PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nİssan servİs maĞdurİyetİ yardim lÜtfen!

oabayram
23-04-2016, 00:08
Öncelikler herkese merhaba,

Geçtiğimiz haftalarda ailemin başından talihsiz bir olay geçti, geri geri gelirken kamyonun kasasına çarpma sonucu sağ arka cam patladı ve kapıda çok ufak bir hasar oluştu. Araç hemen servise götürüldü, bu arada aracımız Nissan Qasqhai. İlk önce servisin samimiyetsiz tavırları ve iş bilmemezliği beni kıllandırdı, masrafın ne kadar çıkacağını sordum 2 bin küsür dediler direkt itiraz ettim tam tartışmaya başladık ki bir katakulleyle laf kaynadı ve fiyat konusu kapatılarak oradan çıkmış bulundum bu arada Servis aracın 4-5 gün içinde çıkacağını söyledi. Bir kaç gün sonra içim rahat etmedi ve aradım hangi parçaları değiştireceklerini sordum ve cevap olarak sadece kapı camı, nikelajlar değişecek bir de kapıdaki hasar onarılacak, boyanacak dendi. Bu sırada babam bir kaç kez aradı telefonlar açılmadı bir ara açıldı boyama işlemi 3 güne biter toplamda 6 güne çıkar dendi velhasıl kelam araç 10 güne yakın bir sürede tamamlandı. Bu sabah aradılar gelin aracı alın. Atladık gittik faturayı gördükten sonra kıyamet koptu tabi ki verdik veriştik derken araca bindim içindeki cam kırıkları dahi temizlenmemişti. Ayrıca aracın boyanmadan onarıldığını ifade ettiler. ama araç nedense 10 güne yakın servisten çıkamadı.

Sonuç olarak diyeceğim şu ki bu servise kafayı takmış durumdayım öncelikle hangi adımları izlemeliyim? Sigorta şirketine mi dert yanayım? yoksa genel müdürlüğe mi şikayet edeyim? ya da doğrudan olayı mahkemeye mi taşıyayım? neler yapmam gerektiği konusunda özellikle bu konuda tecrübe edinmiş arkadaşların yardımcı olmasını canı gönülden isterim :)

oabayram
23-04-2016, 00:17
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=271160569892240&set=pcb.271160649892232&type=3&theater

oabayram
23-04-2016, 00:18
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=271160606558903&set=pcb.271160649892232&type=3&theater

AliDogukan
23-04-2016, 00:21
Biraz daha anlaşılır yazsaymışsınız keşke,geçmiş olsun.

Boyanıp boyanmadığı konusunda mı emin değilsiniz ?

Servisin geç teslim etmesinden mi şikayetçisiniz ?

Servisi şikayet etmekteki beklentiniz nedir,özür mü bekliyorsunuz ya da faturadaki miktarın bir kısmının iadesini mi ?

oabayram
23-04-2016, 00:34
Biraz daha anlaşılır yazsaymışsınız keşke,geçmiş olsun.

Boyanıp boyanmadığı konusunda mı emin değilsiniz ?

Servisin geç teslim etmesinden mi şikayetçisiniz ?

Servisi şikayet etmekteki beklentiniz nedir,özür mü bekliyorsunuz ya da faturadaki miktarın bir kısmının iadesini mi ?

Haklısınız çok karmaşık yazmışım özür dilerim. Asıl derdim şu fatura 3.254 TL geldi ve aracın tek masrafı kapı camı, 1 karış kadar kapıda göçük, cam plastiği, nikelajı.

Elimde olan faturada; sol arka kapı kilit 100tl ( darbe sadece sağ kapının üstünden alındı)

Trim işçiliği 80 TL
Boya işçiliği 300 TL
Kaporta işçiliği 250 TL
Arka kapı cam 173 TL
kelebek camı 142 TL (kelebek camı patlamadı sapasağlamdı)
arka kapı cam fitili 380 TL ( fitilde herhangi bir sorun yoktu)
cam yapıştırma set 135 TL(???? hiç bir fikrim yok )
Arka kelebek cam 501 TL ( 2 defa değiştirmek istediler sanırım )
arka kapı bandı 77 TL (????)
arka kapı nikelajı 173 TL
Arka kapı camı 423 TL ( sanırım buda 2 defa değiştirilmek istendi ve değiştirildi)

