PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E5'de Kaza yaptım :( VİDEOLU

emirhan
14-04-2016, 19:39
Merhaba

çarşamba günğ büyük bir kazaya karıştım.E5 de düz yolda giderken arkamda bir araç belirdi ani şekilde direksiyonu sağ kırdı kontrolü kaybedip önüme düştü sanırım makas atıyordu devamı video da var.

Araçtaki sorunlar.
Kapı değişecek
Arka çamurluk düzeltilecek
Araba düz gitmiyor direksiyon düz olsa bile araba başka yöne gidiyor rot ayarı kaymış sanırım.
2 ustaya gittim her ikisi de 5-7 bin tutar dediler en az.

Çok kötü bir durum az kalsın bariyere giriyordum hiç bir suçum yokken Allah kimseye vermesin böyle bir şey.

Karşı taraf aracı kiralamış Rent a car aracı

Onarım konusunda nasıl bir yol izlemeliyim İstanbul da önerebileceğiniz bir yer var mı ?

https://youtu.be/k1QicmIe4lY

http://resimyukle.pro/images/66274859229636636017.jpg

Mehmetmert
14-04-2016, 19:54
Şanssızlık olmuş geçmiş olsun :( O kadar masraf fazla değilmi çokmu pahalı yedek parçası lagunanın...
Birde esp varmı lagunalarda

emirhan
14-04-2016, 19:56
Şanssızlık olmuş geçmiş olsun :( O kadar masraf fazla değilmi çokmu pahalı yedek parçası lagunanın...
Birde esp varmı lagunalarda

ESP yok malesef full de var benimki fullün bir alttı.

İlk vurunca bariyere yönelince direksiyonu çevirdim bu sefer orta bariyere giriyordum tekrar çevirdim yolun boş olması bir yere vurmadan durmamı sağladı.

Laguna parçası normalde fazla değil ama sanırım sigortadan yapılacağını duyan servisler fiyatı şişiriyor yarın bir kaç servis dolaşacağım cebimden yaptıracağımı söyleyip sonra fiyat aldıktan sonra çok muş diyip sigortadan yaptırabilirmiyiz acaba

by serçe
14-04-2016, 19:57
Çok geçmiş olsun allah beterinden korusun sende frenle birlikte kontra verdiğin için döndün sanırım

AdoneuS
14-04-2016, 19:58
geçmiş olsun büyük şanssızlık olmuş

free-hifi
14-04-2016, 20:00
Kameran olması büyük şans o lavuk ödemeyecek mi bunları mahkemeye ver

DKB34
14-04-2016, 20:04
geçmiş olsun

snan1910
14-04-2016, 20:07
İyiki orta bariyere girmemişsiniz.
Bununla geçmiş olsun

wolrath
14-04-2016, 20:14
cok gecmis olsun

Gearbox
14-04-2016, 20:17
Cok geçmiş olsun.

mimit
14-04-2016, 20:27
arkadaş sanırım hasar kaydı gözükmesin diye daha uygun fiyat alabileceği bir yer arıyor ancak uygun fiyat yan sanayi mal demek kötü işçilik demek evet servisler kasko sigorta işin içine girince direk liste fiyatını giriyorlar iskontosuz olarak. Karşı tarafın sigorta poliçesinin şartları neler bilmiyorum ama yan sanayi önerebilirler,bunun için yetkili serviste onarım daha mantıklı gibi geliyor bana, en azından yapılan işin bir garantisi olur,ardında da değer kaybı davası açabilirsin.

meganes
14-04-2016, 20:32
yetkili servise gidin herşeyin orjinali ile yapsınlar,adam resmen düz yolda gelmiş size vurmuş,allah korumuş sizi

emirhan
14-04-2016, 20:37
Çok geçmiş olsun allah beterinden korusun sende frenle birlikte kontra verdiğin için döndün sanırım
Teşekkürler.Malesef kaçamadım sol arkadan vurdu hızlı şekilde.

geçmiş olsun büyük şanssızlık olmuş
Teşekkürler.

Kameran olması büyük şans o lavuk ödemeyecek mi bunları mahkemeye ver
Değer davası durumunu araştırıyorum elimden geleni yapacağım mutlaka.

geçmiş olsun
Teşekkürler.

İyiki orta bariyere girmemişsiniz.
Bununla geçmiş olsun
Teşekkürler evet orta bariyer den ucuz yırttım arabanın takla atmamasına daha şükür ettim tam sol arkadan vurunca araç dengesini ciddi anlamda kaybetti.

cok gecmis olsun
Teşekkürler

Cok geçmiş olsun.
Teşekkürler.

arkadaş sanırım hasar kaydı gözükmesin diye daha uygun fiyat alabileceği bir yer arıyor ancak uygun fiyat yan sanayi mal demek kötü işçilik demek evet servisler kasko sigorta işin içine girince direk liste fiyatını giriyorlar iskontosuz olarak. Karşı tarafın sigorta poliçesinin şartları neler bilmiyorum ama yan sanayi önerebilirler,bunun için yetkili serviste onarım daha mantıklı gibi geliyor bana, en azından yapılan işin bir garantisi olur,ardında da değer kaybı davası açabilirsin.

yetkili servise gidin herşeyin orjinali ile yapsınlar,adam resmen düz yolda gelmiş size vurmuş,allah korumuş sizi

Haklısınız bende yetkili servise yaptırmak istiyorum sonuç olarak benden çıkmıyor.
Bir tane i20 faturası görmüştüm araçta hiç bir şey yok ufacık hasara 5 bin hasar çıkarmışlardır.
Benim aracım etse etse 29 eder 15 bin hasar çıkarırlarsa ciddi zarar ederim :( Haksız yere suçum yokken böyle bir zarar etmek çok koyacak bana

ugurcan52
14-04-2016, 20:43
Büyük gecmıs olsun ; işe bak mıllet kıralasın egosunu tatmın etsın gelsın canııma malıma kast etsın
O arabayı bır tarafına sokarlar adamın kasko sıgorta kurtarmaz

emirhan
14-04-2016, 21:32
Büyük gecmıs olsun ; işe bak mıllet kıralasın egosunu tatmın etsın gelsın canııma malıma kast etsın
O arabayı bır tarafına sokarlar adamın kasko sıgorta kurtarmaz

Haklısınız kaza tutanağında 5 metre bariyer hasarı da eklenmiş yazmışlar.
Karşı tarafın aracı 3 yerden en az hasarlı ön - arka ve sağ kapı

fitil fitil parasını alırlar inşallah.

fthdrn
14-04-2016, 21:41
Teşekkürler.Malesef kaçamadım sol arkadan vurdu hızlı şekilde.

Teşekkürler.

Değer davası durumunu araştırıyorum elimden geleni yapacağım mutlaka.

Teşekkürler.

Teşekkürler evet orta bariyer den ucuz yırttım arabanın takla atmamasına daha şükür ettim tam sol arkadan vurunca araç dengesini ciddi anlamda kaybetti.

Teşekkürler

Teşekkürler.

Haklısınız bende yetkili servise yaptırmak istiyorum sonuç olarak benden çıkmıyor.
Bir tane i20 faturası görmüştüm araçta hiç bir şey yok ufacık hasara 5 bin hasar çıkarmışlardır.
Benim aracım etse etse 29 eder 15 bin hasar çıkarırlarsa ciddi zarar ederim :( Haksız yere suçum yokken böyle bir zarar etmek çok koyacak bana
Değer kaybı tazminatı açmalısınız. Geçmiş olsun.

turbo&quattro
14-04-2016, 22:06
Cok cok gecmis olsun. 2-3 saniye ile motora girmemis iyiki.

golgeoyunu03
14-04-2016, 22:21
Çok ucuz yırtmışsınız, bariyere girseniz size bile zarar gelebilirdi. Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklamış.

