PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedir bu arabacilik?

Onur Fatih
16-04-2016, 03:35
Biri bana aciklayabilir mi nedir bu arabacilik?
Yeni bir meslek mi yoksa?
Nasil arabaci oluruz?
Yoksa hepimiz birer arabacimiyiz:soru::soru::soru:

ef186
16-04-2016, 05:50
Tam olark budur :

http://subi.milliyet.com.tr/MilliyetMizah/600xMax/2010/07/09/at_arabasi_10290.jpg

opamp
16-04-2016, 05:53
http://www.techturkey.com/forum/archive/index.php/t-182339.html

Khortytsa
16-04-2016, 06:06
Ben kullandım bu tabiri en son galiba forumda :) kendimce sebebiyle açıklayayım :) araba meraklısı, sevdalısı anlamında kullandım ben gerçek anlamını bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Babamdan duyduğum bir kelimeydi

Khortytsa
16-04-2016, 06:09
Ben kullandım bu tabiri en son galiba forumda :) kendimce sebebiyle açıklayayım :) araba meraklısı, sevdalısı anlamında kullandım ben gerçek anlamını bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Babamdan duyduğum bir kelimeydi

Mesaj düzeltmeyi bulamadım ı yüzden böyle devam edeceğim özür dilerim :) dediğim gibi babamdan duyduğum bir kelimeydi... yaş eski olunca demek ki yakıştırmalar da eski oluyor. Bana sürekli arabacı oldun sen, arabacı aşağı arabacı yukarı diye kendince fırça attığı için benim de aklıma kelime öyle kazınmış.Eğer yanlış bir kullanım olduğunu bilsem kullanmadım. Bu arada herkese günaydın :)

mrbars
16-04-2016, 06:27
Dünya ahret arabacımsın.

AyrtonSenna
16-04-2016, 07:35
Arabaciiidir o arabacı olsa duramaz.

fdoganb
16-04-2016, 07:57
Dar paça pantolon altına kalın sayılabilecek bir spor ayakkabı giyiyorsun sonra ayakları topuktan birleştirip aralarında 90 derece açıyla duruyorsun. Tabi bu sırada eller göğüs hizasında ve bir tespihle birleşmiş oluyor. Hafif kambur bir duruş. Tüm pozlarını böyle veriyorsun

Evet sanırım arabcılığın birinci kuralı yukarıda anlatmaya çalıştığım duruş. Sebebini bilen var mı?

Ahmetfikri
16-04-2016, 07:57
çok takılmamak lazım düz mantık motor kullanana motorcuysa araba kullanan arabacıdır :D

meganes
16-04-2016, 08:00
benim için arabacılık farzetki bu aşkı hiç yaşamadık diyebilmektir:cokgreen::cokgreen::cokgreen::cokgre en:

fthdrn
16-04-2016, 09:33
Arabacılık; Halkın kendi kendini yönetim biçimine denir.

Mikrop_Ali
16-04-2016, 09:37
Arabacı olsa duramazsin

HondatugraL
16-04-2016, 09:58
http://i.hizliresim.com/6PBAXl.jpg (http://hizliresim.com/6PBAXl)

painkller
16-04-2016, 11:32
Arabacilik 3 tekeri yere basan cismi alip 4 tane replika jant ile yere tuturmaya calisip, boyacinin en kullaninlamayan Pelinsu rengi ile boyayip halka ittirme rezimidir. Halk bunu sever, halk buna bayilir.

Met
16-04-2016, 11:34
bu ülke daha fazla arabaciii kaldıramaz. yapmayı bunu.

