanal rüzgardan etkilenme gibi durumların ana sebebi budur,araba tam leylek spec.

burcinkarabacak
05-04-2016, 08:18
hazır konu açılmışken bende EDC yi sorayım. Babama araba bakıyoruz dizel otomatik istiyor. Bende fluence den ziyade megane hb gt line paketli EDC alalım diyorum. 60k TL civarlarında. önerileriniz eleştrileriniz nasıldır EDC ve araba hakkında.

Saygılar

Jön Türk
05-04-2016, 08:28
Belediyenin araçları 2015 fluence icon dizel otomatik.Ayağını frenden çekince pedaldan gelen cik sesi haricinde hiçbir olumsuzluğu yok bence.Şehir içi 6 litre ortalaması var.

optimus_prime
05-04-2016, 09:23
şehiriçi farketmiyor ama fluenca Allaha emanet bir araba uzun yolda ani hareketler yapmamak lazım kimse gücenmesin ben havanın üstünde gider gibi hissediyorum fluda

megane hb vardı bende o yine daha iyi yola oturuyor tavsiye ederim gt line

enes28
05-04-2016, 09:26
Fluence'in yakıtı, performansı güzeldir ama kullanırken keyif alamıyordum. 120 130'dan sonra araç kontrolümün dışında şerit değiştiriyodu. Yükseklikten olması muhtemel.
60 bine kadar servis bakımlı Jetta TDI DSG' de bakabilirsiniz.

DKB34
05-04-2016, 09:35
2012 model, edc, extreme paketini kullanıyoruz şuan 106 binde tabiri caizse de eşşek niyetine kullanılıyor. Şanzıman, 1 ve 2. vites arasında kararsızlık yaşıyor başka da bir sıkıntısını görmedik, üst viteslerde geçişleri güzel. Uzun yolda, 120-130 km/h bandında gidiyoruz öyle diken üzerinde gitme gibi bir durum yok. Tüketime gelirsek, şuan araçta kar lastiği takılı ve İstanbul trafiğinde 7.1 lt yakıyor

yagizs
05-04-2016, 09:44
Gönül rahatlıgıyla alabilirsiniz, sorunsuz ve iyi araçtır. Bilinçsizce yapılan yorumları dikkate almayın :)

Megane konusunda da arkadaşlara katılıyorum, Fluence'dan bir gömlek üstündür. İkna ederseniz Megane tercih edin.

emir91
05-04-2016, 10:43
Yazılara katılıyorum uzun yolda uçan buzdolabı gibi gidiyor araba ne direksiyonda his var ne bişey sadece az yakması ve büyük iç hacmi için taksi niyetine binilir. megane kesinlikle daha iyi

İbrahim33
05-04-2016, 10:46

Harbidende öyle , 140 150 den sonra dua okumaya başlayabilirsin virajlarda :D

AliGizda
05-04-2016, 11:05
Biz 4 adet Privilage, 1 adet Extreme, 1 adet joy donanımlı paketlerini eskittik ve hepsinden son derece memnunduk. Arkadaşların söylediği gibi bir olayla sadece boş donanımlı olanlarda karşılaştım. Privilage donanımlı olanların ESP ek donanımı hepsinde mevcuttu ve öyle bir sorunla karşılaşmadım.

Yakıt olarak gerçekten çok cimri ve 150K' deki aracımıza daha ön takım yaptırmamıştık :) Otomatiği ve manuelinin yakıtı aynıdır. Dizel otomatiği 1 ve 2nci viteste bazen kararsızlık yaşar onun haricinde güzeldir. 2011 Deri koltuk ve navigasyon hariç full donanımlı dizel otomatiği satıp aynı km aynı modelde Comfort Extra Corolla almıştık Fluence yanında arabaydı diyebilirim. Vites geçişleri, sürüş zevki, içeri ses alması vs vs Fluence kat kat üstündü. Tavsiye ederim.

fthdrn
05-04-2016, 11:38
Harbidende öyle , 140 150 den sonra dua okumaya başlayabilirsin virajlarda :D

Başkan biz evveliyatimizda şahin sürdüğümüz için diğer her araba maserati kivaminda geliyor bize :D valla fluence ile de gazladım 130-140 girdigim cok oldu bi sknti hissetmedim. Kişiden kişiye değişir ya o iş.

byspeedman
05-04-2016, 11:45
Fluence emsallerine göre iyi ve donanımlı araçtır 2012 sonrası edc 110 lar gayet başarılıdır. Ben sayılamayacak kadar biniyorum ve test ediyorum. kulaktan dolma çok bilgiler dolaşıyor. alınır binilir keyfi çıkarılır. yakıt konusunda şaşkınlık yaratır.

Leader01
05-04-2016, 15:42
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim, alacağız gibi duruyor ya touch plus ya da icon hangisi denk gelirse artık

İbrahim33
05-04-2016, 16:09
touch plus bende var , düşünürseniz

Loading site please wait... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-benzersiz-temizlikte-65-bin-km-de-2-parca-boyali-fluence-282269341/detay/)

açıklamadaki numara benim , gerekli güzelliği yaparım.

