PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio 3 1.5 dci 70bg yazılım?

NakkaSss
06-04-2016, 12:58
Merhaba arkadaşlar,

Clio3 1.5 dci leş dizel artık şehir içi bile yetmez hale geldi. Araç orijinalinde 70bg 160nm tork. Şanzumanı çok kısa olmasına rağmen alt devirler resmen adam yaşlandırır. 0-100 e gelene kadar saçlarım beyazlıyor. Forumda araştırdım fakat bulamadım. Aramızda yazılım attıran var mı? Attırmaya değer mi? Tahmini kaç bg ve tork alırım? Ve önerebileceğiniz bu işin ehli direk paket yazılım atmayan aracın motor durumuna göre en ideal performansı sağlayacak şekilde ayar yapan yer öneriniz var mı? Araç 160k km' de ve ne kadar asılırsam asılayım duman atmıyor en azından dikiz aynamda görmüyorum. Mümkünse dumansız şekilde max verim almak istiyorum. Konu yanlış yerdeyse mod arkadaşlar ilgili yere taşırsa sevinirim.

Bu arada araç' da intercooler var. 65bg olanlarında yok.

ozgurugr
06-04-2016, 13:04
20-25hp yakın güc 30-60nm tork gelebilir sağlık durumuna göre

Yarbay
06-04-2016, 13:58
yanlış olabilirim ama benim bildiğim kadarıyla 1.5 dci 70likte intercooler yok,75likte var hatta clio 3te iki model olarak ayrılıyor 3 standart ve 3.5 yada clio3 makyajlı.

eğer standart clio 3 ise kafadan 75lik değil vede intercoolerı yok, eğer makyajlı 3.5 serisi ise onda var ama ondada 75hp 70 değil.

bu bilgileri direk fransız forumundan derledim, birtakım yazılım videolarıda ekledim fikir vermesi açısından, eğer bakarsanız 75likler genelde 80hp civarı çıkyıor ve yazılımla 107-109hp civarı oluyor, yanlız 70lik olanı 68hp civarı çıkıyor vede yazılımla 87hp civarı çıkıyor.

özetle intercooler varmı %110 emin olun kimi insan klima kondensatörünü görüp intercooler ile karıştırabiliyor benziyorlarda zaten, eğer var ise problem yok direk yazılımla 105-110hp-210-230tq civarı olur, eğer intercooler yok ise muhakak ilk etapta onu halledin derim.

https://www.youtube.com/watch?v=WyS6BPfEFxo

https://www.youtube.com/watch?v=mpViP8NbI48

https://www.youtube.com/watch?v=WEcMqnd2RZs

70lik:

https://www.youtube.com/watch?v=sc8K2wPCkg8

NakkaSss
06-04-2016, 14:49
@ozgurugr
Gayet iyimser sonuçlar bunlar. Bu kadar alabilirsek yaptırmayı düşünürüm.

@yarbay
Öncelikle detaylı araştırmanız için teşekkür ederim.

Aracım 2009 authentic clio 3 ph2 (makyajlı diye geçer) 70bg olan modeli teknik verilerde 68bg'dir. Ve intercooler var. 75hp değil yani. 75 olanlar expression modelleri oluyor genellikle. Bunda hem fikiriz.

Intercooler için şöyle bir şansımda var. İhtiyaca göre custom intercooler bile yaptırabilirim. Çok yakın arkadaşım radyatör üreten bir firmada ar-ge müdürü. İhtiyaç olursa motorun teknik verilerini yazarsın ona göre hesaplayıp intercooler üretiriz demişti.

Eğer ki 70bg 100-110bg civarlarını görecekse intercooler değişimi ile, öyle birşey de yaptırabilirim. Benim için 90hp civarları bile gayet yeterli olur 20bg az bir güç değil sonuçta. Dyno ya aracı sokup kaç bg şuan bir ölçtürmem gerekiyor.

mikelazi
06-04-2016, 15:10
2004 model coolersız 65lik paşaoglu dynoda 72hp çıktı.yazılım sonrası 95hp çıktı.yazılım tahmini 5 sene önce 90bindeyken yapıldı.araç şuan 110binde falan.kat.üzerinde

70lik coolerlı 2011 dacia loganım vardı.

K.Kaan
06-04-2016, 15:15
https://www.youtube.com/watch?v=AMzbsJeiA3g

Çok birey beklememek lazım ama orinal hali ile baya bir fark oluyor. 1 senedir falan gündelik kullanıyor arkadaşımız hiçbir sorun yaşamadık daha.

Videonun sonunda kendi arabamın eski hali ile bir denememiz var. Fikir alabilirsiniz.

Yarbay
06-04-2016, 16:09
@ozgurugr
Gayet iyimser sonuçlar bunlar. Bu kadar alabilirsek yaptırmayı düşünürüm.

@yarbay
Öncelikle detaylı araştırmanız için teşekkür ederim.

Aracım 2009 authentic clio 3 ph2 (makyajlı diye geçer) 70bg olan modeli teknik verilerde 68bg'dir. Ve intercooler var. 75hp değil yani. 75 olanlar expression modelleri oluyor genellikle. Bunda hem fikiriz.

Intercooler için şöyle bir şansımda var. İhtiyaca göre custom intercooler bile yaptırabilirim. Çok yakın arkadaşım radyatör üreten bir firmada ar-ge müdürü. İhtiyaç olursa motorun teknik verilerini yazarsın ona göre hesaplayıp intercooler üretiriz demişti.

