PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Detaylı bilgi icin iletişime geçiniz

Bolkar1st
22-04-2016, 00:28
Detaylı bilgi icin iletişime geçiniz Nedir bu ya her ilan Açıklamasında sadece bu yaziyo gorur oldum.

Hadi diyorum galeriler yazıyor anlıyorum bu adamların işi bu aciklama yapmalılar.

Yahu kardesim tek araba satiyosun hiçmi sıkılmıyorsun arabayı anlatmaktan yada çokmu Zaman'ın var telefonlara bakmak icin anlamıyorum yaz detayını işimize gelirse arayalım bizde herseyi sana sormayalım degilmi ??

fthdrn
22-04-2016, 00:31
Telefon kaşarlığı diye tabir edilen bir olay var. Bazısı keyif için yapıyor. Aracı ilandaysa ve arkadas ortamlarindaysa telefon sürekli çalar ve bu da triplere girer...

Suleyman
22-04-2016, 00:32
Bir de her şeyi A dan Z ye kadar yazmış olmamıza rağmen okumadan arayıp cevapları açıklamalarda olan soruları soranlar var.

Bolkar1st
22-04-2016, 00:32
Oda var degilmi. Bide soyle yapıyorlardır. Kanka ya arabayı ilana koydum sunu alcam bunu alcam felan ayağı vardır Piyasanın 3 5 ustune koyar sorsan hatasız

mstfcn28
22-04-2016, 00:35
Buraya direk gerçekleri yazsam aramıcaksınız beni direk arayında belki sizi telefonda kandırabilirim = Detaylı bilgi için arayınız.
Belli başlı şeyleri yazmak gerek haklısınız fazla uzatmadan.
Ama ilanda boya değişen km durumu vs yazsada adettendir sorulur :)

Ergün
22-04-2016, 00:42
Bende çok rastlıyorum buna ve arayıp ilk cümlemi şöyle kurmak istiyorum "detaylı bilgi için aramıştım."

dasemert
22-04-2016, 00:47
Buraya direk gerçekleri yazsam aramıcaksınız beni direk arayında belki sizi telefonda kandırabilirim = Detaylı bilgi için arayınız.
Belli başlı şeyleri yazmak gerek haklısınız fazla uzatmadan.
Ama ilanda boya değişen km durumu vs yazsada adettendir sorulur :)
Benimde gördüğümde genelde aklımdan hep bu geçiyor.

Emre-U
22-04-2016, 02:06
Sosyal mecralardan kız düşürmeye çalışan toy delikanlı taktiği gibi. Bknz; 'Burası kasıyo whatsapp var mı???'

Nightfish
22-04-2016, 02:28
Çok da haksız sayılmaz insanlar. 1 parça değişen oluyor araçta ufacık bi kazadan. İlana yazıyorsun değişen var diye, alıcı adam arabaya sanki meteor düştü muamelesi yapıyor. Bir de düz yazı, ne kadar açıklarsan açıkla telefondaki açıklama gibi olmuyor.

BaDCaT
22-04-2016, 02:43
Sıcak sohbetler için arayın yazmalılar aslında çünkü bunu yazanlar genelde çakmaya çalışan tayfa.

G.U.Z.
22-04-2016, 06:54
Ayrinti yazsan ne oluyor ki?? Boyasini degisenini,tramerini, pazarliksiz fiyat oldugunu yaziyorsun hersey var ilanda, adam ariyor"boya var mi, degisen var mi, tramer var mi, km orjinal mi, en son ne olur" sorulari art arda geliyor

KÖROĞLU
22-04-2016, 06:55
Bir de her şeyi A dan Z ye kadar yazmış olmamıza rağmen okumadan arayıp cevapları açıklamalarda olan soruları soranlar var.

Araç satarken detayına kadar yazarım. Çünkü her arayana aynı şeyleri anlatacak vaktim yok ve sıkılıyorum. Ne var ne yok detaylı anlatırım.