Yarbay
05-04-2016, 16:31
Bu Fluence neden Avrupada yok,

neden Fransız markası olduğu halde Fransa bile satışına koymadı?

aranızda kaçınız biliyor bilmiyorum ama bahsi geçen araba aslında Renaulta bile ait değil fluence dediğiniz araç Samsung SM3 diye adlandırılan Kore arabasıdır ve kore bile Accent in çok altında görülen bir araçtır.

ben şahsen senelerdir neyini bu kadar tuttuk anlamadım zevkler renkler tartışılmaz varmış bir sebebiki bu denli sattı burada bu ülkede.

byspeedman
05-04-2016, 16:39
samsung un ortalama %80 renaultundur. satın alındıktan sonra latitude ve fluence samsung projesi adı altında üretilmiştir. Türkiye de bu sürede megane sedan niyetine çıkmıştır.Bildiğimiz gibi avrupa pazarı ile Türkiye pazarı farklıdır. Fluence jenerasyonu sona ermiştir artık üretilmeyecek ve megane sedan geri gelecektir.Bazı kronik sorunları dışında kendi sınıfında geçerli bir araçtır.

byspeedman
05-04-2016, 16:40
Bu arada sandero neden avrupada renault markası altında satılmaktadır. Bu araba kalitesi değil pazar projesidir.

Cimmeria
05-04-2016, 17:06
120 ile başlayan viraj alamama 130da kontrolsüz şerit değiştirmeye ve başkasında 150 ile viraj alamamaya dönmüş.

kimseyle atışmak ya da yermek gibi bir niyetim yok ama son hızı 190 km olan bir araçta ile 150 km hızla virajı allahlık almak normal değil mi ? uyarlarsak son hızı 250 km olan bir aracın 200 ile virajı güvenli alamaması demek gibi bir şey :) zaten 150 ile viraj almanız için yapılmamış bu araba.

bizim şirkette var 4 senedir, sürekli şöför kullanıyor ama içi geniş, iş amaçlı kullanmak için bence mantıklı bir araç. viraj kasacaksanız 106 falan almakta fayda var :)

meganes
05-04-2016, 17:44
passattan sonra fluenceye binersen kafanı taşlara vurursun söylemedi deme

exclusive
05-04-2016, 18:28
Çok sattım fluence 2.eli fena değil 230 binde sattığım araçta EDC de problem yoktu ama bu araçlarda frenden ayağını çekince titreye titreye yürüyor bazıları zannedersem 180 bin km den sonra oluyor. Passat tan sonra pek tat vermeyebilir

Leader01
05-04-2016, 18:56
passattan sonra fluenceye binersen kafanı taşlara vurursun söylemedi deme

söylüyorum ama fayda etmiyor :)

Leader01
05-04-2016, 18:59
touch plus bende var , düşünürseniz

Loading site please wait... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-benzersiz-temizlikte-65-bin-km-de-2-parca-boyali-fluence-282269341/detay/)

açıklamadaki numara benim , gerekli güzelliği yaparım.

Teşekkür ederim otomatik düşünüyoruz, bir kanal aracılığı ile alacağız.

Yarbay
05-04-2016, 19:08
söylüyorum ama fayda etmiyor :)

kardeşim sana yalvarırım git Megane bul hatta clio4 bile bul bundan iyi.

şahsen bana şirket müdür arabası olarak 1.5 110luk icon paket fulence düz vites sundu ben yerine clio 4 icon edc aldım otomatik ve çok daha memnunum.

sözleşme tekrarlanıyor ve o yıl bana gülen 12 fulence sahiplerinden 4ü bu sözleşmede aynı benim gibi clio4 edc alıyor.

cidden rezil ötesi bir güvensizlik,hissizlik,yol tutuş,görüş açısı ve kalite .

şahsen bu kadar araba olan kısımdan (şase,konfor,kalite,yol tutuş,izlenim) feda edeceğine bence ikna et gidin otomatik benzinli bir aracı lpg de alın çok ama çok daha iyi olur.

bu araç yerine 1.6 lpgli 2012-2016 arası çok daha taze ve muhtemelen şirket olan fulence yerine neredeyse kesin aile arabası olan,corrolla,focus,astra 1.6 lpg otomatik alın çok daha iyi.

Leader01
05-04-2016, 19:37
kardeşim sana yalvarırım git Megane bul hatta clio4 bile bul bundan iyi.

şahsen bana şirket müdür arabası olarak 1.5 110luk icon paket fulence düz vites sundu ben yerine clio 4 icon edc aldım otomatik ve çok daha memnunum.

sözleşme tekrarlanıyor ve o yıl bana gülen 12 fulence sahiplerinden 4ü bu sözleşmede aynı benim gibi clio4 edc alıyor.

cidden rezil ötesi bir güvensizlik,hissizlik,yol tutuş,görüş açısı ve kalite .