Yanlış okumuyorsunuz ya da ben yanlış yazmıyorum 2 şer defa cam yazıyor faturada sorun tam olarak bu

oabayram
23-04-2016, 00:40
Bu arada 869 TL'de işçilik yaslamış bulunmaktalar. Şimdi araç kaskodan yapıldı ve bu 3.254 TL hasar kaydına da çatır çatır yansıyacak doğal olarak. Aslında derdim aracın değer kaybetmesi ya da ufacık bir masraf yüzünden yüksek hasar kaydı çıkması da değil. TEK DERDİM BU TARZ İNSANLARIN HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAYARAK HARAM VE HAK YEMELERİ. Bu yüzden kafaya aşırı derecede taktım sizlerden yol yordam öğrenmek istiyorum.

PiscocuK
23-04-2016, 00:41
Oncelikle gecmis olsun. Yanlis anlama sana inanmadigimdan yazmiyorum farurayi koy istersen birlikte bakalim gozden kacirdigin bisey vardir belki
Yetkili servisde orjinal bir cam 173 Tl gibi ucuz bir ucret olmaz diye dusunuyorum
Diyelimki faturayi bu sekilde kestiler itiraz ettinizmi neden iki kere yazdiniz bunlari diye
Birde cam degisince fitilinide otomatikman degistirirler serviste bisey olsun olmasin

Bolkar1st
23-04-2016, 00:42
Yanlis anlamazsan yazın biraz karisik onu belirtiyim. Birde anlatsmamissin tam olarak. Bu parçaların kaskodan mi yapıldı yoksa cebindenmi odedin

Ikincisi neden hakkını orda degilde burda aticagina dusunuyorsun yanlis anlama bana boyle birsey yapicaklar o faturayı ödemem basta ne konuşulduysa o parcalar değişir ve her gun arabamın yanına gider bakarım net.

oabayram
23-04-2016, 00:46
Oncelikle gecmis olsun. Yanlis anlama sana inanmadigimdan yazmiyorum farurayi koy istersen birlikte bakalim gozden kacirdigin bisey vardir belki
Yetkili servisde orjinal bir cam 173 Tl gibi ucuz bir ucret olmaz diye dusunuyorum
Diyelimki faturayi bu sekilde kestiler itiraz ettinizmi neden iki kere yazdiniz bunlari diye
Birde cam degisince fitilinide otomatikman degistirirler serviste bisey olsun olmasin

şuan bilgisayardaki bir problemden dolayı resmi ekleyemiyorum ama yukarıda faturada yazanların aynısını birebir yazdım

PiscocuK
23-04-2016, 00:50
Kardesim ozaman yarin ilk isin faturayi alip oraya gidip sana kalem kalem aciklama yapmalarini istemen
Bakalim ne diyecekler. Servis muduruyle konus baktin yine sonuc yok genel müd guzel bir yazi yaz faturadan sonra gittigini aciklama yapamadiklarinida belirt eke faturayi ve aracinin tamir oncesi kazali resimlerinide koy (kelebek camin saglam oldugunu gosteren vs) bakalim nasil bir cevap gelecek

oabayram
23-04-2016, 00:50
Yanlis anlamazsan yazın biraz karisik onu belirtiyim. Birde anlatsmamissin tam olarak. Bu parçaların kaskodan mi yapıldı yoksa cebindenmi odedin

Ikincisi neden hakkını orda degilde burda aticagina dusunuyorsun yanlis anlama bana boyle birsey yapicaklar o faturayı ödemem basta ne konuşulduysa o parcalar değişir ve her gun arabamın yanına gider bakarım net.
öncelikle karmaşık yazım için çok çok özür dilerim yorgunluktan ne yazdığımı bilmiyorum. bu parçaları kendi cebimizden ödedik servisin sigorta bir anlaşması olmadığı için kasko bize ödeyecek. babam serviste olay çıkardığı için olaylar birbirine girdi orada pek hakkımı arayamadım. ayrıca ben istanbuldayım araç düzcede serviste maalesef gidip gelme ilgilenme imkanım olamadı araç ailemin

hakotech
23-04-2016, 00:51
Hangi servis bu ?

