PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni RENAULT MAXTHON Nasıl Görünecek? Cevabı İçeride :)

OrhanOzvatan
14-04-2016, 20:16
Merhaba Sevgili TechTurkey Üyeleri

Renault, Koleos modelini baştan aşağı yenileyecek ve bu modelin ismi Maxthon olacak. Bu modelin fabrikadan nasıl çıkacağını öngörerek 2 adet tasarım yaptım. Tasarımlarda Renault'un yeni marka yüzünü kullandım. Biraz olsun modeli merak edenler için sır perdesini aralamaya çalıştım. :heyoo: Model hakkında yazdığım detaylı yazı burada: Yeni Renault Maxthon Nasıl Görünecek? | www.GazFrenDebriyaj.com - Otomobil Sitesi (http://www.gazfrendebriyaj.com/2016/04/yeni-renault-maxthon-nasl-gorunecek.html) :heyoo:

Youtube ve Instagram Hesaplarımı takip ederek bana destek olabilirsiniz :D ;)
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com...CG8YJPa60tBRrxg6LrVQrww
Instagram: https://www.instagram.com/orhanozvatan/

Tasarımlarım Otostil Otomobil Dergisinin 6. sayısında yayınladı. Tasarımlarımın Videolarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tasarımın Önden Görünümü:

https://www.youtube.com/watch?v=9aZTGA86MII
Tasarımın Arkadan Görünümü:

https://www.youtube.com/watch?v=hWaNHPhJua4

http://i.hizliresim.com/o35ZNm.jpg

Sti_Ozan
14-04-2016, 22:04
Renault bu seneye damgasini vuracak anlasilan. Cizimde aracta gayet basarili

ugurcan52
14-04-2016, 22:39
Bu renault cıdden marka kalıtesı nedır bılmıyor ; Yılların lagunasını gitti latıtude yaptı tutmadı ; latıtudeyı gitti talisman yaptı tutmucak
Halbukı talısmanı laguna yap arabanın pazarı olsun ; passata karsı yılların lagunası war desın
Kaleos yaptı kadjar cıkardı pesınede MAXTHON yapıcak ; hepsı ayrı ayrı pıayasasız çöp arabalar olarak ılerde tarıhe gecıcek

Korollacı
14-04-2016, 22:41
masallah emegıne saglık guzel olmus

300E
14-04-2016, 23:16
Bu renault cıdden marka kalıtesı nedır bılmıyor ; Yılların lagunasını gitti latıtude yaptı tutmadı ; latıtudeyı gitti talisman yaptı tutmucak
Halbukı talısmanı laguna yap arabanın pazarı olsun ; passata karsı yılların lagunası war desın
Kaleos yaptı kadjar cıkardı pesınede MAXTHON yapıcak ; hepsı ayrı ayrı pıayasasız çöp arabalar olarak ılerde tarıhe gecıcek

Kesinlikle katılıyorum, eskilerin ne güzel Safrane'si, Manageri vardı o isimlerle devam etselerdi keşke.

Faruk'S
14-04-2016, 23:45
bende ekleyeyim o zaman :D
clio
clio symbol
symbol
clio - symbol :D

resim için emeğinize sağlık. Ben de Gsf resim öğrencisiyim asağı yukarı kendi çapımda sürekli yeni tasarımlar ve markalara ait varolan modelleri makyajlayarak eskizler atıyorum. Bana da bu modeli gün yüzüne çıkar deselermiş bu tarz birşey yaparmışım diye düşündüm :) tekrar ellerinize sağlık

cabrioleter
15-04-2016, 01:10

latitude varken laguna zaten vardı Fransa'da birlikte satıldılar.. Latitude Samsung ile ortak üretim kalitesi düşük bir araçtı bu ülkenin tüketici bilinçsiz diye pahalı lagunayı getirmektense daha çok kar için kendileri için ucuz tüketici için pahalı latitude yi çakmak istediler ancak tutmadı..

artık bu segmentte de hatchback araba pek tutmuyor. laguna senelerin hatchback d segmenti arabası latitude ile de marka imajı kötü gitti sağlam bir araç ve sağlam bir isim gerekiyordu ki bu da talisman oldu. Üretim Kore'nin yanında Fransa'ya geri çekildi.. Daha kaliteli ve imajı daha güçlü olacağı gün gibi ortada..