şahsen bu kadar araba olan kısımdan (şase,konfor,kalite,yol tutuş,izlenim) feda edeceğine bence ikna et gidin otomatik benzinli bir aracı lpg de alın çok ama çok daha iyi olur.

bu araç yerine 1.6 lpgli 2012-2016 arası çok daha taze ve muhtemelen şirket olan fulence yerine neredeyse kesin aile arabası olan,corrolla,focus,astra 1.6 lpg otomatik alın çok daha iyi.

Abi konuşuyorum söylüyorum 1 aydır benim aracımı kullanıyor 2013 hb focus, benimkiyle devam et ben kendime bulurum diyorum focusu da beğenmiyor 18 jant, yay var sert bayağı, bakalım çevirebilirsem uğraşacağım yine :)

elma
05-04-2016, 21:53
Sanırım şoförlüğü olmayanlar yazmış, araba yatıyo diye yolu tutmaz diye bişey yoktur. Arabayı her çalıştırdığınızda slalom mu yapıyonuzda araba yüksek ve yatıyo diye beğenmediniz? Alınır, binilir.

Yarbay
05-04-2016, 23:03
Sanırım şoförlüğü olmayanlar yazmış, araba yatıyo diye yolu tutmaz diye bişey yoktur. Arabayı her çalıştırdığınızda slalom mu yapıyonuzda araba yüksek ve yatıyo diye beğenmediniz? Alınır, binilir.

Bunca saygi deger tecrubeli arkadas mal yada senin degisinle soforlugu yok bir tek sen direksiyonda iyisin :) okuyacak olursan insanlar yatmasiyla alakali degil yol tutmamasiyla alakali yorum yazmislar ama siz onunda ustesinden gelirsiniz bizden ustun soforlugunuzle.

Sti_Ozan
05-04-2016, 23:21
Bunu belirten tek kisi degilim fatih abi,deneyimlemeni tavsiye ederim ama. Ozaman hak verebilirsin bana

biraz abartmissin gibi geldi,2.5 senedir fluence sahibiyiz gayet dengeli bir arac,frenleri falan da fena degil.
ayrica 140la viraj donmek nedir? gallardo mu bu?

Abi viraj deyince aklina belgrad ormanlari virajlarimi geliyor? Otobanda giderken bildigimiz hafif virajlardan bahsediyorum. Sirketin kiraladigi araclarin biriydi deneyimledigim,ki asagida bicok kiside aynisini soylemis. Kimin ne deneyimi var bilmem,cok ahim sahim deneyimimde yok. Ama sunu cok iyi bilirimki b6 dan sonra fluence alinirsa emekli spec agir agir surulur. Kartepeden donerken mercedes c180 ile fluence makasliyolardi,mercedes yilan gibi kivrilirken fluence bi saga bi sola yata yata gidiyodu. Bu belki bambaska iki acarin karsilastirmasi ama ben size anlatmak istedigimi aktardigimi dusunuyorum. Araba kutuk gibi,yazimdada belirttigim gibi essek gibi binmelik araba. Daha once belirttim yine belirtiyorum sehir icinde 1.5 symbol collectionumuz var emin olun cok cok daha rahat bi araba. Kasislerde fluence pat kut gecerken symbol cok daha rahat absorve edebiliyo o sertligi. Uslubumda yanlis varsa kusuruma bakma affola,ama bu fluence sandiginiz kadar toz pembe bi araba degil. Umarim denemekte nasip olmaz,keyifli forumlar dilerim.

Sti_Ozan
05-04-2016, 23:24

Her calistirdigimizda slalom yapmaya gerek varmi abi? Araba ortada yatiyo iste,normalde slalom yapmazsin yapilmazda. Ama araba ortada iste trafikte herzaman duzmu gidiyoruz? Hicmi manevra gereksinimi olmuyo? Bunlarida goz onunde bulundurmak lazim. Araba alirken bir avuc civata almiyosunuz,icinde caninizi hatta canlari tasiyosunuz.

aRSLaN
06-04-2016, 00:41
Bakım maliyetleri vs. düşük olsun geniş otomatik az yaksın amacıysa megane sport tourer alın, fluence düşünmeyin bile. Octavia 1.2 de alternatif olarak düşünebilirsiniz(Bakımı nispeten daha pahalıdır)

Grimlord
06-04-2016, 04:16
Bunu belirten tek kisi degilim fatih abi,deneyimlemeni tavsiye ederim ama. Ozaman hak verebilirsin bana