oabayram
23-04-2016, 00:54
Kardesim ozaman yarin ilk isin faturayi alip oraya gidip sana kalem kalem aciklama yapmalarini istemen
Bakalim ne diyecekler. Servis muduruyle konus baktin yine sonuc yok genel müd guzel bir yazi yaz faturadan sonra gittigini aciklama yapamadiklarinida belirt eke faturayi ve aracinin tamir oncesi kazali resimlerinide koy (kelebek camin saglam oldugunu gosteren vs) bakalim nasil bir cevap gelecek
olaydan sonra pek servise gitmek istemiyorum açıkçası çünkü bu sefer benim elimden bi kaza çıkar ve haksız duruma düşmek istemiyorum. önce dediğiniz gibi genel müdürlüğe durumu bildirmeyi düşünüyorum, daha sonra sigorta şirketiyle görüşmem gerekir mi bu konuda emin değilim

oabayram
23-04-2016, 00:55
Hangi servis bu ?

Düzce NİSSAN NUR

hakotech
23-04-2016, 00:56
Düzce NİSSAN NUR

Şeyden sordum,burdaki nissan gorkem akrabam oluyo,elimden bişey gelirmi diye ama değilmiş.. Geçmiş olsun

oabayram
23-04-2016, 01:00
teşekkürler sağolun

Şeyden sordum,burdaki nissan gorkem akrabam oluyo,elimden bişey gelirmi diye ama değilmiş.. Geçmiş olsun

oabayram
23-04-2016, 01:05
http://i.hizliresim.com/rMbdqB.jpg (http://hizliresim.com/rMbdqB)

oabayram
23-04-2016, 01:07
http://i.hizliresim.com/4rJZ20.jpg (http://hizliresim.com/4rJZ20)

PiscocuK
23-04-2016, 01:13
Elinde bir kaza cikacak durum yok. Gidip hakkini arayacaksin ayni buraya yazdigin gibi. Farkli tavirla hic bir yerde bir isini cozemezsin. Aciklama benzer fakat parca kodlari farkli dikkat et

oabayram
23-04-2016, 01:17
abi istediği kadar farklı kod benzer açıklama olsun sol kapı kilidi nedir araba sağdan darbeli ya? sen şimdi git servisle yüz yüze görüş mü diyorsun kesinlikle?

Elinde bir kaza cikacak durum yok. Gidip hakkini arayacaksin ayni buraya yazdigin gibi. Farkli tavirla hic bir yerde bir isini cozemezsin. Aciklama benzer fakat parca kodlari farkli dikkat et

PiscocuK
23-04-2016, 01:39
Evet. Belkide adamlar haklisiniz beyefendi yanlislik yapilmis diyip ozurdileyecekler gerekli duzeltmeleri yapacaklar
Aksi olursa yasanan herseyi genelmudurluklerine iletirsin

oabayram
23-04-2016, 12:12
Evet. Belkide adamlar haklisiniz beyefendi yanlislik yapilmis diyip ozurdileyecekler gerekli duzeltmeleri yapacaklar
Aksi olursa yasanan herseyi genelmudurluklerine iletirsin

Cok tesekkur ederim yardimlarin icin peki diyelimki aksini yasadim genel mudurlugede sikayet ettim. Ardindan hukuki sureci baslatmam gerekiyor bu noktada izlemem gereken adimlar nelerdir?

onursumer
23-04-2016, 12:29
para sigortadan çıkıcağı için , bence sigortaya resim ve faturayı gonderip , burda fazladan işlem olduğunu bildirin

picanto daha dun çıktı banada sağ arka kapı ve çamurluktan çarpmışlardı kapı vs açılmıyordu daha buyuk bir hasar gerçi parçaları çok daha ucuz ama herşey dahil 1240tl çıkarmışlar fiyat

D.Demir
23-04-2016, 12:29
Hocam Türkiyede öle her şeye dava açılmaz neden dersen bizde hukuk sistemi öle jet hızla ve kolay ilerlemez servise dava açsan ne olucak sana çıkan maliyet o faturadan fazla olucak o duruşmalara gidip gelmen gerekicek işini sulh yoluyla çözmeye çalış

Dayı
23-04-2016, 12:31
İki adet cam değil, parça numaralarından araştırırsanız 2 farklı parça olduğunu göreceksiniz. 1 i cam diğeri montaj aparatı gibi bir parça .

