PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ufak çaplı tatil önerisi

PiscocuK
15-04-2016, 10:04
Selamlar

18 mayıs gecesi kuzenlerle çıkıp 3-4 günlük kısa bir foto çekimi gezisi yapmayı düşünüyorduk
daha doğrusu onlar düşünüyordu ben araç kullanımı ve yeşillik olsun diye katılıyordum

ilk akıllarına BAFA gölü geldi.Biraz araştırmışlar alg oluşmuş kirlilik vs değmez dediler

sizlerin önerebileceği otantik antik vs yerler varmıdır
hep ege akdeniz var aklımda ama bilmedik gitmedik her değişik yer bize uyar
Çanakkale Asos Edremit İzmir Çeşme Efes Fehtiye Muğla Dalaman kısacası Bursadan Antalyaya tüm kıyı kesimi bize uygun
havaların 5-10 derece daha ısınacağını da düşünürsek gündüz deniz akşam üzeride foto çekimi yapmayı düşünüyoruz

Teşekkürler

delta0o
15-04-2016, 10:13
ayvalık olabilir

ufuksaracci
15-04-2016, 10:14
Dalyan'a gidebilirsin. Benim çok hoşuma gitmişti. Denize girmek için İztuzu plajı var. Sesiz sakin bir yer . Bc spa otelde kalmıştık çok memnun ayrıldık .

CenkB
15-04-2016, 10:45
Foça çok güzel gelmişti bana. H.içine denk getirirseniz sakin olur sanırım. H.sonu tüm İzmir Foçada. Ayvalık da gerçekten güzel.

Diyadin
15-04-2016, 10:49
İzmirde bir haftasonu geçirdim geçen ay

Şirince
efes antik kent
Güzelşehir tam ismini hatırlamadım balık hali var :D
Kordonda kahvaltı
Alsancakta akşam kahvesi

Tavsiye ederim :D

Emre Akçay
15-04-2016, 10:51
Assos-Geyikli-Bozcada, vakit kalırsa Cunda yapardım ben. 4 güne rahat rahat gezmiş olursunuz.

PiscocuK
15-04-2016, 11:01
Arkadaşlar olayın asıl aması tatilden ziyade fotoğraf çekimi
önereceğiniz yerler buna uygun olursa süper olur

Atıyorum Efes antikkent gibi

CTG
15-04-2016, 13:17
assos ta da var antik kalıntılar
tam bir kafa dinleme yeriydi en son 10 sene önce, hala sakinse tavsiye ederim

Anıl E.
15-04-2016, 13:18
Antalya olympos abi ,bu aralar tam mevsimi zaten mayıs gibi gideceksin daha güzel olur. Ben gitmiştim huzur buldum gayet keyifliydi manzarası da güzel

PiscocuK
15-04-2016, 13:23
sanırım Asos tarafa kaçıcaz.Gitmediğimiz bir yer olsun diye düşünüyoruz.O tarihe kadar daha iyi bir alternatif çıkarsa oraya gideriz artık

kesici
15-04-2016, 13:26
Bence kumburgaza gitmelisin abi. Bu mevsimde çok güzel olur yazın olsa idi gece pazarı luna park güzel aktiviteler. Akşamları sahilde maçlar yapılır gün batımı izlenir.

dragstar
15-04-2016, 20:26
bence asos tarafları güzel olur ama sabah ayazı ciddi soğuktur dikkat edin

EserBodrum
15-04-2016, 20:50
Bafa gölünde değişik kaya oluşumları hatta bazı mağaralarda ilk insanların yaptığı söylenen resimler var. Göl eskiden Ege deniziyle bitişikmiş ama zamanla kapanmış. Eski gözetleme kuleleri falan var. Günümüzdede kaya tırmanışcıları ve dağ yürüyüşü için gelen çok insan var. Birkaç pansiyon falan var listenizde bulunsun derim ben.