997TT
14-04-2016, 22:28
Oncelıkle carpan O.Ç'nın Allah belasını verır ınsallah.
Buyuk gecmıs olsun.
Kesın yetkılı servısde yaptırın. Bılıyorum tramerde yuksek gorunucek ancak fotoları saklayın. Ve kesınlıkle deger dusum davası acın kı kazanıcaksınız zaten...
Tepret oglu ıyıdır.

PiscocuK
14-04-2016, 22:35
Gecmis olsun. Cana bisey gelmemesi sevindirici
Kamera kayitlari ile 8/8 karsi taeaf suclu. Yani aracin deger kaybini catir catir alirsin

Korollacı
14-04-2016, 22:39
gecmıs olsun rabbım beterınden korusun.

Ae86
14-04-2016, 22:43
Çok geçmiş olsun canınıza birşey olmamış.

dragstar
14-04-2016, 22:43
çok geçmiş olsun, nasıl olduğu belli oldumu?

yigit06
14-04-2016, 22:50
Buyuk gecmıs olsun.
Kesın yetkılı servısde yaptırın. Bılıyorum tramerde yuksek gorunucek ancak fotoları saklayın. Ve kesınlıkle deger dusum davası acın kı kazanıcaksınız zaten...
Tepret oglu ıyıdır.

Abi sana katılıyorum. Bnesanırım önce bi yanına gider kardeş bişey oldu mu :) iyi misin :) şeklinde arabadan çıkarıp ön cama vura vura bilinçsiz hale getirme yöntemini uygulardım. Stok arabalarla slalom time attack kovalayan tayfa ile 3.16i ile (açık difransiyelli düşük hp'li araba örneği) her sokakta yanlamaya çalışanlar bi bitmedi, bitmez de..

Er34
14-04-2016, 22:50
Araç kamerasına ayırmadığım bütçe benden kesin çıkacak. Edinmek lazım. Çok geçmiş olsun. Karşı tarafa söylenecek çok laf var da neyse. Canınıza gelmesin. Değer kaybı davası kesinlikle düşünün.

weST.27
14-04-2016, 23:01
Tzminat açın , artık bundanda sonuç alınmıyorsa yazıklar olsun o mahkemeye, durduk yere seyir halinde gel gömçür, arabamda hasar kaydı yap içine mıç sonrada ben 30 a aldığım arabayı 20 ye satmaya çalışayım ne güzel

300E
14-04-2016, 23:02
Çok geçmiş olsun, üzülmeyin bence, sağdaki bariyere girseydiniz, ön camınızdan bile girebilirdi, hiç belli olmazdı, verilmiş sadakanız varmış, çok çok geçmiş olsun.

Gko
14-04-2016, 23:10
umarım belasını bulur bigün a.k çocukları.

İnstagramdaki makas sayfalarınında burdan taa a.k

resmen özendiriyolar milleti video çekip oraya attırmaya. Bunlara bi önlem alınmalı artık.

çok geçmiş olsun

alper1001
14-04-2016, 23:15
çok geçmiş olsun, bu tarz konularda bu tür yorumlar can sıksada, şu an bana sövsenizde, maalesef araba faktörü çok önemli, yaklaşık 1 yıl önce, audi a4 , passat ve clio nun karıştığı kaza geldi aklıma, passat aynı çarpmada hafif bir salınımla yola devam etmiş, ve a4 sürücüsünü kovalamıştı. Her markanın hitap ettiği alıcı portföyü vardır, hiçbir marka kötü değildir, sadece alıcıya göre tercih edilir. Ama insan hayatı ucuz değil, siz sadece hasar ile atlatmışsınız, şükürler olsunki sizde ve diğer sürücüde bişey yok. Çok geçmiş olsun, affınıza sığınıyorum.

beetle
14-04-2016, 23:19
çok geçmiş olsun. Size bişey olmaması sevindirici . Umarım istediğin sekilde araç toplanır. Bu araç kamerası gerçekten lazımmış.

Er34
14-04-2016, 23:30
çok geçmiş olsun, bu tarz konularda bu tür yorumlar can sıksada, şu an bana sövsenizde, maalesef araba faktörü çok önemli, yaklaşık 1 yıl önce, audi a4 , passat ve clio nun karıştığı kaza geldi aklıma, passat aynı çarpmada hafif bir salınımla yola devam etmiş, ve a4 sürücüsünü kovalamıştı. Her markanın hitap ettiği alıcı portföyü vardır, hiçbir marka kötü değildir, sadece alıcıya göre tercih edilir. Ama insan hayatı ucuz değil, siz sadece hasar ile atlatmışsınız, şükürler olsunki sizde ve diğer sürücüde bişey yok. Çok geçmiş olsun, affınıza sığınıyorum.

Fakirler ölsün mü ?

PROMINENT
14-04-2016, 23:40
çok geçmiş olsun.

qatrio
14-04-2016, 23:48
Fakirler ölsün mü ?

akıl fakirleri ölsün en azından :D

burakgunay
14-04-2016, 23:55

abi iyi güzel diyosun da renonun en iyi oturaklı arabalarından degil mi laguna?
daha neye bineceğiz ülkecek 29 30 liraya daha saglam?

immortalboss
15-04-2016, 00:49
Çok geçmiş olsun hocam.Aslında iyi toparlamışsınız.Yanınızda bir araç özellikle motorsiklet vs. olmaması çok büyük şans olmuş.ARacın ön tarafında hiç bir hasar yoksa acaba arka dingilde sıkıntı olabilir mi diye düşündürdü?

bomonti
15-04-2016, 00:59
Hocam çok geçmiş olsun.. Yolun kalabalık olmaması işin şanslı olan kısmıymış yoksa hasar/kayıp daha fazla olabilirdi.

İşin onarım kısmına gelecek olursak, eğer ki aracı sanayide yaptıracaksanız salyasını akıtan esnafın eline düştünüz demektir.

Başımızdan daha yeni geçti böyle bir olay... Aynı dediğiniz gibi iyi bir ustaya sigortayı karıştırmadan gidin pazarlığınızı yapın (bu arada yetkili servisten fiyat alarak karşılaştırın) Diyelim masraf 4-5 bin çıktı ki bu rakamlar bile fazla.. Fiyat kafi geldiği zaman aracın dosyasını o şekilde açtırın!!! Eğer yetkili servisle fiyatlar yakın olursa hiç düşünmeden yetkili servise gidin..

Kadyr
15-04-2016, 05:51
Gecmis olsun karsi taraf sucunu kabul etti dimi

neothenew
15-04-2016, 05:57
Çok alakasız bir yorum olmuş sizinkisi. Emin olun bu kazada s kasa merso olsaydı laguna yerine darbeyi alan, onun da sol arka lastiği yamulur kapısı göçerdi. Ha esp olsaydı araçta savrulmayıp devam edebilirdi belki, konuya buradan girilirse haklı olabilirsiniz ama benzer kaza espsiz/esp kapalı passatta da olsa durumu lagunadan farklı olmazdı.

rahmitanir
15-04-2016, 06:47
Makasçı gençliğe yapılması gereken uygulama:
http://hizliresim.com/MpQvbN

Kendime not: araç kamerası al!!!

arabasızadam
15-04-2016, 07:16
Geçmiş olsun.

