PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Corsa C...

1.6 VTi
30-06-2006, 00:10
2003 Opel Corsa C 1.7 DTi aracım var... Buna yayı çok düşündüm ama İzmir Best Servis bu araçların Van'dan çevirme(ticariden çevirme) olduğu için sakın yay takma kurbağa gibin zıplarsın dedi :) Peki benim merak ettiğim güzelim büyük yay markaları AP,APEX,TEIN,EIBACH,...vs bu durumu farkedip güzel bir yay üretmedi mi aceba ? Çünkü her yer bana Opel Corsa C yayı öneriyor ve bu yay 5k,3k hepsine olur diyor... Van'lar dışında da hepsine oluyor...

Tabi abecituning işi yayları kesinlikle ısıtma,kesme,oynama taraftarı da değilim...

Amacım aracı 3-4cm yere yakınlaştırıp viraj performansını arttırmak...

Şimdiden hepinize değerli fikirleri için teşekkür ederim...

Saygılarımla,...

E-Kuri
30-06-2006, 14:49
muzaffer abi dediyse bi bildiği vardır be uğurcum... amortisör yay kombinasyonuylada zıplarsın diyor mu? birde zıplamanın ne kdr tehlikeli olduunu biliosun tam viraj içinde bişey bi zıplatıyo ondan sonra toparlıcam diye ömründen ömür gidiyo...

cem
30-06-2006, 15:08
Van oldugu için agırlık bincegi düşünülürek hesap yapılmış olablr senin modelinde.Yay kombinasyonlarını uygulayan birisi warmı acaba bunuda araştrablrsn.
Komple amortisör yay seçimi senin için ideal olabilir.Seçenekleri warsa tabii.

1.6 VTi
02-07-2006, 21:42
Benim gibi 1.7 DTi sahibi olan ya da arkadaşı olup da yay takan veya tecrübeleri olan her kim varsa(ne cümle kurdum beea) :D yardımcı olabilirse çok sevinirim...