PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.6 Mjet Egzoz Sistemi

GuneyOnur
20-04-2016, 20:57
2008 1.6 Mjet aracım var fazla kafa yormayacak ve polisle sıkıntı çıkarmayacak şekilde bir egzoz sistemi düşünüyorum veya kumandalıda olabilir önerileriniz nedir ?

MCN21
20-04-2016, 21:13
Downpipe yaptirirsan ses alabilirsin. Ama guzel bir ses cikmiyor.

Ufuk
20-04-2016, 21:25
Sadece DP yapıp Orj son ile binersen ses alamazsın. Krom dp + No name spor son susturucu.
Bu şekilde hem performans eksilmez hemde ses çıkar.
Downpipedan sonra son susturucuyu sökersen araba geri düşer. Az da olsa back pressure istiyor. Sokmezsende ses alamazsın. Bu sebeple krom dp+ spor son susturucu.

Sonun öyle markalı birsey olmasına pek gerek yok .
Dpf yi sökmeden zaten ses alamazsın. Dpf sökmek içinde yazılım yaptırmak lazım.

GuneyOnur
24-04-2016, 18:40
Çok sağolasın cevabın için Ufuk kardeşim ben sana şöyle söyliyim geçen sene 1.7 vardı bende egzoz sesine doyurdu o sistemide sizin turboyu pert eden kartaldaki egzozcu yapmıştı :D kafamdaki düşünce sadece gazladığım zaman ses gelsin yeterli sürekli ses gelmesi bayıyor bir zaman sonra beni :D ben diyorumki ilk bi katı iptal edeyim ama sonrasını nasıl devam ediyim onu düşünüyorum

Ufuk
24-04-2016, 22:04
Kat varsa iş kolay. Dpf biraz ters.
Kat iptal et bide sonu sok. Corsa kadar çıkmaz sesi. Corsanin ilginçtir sesi epey çıkıyor.
Usta hakkında yorum yapmayacağım

GuneyOnur
25-04-2016, 09:03
Kat varsa iş kolay. Dpf biraz ters.
Kat iptal et bide sonu sok. Corsa kadar çıkmaz sesi. Corsanin ilginçtir sesi epey çıkıyor.

Valla çıkmasın zaten ay başı hemen katı söküp sonu sökücem bakalım nasıl bir alıcam.

GuneyOnur
26-05-2016, 22:04
Evet 2 gün önce katı iptal etmekten vazgeçip sonu iptal edip boru çektirip egzoz ucu taktırdım gayet tatminkar ve az bir ses aldım.

Fakat işin garibi şudur ki bugün 60-70 km'lik yol dönüşü turbo hortumu alttan yerinden çıkmış kelepçesini değiştirip yeniden taktık bunun susturucu iptali ile alakası varmıdır ? Birde turbo hortumunun çıkmaması için nasıl bir hortum yapmalıyım ?

Mpower
28-05-2016, 17:49
Yani aynı motor değil bende dpf de yok egr de yok ama ben 1.3 multijete sona spor susturucu ve katıda iptal ettim gayet güzel oldu eğer yaptıysanız bir video bekliyorum

Joseph23
29-05-2016, 10:26
bende giulietta vardı aynı motor.

downpipe yaptır son susturcuyu ıptal ettır. ortaya bitane duz ufak susturucu koy turbonun sesını cok guzel alırsın tatlı bır sesı var