B-Devi
15-04-2016, 07:22
Hocam büyük geçmiş olsun. Benim naçizane tavsiyem; Arka çamurluğu düzelttirmeyin, birebir orjinali ile değiştirin. Sonra yok macun çatladı, yok çizgiler tam oturmadı vs gibi sıkıntılar yaşamayın.

Sezgin
15-04-2016, 07:39
evet bende bunu merak ettim.

RedELite
15-04-2016, 07:44
Bombos yolda makas atmak nedir arkadas yav Hemde fluence'le cok gecmiş olsun. En Kısa zamanda bende alacam araç kamerası.

Diyadin
15-04-2016, 07:49
Geçmiş olsun. Canınız sağolsun

kelalper
15-04-2016, 08:06
o o.ç yi alıp kafasını bi tarafına sokmadınız mı? Sinir oluyorum şirketlerin vasıfsız elemanları pazarlamacı satıcı diye altına kiralık araba verip sokağa salmasına. Altında her şirket arabası alanda nedense hor kullanıyor bu memlekette. Koy abi bütün arabalara GPS 80 i geçene yapıştır cezayı maaşından kes. Shell öyle yapıyor. Müdür vs farketmio 90 sınırı var geçtiğin anda sinyal verio merkeze. Şirkette güncel trafik cezası neyse kesio maaşından trafik cezasının gelmesini beklemiyor. Aaa burada radar yok yapıştıriim falan yok.

emirhan
15-04-2016, 08:13
Değer kaybı tazminatı açmalısınız. Geçmiş olsun.
Teşekkürler.

Cok cok gecmis olsun. 2-3 saniye ile motora girmemis iyiki.
Teşekkürler bende ona şükür ediyorum.

Çok ucuz yırtmışsınız, bariyere girseniz size bile zarar gelebilirdi. Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklamış.
Teşekkürler.

Buyuk gecmıs olsun.
Tepret oglu ıyıdır.
İnşallah.Bugün götüreceğim yetkili servise

Gecmis olsun. Cana bisey gelmemesi sevindirici
Kamera kayitlari ile 8/8 karsi taeaf suclu. Yani aracin deger kaybini catir catir alirsin
Teşekkürler. %100 karşıya verdiler k

gecmıs olsun rabbım beterınden korusun.

Çok geçmiş olsun canınıza birşey olmamış.
Teşekkürler.

çok geçmiş olsun, nasıl olduğu belli oldumu?
Nasıl oldu derken.

Abi sana katılıyorum. Bnesanırım önce bi yanına gider kardeş bişey oldu mu :) iyi misin :) şeklinde arabadan çıkarıp ön cama vura vura bilinçsiz hale getirme yöntemini uygulardım. Stok arabalarla slalom time attack kovalayan tayfa ile 3.16i ile (açık difransiyelli düşük hp'li araba örneği) her sokakta yanlamaya çalışanlar bi bitmedi, bitmez de..
Karşıdaki çocuktu 19-20 var yok sinirli bir yapım yok başta çok kızdım hoş olmayan şeyler de dedim ama sonra elini sıktım olan oldu yapacak bir şey yok

Araç kamerasına ayırmadığım bütçe benden kesin çıkacak. Edinmek lazım. Çok geçmiş olsun. Karşı tarafa söylenecek çok laf var da neyse. Canınıza gelmesin. Değer kaybı davası kesinlikle düşünün.
Aynen öyle bu maddi kaza allah korusun birine çarpma durumu olabilir yola atlar bir şey olur kanıt gerekir mutlaka araç da kamerasız dolaşmamak gerekir.

Tzminat açın , artık bundanda sonuç alınmıyorsa yazıklar olsun o mahkemeye, durduk yere seyir halinde gel gömçür, arabamda hasar kaydı yap içine mıç sonrada ben 30 a aldığım arabayı 20 ye satmaya çalışayım ne güzel
Teşekkürler tazminat durumunu araştırıyorum.

Çok geçmiş olsun, üzülmeyin bence, sağdaki bariyere girseydiniz, ön camınızdan bile girebilirdi, hiç belli olmazdı, verilmiş sadakanız varmış, çok çok geçmiş olsun.
naklısınız bizde sorun yok şükür bunada şükür ediyoruz.

umarım belasını bulur bigün a.k çocukları.

İnstagramdaki makas sayfalarınında burdan taa a.k

resmen özendiriyolar milleti video çekip oraya attırmaya. Bunlara bi önlem alınmalı artık.

çok geçmiş olsun
Malesef öyle

çok geçmiş olsun. Size bişey olmaması sevindirici . Umarım istediğin sekilde araç toplanır. Bu araç kamerası gerçekten lazımmış.
İnşallah.Teşekkürler.

Fakirler ölsün mü ?

çok geçmiş olsun.
Çok sağ olun.

akıl fakirleri ölsün en azından :D

abi iyi güzel diyosun da renonun en iyi oturaklı arabalarından degil mi laguna?
daha neye bineceğiz ülkecek 29 30 liraya daha saglam?
Aracımdan son derece memnunum bende.

Çok geçmiş olsun hocam.Aslında iyi toparlamışsınız.Yanınızda bir araç özellikle motorsiklet vs. olmaması çok büyük şans olmuş.ARacın ön tarafında hiç bir hasar yoksa acaba arka dingilde sıkıntı olabilir mi diye düşündürdü?
Kontrol ettireceğim.

Hocam çok geçmiş olsun.. Yolun kalabalık olmaması işin şanslı olan kısmıymış yoksa hasar/kayıp daha fazla olabilirdi.

İşin onarım kısmına gelecek olursak, eğer ki aracı sanayide yaptıracaksanız salyasını akıtan esnafın eline düştünüz demektir.

Başımızdan daha yeni geçti böyle bir olay... Aynı dediğiniz gibi iyi bir ustaya sigortayı karıştırmadan gidin pazarlığınızı yapın (bu arada yetkili servisten fiyat alarak karşılaştırın) Diyelim masraf 4-5 bin çıktı ki bu rakamlar bile fazla.. Fiyat kafi geldiği zaman aracın dosyasını o şekilde açtırın!!! Eğer yetkili servisle fiyatlar yakın olursa hiç düşünmeden yetkili servise gidin..
Teşekkürler bugün servisleri dolaşacağım.

Makasçı gençliğe yapılması gereken uygulama:
http://hizliresim.com/MpQvbN

Kendime not: araç kamerası al!!!
Mutlaka alın arabada lastik gibi bir şey bende olmazsa olmaz.

Geçmiş olsun.
Teşekkürler.

Hocam büyük geçmiş olsun. Benim naçizane tavsiyem; Arka çamurluğu düzelttirmeyin, birebir orjinali ile değiştirin. Sonra yok macun çatladı, yok çizgiler tam oturmadı vs gibi sıkıntılar yaşamayın.

evet bende bunu merak ettim.
Açıkcası pek değiştirme taraftarı değilim duruma göre bakacağım.

Bombos yolda makas atmak nedir arkadas yav Hemde fluence'le cok gecmiş olsun. En Kısa zamanda bende alacam araç kamerası.
Artık yollarda insan gibi sürek yok malesef.

Geçmiş olsun. Canınız sağolsun
Çok teşekkürler.

Sürücü kabul etti suçunu yakını geldi o biraz saçmaladı yok ani firen mi yaptın ondan mı oldu diye söyledi sonra kayıt var diye söyleyince sustular.

mikelazi
15-04-2016, 08:16
çok geçmiş olsun dostum.