Abi viraj deyince aklina belgrad ormanlari virajlarimi geliyor? Otobanda giderken bildigimiz hafif virajlardan bahsediyorum. Sirketin kiraladigi araclarin biriydi deneyimledigim,ki asagida bicok kiside aynisini soylemis. Kimin ne deneyimi var bilmem,cok ahim sahim deneyimimde yok. Ama sunu cok iyi bilirimki b6 dan sonra fluence alinirsa emekli spec agir agir surulur. Kartepeden donerken mercedes c180 ile fluence makasliyolardi,mercedes yilan gibi kivrilirken fluence bi saga bi sola yata yata gidiyodu. Bu belki bambaska iki acarin karsilastirmasi ama ben size anlatmak istedigimi aktardigimi dusunuyorum. Araba kutuk gibi,yazimdada belirttigim gibi essek gibi binmelik araba. Daha once belirttim yine belirtiyorum sehir icinde 1.5 symbol collectionumuz var emin olun cok cok daha rahat bi araba. Kasislerde fluence pat kut gecerken symbol cok daha rahat absorve edebiliyo o sertligi. Uslubumda yanlis varsa kusuruma bakma affola,ama bu fluence sandiginiz kadar toz pembe bi araba degil. Umarim denemekte nasip olmaz,keyifli forumlar dilerim.

Dostum Renault sempatizani falan degilim ama su yazdiklarindan sonra hakikaten olasim geliyor.
Araba alirken senin kistasin arabanin kasisten pat kut ve takir tukur gecmesi midir? Su soyledigin ayni `tum vwlerin kapisi tok kapaniyor,ondan pahali` demeye benzemis. C180 diyorsun aradaki fiyat farkini bi arastir istersen, c180 parasina 4 tane ikinci el fluence alip filo kurabilirsin,birakta o kadarini yapsin degil mi?
3 sene once babama 2011 fluence aldik, aracin tek kusuru gorus acisi ve yuksek olmasi. E zaten kimsede piste cikmasini beklemiyor sanirim.Guvensiz geliyorsa alirsin 4 tane eibach yay takarsin.
Yillarca insanlar Renault 12lere Toroslara Sahinlere bindi,hala da bazi koylerde kasabalarda biniliyor.Gelipte `essek gibi binmelik` demen falan hic yakismamis.

TarikS
06-04-2016, 05:36
Fluence'ta da tahminimce "şirket spec" ve binek spec farkı. Şirket bünyesinde ben de Intercity'e ait birkaç farklı Fluence kullandım, hepsi aynı gibiydi hoşuma giden bir donanım fark etmedim. Sözün özü, otomatiği Linea'nın otomatik versiyonu, düzü zaten bildiğin at arabası, Linea'nın halkın gözünde 1 kademe yukarısı.

He doluları fark ediyordur bilemem, karşılaştırma şansım olmadı. BMW 3'te, 5'te, Mercedes C'de, E'de donanımla aracın kullanım hissi ne kadar değişiyorsa Renault'da da bu olay vardır belki. O yüzden bireysel alıp kullananlara bir şey diyemem.

He şimdi aklıma geldi, bir arkadaşımın babasında otomatik mavi- içi bej gırtlak dolu Fluence vardı, arkadaşım ona da at arabası diyordu ama ben kullanmadım. Sonradan Qashqai'ye geçince bile daha iyi oldu diyordu.

karıdaki olumsuz yorumların hepsi benim de gördüğüm şeyler, A noktasından B noktasına aile kullanımı için sorunsuz, ama 0 keyif, bazen çile. Tamamen ihtiyaç arabası.

Ulan bi Fluence'a neler yazdık üşenmeden, kullandığım zamanlarda ne kadar sövdüysem artık. :D

Benim için her zaman; "eskisi, ucuzu olsun ama bu tip arabaların hiç biri alınmasın" kategorisindeki bir araba. Linea'yla birlikte başı çeker.

TarikS
06-04-2016, 05:38
hay bin edit, alttaki ikinci hatayı düzeltmeden olmazdı :) :)

Fluence'ta da tahminimce "şirket spec" ve binek spec farkı var. Şirket bünyesinde ben de Intercity'e ait birkaç farklı Fluence kullandım, hepsi aynı gibiydi hoşuma giden bir donanım fark etmedim. Sözün özü, otomatiği Linea'nın otomatik versiyonu, düzü zaten bildiğin at arabası, Linea'nın halkın gözünde 1 kademe yukarısı.

He doluları fark ediyordur bilemem, karşılaştırma şansım olmadı. BMW 3'te, 5'te, Mercedes C'de, E'de donanımla aracın kullanım hissi ne kadar değişiyorsa Renault'da da bu olay vardır belki. O yüzden bireysel alıp kullananlara bir şey diyemem.

He şimdi aklıma geldi, bir arkadaşımın babasında otomatik mavi- içi bej gırtlak dolu Fluence vardı, arkadaşım ona da at arabası diyordu ama ben kullanmadım. Sonradan Qashqai'ye geçince bile daha iyi oldu diyordu.

Yukarıdaki olumsuz yorumların hepsi benim de gördüğüm şeyler, A noktasından B noktasına aile kullanımı için sorunsuz, ama 0 keyif, bazen çile. Tamamen ihtiyaç arabası.

