PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E34 Sanroof yardım!

Kagan_KOÇAK
13-04-2016, 15:16
Merhaba arkadaşlar
E34 aracım var dün boyadan çıktı araç.Daha önce birçok kez açtım sanroofu sıkıntı yoktu.Bugün arabayı toplarken açmaya çalıştım manevra yapıyor ama sanroofu açamıyor daha önce böyle birşey başına gelen var mı? Sorunum nedir ? Sanrofum elektrikli onuda belirteyim

individual
13-04-2016, 15:19
Merhaba arkadaşlar
E34 aracım var dün boyadan çıktı araç.Daha önce birçok kez açtım sanroofu sıkıntı yoktu.Bugün arabayı toplarken açmaya çalıştım manevra yapıyor ama sanroofu açamıyor daha önce böyle birşey başına gelen var mı? Sorunum nedir ? Sanrofum elektrikli onuda belirteyim

Kardeşim mekanizma ve ray'ları yağladınızmı ?

Arkadaşım farklı bir arabasında yıkamaya verdi iç dış heryeri temizlemişler sunroof açılırken yarım'da kalıp geri gidiyordu.mekanizma ve o yürüdüğü yollar var oradaki yağları temizlemişler tekrar yağladılar düzeldi.

Kagan_KOÇAK
13-04-2016, 15:24
Kardeşim mekanizma ve ray'ları yağladınızmı ?

Arkadaşım farklı bir arabasında yıkamaya verdi iç dış heryeri temizlemişler sunroof açılırken yarım'da kalıp geri gidiyordu.mekanizma ve o yürüdüğü yollar var oradaki yağları temizlemişler tekrar yağladılar düzeldi.
Herhangi bir yağlama yapılmadı abi
Benim sanroof hiç açılmıyor tuşa bastığımda açmaya çalışıyor ama takılıp kalıyo ne ileri ne geri nede yukarı açamıyor

individual
13-04-2016, 15:27
Herhangi bir yağlama yapılmadı abi
Benim sanroof hiç açılmıyor tuşa bastığımda açmaya çalışıyor ama takılıp kalıyo ne ileri ne geri nede yukarı açamıyor

Ustalar toplarken sanırım yağlama yapmadı.Bence daha fazla motor'u zorlama.Tekrar sökülmesi lazım mekanizma ve raylar yağlansın düzelicektir.

Söküp takarken kesin temizleyip yağlamadan takılmıştır.

Kagan_KOÇAK
13-04-2016, 15:33
Ustalar toplarken sanırım yağlama yapmadı.Bence daha fazla motor'u zorlama.Tekrar sökülmesi lazım mekanizma ve raylar yağlansın düzelicektir.

Söküp takarken kesin temizleyip yağlamadan takılmıştır.
Abi sanroof hiç sökülmedi araçla birlikte boyandı
Bundan 2 gün önce tık diye açılıyodu araba boyandı şimdi açılmıyor.Acaba sanayide toz biriktide ondan mı tutukluk yaptı diyorum

individual
13-04-2016, 16:10
Abi sanroof hiç sökülmedi araçla birlikte boyandı
Bundan 2 gün önce tık diye açılıyodu araba boyandı şimdi açılmıyor.Acaba sanayide toz biriktide ondan mı tutukluk yaptı diyorum

hımm olabilir kardeşim ama dediğim gibi bence toz kir yağsız kalmakdan olmuştur.

https://shop.wurth.com.tr/images/product/0893/0893-121-0---paslanmaz-ba.png

Bence istersen bu ürünü al raylara sık biraz bekle tekrar aç kapa.

Kagan_KOÇAK
13-04-2016, 16:52
hımm olabilir kardeşim ama dediğim gibi bence toz kir yağsız kalmakdan olmuştur.

https://shop.wurth.com.tr/images/product/0893/0893-121-0---paslanmaz-ba.png

Bence istersen bu ürünü al raylara sık biraz bekle tekrar aç kapa.

Bunu nereden uygulayacaz abi raylar gözümüyorki tavanı sökmem lazım heralde

individual
13-04-2016, 17:18
Bunu nereden uygulayacaz abi raylar gözümüyorki tavanı sökmem lazım heralde

Cok az bile açılmıyormu aradan sprey'in ucun'da bir boru çıkıyor aradan sıkarsın belki.