Kadyr
15-04-2016, 08:20
geçmiş olsun tekrardan kabul ettiğine arıza çıkarmadığına sevindim. canada gelmemiş diceksin artık. yalnız kazada o bariyere vurduktan sonra sana çarpıyor galiba senin arka dingil yamulmuş olabilir yada tekerlek kısmı ondan düz gitmiyor olabilir aracın.

emirhan
15-04-2016, 08:24
çok geçmiş olsun dostum.
Teşekkkürler.

geçmiş olsun tekrardan kabul ettiğine arıza çıkarmadığına sevindim. canada gelmemiş diceksin artık. yalnız kazada o bariyere vurduktan sonra sana çarpıyor galiba senin arka dingil yamulmuş olabilir yada tekerlek kısmı ondan düz gitmiyor olabilir aracın.
Teşekkürler.Sağ olsun polisler de yardımcı oldu .Kontrol ettiğimde arka jant plastik onda bile bir şey yok çizik yok lastik düzgün gözüküyor.

Sağ ön lastik de sorun var gibi.
Araba savrulurken tüm yük oraya bindi sanırım ondan dolayı orada bir ayar sıkıntısı var.

Buda tutanak :
http://resimyukle.pro/images/36689417022364684156.jpg

i-vtec07
15-04-2016, 08:38
Geçmiş olsun katil olmak saniyelik .

erdemköksal
15-04-2016, 08:39
çok geçmiş olsun adam bildiğin reklam gibi geçti videoda yolun boş olmasıda büyük şans Allah beterinden korusun.

BurakOzdemir
15-04-2016, 08:50
geçmiş olsun.
karşı taraf suçlu en güzel en temiz nerde yapılıyosa orda yaptır kafan rahat etsin onun sigortası yaptırcak çünkü.

individual
15-04-2016, 08:50
geçmiş olsun.Valla bariyer'den iyi kurtarmışsınız.

yilmazcatalbas
15-04-2016, 08:52
Aracınızı yetkili servise götürün yapsınlar, hiç başınızı ağrıtmayın. Oluşan değer kaybını da dava açarak alın olsun bitsin.

murat86
15-04-2016, 08:58
Bide yüzsüz yüzsüz size gelip ani fren mi yaptın diyebiliyolarmı ya vay vay vay... pis herifler. Çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın...

emirhan
15-04-2016, 09:50
Geçmiş olsun katil olmak saniyelik .
Malesef öyle Allah korudu.

çok geçmiş olsun adam bildiğin reklam gibi geçti videoda yolun boş olmasıda büyük şans Allah beterinden korusun.
Çok sağ olsun.Allah yardımcımız oldu karşı araç metrobüs yoluna geçseydi felaket olurdu.

geçmiş olsun.
karşı taraf suçlu en güzel en temiz nerde yapılıyosa orda yaptır kafan rahat etsin onun sigortası yaptırcak çünkü.
Haklısınız bugün servise götürüp fiyat alcam.

geçmiş olsun.Valla bariyer'den iyi kurtarmışsınız.
TEşekkürler.Öyle oldu ucuz yırttık yine tek bir yerden hasar aldık.

Aracınızı yetkili servise götürün yapsınlar, hiç başınızı ağrıtmayın. Oluşan değer kaybını da dava açarak alın olsun bitsin.
Araç 2005 model daha önce benim kapıda ufak bir lokal boya vardı bide 300 tl falan hasar kaydı var lokal boyadan dolayı engel olur mu acaba.

Bide yüzsüz yüzsüz size gelip ani fren mi yaptın diyebiliyolarmı ya vay vay vay... pis herifler. Çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın...

Malesef öyle.Zaten 15 dk içinde 4 kişi oldular her yerden bir laf geliyor.

Berkan
15-04-2016, 10:03
direksiyon kontrolunu kaybetmeymiş yersen :)

brave
15-04-2016, 10:07
Büyük geçmiş olsun kiralık arabalara cok güveniyorlar ama oo adam yandı :)

johnie
15-04-2016, 10:14
Hocam çok geçmiş olsun.
Kamera nın oldukça yararını görmüşsünüz olayda, en azından birine söylerken inanmadığında ispat edebilirsiniz.
Orta bariyere girmeyip direksiyon hakimiyeti içinde o refleks ile iyi kurtarmışsın gerçekten..

yilmazcatalbas
15-04-2016, 10:46
300 TL'lik hasar kaydınız göz önünde bulundurulur ama tabiri caizse devede kulak kalır o. Arabanızı ucuza yaptırmaya çalışırken çizgi tutmayacak macunda dalgalanma olacak daha ilerisinde macun çatlakları vs. vs. dertlerle uğraşmayın bence arabanızı verin işini hakkıyla yapan yere, dava açın değer kaybınızı da nakit olarak alın sigorta şirketinden, sonra da kafanız rahat mis gibi binin. Yarın arabayı satıyorum dediğinizde de resimler var zaten gösterirsiniz. Çok sorun olmaz.

imprezaWRC
15-04-2016, 10:46
Bu memlekette kamera şart, hatta arka camada kamera takmak lazım. Bununla geçmiş olsun, yetkili servise götürün ama en azından 3 tanesinden fiyat alın. Garip bir şekilde yetkili servislerde bile birbirinden farklı fiyatlar çıkıyor.

semavi
15-04-2016, 10:50
Çok geçmiş olsun...

Makas olayı kesin mi, ona göre günahını almak lazım diyecektim ki, tüm konuyu okuyunca o ihtimalin yüksek olduğu kanısına vardım...

Canına gelmemiş, malına gelmiş... Yaptırılır... Fotoğrafın videon var... Satarken gösterirsin, illaki birisi alır 500 bile aşağı versen...

Sana teşekkür ediyorum, bu video kamera edinmemi sağlayacak herhalde! Bundan mutlu olacağın konusunda emin değilim tabi :)

Kamera modelini de atarsan sevinirim :)

Gayet iyi toparlamışsın, Allah korusun... Arabanın kötü yol tuttuğu olayına katılmıyorum...

Kimse kusura bakmasın... Ben o kadar toparlarmıydım, kesin konuşamam... o tarz bir yolda genellikle müziğimi açmış, direksiyonu çoğunlukla tek elle belki bir iki parmakla tutmuş olurum... Boş yolun keyfini çıkarıyor, koltuğuma iyice yaslanmış, belkide bağıra çağıra şarkı söylüyor olurdum kendimi Tarkan zannedip...

Karşı karşıya çarpmıyorsunuz... Nereden geldiği belli olmayan bir kaza yaşanıyor... Çok daha iyi araçlarla da daha beterini yaşayabilir insan... ESP illaki avantaj ama kesin garanti değil...

emirhan
15-04-2016, 11:33
direksiyon kontrolunu kaybetmeymiş yersen :)

Büyük geçmiş olsun kiralık arabalara cok güveniyorlar ama oo adam yandı :)
Teşekkürler.5 metre bariyer hasarı yazmışlar 5.000 TL sadece devletin alacağı para kiralama şirketi ne yapar kim bili

Hocam çok geçmiş olsun.
Kamera nın oldukça yararını görmüşsünüz olayda, en azından birine söylerken inanmadığında ispat edebilirsiniz.
Orta bariyere girmeyip direksiyon hakimiyeti içinde o refleks ile iyi kurtarmışsın gerçekten..
Teşekkürler.Kamera olması iftira atmalarını engelliyor.