Ulan bi Fluence'a neler yazdık üşenmeden, kullandığım zamanlarda ne kadar sövdüysem artık. :D

Benim için her zaman; "eskisi, ucuzu olsun ama bu tip arabaların hiç biri alınmasın" kategorisindeki bir araba. Linea'yla birlikte başı çeker.

elma
06-04-2016, 07:28
Her calistirdigimizda slalom yapmaya gerek varmi abi? Araba ortada yatiyo iste,normalde slalom yapmazsin yapilmazda. Ama araba ortada iste trafikte herzaman duzmu gidiyoruz? Hicmi manevra gereksinimi olmuyo? Bunlarida goz onunde bulundurmak lazim. Araba alirken bir avuc civata almiyosunuz,icinde caninizi hatta canlari tasiyosunuz.

1 Ben fluence yol tutmuyo demedim. 2 Arabanın yatması ile yol tutmaması arasında korelasyon yoktur.3 Fluence'ın yol tutuştaki eksisi yüksek olması, yani yüksek süratlerde downforceun az olması. Tabi durmadan uzun yolda dip gaz gidiyosanız bilmem.4 Hangi önden çeker aşırı sert süspansiyona sahip olmayan araba ile durmadan sağ sol yaparsanız araba çok güzel yol tutuyo diyebilirsinizki? Ayrıca edclerde esp standar diye hatırlıyorum.

Marka fanatikliği yaptığım düşünülmesin lütfen konfor, donanım ve model yılı olarak bence f/p açısından gayet başarılı bir araba. Varsa bu fiyata daha iyi bir araba siz onu alın :D

elma
06-04-2016, 07:34
Bunca saygi deger tecrubeli arkadas mal yada senin degisinle soforlugu yok bir tek sen direksiyonda iyisin :) okuyacak olursan insanlar yatmasiyla alakali degil yol tutmamasiyla alakali yorum yazmislar ama siz onunda ustesinden gelirsiniz bizden ustun soforlugunuzle.

Hocam 3 kuruşa 5 liralık performans beklemeyin ben sadece onu söyledim. Kronik sorunu yok, şanzımanı iyi, fiyatı güzel. Forumun yarısı günlük 530a biniyorda haberimizmi yok? Arabayı alıp kafa rahat binecek adam için ideal zaten ben fazlasını bekleyen adamda gitsin fluence alsın demedimki.

Yarbay
06-04-2016, 07:51
Hocam 3 kuruşa 5 liralık performans beklemeyin ben sadece onu söyledim. Kronik sorunu yok, şanzımanı iyi, fiyatı güzel. Forumun yarısı günlük 530a biniyorda haberimizmi yok? Arabayı alıp kafa rahat binecek adam için ideal zaten ben fazlasını bekleyen adamda gitsin fluence alsın demedimki.

Hocam yanlış anlama ama senin yallahhhh deyip yazmadan önce biraz düşünmen yada biraz araştırman lazım derim ben.

Fluence icon otomatik dediğin araba 2016 olarak 94850 bunun neresi 3 kuruş anlatırmısın? :) bu senin şirket spec 3 kuruşun ise şahsi spec 5 kuruş mantığını çok merak ediyorum.

kimse kusura bakmasın 94850 tl ye alıp binen adama ben arabada zerreee anlamıyormuş be yazık derim.

ha ikinci eli nasıl? 48den başlayan 83lira kadar çıkan ve ortalama 65000tl civarı bumu senin 3 kuruş mantığın? bence çok saçma bir yorum bence tam aksine bu 5 kuruş yerine 4 kuruş talep edip 2 kuruş performans sunan F/P anlamında rezillere oynayan bir seçim

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/TR/price-list/Renault_Binek_201604.pdf

Renault Fluence 1.5 dCi Icon 2.El Arabalar ve Sat (http://www.sahibinden.com/renault-fluence-1.5-dci-icon/otomatik,yari-otomatik?a4_min=1&a4_max=80000&sorting=price_asc)

VTEC®
06-04-2016, 08:15
3 Senedir fluence kullanıyoruz şirkette. Şuan 50.000 de bunun 30.000 km sini ben yaptım. diğer kısmını mühendis bir arkadaş kullandı. Yüksek olmasından sebep yüksek süratlerde güvensizlik hissi verir. Benden sonra kullanan arkadaşta sürekli ondan yakınıyor. 100'ü geçemiyorum korkudan diye.
Aslında işin özü şu misal istanbul-ankara sıklıkla seyahat ettim 200+ üstü süratleride kadranda gördüm, zorladığım hatta baya baya viraj kastığım zamanlar oldu. Arabanın sorunu çok yanal olarak yatması. Güvensizliğin sebebi bu. Otoban kanuni süratlerinde de kullanılsa orta düzey bir sürücü araçtan tedirgin olabilir. Saçma sapan yatıyor ve esniyor. Ancak bu kadar yazıma rağmen yol tutuşu kötü diyemem. Sınıfına göre iyi bile sayılır. Fluence'nin En büyük sorunu özellikle alt paket ve 15" jantlı versiyonlarıda katarsak aşırı yumuşak direksiyon. viraj içinde en ufak direksiyon hareketine çabuk tepki verir. Benim sevdiğim bir özelliktir ama başkası bu durumdan rahatsız olabilir yada korkabilir.
Benim eksi not verdiğim, düşük süratlerde (30-70 km/h) ani hareketlerde çukurdan kaçma, yayadan kaçma, panik hareketlerde, aşırı önden kayma eğilimi var. Ne kadar doğru rot ayarı ne kadar iyi lastiğiniz olsa da.

