PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Motosiklet(Scooter) Almanın Maliyeti Nedir?

mobil61
11-04-2016, 11:03
Almayı planladığım scooter Stmax Viva 80(benzinli) en son üretimi 2013'de bitmiş sıfır olarak almak istesem bayi'den bana ne maliyeti olur plaka çıkartma harç falan nereye ne kadar para ödeniyor bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?
80cc motor vergiden muaf.

http://www.stmax.com.tr/motosiklet/viva80/1.jpg

DoguErdogan
12-04-2016, 08:46
Bu scooter yerine Honda today bakmanızı öneririm.

G_TT_I
12-04-2016, 09:18
Son haftalarda 3 yeni motor tescilimi yaptım kesinlikle kimseye gerek yok,
Bağlı olduğun karakol yanında 20 liraya ek1 doldurtuyorsun, motorun faturası- uygunluk belgesi vs karakola veriyorsun boşta olan plakanın dosyasına ekleniyor, 180tl veriyorsun, benim gibi tanıdık olursa çaya şeker atmadan evrakların geliyor,
Sana vir dekont verecekler onunla gene yakınlardaki söförler odasına gidiyorsun 12tl'ye plaka bastırıyorsun boş ise onuda anında teslim ediyorlar.

Karakoldan randevu alman şart ama randevu işide senin bağlantılarına bağlı.

mobil61
12-04-2016, 13:09
Bu scooter yerine Honda today bakmanızı öneririm.

Teşekkürler, baktım honda today ve başka birçok model fakat bu scooter çok fazla hoşuma gitti.

Son haftalarda 3 yeni motor tescilimi yaptım kesinlikle kimseye gerek yok,
Bağlı olduğun karakol yanında 20 liraya ek1 doldurtuyorsun, motorun faturası- uygunluk belgesi vs karakola veriyorsun boşta olan plakanın dosyasına ekleniyor, 180tl veriyorsun, benim gibi tanıdık olursa çaya şeker atmadan evrakların geliyor,
Sana vir dekont verecekler onunla gene yakınlardaki söförler odasına gidiyorsun 12tl'ye plaka bastırıyorsun boş ise onuda anında teslim ediyorlar.

Karakoldan randevu alman şart ama randevu işide senin bağlantılarına bağlı.

Teşekkürler, cebimden 212 tl gibi bir rakam çıkar yani toplamda çok sağol.