300 TL'lik hasar kaydınız göz önünde bulundurulur ama tabiri caizse devede kulak kalır o. Arabanızı ucuza yaptırmaya çalışırken çizgi tutmayacak macunda dalgalanma olacak daha ilerisinde macun çatlakları vs. vs. dertlerle uğraşmayın bence arabanızı verin işini hakkıyla yapan yere, dava açın değer kaybınızı da nakit olarak alın sigorta şirketinden, sonra da kafanız rahat mis gibi binin. Yarın arabayı satıyorum dediğinizde de resimler var zaten gösterirsiniz. Çok sorun olmaz.

Bu memlekette kamera şart, hatta arka camada kamera takmak lazım. Bununla geçmiş olsun, yetkili servise götürün ama en azından 3 tanesinden fiyat alın. Garip bir şekilde yetkili servislerde bile birbirinden farklı fiyatlar çıkıyor.
Teşekkürler.

2 Özel servise fiyat sordum ikiside büyük gözüküyor
bir tanesi 1700 TL
diğeri 4700 tl orijinal parça

hepsi resimlerden verdi çıkıp 1-2 yetkili servis dolaşacağım şimdi araba ile .

Çok geçmiş olsun...

Makas olayı kesin mi, ona göre günahını almak lazım diyecektim ki, tüm konuyu okuyunca o ihtimalin yüksek olduğu kanısına vardım...

Canına gelmemiş, malına gelmiş... Yaptırılır... Fotoğrafın videon var... Satarken gösterirsin, illaki birisi alır 500 bile aşağı versen...

Sana teşekkür ediyorum, bu video kamera edinmemi sağlayacak herhalde! Bundan mutlu olacağın konusunda emin değilim tabi :)

Gayet iyi toparlamışsın, Allah korusun... Arabanın kötü yol tuttuğu olayına katılmıyorum...

Kimse kusura bakmasın... Ben o kadar toparlarmıydım, kesin konuşamam... o tarz bir yolda genellikle müziğimi açmış, direksiyonu çoğunlukla tek elle belki bir iki parmakla tutmuş olurum... Boş yolun keyfini çıkarıyor, koltuğuma iyice yaslanmış, belkide bağıra çağıra şarkı söylüyor olurdum kendimi Tarkan zannedip...

Karşı karşıya çarpmıyorsunuz... Nereden geldiği belli olmayan bir kaza yaşanıyor... Çok daha iyi araçlarla da daha beterini yaşayabilir insan... ESP illaki avantaj ama kesin garanti değil...

Teşekkürler.
Araca sol arkadan vurması ile içerde büyük bir basınç oldu kemer olmasa uçup gidecektim zira telefon uçup gitmiş zor buldum.
İlk vurunca bariyere girmemek için sağ kırdım bu sefer ortaya girmemek için sola kırdım şükür sorunsuz durdum.
Ben aracım dan gayet memnunum laguna 1350 kilo çok oturaklı bir araba genelde uzun yol yapıyorum çok rahat ve güvenli oluyor yolculuklar.

emirhan
15-04-2016, 12:06
Çok geçmiş olsun...

Kamera Modelini atlamışım kusura bakmayın http://tr.aliexpress.com/item/Dual-Lens-Camcorder-i1000-Car-DVR-HD720P-dash-black-box-with-rear-cam-vehicle-view-dashboard/1360560560.html

Berkan
15-04-2016, 12:13
2011 de banada çarptıklarında metrobus bariyerine vurmuştum aynen senin gibi 5 metresi 5 binliraydı tarife fix heralde değişmiyor hiç :) bu tarz bariyerdi tabelaydı kaldırımdı cicek agaç falan kısmı kasko ödüyor. muhtemelen sana vuran elemanın altında bugün yenisini vermiştir merdiven altı değilse firma kiralama firması :)

Mutu
15-04-2016, 12:17
hepsinden önce geçmiş olsun, cana değil mala gelmiş.

-Haklısın
-Değer kaybını düşünme videolu ve tutanaklı kanıtın var, hiçbir suçun yok. Mahkeme lehine sonuçlanacaktır.
-Aracı senden sonra alacak kişiyi de düşün, ben kazalı arabayı almayı göze alsam dahi düzgün ve orjinal parçalar ile toplanmış olmasını isterim.

kesici
15-04-2016, 12:19
Zeytinburnu istikametine kaçsaydın kazaya karışmazdın, suç birazda sende adam önünden geçerken adamı izliyorsun kesin bence o kazadan her türlü kaçardın, kitlenmiş kalmışsın kanki.

emirhan
15-04-2016, 12:27
2011 de banada çarptıklarında metrobus bariyerine vurmuştum aynen senin gibi 5 metresi 5 binliraydı tarife fix heralde değişmiyor hiç :) bu tarz bariyerdi tabelaydı kaldırımdı cicek agaç falan kısmı kasko ödüyor. muhtemelen sana vuran elemanın altında bugün yenisini vermiştir merdiven altı değilse firma kiralama firması :)
Bilindik bir firma değil madencilik oto vs yazıyor ünvanlarında.

hepsinden önce geçmiş olsun, cana değil mala gelmiş.

-Haklısın
-Değer kaybını düşünme videolu ve tutanaklı kanıtın var, hiçbir suçun yok. Mahkeme lehine sonuçlanacaktır.
-Aracı senden sonra alacak kişiyi de düşün, ben kazalı arabayı almayı göze alsam dahi düzgün ve orjinal parçalar ile toplanmış olmasını isterim.
Teşekkürler bugün gideceğim yetili servise

Zeytinburnu istikametine kaçsaydın kazaya karışmazdın, suç birazda sende adam önünden geçerken adamı izliyorsun kesin bence o kazadan her türlü kaçardın, kitlenmiş kalmışsın kanki.

Malesef öyle olmuyor.Sağ dan geldiğini fark eder etmez önüme geçerken fren yaptım yapmasam belki orada vurup beni de götürecekti bariyere sonra freni bıraktım önümden geçince video da açık açık belli oluyor.

sağa doğru kaçmaya da başladım fakat çarpıp sekmesi ile bir oldu nereden baksanız 80km ile en az çarptı çok hızlı sekti ve çarptı.

Bende f1 pilotu değilim ki lap diye sağ kıracam gaza basacam vs kaza anında öyle olmuyor malesef

http://prntscr.com/asiaur

aslan
15-04-2016, 12:52

Ne kadar kolay dimi?

kesici
15-04-2016, 12:53
Birde burası ne biçim İstanbul trafikte bir dene araba yok

Mutu
15-04-2016, 13:01
Birader adama bir geçmiş olsun bile dememişsin, hala boş boş konuşuyorsun. Troll müsün nesin bilmiyorum ama git az ötede yaşa adamın derdi var bir de boşuna seni ciddiye alıp cevap vermiş.

EmreS13
15-04-2016, 13:26
Büyük geçmiş olsun cana bişey gelmemesi sevindirici. Sigorta tahmin kuruluna başvurmanız fayda olur.

arsenikli
15-04-2016, 13:36
çok geçmiş olsun allah korumuş

oğuz
15-04-2016, 13:51
geçmiş olsun,karşı taraftan da tam metrobüs geliyor vurduğu anda. allah korumuş

emirhan
15-04-2016, 15:59
Herkese ilgileri için teşekkürler.
Aracı Renault Yetkili servisine teslim ettim üsttüne basa basa 5 binlarayı geçmesin dedim kendileri de ilgilendi 3-4 bine halledeceklerini söylediler.