Araçta Bridgestone er 300 turanza serisi 16" lastik mevcut. Hani yoruma istinaden karşılaştırmak için lastik bilgisi verdim. Tamamen stock Touch plus paket şirketimizdeki araç ESP yok araçta.

Arkadaşların dediği gibi passattan sonra memnuniyet sağlamayabilir. İç trim, sessizlik, konfor olarak. Ancak alınmaz bir araç değil. 2. elide kuvvetli. EDC şanzumanda öyle mahmutbey gişelerden tekstilkente kadar akşam saat 17-19 trafiği gibi trafikte kalırsanız ısınma yapabilir bekletmek zorunda kalabilirsiniz ancak bu yine sürüş karakteri ile değişkenlik gösterir. her şöförde araç şanzuman ısıtma eğilimi göstermiyor. Ama genel olarak EDC iyi bir şanzuman.

dragstar
06-04-2016, 09:45
vw den sonra anca seat veya skoda kurtatır, başka marka veya grup arabalarına ısınamazsınız,

bence skoda superb veya octavia bakabilirsiniz

Yarbay
06-04-2016, 09:57
ya Fluence'in icon EDC si 94850tl!!!!

Octavia DSG ful + full Style paket 1.6 tdi 92400tl :)

cidden bence böyle bir araç yerine fluence tercih eden için sadece üzülürüm, ben hiçbir şekilde parasını hakketiğini düşünmüyorum

AliGizda
06-04-2016, 10:05
ya Fluence'in icon EDC si 94850tl!!!!

Octavia DSG ful + full Style paket 1.6 tdi 92400tl :)

cidden bence böyle bir araç yerine fluence tercih eden için sadece üzülürüm, ben hiçbir şekilde parasını hakketiğini düşünmüyorum

Abi öyle diyosunda kimsenin o fiyat üzerinden aldığını düşünmüyorum Fluence' i. Yok Oyak indirim yok askerlere yapılan indirim vs bu araçlar çok komik rakamlara alınıyor. Bende o parayı Fluence' e vereceğime Talisman' a binerim.

100' ün üzerinde korkan arkadaş komik geldi bana. Ben 17' jantlı Fluence ile 180-200 gaz kesmeden İstanbul-Lüleburgaz yaptım bir gram sallanmadan. Babam senelerdir Renault arabasına biner ilk Fluence' imizi 2009 Aralık ayında aldık ve öncesindeki aracımız 2006 Megane II Privilage Faz 2 idi, bana Megane' dan sonra Fluence çok çok iyi gelmişti yol tutuşu olarak.

Yarbay
06-04-2016, 10:21
Abi öyle diyosunda kimsenin o fiyat üzerinden aldığını düşünmüyorum Fluence' i. Yok Oyak indirim yok askerlere yapılan indirim vs bu araçlar çok komik rakamlara alınıyor. Bende o parayı Fluence' e vereceğime Talisman' a binerim.

100' ün üzerinde korkan arkadaş komik geldi bana. Ben 17' jantlı Fluence ile 180-200 gaz kesmeden İstanbul-Lüleburgaz yaptım bir gram sallanmadan. Babam senelerdir Renault arabasına biner ilk Fluence' imizi 2009 Aralık ayında aldık ve öncesindeki aracımız 2006 Megane II Privilage Faz 2 idi, bana Megane' dan sonra Fluence çok çok iyi gelmişti yol tutuşu olarak.

kardeşim doğrudurda ne kadar indirim yapacakki 5000 yapsın hadi 10000tl yapsın yahu Skoda yapmıyormu oda zaten 1500-2000tl yapacak 10000-1500= 8500 birde zaten 2500tl vardı (95000-92500) kaldı 6000tl fark

şahsen deli divane gezip Asker arayıp ondan indirim alacam diye çabalayıp onun üzerine araç alıp aradaki fark full Octavia ile 6000tl olacaksa 2sn düşünmem nereye imza atıyorum der skodayı alırdım.

elma
06-04-2016, 11:50
kardeşim doğrudurda ne kadar indirim yapacakki 5000 yapsın hadi 10000tl yapsın yahu Skoda yapmıyormu oda zaten 1500-2000tl yapacak 10000-1500= 8500 birde zaten 2500tl vardı (95000-92500) kaldı 6000tl fark

şahsen deli divane gezip Asker arayıp ondan indirim alacam diye çabalayıp onun üzerine araç alıp aradaki fark full Octavia ile 6000tl olacaksa 2sn düşünmem nereye imza atıyorum der skodayı alırdım.

