PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aracım pert olurmu

coders
11-04-2016, 15:40
merhaba arkadaslar 10.04.2016 tarihinde talihsiz bir olay yasadım havanın yagıslı olması ile arac kontrolunu kaybettım kaldırama ve direge carptım arac iç gögsünün sagında çatlak var arka teker egildi jant catladı kapıda ve camurlukta hasar var aracımın perte ayrılmasını istiyorum bugun exper inceleyecek aracı sizce sonuc ne olur?

http://i.hizliresim.com/v5lvPv.jpghttp://i.hizliresim.com/1v3lEA.jpg

free-hifi
11-04-2016, 15:43
bence zor pertlik bir durum gözükmüyor

CRX
11-04-2016, 15:44
pert olmaz, geçmiş olsun, cana gelmemiş

caadaass
11-04-2016, 15:45
öncelikle geçmiş olsun, bence de araç perte çıkmaz. airbagler sağlam gözüküyor.

MatraX_07
11-04-2016, 15:46
Geçmiş olsun
perte cıkacak sekılde darbe almadıgı ıcın kanatimce cıkmaz

coders
11-04-2016, 15:47
saolun arkadaslar arka dingil egildi alttanda hasar aldı arac experle anlaşıp perte cıkaramazmıyım?

ONURRBAKI
11-04-2016, 15:53
airbag patladı mı?
Ya notorun gitmesi yada kazanın büyüklüğüne göre hasar oranı araç değerinin bilmem kaçıysa perte ayrılıyor araç

Berkan
11-04-2016, 15:54
alttan nekadar aldı acaba üstte kozmetikte iki kapı harici çok sıkıntı yok gibi önden arkaya uzanan sutun ve airbaglerde yerli yerinde galiba.

pek pertlik durmuyor tabi ama eksperlerinde neyi napacagı belli olmuyor hele çıkan şu yan sanayi parça olayıda varken.

Ufuk
11-04-2016, 16:00
Çok geçmiş olsun. Alttaki hasar büyükse ve kasko poliçenizde "sadece orj parça ile değişim" gibisinden bir madde varsa pert olabilir.

PiscocuK
11-04-2016, 16:04
geçmiş olsun

bu resimlerden görüldüğü kadarıyla pert olmaz

fthdrn
11-04-2016, 16:05
cok gecmis olsun. Perte çıkarmak için elinizden geleni yapın. Yoksa değer kaybını çok olabilir.

oğuz
11-04-2016, 16:17
yetkili servise çekerseniz perte çıkabilir

coders
11-04-2016, 16:18
kosifler otoya cektirler aracı

burcinkarabacak
11-04-2016, 16:19
çok geçmiş olsun umarim istediğiniz gibi olur

saygılar

ufuksaracci
11-04-2016, 16:19
Göğüse kadar darbe alıp hava yastığı açmaması enteresan geldi bana

HaKo
11-04-2016, 16:21
aracın kasko değeri nedir ?

Kosifler buna temiz 30 bine yakın hasar yazar. aracın kasko değeri 60 bin ya da altında falansa pert ederler.

dragstar
11-04-2016, 16:22
Göğüse kadar darbe alıp hava yastığı açmaması enteresan geldi bana

aynen öyle en azından perde hava yastğını açması gerekiyordu,

perte ayrılmaz bence

coders
11-04-2016, 16:24
aracın kasko değeri nedir ?

Kosifler buna temiz 30 bine yakın hasar yazar. aracın kasko değeri 60 bin ya da altında falansa pert ederler.

kasko değeri 95 bintl 70 75 bin ödeme yaparlarsa perte cıkarmak istiyorum aracı anadolu kaskoda tanıdıgı olan varmı arkadaslar

HaKo
11-04-2016, 16:27
sigorta acentenle konuş bu konuyu. Pazarlığa oturabilirler illa pert istiyorsan.

