PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hasar kaydı hk.

Leader01
12-04-2016, 00:12
Merhaba arkadaşlar,

Ufak bir kazaya karıştım kazada aracım darbe almadı sadece connect marka aracın plastik dodikleri aracımın kapısına sürttü pastayla çıkardım ufak tefek göçük işi var onları da kendi cebimden yaptıracağım, ancak kaza üçlü kaza connect park halindeki araca çarptıktan sonra benim aracımın kapısına sürtüyor, anlaşmalı tutanaklar düzenlendi aracımla ilgili mesaj çekince bu kaza ile ilgili "1 adet kazaya karışmıştır" ibaresi çıkıyor ancak mebla yazmıyor, araç 2013 model ve hasar gibi bir durum yok, connect %100 kusurlu çıktı tramerde mebla yazmadığı için de kafa karıştırır ileride acaba ne kadar bu hasar diye, bildiğim kadarıyla trafik dosyalarında mebla çıkmıyor, kaskodan taleplerde mebla çıkıyor,

Benim öğrenmek istediğim konu aracım kaskolu kaskodan bu hasarla ilgili ufak bir talepte bulunsam 200-300 TL civarında bir hasar dosyası açtırsam ileride mesaj çektiğimde hasar kaydı olarak "2 adet kazaya karışmıştır" mı yazar yoksa ilk hasarla ilgili mebla gözükür mü örn "1 adet kazaya karışmıştır 200 TL"

Leader01
12-04-2016, 00:23
Edit: işin özü kazada haklı olmasına rağmen karşı tarafın trafik sigortasından değil de kendi kaskosundan hasarını yaptırıp 5664'te hasar kaydı olarak ne çıkıyor,

not: kazada %100 haklı olduğum için kaskodan yaptırsam da diğer tarafın trafik sigortasından rücu edileceği için hasarsızlık indirimim bozulmuyor.

mrbars
12-04-2016, 07:08
Kazanın üzerinden zaman geçtiyse o kaza tutanağı ile işlem yapmaz kasko. Beyan ister, 2 hasar gözükür.

brs852
12-04-2016, 10:37
Tramerde sistem farklı açıkçası henüz tam anlamıyla 4/4lük bir sistem olduğunu düşünmüyorum belki plakalarda sonradan hasar kaydı çıktığı gibi miktarda sonradan eklenir