Hasarlı bir polom vardı ilanda, Komple boyalı ve kayıtlı olduğu yazıyordu. Fiyatta emsallerinden 8-9 aşağıda. İlanın il cümlesi "araç hasar kayıtlıdır"

Armut'un biri aradı araçta boya var mı dedi. Dedim arkadaşım ilanı okudun mu sen ? Cevap: YOK OKUMADIM. O zaman oku sonra ara dedim kapadım.

İsraf tipler işte. Ganiyle bizde.

taytay
22-04-2016, 07:07
Açıklama yazmalarına da gerek yok artık sahibinden de aşşağıda ki boya ve değişen kutucuklarını işaretleseler oda yeter, ama pek kullanan yok :)

DOHC
22-04-2016, 07:21
Eskiden arandıkça dakika kazanılıyordu cep telefonunda. O zamanlarda başladı bu olay................

CRX
22-04-2016, 07:29
herkesin galerici, al-satçı olduğu şu dönem ile birlikte araç ile ilgili detaylıca bilgi yazıldığı halde çoluk çocuğun attığı saçma sapan mesajlardan, cebinde parası olmadığı halde salça olduğu ilanlardan, araç hakkında bir dünya sorgu sual alıp tamam abi çok sağol bilgi için deyip kapatılan telefonlarla gelen zaman israfından insanlarda bıktı. özellikle bilinçli sahibinden kullanıcıları. genelde ciddi olan adam arar sorar mantığında yazılan bir durum bence bu. galeriye düşmüş araçlarda da genelde bozuk olan araçlar için yazılıyor.

Diyadin
22-04-2016, 07:36
Ciddi alıcı ara bende derdimi anlatırım demek istiyor bazıları

Bazılarıda ortada hoşaf bir araba var adam tramerini hasarını kusurlarını açıkça ilana yazdığında alacak almayacak kim varsa okuyacak bir de kupon arabaysa dedikodusu olacak diye telefonda izahat yapıyorlar.

Birde söz uçar yazı kalır olayı var alıcının bilgisine tecrübesine göre araba çakan esnaflar var. Konuşma temizlik boyasından başlar sigortadan para almak için yüksek olmuşlara kadar gider. Nabza göre şerbet.

arda35
22-04-2016, 07:44
Başlıktaki yazıya denk geldiğimde hemen kapatıyorum ilanı, zira bu ibareye sahip araçların alayı sorunlu.

Gereksiz aramalara gelince; sahibinden gibi bi mecrada ne bekliyorsunuz ki? Sevabına alıcı filtrelemesi mi yapsın site. Teşekkür eder kapatırsın. Bu mevzuları sevmeyenler zaten direk galeriye bırakıp muhatap olmuyor gereksiz konuşmalarla.

B-Devi
22-04-2016, 08:06

Ve tam olarak bundan sıkılan satıcılar artık ilanlarına açıklama yazmıyor. Çünkü biliyor ki ne kadar yazarsa yazsın arayan yine de o yazılanları tekrar tekrar soracak :d

fdoganb
22-04-2016, 08:15
O şekilde bir açıklaması olan ilanı anında kapatıyorum. Nasılsa muadili illa vardır gider ona bakarım

Bolkar1st
22-04-2016, 11:50
Beni aradıkları zaman yazdıgımı sorduklarında İlan acıklamasını okudunuzmu diyorum hayır diyenlere okuyun o zaman diyorum, evet biraz diyenlere iyi okuyun, evet okudum diyenlere neden soruyosun o zaman kardeşim diyorum..

Korollacı
22-04-2016, 11:51
kaporası alındı ıle bılmem ne zamana kadar opsıyonlu olan ılanlar var

Dragger
22-04-2016, 11:57
Bazıları ciddi adam arar mantığında bazısı ise işin çakallığında...

Araba 5 parça boyalı, çekmiş güzel fotolarını efekti de basmış araba yanıyor ama aramadan anlayamıyorsun tabi...

Kardeşim yaz arabanın hatasını kusurunu ona göre arayalım vaktimizi çalma değil mi? Yok ama işte illa itlik köpeklik peşindeler.