Octane
11-04-2016, 16:32
Perte çıkmaz. Bence çıkmamalı da zaten, gerçekten ufak bir hasar bu. Geçmiş olsun.

kelalper
11-04-2016, 16:39
Arka taşıyı ve dingil hasarı çok değildir. 1 kapı değişir 1 kapı tamir olur boyanır. Jant değişir. 20 bin hasar kaydı yazarlar perte çıkarmazlar. O nedenle kasko ile yaptırma. Arabanı al düzgün bi yerde tamir ettir ve sat zararın daha düşük olur. 20 bin hasar kaydı olan arabayı satman zor. Tamir ettirip satarsan en fazla 2 kapısı boyalı diye satacaksın. Kaskodan perte çıkardın diyelim bir sonraki alacağın arabada kasko primin uçacak bu seferde. Çıkarmazsanda yükselecek. O nedenle airbag falan açmadıysa tamir ettir sat. Zararın daha düşük olacak.

Ome_RS
11-04-2016, 16:45
Hasar için dışarıdan fiyat al sonra fiyatı düşerek hasarlı olarak satabilirsin.
piyasa değeri 90bin se tamir masrafı 20 tutuyorsa 65e satarsın.

Kekuti*
11-04-2016, 16:47
Çok geçmiş olsun

volume81
11-04-2016, 16:53
hasar kaydı büyük olsa değer kaybı parasını geri alabilirsiniz.

yada anlaşma yoluna gidin iyi bir paraya pert etsinler.

997TT
11-04-2016, 16:54
Anadolu sıgorta bu konuda en sıkıntılı ve yavas sırketlerden bırıdır.
Ayrıca aırbag acmamıs,o sıkıntı.
Kesınlıle Borusana cektırın,onlar gayet yuksek cıkartıyor.
Arkadasımın M4'u kaza yaptı,kosıflere kalsa pert olmayacaktı ama Borusanda ıgne ıplık ne varsa yazdılar.

Molev
11-04-2016, 16:56
Aracınızın modeli nedir ?

semavi
11-04-2016, 16:58
Çok geçmiş olsun....Basit bir kaza, pert olmamalı...

İyi bir usta uğraşsa belki parça bile değiştirmeyebilir (detaylı incelemedim)

Arkadaşın dediği mantıklı geldi. 20 bin falan yazacak olurlarsa cepten yaptır çok çok ucuza... İçin kaçtıysa 5 bin altına ver satarsın...

Seven7
11-04-2016, 17:13
Çıkma bir adet kapı ve kaporta işçiliği ile bence kurtarılabilecek gibi gözüküyor dış aksam. Pert bence de çok zor.

EREN34
11-04-2016, 17:31
sigorta acentenle konuş bu konuyu. Pazarlığa oturabilirler illa pert istiyorsan.

+1

Acenten billurlu eski bir sigortacı ise perte çıkar o araba. Anadolu da pert sınırı en son 50% idi.

Arka dingil, göşüs gibi parçaların yan sanayisi yok. Dingil belki tamir diyebilirler vs. Poliçe detayları çok önemli bu gibi durumlarda. Fakat genel olarak Anadolu Sigorta, piyasadaki çoğu firmaya göre müşterisini daha çok koruyor.

Şahsi fikrim: Pert ederler bu aracı

turkerrr
11-04-2016, 17:42
Geçmiş olsun.

Arabanın pert olması tamamen piyasa bedeline ve hasar bedeline göre belirlenir.

Expertiz sonrası çıkan bedeli yazarsan, ne yapman gerektiği konusunda seni yönlendiririm.

Yigit-Y
11-04-2016, 17:42
Direkten yamulsa perde açardı...

Kapıdan aldığı için buna 20.000 25.000 civarı bir hasar yazarlar.

Benim dusuncemde bu yönde

Otto_Skorzeny
11-04-2016, 17:53
Çok geçmiş olsun. İnşallah istediğin gibi olur sonuç.

TolgaUs
11-04-2016, 18:57
Pert için araç değerinin 4/3 ü kadar masraf çıkması gerekiyor.

