PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzuman Swap?

HulusiToker
20-04-2016, 22:48
Arkadaşlar bi e46 m3 ü otomatikten manuele çeviricez. Kasko ve muaynede sıkıntı yaşar mıyız? Veya atıyorum herhangi bir çevirmede? Mesela olası bir kazada çektik arabayı borusana ne olur? Kasko karşılamaz mı?

Sti_Ozan
20-04-2016, 23:24
Takipteyim..

Rawr
20-04-2016, 23:35
Ruhsatta otomatik yazıyor mu ? Ben şu ana kadar kimseye polisin "senin araba ruhsatta otomatikmiş , haırdır bu 3. pedal? " diye sorduğunu duymadım :) Ben aracı çevirdikten sonra 2kere muayeneye girdim bir sorun olmadı.

ozzywan
20-04-2016, 23:39
ruhsatta otomatik yazdıgı halde manuel araç ile muayeneden nasıl gectin?? :) nerde o istasyon biz de oraya gidelim. Emniyet kemeri yuvası kırık diye puan kırıyorlar burda adamlar.

Seven7
20-04-2016, 23:50
ruhsatta otomatik yazdıgı halde manuel araç ile muayeneden nasıl gectin?? :) nerde o istasyon biz de oraya gidelim. Emniyet kemeri yuvası kırık diye puan kırıyorlar burda adamlar.

Ruhsatın neresinde yazıyor aracın şanzıman bilgisi?

Ben herhangi bir problem olacağını sanmıyorum. En kötü böyle bir şüpheniz varsa eğer kasko şirketiniz ile konuşursunuz, gerekirse kaskoya artı olarak şanzıman işlenir.

ozzywan
20-04-2016, 23:59
Ruhsatın neresinde yazıyor aracın şanzıman bilgisi?

Ben herhangi bir problem olacağını sanmıyorum. En kötü böyle bir şüpheniz varsa eğer kasko şirketiniz ile konuşursunuz, gerekirse kaskoya artı olarak şanzıman işlenir.

yazıyor gibi hatırladım sanırım.. pardon.

Mikrop_Ali
21-04-2016, 00:06
Eski araclarda yazmiyor ama yenilerde yaziyor
Bence m3 gibi bi arabada da yaziyodur borusanda sikinti olur tabiki mantıken orjinali neyse onu karşılar
Ben integrayi manuale cevirdim onda yazmiyodu ruhsatta ama crv miz var yaziyor otomatik olduğu

yigit06
21-04-2016, 00:07
99 200 sx'imde yazıyordu modelde. 200 sx A/T olarak. Yani sanırım Automatic Transmission'a yordum şu an :D

2jz
21-04-2016, 00:10

Ruhsatta dsg yazmasına rağmen eskişehir ve ankarada birer kez muayeneden geçtim. Eskişehirdeki muayenede kemer tokasını bulamamış en son gelip söyledi koltuğun altından çıkardım "bi dahakine hazır edin kemerleri" dedi o kadar :)

Ayrıca manuele çevrilmiş çok sayıda e30-36-46 var ruhsatta A.T falan yazmasına rağmen sorunsuz geçiyorlar.

@seven7 ruhsatta modelin yanında yazıyor. Evdeki hondada fun m/t yazıyor. Aynı şekilde toyotada a/t şeklinde yazıyor.

ozzywan
21-04-2016, 00:30
supermiş o zaman. benim aracım da Turkiye'ye sadece otomatik gelmiş, Dunya'da bir allahın kulu daha yok otomatik kullanan. Aldıgımdan beri aklımda manuel'e cevirmek ama nasıl bir bütçeye olur dogrusu düsündürüyor beni.

uniquel
21-04-2016, 00:44
ruhsatta bariz bi şekilde otomatik oldugunu belirten bir ibare yoksa sıkıntı olmuyor muayenede.
örnegin otomatik e36lar ruhsatta 320i A olarak geciyor ama o A otomatik oldugunu belirten ibare olmasına ragmen muayeneden sorunsuz geciyor.

kaskoda ise, eger takacagınız manuel sanzıman fiyatı, otomatik sanzımandan ucuz ise hic bi problem yok. kasko seve seve otomatik yerine manuel sanzımanı verir.
eger fiyatı daha fazlaysa, farkını ben karsılayacagım dedikten sonra sorun yasatmıyorlar.

lnd_samet
21-04-2016, 08:31
geçenlerde konusu geçti yine bunun.
muayenede sorun şurda çıkıyormuş, inceleyen vatandaş göstergede d r n yi görünce kıllanıyor ve kaçak tadilat diye not düşerse iş sıkıntıya giriyordu.
yani kadranıda değiştirin unutmayın mutlaka.

ghibli06
21-04-2016, 09:02
beyler zaten M3 ler SMG yani zaten kavrama sistemi farklı, direk otomatik değil, şimdiye kaar bir sürü SMG manuele döndü, TUV de sıkıntı yaşayanı da duymadım...

HulusiToker
21-04-2016, 11:19
Borusan bakımlı olduğu için araç en iyisi bi tane manuel bulmak :(