Ben üşenmedim tek tek yazdım misal :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-a3-sportback-1.4-tfsi-s-tronic-led-bi-xenon-18-jant-navi-bt-292402477/detay/

hndcrx
22-04-2016, 12:11
detaylı küfür için iletişime geçin :D

makif84
22-04-2016, 12:18
Ya garip bir milletiz şuan sitede iki ilanım var biri jant diğeri ise araç.Bildiğim her şeyi yazdım.Jant için msj yoluyla pazarlık yapıyor,olacak rakamı veriyorum detayları anlatıyorum (ilanda yazmasına rağmen) neyse sonra şu kadar nakitim var e banane ben sanki çek senetle şu kadar nakit bu fiyat diye bildirim demi bulundum.
Araç için takas gönderiyorlar uyana da uymayana da geri dönüş yapıyorum ki karşımdakine saygısızlık olmasın.Karşı tarafın aracının aynısı hatasız boyasız 58 e ilanı var bana 4 parça boya km olarak yüksekte olanı 68 e çakmaya çalışıyor.
İşin özü herkes bir yol tutturmuş.Kim kime saplarsa

Eray
22-04-2016, 12:49
Benim asıl ifrit olduğum 'aracın muhtelif yerlerinde boya vardır.' cümlesi muhtelif yer neresi ? aracın kaportasında muhtelif diye tabir edilen bir bölge mi varda biz bilmiyoruz

hndcrx
22-04-2016, 12:54
geçen aynı modeline baktık o bundan daha iyi o bile bu kadar istemiyor.
piyasası bu değil ıvır zıvır...

Alıyorsan al almıyorsan alma.
Ben eski aracımı satarkan her pazarlık teklifinde fiyat 100 lira daha artacaktır yazmıştım.
bu sefer de kimse aramamıştı :D

ckrc
22-04-2016, 13:07
Arabamı satarken her ayrıntıyı doğru dürüst yazmıştım, yağ değişim kmlerinden, baskı-balata-triger vs. değişimlerine kadar. Fiyatım da yalan yok yüksekti piyasadan, satmak istemiyordum.

Ona rağmen telefonum susmadı, her arayanın ilk sorusu "boya var mı?" Hepsine açıklayacağıma abi ilanı aç, oku aklına takılan, kafanda ki sorulara cevap açıklamada yoksa arayıp söyle bana diyip kapatıyordum.

Yazıp uğraşssan 2 sefer telefon ile muhattap oluyorsun, önce arıyor soruları soruyor, söylüyorsun yazdık oraya hepsini bir zahmet ilanı okuyuver be kardeşim diye, ilanı okuyor bu sefer pazarlık için arıyor.

Telefon ciddi ciddi susmadı.Sonra ilanı yayından çektim,arabam.com'a koymuştum oradan çekilmiyormuş sanırım, hala arayıp soranlar var üzerine 75 bin km geçmiş arabanın.

Anıl E.
22-04-2016, 13:10
Araci satiyor musun dİye merak edenler vardi. Buyrun artik satilik...

srkns
22-04-2016, 13:25
ben de aksine boş beleş muhabbetlere yer vermemek için ilanda telefon numarasını gizli tutuyorum

ve ilan açıklamasında tüm seceresini yazıyorum ki soracak soru kalmasın, ciddi alıcı da sadece almak için arasın..
öyle de oldu. mesajla numaramı aldı usulünce pazarlığımızı yaptık satışını verdim.

HaKo
22-04-2016, 13:31
Ayrinti yazsan ne oluyor ki?? Boyasini degisenini,tramerini, pazarliksiz fiyat oldugunu yaziyorsun hersey var ilanda, adam ariyor"boya var mi, degisen var mi, tramer var mi, km orjinal mi, en son ne olur" sorulari art arda geliyor

aynen öyle yazınca ne oluyor sanki. Bizim insanımız 3 satır yazıyı okumaktan aciz.