Ben araç 2.el alıncak zannettim, eğer sıfır alıncaksa vw'in daha az değer kaybettiği doğru. Yukardada yazmışlar reno indirimleri daha fazla diye. Şuan araçların fiyatlarının yüksek olmasının sebebi kur+ötv ve bu araçlar fabrikadan çıkarken gerçekten komik fiyatlara çıkıyor. Avrupalı eşşek niyetine binerken bizde vw prestij oluyo nasıl oluyosa ama sizde haklısınız ulan 90binlik olduk 1 ufak arabaya bari vw grubu seçelimde araba daha tok olsun diyosunuz. Yani nasrettin hocanın dediği gibi herkes haklı(fluence yol tutmaz diyenler dışında :D )

2011 yılında Vw polo sorduk benzinli satılık antalyada 1 tane araba vardı. Telefonda sorduk araba varmı diye var dediler verebiliriz. 0 indirim cepte para aynı gün gittik arabayı satmadılar kıvırdılar. Tahminim zaten çok kazanmıcaz her şekilde satarız deyip arabayı bi tanıdığa verelim demişlerdir. Bu olaydan sonra vw grubuna 2. elde bile prim yaptırmam.

Sti_Ozan
06-04-2016, 12:04
Dostum Renault sempatizani falan degilim ama su yazdiklarindan sonra hakikaten olasim geliyor.
Araba alirken senin kistasin arabanin kasisten pat kut ve takir tukur gecmesi midir? Su soyledigin ayni `tum vwlerin kapisi tok kapaniyor,ondan pahali` demeye benzemis. C180 diyorsun aradaki fiyat farkini bi arastir istersen, c180 parasina 4 tane ikinci el fluence alip filo kurabilirsin,birakta o kadarini yapsin degil mi?
3 sene once babama 2011 fluence aldik, aracin tek kusuru gorus acisi ve yuksek olmasi. E zaten kimsede piste cikmasini beklemiyor sanirim.Guvensiz geliyorsa alirsin 4 tane eibach yay takarsin.
Yillarca insanlar Renault 12lere Toroslara Sahinlere bindi,hala da bazi koylerde kasabalarda biniliyor.Gelipte `essek gibi binmelik` demen falan hic yakismamis.
Eger yanlis anladiysan kusura bakma abi,araba tartismasinda sana yanlis yapmak istemem. Pat kut geciyodan kastim konforuydu,ki anlasilmayacak gibide degildi bence. Zamaninda bizde bindik,hatta 4 yil oncesine kadarda reno 12 ye binerdik. Ilk arabam oldugundanmi bilmem cokta severdim,yeri gelirdi tarlaya girerdi yeri gelirdi dag bayir cikardik banamisin demezdi. Motorunun kalitesi kendini hep gosterirdi,malzemesi dayanikliydi. Ama artik bunu soylemek mumkun degil. Artik eski broadwayler 12 ler 19 lar yok. Sunuda kabul edelimki fluence jetta,octavia segmentinde olan ama onlarla asla bas edemeyecek bir aractir. Alinirmi alinir,bugun sahine doganada biniyoruz ama biliyoruzki bi kazada araba bizi korumayacak. Ama bilmeliyizki fluence bizi en ufak tehlikede yari yolda birakabilecek bir arac. Umarim derdimi anlatabilmisimdir size,saygilarimla

1 Ben fluence yol tutmuyo demedim. 2 Arabanın yatması ile yol tutmaması arasında korelasyon yoktur.3 Fluence'ın yol tutuştaki eksisi yüksek olması, yani yüksek süratlerde downforceun az olması. Tabi durmadan uzun yolda dip gaz gidiyosanız bilmem.4 Hangi önden çeker aşırı sert süspansiyona sahip olmayan araba ile durmadan sağ sol yaparsanız araba çok güzel yol tutuyo diyebilirsinizki? Ayrıca edclerde esp standar diye hatırlıyorum.

Marka fanatikliği yaptığım düşünülmesin lütfen konfor, donanım ve model yılı olarak bence f/p açısından gayet başarılı bir araba. Varsa bu fiyata daha iyi bir araba siz onu alın :D
Sirf onden ceker ornegi istediginiz icin soyluyorum b8 kasa passat gercektende yola oturan ve virajlari iyi olan bi arac bana gore. Ayni zamanda yaylarida aman aman sert degil? Burda marka fanatikligi yapacak biri varsa oda 7 sulalesi renault kullanan biri olarak benimdir. Ama gormek lazim abi,yazmissin yuksek olmasindan vsvs tamam etkisi olabilir. Ama sirf yuksek diye arabanin guven vermemesi normal deyip gecemeyiz,sonucta ortada bir guvensizlik var degilmi? Yukaridada yazdim binilir,ama nasilki doganin bir kazada bizi ortada birakacagi asikarsa fluence inde tehlike durumunda bizi umursamayacagida bir gercektir. Lineaya binerim,genede fluence e binmem. Direksiyonu yumusak,kendisi sert degisik bi araba bana gore.