_cAgdAsH_
11-04-2016, 19:09
önce servisin fiyatlanması cıksın,zaten kafanızda bir 2.el rayiç bedel var,buna ne kadar yaklasırsa hasar tutarı okadar sansınız var. İlla anadolu sigorta'dan pert beklemeyin,liste cıktıktan sonra servisinizden eksper numarasını isteyip sahsen bu dileğinizi iletin.Sizin bu talebiniz doğrultusunda aracınıza sovtaj teklifleri alırlar.Eğer aldıkları sovtaj ile size ödeyecekleri 2.el bedel,servisin listesinden az ise aracınızı bu sovtaj ile plakalı olarak satarlar en yüksek teklifi verene sonuc olarak pert olmaz ama sizin talebiniz karsılanır hem de sigorta daha az bedel ödemis olur. Plakalı satısta iş söyle işliyor,sovtaj rakamını alan kişi size ödüyor siz aracın satısını noterde o kisiye veriyorsunuz hasarsız gibi,anlastıgınız rakam ile arada kalan tutarı da sigortanız hesabınıza yatırıyor noter satısını gönderdikten sonra. Bu arada bir iki arkadas aracınızı alın kendiniz yaptırın fln demıs. Dosya acılıp eksper gördükten sonra;aracınızı yaptırmasanız bile sigortadan,eksper listeye göre sistemden fiyatlandırmaları yapıp dosyanızı talepsiz olarak kapatır ancak tramere sistem fiyatları aynen yansır kayıt gözükür. Hayırlısı olsun hakkınızda.

DKB34
11-04-2016, 19:09
geçmiş olsun...

BoOoM
11-04-2016, 19:10
5 bine toplanir rahat rahat paran varsa toplat sat çünkü direklerde bişey yok bi kapi değişecek marşpiyer düzeltilecek arka kapi güzel gözüküyo lokal kurtarir gözüken o olur jantlarida değiştirirsin kirilanlari kaynatmak çok mantikli olmaz büyük bişey yoksa ama tramerin olmaz kaskon artmaz arabanin piyasasi düşmez ,alt takim içinde e90larin çıkmasi çok ;)))

bayramoglu
11-04-2016, 19:11
Pert talebi icin pazarliga oturulursa sigortaci cok mikiyor bir tanidigimin aracina piyasa degerinin altinda komik bir rakam teklif etmislerdi onlarda 17.000 tl hasarla onarim yaptirip binmislerdi oradan biliyorum teklif ettikleri rakam hasara yakindi...

barakuda26
11-04-2016, 19:18
Kendi sigortacınızla irtibata geçin, arası iyiyse bi ihtimal pert için şans olabilir. Burdaki öermli kriter sigortacınızın anadolu sigorta ile irtibatı. Çoğu sigortacı yapar kasko sigorta bu tür olaylarla ilgilenmez çünkü götür abi servise orda gerekeni yaparlar der çıkar işin içinden.

Octane
11-04-2016, 19:20
hasar kaydı büyük olsa değer kaybı parasını geri alabilirsiniz.

yada anlaşma yoluna gidin iyi bir paraya pert etsinler.

Kaza tek taraflı, değer kaybını karşılayacak suçlu bir karşı taraf yok. Öyle olsa ben satamadığım kaskolu arabamı vurayım, yapılsın, değer kaybı alayım, sonra da daha ucuz yazıp satayım. Tek taraflı kazada değer kaybı davası olmaması lazım.

ufuksaracci
11-04-2016, 20:03
Bir kaç yoruma baktım , sonra kendi kendime ikinci el araç alınmaz dedim . Yeri gelince forumda aracın orası öyle çıktı burası böyle çıktı diye serzenişte bulunulur ama öteki yandan yapılması gerekenler tek tek söylenir.

Yazdıklarım şahsi görüşümdür , konu sahibi lütfen üzerine alınmasın. Tekrar geçmiş olsun .