PiscocuK
15-04-2016, 20:57
İlk postta da belirttigim gibi tek rota bafa goluydu ama son hali sebebiyle cikarttik baska yerlere yoneldik. Arayis icerisindeyiz

SinanAdalı
22-04-2016, 18:49
Bence karadenize doğru gidebilirsiniz.. Özellikle Amasra'ya gitmenizi tavsiye ederim oradan ilerisi zaten harika olucağına eminim.. Eğe tarafına *** atmıyorum ama karadeniz taraflarımızda süper bence bunuda değerlendirin.

B.Koçer
22-04-2016, 19:02
İzmirde bir haftasonu geçirdim geçen ay

Şirince
efes antik kent
Güzelşehir tam ismini hatırlamadım balık hali var :D
Kordonda kahvaltı
Alsancakta akşam kahvesi

Tavsiye ederim :D

edit güzelşehir = güzelbahce :D

bayramoglu
22-04-2016, 19:20
Amasra, safranbolu, sinop cezaevi oradan da erfelek selaleleri guzel bir rota olur. Hem fotograf hem de keyif icin ideal yerler. Akdenize her zaman yolu dusuyor insanin ama kardeniz bir baska :) vakit olsa da aydere kadar gelseniz doyamadan donersiniz :)

bayramoglu
22-04-2016, 19:22
Edit: ama illa ege akdenizse rotaya sirinceyi de ekleyebilirsiniz.

miNNic
22-04-2016, 19:40
Kazdağları tam zamanı

Ers
22-04-2016, 20:25
https://www.youtube.com/channel/UCl_wiC7sboBdpC0sSJ4X3iA

seç beğen al video lu :)

Ers
22-04-2016, 20:28
ege iyidir , günayden kuzeye doğru gezilebilir üstteki videolardan kula ya bi göz atın.

cunda , bergama, kula , efes, birgi, hireapolis. meryem ana evi sürer gider. bi bakın detaylı.

PiscocuK
22-04-2016, 21:00
Valla bartin amasra tarafa gidicez kismetse

TLH
23-04-2016, 01:02
Yeni konu açmadan bu başlık altında sorayım, 28 nisan 5 mayıs tarihleri arasında muğla marmarise tatil amaçlı 3 arkadaş gitmeyi düşünüyoruz. Muğlada okuyan arkadaşımızın yanına gidecez. Biletlerimizi aldık fakat otel rezervasyonu yaptırmadık. Daha evvel gitmiş olan varsa eğlence merkezleri ne durumda ? Nereleri gezmeliyiz, görmeden dönmeyin dediğiniz yerler neresidir ? Otelde mi yoksa pansiyon tarzı yerlerde mi kalalım ?

kesici
24-04-2016, 13:40
Kuşadası/Davutlar/Milli Parkı :)

Emre Akçay
25-04-2016, 09:00
Yeni konu açmadan bu başlık altında sorayım, 28 nisan 5 mayıs tarihleri arasında muğla marmarise tatil amaçlı 3 arkadaş gitmeyi düşünüyoruz. Muğlada okuyan arkadaşımızın yanına gidecez. Biletlerimizi aldık fakat otel rezervasyonu yaptırmadık. Daha evvel gitmiş olan varsa eğlence merkezleri ne durumda ? Nereleri gezmeliyiz, görmeden dönmeyin dediğiniz yerler neresidir ? Otelde mi yoksa pansiyon tarzı yerlerde mi kalalım ?

Deniz yaparım derseniz -ki gideceğiniz mevsimde havaya bağlı- Turunç ile İçmeler plajına gidin. İçmeler yakın fakat Turunç'a araç olmadan gidemezsiniz. İçmeler'e yürüyerek gidiyordum ben. Tarihi yer olarak Marmaris Kalesi'ne gidebilirsiniz. İçerisi müze şeklinde düzenlenmiş. Manzara seyredersiniz ufak bir kale zaten. Vakit kalırsa Dalyan, Sedir Adası gezilebilir tekne ile. Eğlence merkezi olarak barlar sokağı hareketliydi bayağı Club Areena iyidir.

s7158
25-04-2016, 09:09
Fotoğraf içinse Kıyıköy'ü bir düşün derim. Sabaha karşı deniz kıyısında güzel kareler yakalanır. Sonrasında da ormanın için iyi işler çıkar.