Bir de ilanda yazıyor dediğim de bir de senden duymak istedimciler var. Yazıya inanmıyor benden duyması lazım emin olmak için.

vtec26
22-04-2016, 13:43
Arabada hata olmasa kocaman yazılır BOYASIZ-DEĞİŞENSIZ diye. araba ne kadar güzelde olsa "detaylı bilgi için arayın" diyenleri aramıyorum :)

immortalboss
22-04-2016, 15:13
Geçen sene Anadol satıyorum.Adamın biri sordu boya varmı diye.Ulen araba polyester.Araba 2 sene güneşte kaldı mı kremsiz kalmış amele eli gibi çatlıyor.Araba 2 kez komple boyanmış ben 2. sahibiyim dedim.Bu arada fiyatta 5500 yazıyor.Kazalı o zaman dedi.3000 vereyim dedi.Hafif küfürleştik.2 gün sonra arabayı aldı.:D

KÖROĞLU
22-04-2016, 15:33
Geçen sene Anadol satıyorum.Adamın biri sordu boya varmı diye.Ulen araba polyester.Araba 2 sene güneşte kaldı mı kremsiz kalmış amele eli gibi çatlıyor.Araba 2 kez komple boyanmış ben 2. sahibiyim dedim.Bu arada fiyatta 5500 yazıyor.Kazalı o zaman dedi.3000 vereyim dedi.Hafif küfürleştik.2 gün sonra arabayı aldı.:D

Ahhaaahahhaha "hafif küfürleştik" nedir ya :D Bu iyiyidi çok güldürdü.

HKND
22-04-2016, 15:35
Bazı trollcülerde detaylar telefonda verilecektir deyip, telefon numarasını kapatıyorlar :D

Ome_RS
22-04-2016, 15:43
Bende ilanda herşeyini yazdım ona rağmen hala telefonda soruyorlar boya varmı değişen varmı diye. Diyorum açıklamayı okudunmu bak o kadar vakit ayırdım yazdım herşeyini diye yok gördüm aradım okumadım diyo. Oku öyle ara diyorum bozuluyorlar. 2 kişiyi tersledim öyle şimdi arayan yok :D :D küstürdük.
ben 3-4 parça boyası vardıra ifrit oluyorum. Neresinde kaç para boyası var yazsana açık açık. Ben öyle yazana tavan hariç komple boyalıdır gözüyle bakıyorum. İnsan bilmezmi arabasının kaç parçası boyalı diye. Alırkan çıtaların aynaların boyasına kadar bakarlar satarken 2-3 parça boyalı işte. bizde yedik.

Berkan
22-04-2016, 15:53
arayıp konusmak sormak varken 2 satır kelime okursa ölür bizim milletin çükü düşer günaha girerler mazallah.

taytay
22-04-2016, 19:19
Arabada hata olmasa kocaman yazılır BOYASIZ-DEĞİŞENSIZ diye. araba ne kadar güzelde olsa "detaylı bilgi için arayın" diyenleri aramıyorum :)

Ben boyasız diye başlık açtım , arayanların ilk sorduğu soru boya varmı :)

fatihcakin
22-04-2016, 19:23
Kimiside,
orijinal boya,
kazasız değişen yok diyor, telefon açıp konuşunca araçta 2 parça lokal boya oluyor :D

bayramoglu
22-04-2016, 19:26
"Bos muhabbet yapmayin kalp kirarim"

ykavcioglu
22-04-2016, 20:50
Konunun açıldığı çok iyi olmuş, yıllardır saçma geliyordu bu bana.
Adam hiçbir bilgi vermeden detay için arayın diyor, ulan sen önce bize ön bilgiyi verde biz gerekirse detay için ararız zaten.

B-Devi
22-04-2016, 21:07
"Bos muhabbet yapmayin kalp kirarim"

ahahahha :D :D :D :D

R.I.P
22-04-2016, 21:21
1- araba hoşaf ama ağzım iyi laf yapıyor kerizin birine çakarım
2- zaten okumuyorsunuz sizle mi uğraşayım
3- üşendim

özetle durum bu

mstfcn28
22-04-2016, 21:24
Face gruplarında çok olan çok sinirlendiğim bir konuda satıcı ilanı koyuyor araba veya aksesuar genelde arabalarda daha çok görüyorum.
Fiyat vermiyor ne yani bu arabanın fiyatının bu kadar sır gibi saklanması. Fiyat için özele gelecekmişim öyle yazıyor bide yoruma. Neden herkese farklı fiyat mı diyorsun ???
Neden zaman öldüreyim ki eğer fiyatı bana uymuyorsa telefonla seni arayarak.
Misal aracın piyasası 30 dur. Oraya yazarsın 35 diye pahalı gelir bütçeme uymaz aramam ne senin vaktin gider ne benim vaktim.30 yazmışsındır he iyi derim şunu bir arayıp pazarlık edeyim dersin vs vs...