Grimlord
16-04-2016, 20:34
10 liraya pert civic,306,106 alip maksimum bin lira harcayip 25 liraya millete cakozlamaktir arabacilik,
Genelde bu kisiler derin icgudulere ve hissiyatlara sahip olup aksesuar olarak ABARTI egzoz eksozt veya kullanirlar,ama onlar icin bu tarz aksesuarlar VAREXtir,aksi iddia edilemez,edilirse bicaklar cekilir,sopalar konusur.
Araclarin karakterinde degiskenlik felsefesi hakimdir, faydacilik ikinci plandadir ( bakiniz : onu basik **** kalkik,bir nevi asilik)
Ergonomik spoiler kullanimi oldukca yaygindir, cunku bu aksesuarin araci daha ileriye goturdugu iddia edilir ( kalkik SUPUğun spoiler)
Genc bireylerin destegini almak, ''Kralsin baba, Yuru be dayi, Ottursene arabayi abi'' gibi bir takim komplimanlar duymak onlar icin gurur kaynagidir.Bu yuzden son surat makas atmak onlar icin bir govde gosterisidir. Yay kesmek helal basikliktir, air ise caiz degildir, ne o oyle pist tist.Delikanli adami bozar.
Ve son olarak ;
''Surtmuyorsa sikinti vardir babo''..

Faruk_Vtec
16-04-2016, 21:42
Gırış:

1) aracın marka modelıne uygun servıs plakalığı (Çıftkurtlar & Borusan) + app plaka

2) 'yerlan1' tabırıyle aracı basma

3) offsetlı jant (tavsıye edılen derınlık; sıgara paketı gırecek kadar)

4) kamber (lastıklerın yarısı yere değmeyecek şekılde)

5) egzoz (sağa yada sola yamuk)

Gelışme:

1) arac ıle ılgılenırken çekılmış foto (tercıhen polısaj makınesı ıle)

2) duzenlı foto paylaşımı [hayırlı haftalar & hayırlı cumalar (aracta aır varsa aırlı haftalar & aırlı cumalar) şeklınde]

3) sosyal platformu ıyı kullanacaksın (sureklı aracın gazlama & yanlama vıdeolarını ekleyeceksın)

4) bıraz semt çocuğu olacaksın; yırtıklık & hazır cevaplılık & atar gıder olacak + ağzından kesınlıkle Allah kıtap eksık olmayacak

Sonuç:

1) 'acılıyetı vardır' dıye ılan başlığı atacaksın ama açıklamada keyfe keder yazacak

2) taktığın plakalığın adıyla servıs bakımlıdır yazacaksın

3) ucuza yaptırdığın ışlerı kalıtelı ve pahallı gıbı gostereceksın (x egzozcunun kaynattığı ıkıncı el egzoz ucuna; Iskender yapımı komple krom egzoz yazacaksın)

Not: aracını bırıne sığdırdıktan sonrada 'ıyı mal kapının onunde durmazmış' dıye foto paylaşıp 'bılmem ne vtı & bılmem ne type-R' x kardeşıme hayırlı olsun yazacaksın...

mehmetRS
16-04-2016, 21:48
#17 bilimsel nitelikte tanımlama olmuş. Mükemmel

Bolkar1st
16-04-2016, 21:52
Farzetki...

16EC813
16-04-2016, 21:54
Şimdi bu derin mevzu girdin mi çıkamazsın çünkü sonu cılık:)

Network
16-04-2016, 21:56
Personel taşımacılığı yapan kişilerin bir bölümünün kendilerine verdikleri isim diyebilirim...
Örnekse Kocaelide p plaka araç sahiplerinin personel taşımacılığı yapma hakkı vardır, bunun gibi...

Bunun haricinde ülkemizde öyle ileri seviye yan sanayi vs olmadığı için modifiye işi maalesef ezici çoğunlukla hep belli seviyede kalmaktadır... suratına bakmayacağımız asya markaları en enteresan modelleri için bile yüzlerce araçtan oluşan organizasyonlar yapılırken, sizleri tenzih ederek yazıyorum, genelde halkımız malesef bu işi it kopuk işi olarak değerlendirdiği için kültürel olarak da destek olmadığından bu iş ezici çoğunlukla bir takım dış kozmetik çalışmalarla sınırlanıyor...

bu tarz değişikliklerle araca değer kattığını iddia edip insanları kandırma temelli misliyle fiyatı yükseltip satanlar bence başka şekilde isimlendirilmelidir...