Kapı değişecek.arka çamurluk değişmesi için kesme vs gerekiyor ondan değişmeyecek düzeltilecek boyanacak.
Rot ayarı yapılacak.
20 gün yatarı var dediler hasretle bekliyoruz aracımızı

http://resimyukle.pro/images/65035430854596292623.jpg

tolgaaydın
15-04-2016, 16:34
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Hazır girmişken arka çamurlukta değişse iyi olurmuş, ilerleyen zamanlarda macun çatlağı falan problem olabilir. Fotoğrafları kaybetmediğiniz sürecede bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Grimlord
15-04-2016, 17:36
buyuk gecmis olsun,Allah beterinden saklasin.

emirhan
15-04-2016, 19:13
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Hazır girmişken arka çamurlukta değişse iyi olurmuş, ilerleyen zamanlarda macun çatlağı falan problem olabilir. Fotoğrafları kaybetmediğiniz sürecede bir problem olmaz diye düşünüyorum.
Teşekkürler.Sorun olacağını sanmıyor pek bir şey çok çamurluk da biraz macun ile düzelir dediler.

buyuk gecmis olsun,Allah beterinden saklasin.

Amin hepimizi çok teşekkürler.

vectra-tuner
15-04-2016, 19:49
Büyük geçmiş olsun, Allah korumuş sizi.. Önünüze çıkan o ayı oğlu ayıya da izletin videoyu, böyle bir kaza görmemiştim.

emirhan
15-04-2016, 20:42
Büyük geçmiş olsun, Allah korumuş sizi.. Önünüze çıkan o ayı oğlu ayıya da izletin videoyu, böyle bir kaza görmemiştim.

Öyle oldu cana bir şey gelmedi şükürler olsun yapacak bir şey yok

semavi
16-04-2016, 09:21
Kaçabileceğin! bir kaza ve acemiliğin yüzünden boşu boşuna forumdakilerin zamanını çaldığın için seni kınıyorum... Emirhan Paralel misin nesin!

emirhan
16-04-2016, 09:52
Kaçabileceğin! bir kaza ve acemiliğin yüzünden boşu boşuna forumdakilerin zamanını çaldığın için seni kınıyorum... Emirhan Paralel misin nesin!

Arabayı aldıktan sonra hayrına biri araba kullanmayı öğretsin bana :)

Ayrıca izleyemeyenler https://www.youtube.com/watch?v=qNJTcO85PN4 dan izleyebilir.

S.Özeren
16-04-2016, 10:39
Geçmiş olsun
Evet video dan izlerken anlık bir kaçış yeri var ama o anda o işler öyle olmuyor

MeHMeT-INC
16-04-2016, 13:28
geçmiş olsun. ortadaki bariyerlerden ucuz kurtulmuşsunuz

MBuğra
16-04-2016, 15:48
2 aracımda da bilfiil araç kamerası (G1W-C, A118C) kullanmaktayım. Şimdiye kadar kime anlattıysam, çoğu kişi fuzuli masraf olarak gördü. Ancak sizin olayınızda olduğu gibi, yeri geldiğinde o kadar işe yarıyor ki vermiş olduğunuz 100-150 lira gözünüze hiç gelmiyor.

Geçmiş olsun, benim size tavsiyem aracınızı yetkili servise bırakıp değer kaybı için karşı tarafa dava açmanız.

emirhan
16-04-2016, 16:46
Geçmiş olsun
Evet video dan izlerken anlık bir kaçış yeri var ama o anda o işler öyle olmuyor

geçmiş olsun. ortadaki bariyerlerden ucuz kurtulmuşsunuz
Teşekkürler.Ah keşke biraz uzağıma düşse idi o zaman rahat kaçabilirdim çok dibimden geçtiği için saniyelik iş yapamadım malesef.Orta bariyere vurmadığıma şükür ediyorum artık.

2 aracımda da bilfiil araç kamerası (G1W-C, A118C) kullanmaktayım. Şimdiye kadar kime anlattıysam, çoğu kişi fuzuli masraf olarak gördü. Ancak sizin olayınızda olduğu gibi, yeri geldiğinde o kadar işe yarıyor ki vermiş olduğunuz 100-150 lira gözünüze hiç gelmiyor.

Geçmiş olsun, benim size tavsiyem aracınızı yetkili servise bırakıp değer kaybı için karşı tarafa dava açmanız.

Teşekkürler.Aracı yetkili servise götürdüm önce cebimden yaptıracağım şekilde telif aldım sonra sigorta ile yaptıracağımı söyledim.

sigorta da parçaları sigorta gönderdiği için fiyat biraz arttı 3-4 bin lira civarı tutacak dendi.

tayf
17-04-2016, 05:08
gecmiş olsun , karsı taraf sizin araca vurmadan once sol arka tekerı bı yere vurmus gıbı

tlgylmz106
17-04-2016, 08:08
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

emirhan
17-04-2016, 09:51
gecmiş olsun , karsı taraf sizin araca vurmadan once sol arka tekerı bı yere vurmus gıbı
Gördüğüm kadarı ile vurmamıştı bir yere ama kesinde bilmiyorum aynadan net belli olmuyor.

Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

Amin.Yapacak bir şey yok arabanın çıkmasını bekleyeceğiz artık

Seven7
17-04-2016, 22:39

Ben böyle saçma yorum görmedim.

bayramoglu
17-04-2016, 22:44
Basiret denen sey baglanmasa kazalarin yuzde doksani gerceklesmez zaten verilmis sadakaniz varmis orta bariyer kilic gibi saplanirdi arabaya. Buyuk gecmis olsun

koray ozan
17-04-2016, 23:33
Allah beterinden saklasın bunla geçmiş olsun

semavi
18-04-2016, 09:15
Kaza oldu bitti...

Arabada yapılacak...

Benim aklıma bir nokta takıldı...

Neden kaza anında sesi sansürledin :)

MeRtCaN
18-04-2016, 09:30

arkadaşın sente atlak idare et

emirhan
18-04-2016, 11:53

Basiret denen sey baglanmasa kazalarin yuzde doksani gerceklesmez zaten verilmis sadakaniz varmis orta bariyer kilic gibi saplanirdi arabaya. Buyuk gecmis olsun

Allah beterinden saklasın bunla geçmiş olsun
Haklısınız Allah kordu.

Kaza oldu bitti...

Arabada yapılacak...

Benim aklıma bir nokta takıldı...

Neden kaza anında sesi sansürledin :)

arkadaşın sente atlak idare et

Küfür , Hakaret vs vardı ondan dolayı sesi kapatmak durumda kaldım

brs852
18-04-2016, 12:21
çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın

emirhan
18-04-2016, 14:34
çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın

Amin hepimizi.

Artık kazalar eksik olmuyor ne zaman yola çıksam bir kasa görüyorum malesef

erhann
18-04-2016, 14:48
çok geçmiş olsun

Batum
18-04-2016, 14:57
çok geçmiş olsun.

emirhan
18-04-2016, 19:53
çok geçmiş olsun

çok geçmiş olsun.

Teşekkürler.Allah razı olsun.

Bugün aracımın tamiri başlanmış bakalım ne zaman çıkacak

drivertech
18-04-2016, 19:58
Geçmiş olsun , bu arada uyandırayım aracınızın hasar kaydı muhabbetinden dolayı sizin sanırım elden ya da başka bir şekilde değer kaybı adı altında bir kaç haklarınız olmalı bu yeni çıkan sigorta yasası vs.lerde yazıyordu onu unutmayın Tekrar geçmiş olsun o lavuk 30 sanıye önce falan gelse motorluyu biçicekmiş Allah korumuş..

delyyy
18-04-2016, 21:57
Öncelikle geçmiş olsun.