Gar
11-04-2016, 20:17
Bence perte çıkmaz
Benimde başımdan böyle bir olay geçti. Sağ arka kapı sağ arka çamurluk değişti ve sağ tavan sağ koltuk airbag açmıştı. Kaskodan yetkili bmw servisinde yapıldı. Bu arada biliğim kadarıyla darbe tarafında biri oturmuyorsa ve emniyet kemeri bağlı değilse airbag açmıyor bmw.

Çok geçmiş olsun

fthdrn
11-04-2016, 20:18
Direkten yamulsa perde açardı...

Kapıdan aldığı için buna 20.000 25.000 civarı bir hasar yazarlar.

Benim dusuncemde bu yönde

Reis sen niye teklifte bulunmadın :D

G.U.Z.
11-04-2016, 20:28
önce servisin fiyatlanması cıksın,zaten kafanızda bir 2.el rayiç bedel var,buna ne kadar yaklasırsa hasar tutarı okadar sansınız var. İlla anadolu sigorta'dan pert beklemeyin,liste cıktıktan sonra servisinizden eksper numarasını isteyip sahsen bu dileğinizi iletin.Sizin bu talebiniz doğrultusunda aracınıza sovtaj teklifleri alırlar.Eğer aldıkları sovtaj ile size ödeyecekleri 2.el bedel,servisin listesinden az ise aracınızı bu sovtaj ile plakalı olarak satarlar en yüksek teklifi verene sonuc olarak pert olmaz ama sizin talebiniz karsılanır hem de sigorta daha az bedel ödemis olur. Plakalı satısta iş söyle işliyor,sovtaj rakamını alan kişi size ödüyor siz aracın satısını noterde o kisiye veriyorsunuz hasarsız gibi,anlastıgınız rakam ile arada kalan tutarı da sigortanız hesabınıza yatırıyor noter satısını gönderdikten sonra. Bu arada bir iki arkadas aracınızı alın kendiniz yaptırın fln demıs. Dosya acılıp eksper gördükten sonra;aracınızı yaptırmasanız bile sigortadan,eksper listeye göre sistemden fiyatlandırmaları yapıp dosyanızı talepsiz olarak kapatır ancak tramere sistem fiyatları aynen yansır kayıt gözükür. Hayırlısı olsun hakkınızda.

En mantiklisi bu, illa pert olmasi gerekmiyor, sovtaj satis sitelerinde plakali pert olmayan araclar da satiliyor

Yigit-Y
11-04-2016, 20:48
E90 sevmiyimm be :)

brs852
11-04-2016, 20:53
Perte çıkması çok zor airbagler falanda kapalı 20-25 hasar kaydı yazar geçerler

dragon07
11-04-2016, 21:01
bu arabaya servis 25 ila 30bin arasında fiyat verir

dışarda kendin yaptırırsanda 10 ila 15 bin liraya mal olur

satarsanda haberim olsun pert olmaz :)

300E
11-04-2016, 22:17
Bu arabada bişey yok, tam galericilerin bahsettiği çıtır hasarlık kıvama gelmiş, geçmiş olsun.

Bolkar1st
11-04-2016, 22:24
Onarım istemiyorum dersin en kotu pazarlık yaparsın. Tecrübeli bir geçmişim oldum bu konuda ufakta olsa dikkate alabilirsiniz.

Network
11-04-2016, 23:18
Geçmiş olsun, motor yerindeyse ve araç takla atmadıysa bir aracın perte ayrılmasının biraz zor olduğunu düşünüyorum...
yaptırılıp biraz daha düşük bir değere satışı değerlendirilebilir...

ProdriveSTI
11-04-2016, 23:22
Doğru söyle yanlarken mi yaptın kazayı ? :)

Çok geçmiş olsun.

2jz
11-04-2016, 23:31
Otomobilin kaza sonrası perte çıkması için %50-60-70 gibi hasarın olmasına gerek yok. Arkadaşımın aracı 11bin için perte ayrıldı. Sigorta 1 kapı, 2 airbag için 11 bin servise ödeyeceğine aracı olduğu gibi satıp parayı ödedi. Sigortanın sattığı rakam ve ödediği rakama bakınca 3 bin daha az zarar etmiş oldu. Onuda pirime sayarsak zararsız bir dosya oldu sigorta için.