DeliceBirkan
16-04-2016, 22:04
tespitin dibi :D

wolrath
16-04-2016, 22:12
farzet ki bu soruyu hiç sormadin

bilalMW
16-04-2016, 23:56
Gırış:

1) aracın marka modelıne uygun servıs plakalığı (Çıftkurtlar & Borusan) + app plaka

Gelışme:

2) duzenlı foto paylaşımı [hayırlı haftalar & hayırlı cumalar (aracta aır varsa aırlı haftalar & aırlı cumalar) şeklınde]

3) sosyal platformu ıyı kullanacaksın (sureklı aracın gazlama & yanlama vıdeolarını ekleyeceksın)

4) bıraz semt çocuğu olacaksın; yırtıklık & hazır cevaplılık & atar gıder olacak + ağzından kesınlıkle Allah kıtap eksık olmayacak

Sonuç:

1) 'acılıyetı vardır' dıye ılan başlığı atacaksın ama açıklamada keyfe keder yazacak

3) ucuza yaptırdığın ışlerı kalıtelı ve pahallı gıbı gostereceksın (x egzozcunun kaynattığı ıkıncı el egzoz ucuna; Iskender yapımı komple krom egzoz yazacaksın)

Not: aracını bırıne sığdırdıktan sonrada 'ıyı mal kapının onunde durmazmış' dıye foto paylaşıp 'bılmem ne vtı & bılmem ne type-R' x kardeşıme hayırlı olsun yazacaksın...

hala merak eden var mı ? Adam bilimsel makale eşliğinde penta attı.

free-hifi
17-04-2016, 00:15
Cuma ve kandil günleri mesajlar ve namaz kılarken cami içinden vs resminiz yoksa eksiksiniz

RedELite
17-04-2016, 07:55
Faruk Vtec Acıklamıs ibretlik acıklama yapmıs hemde :)

Daha sonra arabacılık sudur e-5te makas atarken, arabayla oynarken videosunu cekip nete koyucaksın sonra polis pesine düsecek sen Korkudan adapazarına kacıcaksın orda yakalancaksın ve Ağlıycaksın. DahA Sonrası gene aynı yani DEJAVU Olacak..

Sonun boyle olacak ama sen akıllanmayacaksın ve gene aynılarını yapmaya devam edeceksin eşşek misali

https://www.youtube.com/watch?v=jnJNTPaZun4

taytay
17-04-2016, 08:27
Bu adamı dahil ettikçe popülaritesi artıyor. :)
Bunların yüzünden denetimler artacak biz yanıcaz yine..

ENGean
17-04-2016, 08:41
Siteden bı cok kişi facede ekli, orda herkes faruk vtecin bahsettiği tarzda.
Buraya gelince kimse arabacılık nedir bilmiyor :)

Mutlu Değerli
17-04-2016, 08:56
https://www.youtube.com/watch?v=kaG60z1B2Fk

https://www.youtube.com/watch?v=kaG60z1B2Fk

irfanakbas
17-04-2016, 09:18
#26 daki videoyu izledim.biraz düşünürseniz bu adam aslında çok akıllı; sadece 600 TL ye tüm kanallarda haber saatlerinde en az 1dklik, 1 gün boyunca reklam yaptı tanımayan kalmadı. İster sevin ister sevmeyen büyük bir prim ve fan kitlesi yaptı bu sayede. bu videonun getirisi adam için emin olun çok çok fazladır. Kendisini takip etmem haberi izleyemeyen kaciranlarda formdaki netteki paylasimlar sayesinde tanimiş oldu. Arabacı tayfasının sanırım imparatorudur kendisi. :D ...