İbrahim33
22-04-2016, 21:47
herkesin galerici, al-satçı olduğu şu dönem ile birlikte araç ile ilgili detaylıca bilgi yazıldığı halde çoluk çocuğun attığı saçma sapan mesajlardan, cebinde parası olmadığı halde salça olduğu ilanlardan, araç hakkında bir dünya sorgu sual alıp tamam abi çok sağol bilgi için deyip kapatılan telefonlarla gelen zaman israfından insanlarda bıktı. özellikle bilinçli sahibinden kullanıcıları. genelde ciddi olan adam arar sorar mantığında yazılan bir durum bence bu. galeriye düşmüş araçlarda da genelde bozuk olan araçlar için yazılıyor.

tamamına katılıyorum. ek olarak mesaj işi boş iş. gelen mesajların hiçbirini okumuyorum artık. çünkü mesaj atan adam ciddi alıcı değildir benim gözümde. artı olarak telefonda bende boya değişen sökülen takılan vernik vs teyit ettiriyorum ama bazı mallar yazdığımız halde açıklamayı okumadan arıyor. ticari çıkması arabada km boya soran mı , 90 model arabada boya soran mı dersin ne dersen var :D

ibozum
22-04-2016, 22:25
Kimiside,
orijinal boya,
kazasız değişen yok diyor, telefon açıp konuşunca araçta 2 parça lokal boya oluyor :D

Valla bu durum genelde telefona bile kalmıyor.. İlan başlığı orjinal kusursuz.. İlanı okuyorsun bilmem kaç parça boya/değişen var..

Vesselam çok ama çok garip bir milletiz..

Kullanıcı
22-04-2016, 22:35
En çok güldüğüm ise araç hatasız güneş yanmasından dolayı tavan hariç boyalı .... Araba beyaz renk ve cam tavanlı bir araç kimi kandırmaya çalışıyorsun.

darkmoon
22-04-2016, 22:40
okumayı sevmiyoruz açık ve net.. biz detaylı a dan z ye aracın incik boncuk neyi varsa yoksa her şeyini yazıyoruzda ne oluyor.. adamlar gene arayıp yazdığımız her şeyi tekrar soruyor..

Faruk_Vtec
22-04-2016, 22:49
genellıkle 'Type-R' ve 'S2000' ılanlarında karşımıza çıkan 'Pert' araç itemidir.. :)

Kullanıcı
22-04-2016, 22:52
genellıkle 'Type-R' ve 'S2000' ılanlarında karşımıza çıkan 'Pert' araç itemidir.. :)

:DDDDDD pert kaydı takıntısı olan aramasın:)

Akizilkaya
23-04-2016, 15:20
O değilde 3 parça harici hatasızdır diyenler bitiriyor beni :))

Grimlord
23-04-2016, 20:14
aractaki 10 liralik paspasin,dandik plastik lipin fiyatini yazanlar,
arabayi parlasin diye islatip foto cekenler,
telefonda ''2 parca boya'', bakmaya gidince komple boya diyenler...

Bolkar1st
23-04-2016, 22:27
Biz gider lastiğin en kalitelisini alırız yazmayiz adamlar 5 senelik lastiği lastiklerin durumu iyidir diye yazarya ona yaniyorum :)

Birde boyalı değişeni parcayi işaretlemeden onay verilmeyen ilana boyalı parcasi olmasına rağmen boya yoktur diye isaretleyip telefonda lokal boyalı yada yarım boya tam vernik felan bitiyorum onlara ya.