Tayfun-E30
12-04-2016, 08:32
çok geçmiş olsun.. insallah çıkar perte çıkmazsada üzülme borusanda yaptır bin..

o araç 5tlye toplanır vs diyen arkadaşlar hiç bmw topladınızmı? araba siyah o kapı çamurluk kafadan değişicek zaten..

semavi
12-04-2016, 08:56
Ben bu kadar hasarlı bir aracı rahatlıkla alırım düzgün toplandıysa...

Ama piyasa bedeli önemli...

Mesela eski aracımın piyasası 20-25 iken, kasko bedeli 38bindi... Bu tarz bir hasar olsa idi muhtemelen pert istesem kasko şirketi ile pazarlığa oturabilirdim. Senin araacının kasko bedeli ile reel satış fiyatı aynı ise yani 90larda ise ikisde pert zorlaşır. Mesele ikili ilişki ve iki tarafında bu işten kazançlı çıkacağını bilmesine bağlı...

Şöyle bir sorun yaşadım önceden. Aracımın arka kısmını hafif vurdum, bagajda hafif ezik ve stopta kırık oldu... Sonra arabamı soydular ve polis tutanağa o hasarıda yazdı. Dedim bu benim hakkım zaten... Polis "biz ne yazarsak o ödenir, bir kerede halledersin" dedi. Tamam dedim. İlk defa kasko yapmıştım, hiç bilmiyordum. O sırada gidip kırılan camı yan sanayi taktırdım 60 liraya...

Eksper baktı "bu kaza, bu hırsızlık hangisini ödeyeyim" dedi... Dedim ikiside benim hasarım, kaskom var... O öyle olmaz dedi ve sanki dolandırıyormuşum gibi canımı sıkınca

Cam serviste 290+kdv ama ben 60a taktırdım... Teyp serviste 1000 lira yazarız dediler, onada 500-600lük bir teyp işimi görür diyecektim... Madem öyle şimdi bu camı kırıyorum önünde ve serviste taktırıyorum teybide servisten alacağım! dedim... Adam "iyi niyetine inandım dedi ve hallettik olayı...

Velhasıl benzer bir kaç olay daha yaşadım kasko ile, hep istediğim yapıldı çünkü şirkette kazandı bende... Önemli olan iyi niyet...

Bir arkadaşım inatla pert etmeye kalktı... Çok zorladı ve 8bin lira zarar etti... dikkatli olmak lazım...

AyrtonSenna
12-04-2016, 16:21
Pert olması için airbag açması şarttı ya tavandan yada yolcu airbaglerinden biri açılsaydı bir ihtimal olurdu.Fakat sigorta şirketi bunu büyük bir ihtimal onarmımını yapıcaktır.Geçmiş olsun

TaGo
12-04-2016, 16:24
Reis sen niye teklifte bulunmadın :D

Yiğit pert sever. Böyle arada derede kalmış ilişkilerle işi yok :D

Yigit-Y
12-04-2016, 16:47
Yiğit pert sever. Böyle arada derede kalmış ilişkilerle işi yok :D

airbag kokusu olmayan arabaya biniyorum şuan dedem valla bir garip

bıraktım en son ki pert arabadan sonra :D

G.U.Z.
12-04-2016, 17:55
Pert olması için airbag açması şarttı ya tavandan yada yolcu airbaglerinden biri açılsaydı bir ihtimal olurdu.Fakat sigorta şirketi bunu büyük bir ihtimal onarmımını yapıcaktır.Geçmiş olsun

Benim aracim pert, kendim aldim havayastiklari acilmamisti motorda da birsey yoktu

Mehmetmert
12-04-2016, 18:03
Simdi borusanda 30 bin hasar ciksa sigorta sirketinin kaybi -30.000

Arabayi pert edio 80.000 verseler kayiplari -80.000,Kendileri disarida 5000liraya toplasalar etti -85.000.... 65.000liraya arabayi satsalar en dusuk fiyat -20.000 zararda oluyorlar...yani pert etmek her turlu islerine gelmezmi? Cunku bmw veya mercedesde kucucuk hasara cok ciddi fiyatlar cikiyor.