BarKing
17-04-2016, 09:43
Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim😂

OMTechJr.
17-04-2016, 11:03
BEN HEP SÖYLÜYOM, NE SAĞCIYIZ NE SOLCUYUZ! TEK BİR SİYASİ GÖRÜŞÜMÜZ VAR ODA ARABACILIK!

YAŞASIN HALKLARIN G*TÜ.

https://www.youtube.com/watch?v=uJ_BB9cSECU

Berkan
17-04-2016, 12:13
Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim��

8734835735873875384 yil sonra guncel geldi hhahah

Sohodan gelip kolunu calip gitcekler en sonunda :hehe:

Dragger
17-04-2016, 22:18
Ahahahah Faruk efsanesin :D

Barkın görgüsüz ayılar gibi davranma artık büyü biraz...

ugurcan52
17-04-2016, 23:22
ARABACI Kimine göre Ünal Turan ; Bana göre Linkteki Arkadaşı temsil etmektedir ( Emeğine aracına tekrar maşallah )

ugurcan52
17-04-2016, 23:23
[QUOTE=ugurcan52;8097582]ARABACI Kimine göre Ünal Turan ; Bana göre Linkteki Arkadaşı temsil etmektedir ( Emeğine aracına tekrar maşallah )

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/215691-bir-ikas-produksuyonu-phoenix-yellow-e46-m3.html

agresive
18-04-2016, 01:42
bence kısaca jant=coil+(air)=pres uygulaması eskiden body kit vardı her araç sahibi tarzını yaratırdı ***** avrupa bizden ilerde olduğundan (imkanlar ve fiyatlar bazında) bizde ülkemizde var olan yeniliklerle piyasada eşsiz olamayan arabalarımızla övünen topluluk olduğumuz için arabalacılık bence ülkemizde print screen (bu sözlerimde cidden emek sarf edip bu işin sonu olmadığını gösteren insanlar var lütfen yanlış anlaşılmasın)

yigit06
18-04-2016, 01:57
Gırış:

Gelışme:

Sonuç:

Daha iyi anlatılamazdı, imza bölümüne sığsa kesinlikle imzam buydu. Allah razı olsun :)

rebeloghy
18-04-2016, 02:06
Al 20 ye , 10 tane MAŞALLAH , harca 2-3 ; sonra vay efendim şöyle eşsiz arabam, yok efendim böyle ıssız adam ; YA ALLAH hiç istemiyoduk zorla aldılar diye sat 30 a. Gir vergi veren galericinin hakkına da aradan..

Özeti önce Maşallah, iki cila, Ya allah taktiği ile hayatını sürdüren balta sap denkleminin kaybedenler kulübünü oluşturan tayfadır..

CTG
18-04-2016, 02:33
Siteden bı cok kişi facede ekli, orda herkes faruk vtecin bahsettiği tarzda.
Buraya gelince kimse arabacılık nedir bilmiyor :)

:bravo: .

BarKing
18-04-2016, 09:57
Arabacilik=Issiz gucsuz basi bos, Sanayiden cikmayan (isi gucu orda degil yancilik yapan), Gereksiz ipsiz sapsiz tipler bence kimse alinmasin ustune, Araba tutkunu olmak modifiye sevmek ayri ama kim gorduysem arabaci diyen kendine it kopuk..

rekord2000
18-04-2016, 10:30
Arabacılık= kullandığı arabası ile, (otobüs, minibüs, kamyon, kamyonet, ticari taksi) evine alılesıne ekmek götüren, bu araç ile hayatını idame ettiren, ve bu mesleği artık benimseyip geleceğini bu iş kolu üzerine kuran kişilerdir Arabacılık yapanlar.