CRX
25-04-2016, 09:15
sanırım Asos tarafa kaçıcaz.Gitmediğimiz bir yer olsun diye düşünüyoruz.O tarihe kadar daha iyi bir alternatif çıkarsa oraya gideriz artık

Asossa gidin pişman olmazsınız, antik liman, antik kente mutlaka uğrayın.

PiscocuK
25-04-2016, 09:21
son karar Bartın Amasra duruma göre Kefken de ilave olabilir

TLH
25-04-2016, 15:23
son karar Bartın Amasra duruma göre Kefken de ilave olabilir

Kefkene gelirsen yardımcı olurum abi, çok uzak sayılmam. Her yaz ordayız.

PiscocuK
25-04-2016, 15:31
Kefkene gelirsen yardımcı olurum abi, çok uzak sayılmam. Her yaz ordayız.

Teşekkürederim kardeşim

oKsEAt
25-04-2016, 15:49
Kefken-Kerpe-Cebeci kombosunu tavsiye ederim ;)

Trance-R
25-04-2016, 15:49
Behramkale - Assos
Kaz dağları
Gülpınar sahil tarafı..

Oradan,
Çanakkale-Lapseki
- Şehitlik gezisi yapılıp dönülebilir.

Vtec_2
25-04-2016, 15:50
Milas , Akbük tarafınada bakabılırsiniz. Bodrum'ada yakındır. 30- 35 dk uzaklıkta.

PiscocuK
28-05-2016, 08:50
selam arkadaşlar

19 Mayıs sabaha karşı 6 da yola çıktık keyifli bir yolculuğun ardından öğlen 13:00 gibi Amasraya geldik
2 gece 3 gün kaldık bol bol resim ve video çekimi yaptık daha doğrusu onlar yaptı ben temiz havanın tadını çıkarttım

resimler çok yüksek boyutlu olduğu için eklemiyorum ama ufak çaplı amatör bir video paylaşayım sizlerle

https://www.youtube.com/watch?v=9hdV5ppanig

https://www.youtube.com/watch?v=9hdV5ppanig

PiscocuK
28-05-2016, 08:57
edit : kuzen dronu yeni aldığı için deneyimi yok açık alanı bulunca uçurdu oyüzden kamera hareketleri çekimler çok akıcı değil tam amatör hesabı
birde çok uzaklara yollamaya ikna edemedik.Alet benim olsa dönüşü olmayan uzak yola çoktan göndermiştim :D :D :D

ckrc
11-11-2017, 09:31
Bozcada'ya en kolay nasıl gidilir acaba? Bu feribot fiyatları yolcu vs. yazılmış, ada içerisinde araba kullanmayacağız, iskele taraflarında arabayı bırakıp gitmek mantıklı mı?

Google maps, 2 adet arabalı vapura bindiriyor. Boğaz içinde alınan biletler 2 yönlü geçerliymiş diye bir şey okudum ama, yani Kilitbahir-Çanakkale'de aldığımız bilet, Bozcada-Geyikli arasında da geçerli mi?

Yoksa geyiklide araç bırakabilir miyiz ? Bozcaada'ya arabayla gitmenin nasıl bir artısı olabilir ? Haftasonu kaçamağı olacak bizimkisi, Cumartesi sabah erkenden çıkıp gitmeyi, pazar günü de adayı gezip akşamda dönmeyi planlıyorum ama başka mekan, yer öneriniz varsa onları da dikkate almak isterim.

Ferhat_V
11-11-2017, 09:51
şuan bodrumdayım..hiç bir şey yok çoğu mekan kışa giriliyor diye kapanmış..sokakta dolaşan insan sayısı az..gelen kişiler en fazla çay yemek ve deniz fotoğrafı çeker..bilgilerinize..