PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren kampanası boyaması hakkında yardım.

irfanakbas
22-04-2016, 09:04
S.A. arkadaşlar.yakın zamanda aracimin jantlarini degişicem, başlıkta da belirttiğim gibi arka fren kampanası ve ön diski tutan fren bölümünü boyamak istiyorum. Bahsettiğim bölümler şuan için farkli pek hoş durmayan sarı renkte. Aracı biraz daha orijinal gostermesi açısından gümüş gri ye boyamayı dusunuyorum. Spreyle mi boyamaliyim yoksa yüksek ısıya dayanıklı normal firca ile uygulanan soba boyasını mi tavsiye edersiniz?boyayı uygularken Dikkat etmem gereken herhangi bir husus var mı? Yada onerebileceginiz başka bir seçenek?bu arada Aracın rengi lacivert.

onurc
22-04-2016, 09:16
valla ben akçalı boyayla sıkıp geçiyordum.üstünede vernik . mis gibi oluyordu (:

AliGizda
22-04-2016, 09:30
Kampanalar toza vs maruz kalmayacağı için Sprey boya ile boyamanız yeterli olacaktır, alttaki boyayı ince zımpara ile zımparalayın ama. Ön disk kafalarını zımparaladıktan sonra bir güzel yıkayıp kuruladıktan sonra boya atıp verniği geçtinizmi çok daha tatlı olacaktır.

kangomania
22-04-2016, 09:53
Kampanada boyutlarindan dolayı gri renk güzel durmuyor benim görüşüm. Orjinal görüntü için kampana siyah, kaliperler gri yapılabilir. Biraz farklı olsun denirse araç rengine de boyanabilir.

hndcrx
22-04-2016, 12:14
ben 7-8 sene önce sprey boya ile yaptım hala bişi olmadı.
keşke arabayı da sprey boya ile boyatsaydım :D :D :D

ruudvan
22-04-2016, 12:22
önce tel fırça ile fırçala .sonra scoth ile zımparala .yıka. kurula .akçalı , casati ile boya.bulabilirsen würth spreyde olur.
zamanla deforme olacaktır ama ısıya dayanıklı boya almana gerek yok.

Diyadin
22-04-2016, 12:59
önce tel fırça ile fırçala .sonra scoth ile zımparala .yıka. kurula .akçalı , casati ile boya.bulabilirsen würth spreyde olur.
zamanla deforme olacaktır ama ısıya dayanıklı boya almana gerek yok.

Aynı şekilde boya hazırlığı yapabilirsiniz.

Siyah sprey daha orjinal olur hazır krikodayken salıncaklar vs scoth yapılıp siyah atılırsa daha güzel olur.

irfanakbas
23-04-2016, 11:05
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim, arka kampanaları ve siyah olan aksamlari siyaha ön kaliperleride griye boyuycam. Boya öncesi yüzeye hafif bir zımpara ve temizlik uygulamayi dusunuyorum.

Dragger
23-04-2016, 11:16
En güzel siyah oluyor.

Gri soba boyası gibi duruyor. Arka kampanaysa zaten kesinlikle siyah yapmalısın. Renkli çok çirkin oluyor.

Evrenoz
23-04-2016, 12:17
Ben de kampanayı ellememe taraftarıyım. Siyah en temizi, en güzeli.. Bir esprisi de yok kampana boyamanın.
Kaliperlerde ise kırmızdan başkasını pek beğenemiyorum

irfanakbas
23-04-2016, 18:01
Amacım aracın orijinal bir görünüm almasından yana, altın sarısı gibi bi renge boyalı şuan , hepsini gri yapmayı planliyodum ama arkadaşlar sağolsun yardımcı olup fikir verdiler. Kampanayi siyah yapicam ama mat mi yapsan parlak siyah mı ona karar veremedim. Öndeki kaliperler ufak zaten onlari damı siyah yapsam yoksa gri renkmi fümede düşünebilirim? Fakat Kırmızı renk yapmayi düşünmüyorum.

0M42
23-04-2016, 21:04
Kaliper için cırtlak kırmızı güzel duruyor bence

gökberk
24-04-2016, 01:48
Kampana ve disklerin porya bölümünü mat siyah ile boya bence.

Dragger
24-04-2016, 12:24
Mat siyah boya, parlak da sırıtır kampanada.

dragstar
24-04-2016, 18:59
komple siyaha boyamak bence daha iyi olur

mehmetRS
24-04-2016, 20:18
fırçayla temizleyin, o sert süngerlerle vs ilede tozunu felan alın, boyamadan basın verniği, şahane duruyor öyle, hem kendi metal görüntüsü kalıyor, hemde yıkamalardan sonra tertemiz cıkıyor :D