ugurcan52
15-04-2016, 15:16
latitude varken laguna zaten vardı Fransa'da birlikte satıldılar.. Latitude Samsung ile ortak üretim kalitesi düşük bir araçtı bu ülkenin tüketici bilinçsiz diye pahalı lagunayı getirmektense daha çok kar için kendileri için ucuz tüketici için pahalı latitude yi çakmak istediler ancak tutmadı..

artık bu segmentte de hatchback araba pek tutmuyor. laguna senelerin hatchback d segmenti arabası latitude ile de marka imajı kötü gitti sağlam bir araç ve sağlam bir isim gerekiyordu ki bu da talisman oldu. Üretim Kore'nin yanında Fransa'ya geri çekildi.. Daha kaliteli ve imajı daha güçlü olacağı gün gibi ortada..

Talisman gibi bir kasanın kesınlıkle yılların lagunası ıle birleştirilseydi daha kalite ve imajı guclu bır arac olucagını düşünüyorum

Molev
15-04-2016, 15:23
chip foose gibi adamsın vesselam maşallah elinin ayarına, şöyle bir öneri bulunabilirimiyim keçeli kalem kullanmayı düşündünmü birazdaha renk konusunda ve keskinlik konusunda yardımcı olabilir sana diye düşünüyorum kanımca

byspeedman
15-04-2016, 15:26
Talismana Laguna diye çıkarsa dehşet satacak kapasitede şimdi müşteri tedirgin bu araba ne abi kadjardan farkı ne qashqai ve x-trail gibi uğraşıyor işte iyki bi Nissanı aldılar

OrhanOzvatan
15-04-2016, 19:28
Çoğunluğun yorumlarına katılıyorum. Tutmuş bir modelin ismini değiştirmek gerçekten saçma bir durum geliyor bana. Renault Megane'ın ismini değiştirse satmayacağını biliyormuş gibi yıllardır değiştirmiyor ama diğer modellerinde her kasa değişiminde isim değişikliğine gidiyor. Anlamak güç :)

chip foose gibi adamsın vesselam maşallah elinin ayarına, şöyle bir öneri bulunabilirimiyim keçeli kalem kullanmayı düşündünmü birazdaha renk konusunda ve keskinlik konusunda yardımcı olabilir sana diye düşünüyorum kanımca

Renault bu seneye damgasini vuracak anlasilan. Cizimde aracta gayet basarili

masallah emegıne saglık guzel olmus

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Dediğiniz gibi keçeli kalemlerle daha iyi sonuç alınabilir ama her renk tonu için ayrı bil keçeli kaleme ihtiyacım oluyor ve buda ekstra masraf. Kuruboyalar ile daha uygun fiyatla daha fazla renk tonu yakalayabiliyorum :)

Ome_RS
15-04-2016, 19:51
renoda arka stop uzantıları güzel ama ön far tırnaklarına bir türlü gözüm alışmadı.
eline sağlık bunu da güzel çizmişsin.

OrhanOzvatan
15-04-2016, 20:31
renoda arka stop uzantıları güzel ama ön far tırnaklarına bir türlü gözüm alışmadı.
eline sağlık bunu da güzel çizmişsin.

bende ekleyeyim o zaman :D
clio
clio symbol
symbol
clio - symbol :D

resim için emeğinize sağlık. Ben de Gsf resim öğrencisiyim asağı yukarı kendi çapımda sürekli yeni tasarımlar ve markalara ait varolan modelleri makyajlayarak eskizler atıyorum. Bana da bu modeli gün yüzüne çıkar deselermiş bu tarz birşey yaparmışım diye düşündüm :) tekrar ellerinize sağlık

Son yıllarda markalar artık tasarım yüzünü çıkardığı her modele adapte ettiği için tahmin oranı da artıyor haliyle :D Çok teşekkür ederim

EmreS13
15-04-2016, 20:45
Çizim yapıma diyecek bişey yok mükemmel :)
Ama araba nedir öyle ya sw clio'yu havayla şişirip makyajlayıp jip yapmışlar gibi. :D

OrhanOzvatan
16-04-2016, 14:59
Çizim yapıma diyecek bişey yok mükemmel :)
Ama araba nedir öyle ya sw clio'yu havayla şişirip makyajlayıp jip yapmışlar gibi. :D

Haha :D Bende Renault'un yalancısıyım. Yüksek ihtimal buna yakın bir araç ortaya çıkacak gibi :)