Eğer ki 70bg 100-110bg civarlarını görecekse intercooler değişimi ile, öyle birşey de yaptırabilirim. Benim için 90hp civarları bile gayet yeterli olur 20bg az bir güç değil sonuçta. Dyno ya aracı sokup kaç bg şuan bir ölçtürmem gerekiyor.

bildiğimden değil vede inatlaşmakta değil lütfen yanlış anlama sadece yardımcı olmak amaçlı söylüyorum bahsettiğim yabancı forumda 70likte intercooler varmı diye yazdım çok emin bir dil ve net bir ifade ile 6-7 kişi %100 yok yazmış.

hani türkiye ayrı gelmiştir yada türkiyedeki veriler yanlıştır onu bilemem ama cidden mantığıada ters, düşünsenize 68lik intercoolersızlar zaten 68hp üretip 160tq üretiyor ve intercooler ile 82hp-190tq civarını buluyorlar bu durumda senin aracında varsa intercooler temelde motorun 68likten çok ama çok geri teknoloji olmalıki intercoolerla beraber 70hp-160tq üretsin.

siz internetdeki verilerdenmi eminsiniz yoksa fiziken orda olduğunami eminsiniz yani gördünüz biliyorsunuz hakimsiniz? ha sizdeki 75liktir ve ruhsata 70lik diye işlenerek türkiyede varsa böyle bir durum o zaman ok ki cidden böyle olan çok oldu.

kangomania
06-04-2016, 17:11
65 lik 160 tq kangoo ya yaptirdim 85-90 hp arasi ve yaklaşık 200 tq a çıktı. Tavsiye ederim artik kullanirken yormuyor, gaz pedalında güç olduğunu hissediyorsun 65 hp den sonra. Klima acamazdim eskiden gücü düşürüyordu. şimdi rahat açıyorum sıkıntı olmuyor kullanimda.

aykutsafakyaman
06-04-2016, 17:32
65lik cliolarda cooler yok. Yazilimla 20hp artis aliniyor.

Edit : arac clio3 ph2ymis onlarda cooler var. Ama alinacak yazilim asagi yukari aynidir :)

Satanael
06-04-2016, 18:11
Nasıl bi zihniyet ile zaten 1250 kg agırlıgındaki bir araca 65 yada 70 hp motor koyarlar onuda anlamam...
aracım kazalı oldugu icin gecen gün bacanagımın 65 hp clio 3 hp aracını aldım ama aracta beni benden aldı. yeminle benim 207 1.6 hdi yanında tayyar kalıyor :D cıktım yola sol seritte arkadan sellektör yaptı birisi bende asıldım gaza ve aaaa aaaa evde kimse yok nazlı nazlı hızlanmalar falan aman allahım dedim... kesinlikle mühendistlik faciası..

Oznsrl
06-04-2016, 20:03
4 sene oldu abi yazılım yaptığım yaklaşıkta 60-70 bin km falan. Aytuğ abiler atmıştı bi görüş istersen

70 liklerin coolersız olanı var ama çoğunda intercooler var atıyorum 2010 ilk 6 ay üretimlerde yok diğerlerinde var gibi bi durum söz konusu

NakkaSss
07-04-2016, 07:57
@yarbay

Estağfurullah yanlış anlamak olurmu bilgi paylaşıyoruz. :) Yani ben eminim çünkü bi çok kez aracı söküp taktığımda gördüm. Hatta bu kış başında intercooler düşük devirlenmedeki vibrasyondan dolayı radyatöre değiyo diye arasında kavuçuk malzeme koydum. :) Yani belki internetteki bilgiler deki araç makyajsız kasa olanıdır. Çünkü arkadaşımın aracı da 2009 clio 3 ama makyajsız kasa onda intercooler yok. Tahminim de 75 lik değil 70 lik çünkü araç authentic euro4 motor çok da eski teknoloji değil yeni motorlar euro5. 75bg clio 4 kullandım 1 hafta kadar o bile benim araca göre baya baya atikti yani. 5 bg de o kadar fark ediyorsa 20bg falan düşünemiyorum. Gerçi şanzuman oranları da farklı onun daha uzun ve rahat.

@kangomania
Valla bende öle kışın hadi neyse de yazın klima açtımı araç gitmiyor sinirden terliyorum araçta klimada fayda etmiyor :D

@satanael
Bi de araç ağır yani gerçekten megane 2 ile aynı ağırlıkta hemen hemen sözde bir üst segment megane :D Öle ya aracı kullanıcaksan sinirlerini aldırman gerekiyor yoksa antidepresena başlarsın :D

@oznsrl
Olabilir aytuğa bi danışırım. Şu baskı balatayı bi yeniliyeyim de ondan sonra yaptırmayı düşünüyorum yazılım çekilmiyo böle. O değil de 70bg arabayla rusya gidip geldik bide şaka gibi :D sözde gitmeden attırıcaktım yazılım :D

yiiter
08-04-2016, 19:42
Bende Clio 3 PH2 68HP mağdurlardanım :) satmazsam cıkma cooler bulup yazılım ve yay yapacagım

İş yerim şile de her gün maltepe şile yapıyor sayılır araba 180 gördüm yokuş aşağı :)

se_RC_an
09-04-2016, 09:55
90- 95 hp civarına cıkar bende clio 2 80hp lik olanı var yazılımdan sonra bayagı değişti 105hp fln olmustur
yazılm yaptırınca dersizn daha önce niye yaptırmadım diye daha bi rahatlıyo hızlanmalr

LnchCntrl
09-04-2016, 11:01
Gönül rahatlığıyla yaptırabilirsin,

turbo patlamaları kasanın hafifliğinden dolayı daha belirginleşiyor. keyifli sürüş tavan yapıyor.

Araçta ıc olmadığı için üst limitlerde 20 hp alınabilir. Belirgin şekilde hissedersin, tavsiye ediyorum.

dragstar
09-04-2016, 16:14
Bence yaptırın derin, çok fark hissedersiniz