Kolay bir meslek gibi de görünse, kolay değildir. Taşıdığı yük,yolcu yada çalıştırdığı arabayı borç ile almıştır, ödemeleri nizami yaparken her an motor su koyverebılı, yada bir trafik kazası yapabilir, bir kaç hafta yada bir ay bu yüzden işsiz kalabilir ve borçlar birikir. Stresli ve zor bir iştir arabacılır.

Günümüzde anlamı bozulan bu meslek adı, şimdilerde apacılerın ağzına sakız olmuştur, lakin öyle kolay değildir Arabacılık.

blumenberg
18-04-2016, 11:17
bi keresinde denk gelmiştim, internette çok güzel fotoğrafları vardı, tesadüfi karşılaşınca aracın yanına gittim, heryeri çizik içinde, marşpiyeller vs.

her farklı araç paylaşımında TR'de tek, yok böyle bir güzellik,değişensiz kazasız, gibi başlıkları oluyor, bazen diyorum ki kendi kendime, herhalde üretici fabrikasında bu kadar nadide parçalar yoktur, bunlara yorum yapan tayfa da genelde 12-15 yaşlarında çocuklar oluyor, maşallah,kral vs diye uzuyor gidiyor yorumlar. Hatta kendi araçlarının fotoğraflarını vs atıyorlar yorumlara.

Gel gelelim bırakın bu tür şeylerden rahatsızlık duymayı, insan bu tayfadan dolayı soğuyabiliyor, ben soğudum şahsen :) Evet arkadaşlar bu marka ne yazık ki Bmw

300E
18-04-2016, 12:15
Dar paça pantolon altına kalın sayılabilecek bir spor ayakkabı giyiyorsun sonra ayakları topuktan birleştirip aralarında 90 derece açıyla duruyorsun. Tabi bu sırada eller göğüs hizasında ve bir tespihle birleşmiş oluyor. Hafif kambur bir duruş. Tüm pozlarını böyle veriyorsun

Evet sanırım arabcılığın birinci kuralı yukarıda anlatmaya çalıştığım duruş. Sebebini bilen var mı?

http://files.ozcan78.webnode.com.tr/system_preview_detail_200000068-6b1056c0ab-public/1620865_599560563446665_878069207_n.jpg

:D

altugkocer
18-04-2016, 12:19
Geçenlerde kendi çapımda tanımlamıştım :D

Bence aramızdan bir gönüllü seçelim. Kazalı ya da pert bi civic alıp işe başlayalım. Öldüm parasına yapacak kaportacıya verelim arabayı. Heryeri macunlasın. Daha sonra sitede oylama yapıp en az oyu alan saçma sapan pastel bir renge boyatalım arabayı. Boyacı da kör olabilir sorun değil.

Bu sırada facebookta bu gönüllü arkadaşımıza hayran sayfası açalım. Giderli bir söz de bulmamız lazım kapak fotosu için. "Zalımsın yar" , "isyankar arabacı" , "modifiyeci kral" gibi.

Araba boyadan çıktıktan sonra helezonlarda ne kadar bakla varsa kestirelim. Araba otobanda bile zıngır zıngır seksin. Replika jant, kamber kiti, zindan film, 50 liralık egzoz, far sis 982398474k xenon, alakasız stickerlar hoooop arabamız hazır.

Arabamız da hazır olduğuna göre facebookta özellikle cuma günleri hayırlı cumalar başlıklı araba fotosunu paylaşalım. Kaputa silah koyup paylaşalım, fotoların altında mutlaka xxxxxxx photo tarzı bişeyler yazmalı. Günlüğüne 50 lira verip yüzüne bakılmayacak k.çı başı açık bir manken bulup arabayla birlikte fotolarını çekelim. Paylaşımlara özlü ve giderli sözlerle ve makas videolarıyla devam edelim. Eğer facebookta beğeni sayımız artıyorsa kendimizi tebrik edelim çünkü biz de artık tam bir ARABACI yız.

Bence denemekte fayda var. Belki de biz yanlış yapıyoruzdur!!11!!!'1!1!