Tepret çok yoğun olduğu için araca bir ay süre vermeleri normal, bu süre uzarsa şaşırmayın.

Bir diğer konu, arka çamurluğun düzelmesi sizin hayrınıza olur. Arka çamurluğu değişen aracın değer kaybı çok daha fazla olacaktır. Hem hesaplama yaparken hem de reel piyasada. Tepret'in boya ustaları iyidir, macun vs diye düşünmeyin olayı.

Size çarpan aracın trafik sigortasından dosya açtırıldı ise ve değişecek parçalar sigorta tarafından tedarik edilecekse çoğu parçanız yan sanayi ve eşdeğer gelecektir, bilginiz olsun. Ayrıca parçalar tedarik edildiğinde hasarınız artmaz, düşer. Tepret orijinal parçaya (atıyorum) yüzde 15 iskonto yapıyorsa, yan sanayi parça orijinal parçanın 4te1 5te1 fiyatına gelecektir.

Değer kaybı konusunda da bilgi vereyim başlamışken. Değer kaybınızı talep edebilmeniz için önce aracınızın onarılarak hasar dosyanızın kapatılması gerek -ki hasar tutarınız netleşmiş olsun. Bir sigorta eksperine değer kaybı raporu yazdırabilirsiniz, mahkemeydi avukattı uğraşmanıza bu adımda gerek yok. Sigorta şirketi, değer kaybını ödemiyorum veya sizin rakamınızın altında bir rakam ödüyorum dediği zaman sigorta tahkim komisyonuna başvurunuz esnasında avukata ihtiyacınız olacaktır.

Hazine müsteşarlığının kabul ettiği ve resmi gazetede de yayınlanmış bir hesaplama yöntemi mevcut değer kaybı için. Bu hesaplamada, eğer aracınızın km.si 160.000'in üzerinde ise değer kaybınız 0 (sıfır) çıkıyor. Evet saçma ama böyle :) 100.000 km ve üzerinde ise de rakam rapor yazdırmaya değmeyecek durumda oluyor. Rapor yazımı esnasında aracın geçmiş hasarları da kontrol ediliyor, aracınızın daha önceden aynı bölgeden hasarı mevcutsa hiç uğraşmayın bile.

Raporun (yanlış hatırlamıyorsam) 158.57-TL + KDV taban rakamı mevcut. Üst rapor bedelini hatırlamıyorum şu an. Ama hesaplanan değer kaybı tutarının yüzde 1.5'i olarak hesaplanıyor rapor tutarı. Ekspere ödediğiniz rapor tutarını da değer kaybı raporunu ile birlikte sigorta şirketine iletirseniz ödemesi gerekir. Ödemez ise sigorta tahkim komisyonuna gittiğinizde alabilirsiniz.

Huh, biraz uzun oldu ama yararı olursa ne mutlu. Tekrar çok geçmiş olsun..

Seven7
19-04-2016, 00:00
Öncelikle geçmiş olsun.

Tepret çok yoğun olduğu için araca bir ay süre vermeleri normal, bu süre uzarsa şaşırmayın.

Bir diğer konu, arka çamurluğun düzelmesi sizin hayrınıza olur. Arka çamurluğu değişen aracın değer kaybı çok daha fazla olacaktır. Hem hesaplama yaparken hem de reel piyasada. Tepret'in boya ustaları iyidir, macun vs diye düşünmeyin olayı.

Size çarpan aracın trafik sigortasından dosya açtırıldı ise ve değişecek parçalar sigorta tarafından tedarik edilecekse çoğu parçanız yan sanayi ve eşdeğer gelecektir, bilginiz olsun. Ayrıca parçalar tedarik edildiğinde hasarınız artmaz, düşer. Tepret orijinal parçaya (atıyorum) yüzde 15 iskonto yapıyorsa, yan sanayi parça orijinal parçanın 4te1 5te1 fiyatına gelecektir.

Değer kaybı konusunda da bilgi vereyim başlamışken. Değer kaybınızı talep edebilmeniz için önce aracınızın onarılarak hasar dosyanızın kapatılması gerek -ki hasar tutarınız netleşmiş olsun. Bir sigorta eksperine değer kaybı raporu yazdırabilirsiniz, mahkemeydi avukattı uğraşmanıza bu adımda gerek yok. Sigorta şirketi, değer kaybını ödemiyorum veya sizin rakamınızın altında bir rakam ödüyorum dediği zaman sigorta tahkim komisyonuna başvurunuz esnasında avukata ihtiyacınız olacaktır.

Hazine müsteşarlığının kabul ettiği ve resmi gazetede de yayınlanmış bir hesaplama yöntemi mevcut değer kaybı için. Bu hesaplamada, eğer aracınızın km.si 160.000'in üzerinde ise değer kaybınız 0 (sıfır) çıkıyor. Evet saçma ama böyle :) 100.000 km ve üzerinde ise de rakam rapor yazdırmaya değmeyecek durumda oluyor. Rapor yazımı esnasında aracın geçmiş hasarları da kontrol ediliyor, aracınızın daha önceden aynı bölgeden hasarı mevcutsa hiç uğraşmayın bile.

Raporun (yanlış hatırlamıyorsam) 158.57-TL + KDV taban rakamı mevcut. Üst rapor bedelini hatırlamıyorum şu an. Ama hesaplanan değer kaybı tutarının yüzde 1.5'i olarak hesaplanıyor rapor tutarı. Ekspere ödediğiniz rapor tutarını da değer kaybı raporunu ile birlikte sigorta şirketine iletirseniz ödemesi gerekir. Ödemez ise sigorta tahkim komisyonuna gittiğinizde alabilirsiniz.

Çok güzel bilgiler içeren bir post olmuş, elinize sağlık. İnşallah Sigorta Tahkim Komisyonu'na iş kalmaz. Çünkü benim gözümde tamamen umut üzerinden para koparmaya çalışan bir kuruluş. 160k üzerindeki araçlar için -Kaldı ki sizin aracınız da bundan yüksektir çok büyük ihtimal.- hiç uğraşmaya değmez, boş yere bilirkişi parası öder durursunuz.

CagkaN
19-04-2016, 11:51
Çok geçmiş olsun resmen gelip sizi bulmuş. Ben de araç kamerası bakıyorum sizdeki güzel çekiyormuş marka modeli nedir acaba?

emirhan
19-04-2016, 16:34
Geçmiş olsun , bu arada uyandırayım aracınızın hasar kaydı muhabbetinden dolayı sizin sanırım elden ya da başka bir şekilde değer kaybı adı altında bir kaç haklarınız olmalı bu yeni çıkan sigorta yasası vs.lerde yazıyordu onu unutmayın Tekrar geçmiş olsun o lavuk 30 sanıye önce falan gelse motorluyu biçicekmiş Allah korumuş..
Aynen öyle ilk vurduğu an karşıdan metrobüs geliyordu karşıya geçseydi felaket.

Öncelikle geçmiş olsun.

Çok teşekkürler.Aracım 130.000 KM de
İlgili kısımda boya yoktu önceden.Sadece ön kapıda ufak lokal boya var.

