PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amatör arabacılık

Khortytsa
15-04-2016, 22:54
Merhabalar, yaş 21 ehliyeti alalı yaklaşık 2 sene oldu... Çocukluktan beri arabalara ilgim var, baba tarafının yüzde doksanı şoför olunca arabaların içince büyüdüm desem yalan olmaz. Burada yapılan icraatleri takip ettikçe son bir kaç aydır içimde bir heves tuttu gitti sürekli arabayı sökmek, ilgilenmek, öğrenmek istiyorum. Yani sevgim sadece lafta kalmasın bir şeyler yapabileyim istiyorum ama birazcık tırsıyorum. Mesela son dönemde Amerikan park montajına kafayı taktım acaba yapabilir miyim? Yapamaz mıyım diye.... :confused: Aslında gerekli malzemeleri temin ettikten sonra kolay gibi gözüküyor ama yine de bırak elektrikçi yapsın mı dersiniz. Çünkü en son oto elektrikçide korna montajı yaptırdım 2 kez tampon indirildi :Deli: ondan beridir bir "lan ben de yaparım." kafasına girdim. Sonuçta işin ustası bile hata yapıyorsa, benim hata yaparak öğrenmemde bir sıkıntı yok bence. :D

Sti_Ozan
15-04-2016, 23:23
Kendi aracinizla ilgilenmek istemeniz gercekten guzel,gerekli cevabi bilgili kisiler verecektir. Keyifli forumlar :)

AşkınS.
15-04-2016, 23:35
Yapabilirsin tabi. Isten korkma. Sen yapamazsan baskasi toplar. Bu mantikla gidersen altindan kalkarsin. Fakat sana ve aracina zarar verecek isleri de bilip kacinmalisin

Redfish16V
15-04-2016, 23:43
Ampul değişimi v.b o tarz işlemleri geçiyorum.Fakat diğer daha detaylı değişim onarımları yapmadan önce ustaların yaparken izle,veya internetde artık pek çok parçanın sökümü v.b tonlarca video var.Biraz cesaret ve araştırma ile zamanla oturuyor her şey :)

Evrenoz
16-04-2016, 00:00
Yaparsın... Daha fazlasını da yaparsın..
Yap.. Ama ne yaparsan yap, arabacı olma.

Modifiyeci ol, araba sevdalısı ol, tuner ol ama arabacı olma..

Met
16-04-2016, 00:31
Arabaciiii derler, üzülürsün.

Mutu
16-04-2016, 00:38
wheeler dealers izle kardeşim. Çok hoşuma gidiyor ed'in işçiliği. Herşeyi el yapımı, olabildiğince ucuz maliyetle halletmeye çalışıyor. Ve çok öğretici =)

Khortytsa
16-04-2016, 06:14
Günaydın cevaplar için teşekkürler galiba deneyerek öğrenmekten zarar gelmez. Ayrıca arabacı tabiri de sanırım yanlış bir tabirmiş babam sürekli böyle seslendiği için kulak aşinalığı oldu kendimi öyle kabul ettim ben de :D ama dediğiniz gibi araba sevdalısı demek daha güzel ve doğru bir kullanım olacak galiba.

Yigit-Y
16-04-2016, 06:30
Arabacı olmak için apaçi ayinlerine katilmalisin.

Yani arabayı basmak app takmak ve cilalatmak kazalı ise kazasız boyalı ise boyasız bu tarz şeyler demelisin.

Egzoz talip jantlara kamber verdirmelisin.

Sonrada arabayı birisine itelemelisin.

Bunlari yaparsan arabacı olup insanlara reçete verebilirsin.

Midem bulandı şunları yazarken :)

Khortytsa
16-04-2016, 06:41
Şu Ünal Turan denen ayarsızı betimlediniz ama benim öyle bir niyetim yok pek biraz fazla ilgili olduğum için çevremde bana karşı tepki o tarz olduğu için :) biraz etiket merakım var herhalde onun için diyorlar arabacı minibüsçü diye :) ama öyle alıp satmak falan, çevreyi rahatsız edecek kadar gürültülü egzozlar, trafiği tehlikeye atacak hareketlerde bulunup çeken gazetecilere fırça atmak gibi niyetlerim yok. Araba merakımın en kötü tarafı dediğim gibi biraz etiket meraklısı olmam sadece hepsi bu :D

AyrtonSenna
16-04-2016, 07:34
Arabaciiii olmak istiyorsan king plaka alicaksin orda burda arabanla özlü sozler yazicaksin.

Ornek:
1-Yerin dibine giriceksin tabiri aracin amk koycam dip basik gezcem manasina gelir.
2-34.. bilmem ne kardesime hayirli olsun
3-Zalım evlat
4-Kutsal cumartesi

Gibi :D:D:D

Mikrop_Ali
16-04-2016, 09:35
Prodrivesti nickli arkadasa ulas daha once 106gti topladi o yardimci olur

fthdrn
16-04-2016, 09:37
Prodrivesti nickli arkadasa ulas daha once 106gti topladi o yardimci olur

Prodrivesti daha evvelden sarı megane1 coupe aracı olan kişi miydi ?

Faruk_Vtec
16-04-2016, 21:45
ooo bu sarı coupe olayı Berkan'a döner gıbı...

16EC813
16-04-2016, 21:57
Bu işlerin sonu cılık hiç bulaşma :)