Kagan_KOÇAK
13-04-2016, 17:41
Abi çözdüm olayı boya atıldığı için sanroof yapışmış çok az kastırdım tuşa bastım açıldı şimdi güzelce bir temizlicem :)) ucuz kurtardık valla :))

TigeR
13-04-2016, 17:48
Boya yapısmıştır belki

Kagan_KOÇAK
13-04-2016, 18:13
Boya yapısmıştır belki

Aynen öyle olmuş :)

Yiğit G.
14-04-2016, 11:40
Bende aynı konuyu açacaktım iyi oldu... Mini cooper sunroof uzun yattığında açılmıyor... Düğmeye basmamla eş zamanlı elimle sunroofu yukarıya itiyorum "çatt" diye yapıştığı yerden kurtuluyor açılıyor ondan sonra.. Bildiğin yapışıyor sunroof 1 hafta falan kapalı kalırsa.. Nereye yapışıyor onuda çözemedim.. Ne yapmak lazım ? Bu yukardaki şey yağlama için mi ? Bende sanki raylardan değilde hani sunroof un içeri su almasın diye plastik üstüne plastiğin geldiği yerler varya fitil contası sanki ora yapışıyor gibi.. Acaba reçine falan mı damladı oraya... En mantıklısı bundan alıp raylara sıkıp birde o fitilleri alkolle falan silmek lazım herlade ??

Ufuk
14-04-2016, 11:46
Fitilleri würth "lastik bakım tazeleme spreyi" diye bi sprey var gummipflege yazan. Üstünde kapı fitili görseli olan,onunla temizleyebilirsiniz. Temizliyor yeniliyor falan. Kışın soğuk aylarda sürüp kapı ve sunroof fitillerimin donmasını vs önlüyordum eski aracımda.

*MERT
15-04-2016, 00:26
benım e34 unde sunroof u 1 ay önce bana veda ettı elektrıklı aman kıymetını bılın dıkkatlı kullanın :) içten yayımı ne aşınmış bişey olmuş sarmıyor bı tarafı kapatsa bı tarafı kapatmıyor , yaptırıcam maslakta 800 tl 1.5 hafta dedı valla su anlık kapatıp fişini cektiöm yanlıslıkla acmayayım dıye :D gecmıs olsun sızede ucuz yırtmıssınız :)

smtakdnz
15-04-2016, 00:44
800 tl ve 1.5 hafta mı ? Siz başka bir yere gösterin.Ben hiç açılmayan 39 unkini 1 saatte 300 tl bostancı sanayinde hallettim.

AliGizda
15-04-2016, 08:27
800 TL' mi? İyi paraymış. Kadıköy Tepe Natilius karşısında EN-ER-EJ elektronik Erdinç Usta var, Anadolu yakasındaki çoğu araç ona gider, bir getir derim. Eğer gidecek olursan PM atarsın.

B.Koçer
15-04-2016, 09:02
sunroof yapıması yasayan abılerım kardeslerım
tunap ın sadece sunroof resımlı bı spreyi var
kulaga rakı damlatır gıbı fılıtllere pısst yapın
hiç bişiciği kalmıyo :)

uygulamadan önce mutlaka hava ıle temızlık sart
mumkun oldugunca wd40 kullanmayın saygılar

Yiğit G.
15-04-2016, 17:05
sunroof yapıması yasayan abılerım kardeslerım
tunap ın sadece sunroof resımlı bı spreyi var
kulaga rakı damlatır gıbı fılıtllere pısst yapın
hiç bişiciği kalmıyo :)

uygulamadan önce mutlaka hava ıle temızlık sart
mumkun oldugunca wd40 kullanmayın saygılar

Bumudur ?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tunap-mp107-tam-sentetik-silikon-kaydirici-gres-217869700

Raylarada sıkabilirmiyiz bunu yoksa sadece fitiller içinmi ?

B.Koçer
15-04-2016, 17:27
Bumudur ?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/tunap-mp107-tam-sentetik-silikon-kaydirici-gres-217869700

Raylarada sıkabilirmiyiz bunu yoksa sadece fitiller içinmi ?

Evet budur abi
biz her yere sıktık :D

Yiğit G.
15-04-2016, 18:03
....eyw :D

dragstar
15-04-2016, 19:55
bende arakadaşın arabasının sunroofuna sıvı gres ve silikon sıktım rahat açılsın diye açılmaz olmuştu