Çok güzel bilgiler içeren bir post olmuş, elinize sağlık. İnşallah Sigorta Tahkim Komisyonu'na iş kalmaz. Çünkü benim gözümde tamamen umut üzerinden para koparmaya çalışan bir kuruluş. 160k üzerindeki araçlar için -Kaldı ki sizin aracınız da bundan yüksektir çok büyük ihtimal.- hiç uğraşmaya değmez, boş yere bilirkişi parası öder durursunuz.
Aracım 130.000 KM de

Çok geçmiş olsun resmen gelip sizi bulmuş. Ben de araç kamerası bakıyorum sizdeki güzel çekiyormuş marka modeli nedir acaba?

2 adet var nereden baksanız 2-3 yıldır kullanıyorum memnunum arka kameraları da var ama takmaya üşenmiştim araba servisten çıksın geri kamerasını da takacağım http://tr.aliexpress.com/item/Dual-Lens-Camcorder-i1000-Car-DVR-HD720P-dash-black-box-with-rear-cam-vehicle-view-dashboard/1360560560.html dan ulaşabilirsiniz ürüne

E46
27-04-2016, 10:10
Geçmiş olsun araç kamerasının faydası düz yolda giderken adama vurur birde haksız çıkarırlar kamera olmasa. Aracı da güzel kontrol etmişiniz darbeden sonra araçta esp var mıydı

emirhan
02-05-2016, 21:01
Geçmiş olsun araç kamerasının faydası düz yolda giderken adama vurur birde haksız çıkarırlar kamera olmasa. Aracı da güzel kontrol etmişiniz darbeden sonra araçta esp var mıydı

Merhaba

Teşekkürler.Araçta ESP Yoktu .

Aracı geçen cumartesi teslim aldım 1800 TL tuttu sigortadan karşılandı

http://resimyukle.pro/images/42210691687772651298.jpg

Dragger
02-05-2016, 21:17
Geçmiş olsun.

Bu fluence ile hız yapanlara ben anlam veremiyorum, cahil cühela tipler şirket arabalarıyla deli gibi gazlıyorlar yollarda. Arabada ne yol tutuş ne güvenilir bir sistem var. Arabayı büyük görünce oturaklı falan birşey sanıyorlar.

tunA
02-05-2016, 21:35
Cok gecmiş olsun iyi kurtulmussunuz.

emirhan
02-05-2016, 22:42
Geçmiş olsun.

Bu fluence ile hız yapanlara ben anlam veremiyorum, cahil cühela tipler şirket arabalarıyla deli gibi gazlıyorlar yollarda. Arabada ne yol tutuş ne güvenilir bir sistem var. Arabayı büyük görünce oturaklı falan birşey sanıyorlar.
Çoğu filo aracı olduğu için malesef çok denk geliyoruz böyle insanlara.Aniden sağ kırdı anlamadım kontrolünü kaybettiğini normal makas atanlardan sanıyordum fakat kontrolü kaybedip önüme düştü kaza oldu :(

Cok gecmiş olsun iyi kurtulmussunuz.
Teşekkürler.Şükür ediyoruz yaralanma veya farklı bir yere vurmadım hasar az oldu bundan dolayı.

emirhan
03-05-2016, 14:21
geçmiş olsun keşke sağdan kaçabilseydin

Keşke.Malesef çok ani gelişti önüme geldiğini görünce fren yaptım sağ geçmeye başladım ama yetmedi malesef.

tamponu sıyırıp geçti uzaktan geçseydi hertürlü kaçardım.

emirhan
11-05-2016, 18:55
Herkese Tekrar Merhaba

Bugün hasar tutarı netleşti
1800 TL İşçilik
2800 TL Malzeme alındı
Toplam : 4500 TL bir hasar kaydı oldu

Fiyat bana iyi gibi geldi sizce nasıl ?

Sol arka kapı değişti (Kelebek camı - Kapıdaki Hoparlör - İç döşeme hiç değişmedi hasar görmemiş kazada )

http://resimyukle.pro/images/48291208722196712999.jpg

burakgunay
12-05-2016, 07:58
abi içine siner umarım, fiyat gayet normal bence.
bedavadan 4.5 k hasar kaydı oldu arabanın ama duruma böyle bakma, çok daha fazlası olabilirdi allah korusun. sen iyisin gerisinin önemi yok yiyim arabayı.

emirhan
12-05-2016, 09:24
abi içine siner umarım, fiyat gayet normal bence.
bedavadan 4.5 k hasar kaydı oldu arabanın ama duruma böyle bakma, çok daha fazlası olabilirdi allah korusun. sen iyisin gerisinin önemi yok yiyim arabayı.

Teşekkürler.İçime sindi güzel yaptılar kapı eskisinden daha iyi çalışıyor :)

Dediğiniz gibi hasar kaydı onada şükür ediyoruz bide hastane ile uğraşmadık.

Ome_RS
12-05-2016, 10:06
Hasar kayıtları artık böyle detaylı mı geliyor?
tramer sisteminden nefret etsem de bu güncelleme güzel olmuş.

By_emre
12-05-2016, 10:54

Abi değişen sorguladığında geliyor bu detaylar, normal sorgulamada aynı geliyor çarpma xx şeklinde

Aracınız yapılıp çıktığında hasar kaydı kaç gün içinde işliyor acaba plakaya ?

-maRco-
12-05-2016, 13:34
geçmiş olsun

AliGizda
12-05-2016, 14:13
Geçmiş olsun, çok fazla bir hasar kaydı çıkmamış. Değer kaybı talep edecekmisiniz?

onn_dear
12-05-2016, 14:27
M5'le kaza yaptım diye okudum başlığı :) videoda M5 arıyorum :) ben yüzümü yıkamaya gidiyorum :)
bu arada büyük geçmiş olsun

emirhan
12-05-2016, 17:39
Plaka parça hasar tarihini yazınca detaylı çıktı gönderiyorlar.Değşenleri kalem kalem yazıyorlar güzel uygulama o kazada neler hasar almış anlıyorsun.

Abi değişen sorguladığında geliyor bu detaylar, normal sorgulamada aynı geliyor çarpma xx şeklinde

Aracınız yapılıp çıktığında hasar kaydı kaç gün içinde işliyor acaba plakaya ?
Kazayı 13 nisanda yapmışım şuan 12 mayıs 1 ay ortalama.Ben arabayı kazadan 2 hafta sonra almıştım dolandırıcı olsan hemen alıp satarsan hasar kaydı gözükmez :( fazla güvenmemek lazım

geçmiş olsun

Geçmiş olsun, çok fazla bir hasar kaydı çıkmamış. Değer kaybı talep edecekmisiniz?
Teşekkürler.Değer kaybını araştırıyorum büyük olasılıkla başvuracağım.

M5'le kaza yaptım diye okudum başlığı :) videoda M5 arıyorum :) ben yüzümü yıkamaya gidiyorum :)
bu arada büyük geçmiş olsun

Çok teşekkürler.

emirhan
13-05-2016, 20:48
Merak edip karşı tarafın hasarını sorguladım 14.500 TL tutmuş.Tramer sistemi gerçekten çok iyi çalışıyor.Karşı taraf aracın anasını ağlatmış

http://resimyukle.pro/images/58116748359215940456.png
http://resimyukle.pro/images/06791671701440397899.jpg

Karşı tarafın araç hasar resimleri

http://resimyukle.pro/images/29756173483283186365.jpg
http://resimyukle.pro/images/02034716374275561876.jpg
http://resimyukle.pro/images/67736693152072114682.jpg
http://resimyukle.pro/images/50718637960791687821.jpg
http://resimyukle.pro/images/27726820026355494530.jpg

http://resimyukle.pro/images/87811287220330813346.jpg