PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vespa Hakkında

BARR
18-04-2016, 14:14
Beyler merhaba,

Yaza Scooter ile girmeyi düşünüyorum bu konuda da aklımdaki tek marka Vespa. Diğer markaları istemiyorum. Vespada 2 model var aklımda Primavera 150 ve Sprint 150.

İkisi arasındaki farkı tam olarak çözemedim birisi spor diğeri daha klasik tarz mı yoksa bir birinin halefimi?

Tavsiye ve bilgi paylaşabilecek arkadaşlar yardım bekliyorum.

BARR
19-04-2016, 09:25
Vespacı yok sanırım bizim forumda :)

grkm
19-04-2016, 09:37
İkisinin tarz farkı var. Sprint daha havalı özellikle sarı ve koyu mavi rengiyle! :)

ama f/p olarak bakılırsa bu fiyat bandında tek önerim Xmax250

kullanımda ciddi farkları var. Yalnızca tarzı için kullanılcaksa ve otoban kullanımı olmayacaksa 150cc de iş görecektir.

B.Koçer
19-04-2016, 09:38
beni gezdirirmisin panpi vespasociety türkiye *

BARR
19-04-2016, 09:51
İkisinin tarz farkı var. Sprint daha havalı özellikle sarı ve koyu mavi rengiyle! :)

ama f/p olarak bakılırsa bu fiyat bandında tek önerim Xmax250

kullanımda ciddi farkları var. Yalnızca tarzı için kullanılcaksa ve otoban kullanımı olmayacaksa 150cc de iş görecektir.

Görkem ben Ayvalıkta ve Çeşmede şehir içinde kullanmak için alıcam. Sprint alırsam Sarı, Primavera alırsam beyaz veya açık mavi alıcam.

Yapacağım en uzun yol İzmir-Çeşme, İzmir-Ayvalık olur oda 1 ayda bir. Tarzı benim için daha önemli. Teknik özelliklerine vs baktım Sprint ve Primavera aynı motormuşp dediğin gibi tarz farklı var Sprint daha spor.

Şuan araştırıyorum temiz ve uygun fiyatlı 2.el gelirse hemen değerlendircem, yoksa sıfır alıcam.

ahmet3425
19-04-2016, 09:52
Primviera 150 candir piyasasi canli 2 eli guclu, tipi sekli bence cok guzel beyaz olacak kirmizi koltuk olacak :)

Tek sikinti servis aginin zayif, yedek parcalarinin € olmasi :)

Tayfun-E30
19-04-2016, 17:42
valla scooter ile maxi scooter karşılaştırmak çok saçma bence, 2 tane motorum var birisi 1200cc diğeri 200cc aprillia scarabeo. scooterın sehir içi rahatlığı başka..piaggio gurubunun motoru ikiside. servisi parçası sıkıntılı değil bakım maliyetleri çok astronomik değil vespaların boyası parça kalitesi çok güzel epey kullandım..

bence kesinlikle yolundan dönme..