halili
06-04-2016, 12:33
Bugün bir bayide abimize dizel icon navigasyonluya fiyat aldık .3 binlira daha koy kadjar icon navigasyonlu veriyim dedi satıcı.sene sonuda satısın duracağını megane sedan geleceğini belirtti.

bason
06-04-2016, 18:34
At arabası ne güzel bir tabir ya... :D Kötü de geç, beğenmiyorum de geç... Bastıra bastıra at, eşşek filan... :D Kimisi boğazından kısıyor, gidiyor alıyor o araçları ama işte gelde anlat o adama atı, eşşeği...

Sti_Ozan
06-04-2016, 22:50
At arabası ne güzel bir tabir ya... :D Kötü de geç, beğenmiyorum de geç... Bastıra bastıra at, eşşek filan... :D Kimisi boğazından kısıyor, gidiyor alıyor o araçları ama işte gelde anlat o adama atı, eşşeği...

Konu burda paranin nasil kazanildigi degil farkindasin dimi abi? Benim elestirim arabaya. Bugun para kazanmanin,gunumuz turkiyesinde araba almanin ne demek oldugunu iyi biliyorum. Bizim tartistigimiz sey fluence alinirmi alinmazmi o iken,senin bu yaklasimin bana pek dogru gelmedi. 50.000TL butcesindeki adamin alabilecegi tek araba fluencetide benimmi haberim yok? Ne guzel emekten bahsetmissin dimi abi? Bogazdan kesmekten bahsetmissin,biz burda arabanin kotu yanlarindan bahsediyoruz. Yarin obur gun bogazindan kesen,sosyal aktivitelerinden kesip araba alan adam yanlis arabayi tercih etmesin diye yaziyoruz ciziyoruz. 50.000TL gibi ciddi bir meblaya kac farkli model bulunabilir? Kac farkli markaya yonelinebilir sizde biliyosunuz. Burda 2-3 kisinin dahi dogru tercih yapmasini saglasak ne mutlu bize. Yanlis anlasilmak istemem ustteki postumdada soyledim 7 sulalem renault kullanir,cokta araba eskittik. Burda Renault sempatizani olacak biri varsa oda benimdir,ama dogruya dogru fluence e o paralar verilmez abi. Symbole,clio ya o paralari veririm,ama o fluence e vermem. Verilmesinide istemem.

sportwagon
07-04-2016, 16:38
2 gün önce Fluence 1.5 dCi Bold Edition EDC araç aldım , istanbul içi sıkışık trafik 6.9 yakıt tüketimi, şanzıman ve pratikliği ile ikinci elde fiyat / performans arabası....... Araca spor araba mantığı ile bakarsanız ruhsuz, yüksek olmasından dolayı ile tempolu sürüşte güvensiz:) aldım pişman değilim ama :)

burakk.
07-04-2016, 19:06
hazır konu açılmışken bende EDC yi sorayım. Babama araba bakıyoruz dizel otomatik istiyor. Bende fluence den ziyade megane hb gt line paketli EDC alalım diyorum. 60k TL civarlarında. önerileriniz eleştrileriniz nasıldır EDC ve araba hakkında.

Saygılar

öncelikle merhaba abi parası biraz ederinden fazla olsa da o fiyatlarda tercih edilebilecek güzel bir araç.EDC olarak aradığınız araç eniştemde mevcut sıfır olarak aldı 3 yaşındaki arabada sadece periyodik bakım yapıldı.Şanzumandan ötürü hiçbir sorun ile karşılaşmadı.Özetle tercih edilir bir araç nihayetinde. Bilmiyorum belki uyarılmışsınızdır,belki haddime bile değildir fakat kalın punto yazmanız göz yorucu oluyor dikkat edebilirseniz benim gibi göz problemi yaşayan arkadaşlara iyilik edersiniz keyifli forumlar :)

pirasa
07-04-2016, 21:26
yukarda bakıyorum bi arkadaş sürekli yol tutuşa kötü diyenleri eleştirmiş. bizim zaten işimiz yok geldik burda fluence kötülemeye kardeş :agbe: direksiyonda 10bin arka koltukta gene 10bin civarı km yaptım. hadi direksiyonda yüksek heralde ondan iyi değil diyordumda arka koltukta 110dan sonrası bildiğin korku filmi gibi.

gelelim donanıma. koltuk deri kalitesi berbat. göğüs yumuşak yapmışlar her yere piano black gömmüşler gerisini koyvermişler. krem donanım daha beter zaten hemen deforme oluyor. sadece şunu rica edeceğim vw jetta hariç diğer bütün vwlerle döşemeyi karşılaştırın deride de kumaştada hala reno diyorsanız kalite konusunda çok öğrenmeniz gereken şeyler var demektir.