Umarim pert olur

SinanAdalı
12-04-2016, 19:45
Geçmiş olsun. 2 ay önce ben benzer bi kaza yaptım. Sol ön arka taşıyıcılar kırıldı eğildi. VW tamaş servisine çektik fiyat listesi çıkardılar incik boncuk ne varsa yazmıslar 22bin TL çıktı işçilik hariç. Bence bu fiyat BMW'de daha kallavi olur. Büyük ihtimal araç perte çıkar.

coders
12-04-2016, 22:08
bügün kosifler oto araca 35 bin tl masraf cıkardı büyük ihtimal anlaşıp perte cıkarıcaz araci

ÜSTÜNERC
12-04-2016, 23:59
bügün kosifler oto araca 35 bin tl masraf cıkardı büyük ihtimal anlaşıp perte cıkarıcaz araci
Sizin açınızdan sevindim böyle olmasını istiyordunuz,fakat 35 binliralık ne var bu arabada ben anlamıyorum,airbag falan açsa düşünemiyorum herhalde araç kadar hasar kaydı çıkacaktı.

brs852
13-04-2016, 07:19
Sizin araç için demiyorum ama bu işin iyice boku çıktı bu tarz kazası olan araçlarda perte çıkarsa yandık valla

KÖROĞLU
13-04-2016, 07:40
Sizin açınızdan sevindim böyle olmasını istiyordunuz,fakat 35 binliralık ne var bu arabada ben anlamıyorum,airbag falan açsa düşünemiyorum herhalde araç kadar hasar kaydı çıkacaktı.

Cidden bir eksper gözüyle bakamayız belki ama konuşulan rakam bana da yüksek geldi. Şimdi bu araç pert olsa sigorta şirketi kestiği poliçenin kat kat fazlası zarar girecek.

işçilik hariç 35 bin TL lik ne yapılacak araca merak ettim. Artık şöyle bir yola girdik sanırım, onarım yapmak yerine baktın kaza yaptın at yenisini al.

Böyle giderse yakında türkiye pert araba çöplüğü olur. Sen bunu pert'e çıkar sat sonra alan adam yaptırıp binsin.

Pert'in anlamı kullanılmaz araç demek değil mi ?

Ome_RS
13-04-2016, 13:26
bu haberlerden ve faturalardan sonra pert kayıtlı arabalara daha çok sempati duymaya başladım. Çizik boyalı diye satılandan bir farkı yok bu aracın. Bana kalırsa pertlik hiçbir durumu yok. 35 lira kayıt maşallah.

zcy04
13-04-2016, 14:57
bu haberlerden ve faturalardan sonra pert kayıtlı arabalara daha çok sempati duymaya başladım. Çizik boyalı diye satılandan bir farkı yok bu aracın. Bana kalırsa pertlik hiçbir durumu yok. 35 lira kayıt maşallah.

Zamanında konumuz vardı, alınabilecek pert - hasar kayıtli yada fiyatı uygun araçları paylaşiyor - tartışıyoduk eğlenceli ortam vardı. Sonra millet bizi topa tuttu favoriler konusunda ardindan konumuz kapandı :D

MCN21
13-04-2016, 16:38
Perte ayrilmaz buyuk ihtimalle. İhalede satarlar alan kisi toplar ve agir hasarli yada hasarli olarak devam eder. Sigorta kisiden aldigi atiyorum araci 60k ya satti servis ucreti olan 35i ustune ekler ve size aracin parasini oder. Yada daha azini verir aradaki fark firmaya kalir. Sonraki aracinizin kaskosunda da bir guzellik yapmayi unutmazlar :D