Sol kapı kilit konusunda yorum yok, sağdan darbeliyken sol kapı kiliti neden değişir anlamadım.

Redfish16V
23-04-2016, 12:34
İki adet cam değil, parça numaralarından araştırırsanız 2 farklı parça olduğunu göreceksiniz. 1 i cam diğeri montaj aparatı gibi bir parça .

Sol kapı kilit konusunda yorum yok, sağdan darbeliyken sol kapı kiliti neden değişir anlamadım.
http://nissan.afora.ru/img/GR/086/SECIMG/002FF0.gif
aynen 822282 olan komple sağ cam,82300 ise aparat gibi bir malzeme komple cam olsaydı o kadar makul fiyatı olamzdı :) Burdaki tek saçmalık sol kapı kilidi..

oabayram
23-04-2016, 12:39
Hocam Türkiyede öle her şeye dava açılmaz neden dersen bizde hukuk sistemi öle jet hızla ve kolay ilerlemez servise dava açsan ne olucak sana çıkan maliyet o faturadan fazla olucak o duruşmalara gidip gelmen gerekicek işini sulh yoluyla çözmeye çalış
Ben varsayimda bulunarak hukuki sureci sordum sadece dava acicam hemen demedim gerektigi yerde hukuki surecide baslatirim demek istedim. Sorun benim cebimden cikacak olan para veya kaybedecegim zaman degil varsin dunya para gitsin avukata bilmem neye sonuçunda HARAMİ HELALİ karistiranlar haddini bilsin mumkunse bir daha boyle ise kalkisamasinlar

oabayram
23-04-2016, 12:40
http://nissan.afora.ru/img/GR/086/SECIMG/002FF0.gif
aynen 822282 olan komple sağ cam,82300 ise aparat gibi bir malzeme komple cam olsaydı o kadar makul fiyatı olamzdı :) Burdaki tek saçmalık sol kapı kilidi..

Usta peki gordugun fotografta gercekten 3250 TL edicek bir masraf varmi?

oabayram
23-04-2016, 12:43

Kesinlikle baska parcalar zaten fiyatlari farkli fakat patlamayan kelebek cami icin ne dusunuyorsun? Resimde kelebek cami yansima yuzunden degisik cikmis ama gercekte hicbir sorunu yoktu?

Dayı
23-04-2016, 12:53
Bu işin uzmanı değilim, camcı hiç değilim sadece gördüğümü ve düşündüğümü yorumluyorum. Kelebek cam ile ilgili olarak da bence cam sağ alttan çatlak veya kırık olabilir. Eğer yansıma değilse orada çatlak gözüküyor zaten, fitillerin altını göremiyoruz zaten.

Kesinlikle baska parcalar zaten fiyatlari farkli fakat patlamayan kelebek cami icin ne dusunuyorsun? Resimde kelebek cami yansima yuzunden degisik cikmis ama gercekte hicbir sorunu yoktu?

Dragger
23-04-2016, 12:54
Servisle görüşmeden çözüme ulaşamazsın, önce servisi ara ve bu faturayı detaylı olarak açıklamalarını iste...

Tatmin olmazsan sigorta şirketini arayacağını ve konuyla ilgili inceleme başlatılacağını söyle. Nissan Türkiye ile de iletişim halinde olduğunu, müşteri memniyeti konusunda başlarını ağrıtacağını da belirt. Aracının yüksek faturadan dolayı değer kaybına uğradığını ve bunla ilgili de mahkemede hakkını arayacağını söyleyerek telefonu kapat bak nasıl hemen herşey çözülüyor.

SULTANOGLU
23-04-2016, 13:29

Abi akraban olduğunu bilmiyordum :D boyahanesinde bizde orayla çalışıyoruz.

SULTANOGLU
23-04-2016, 13:31
Aracınız boyanmadan nasıl tamir edilmiş ?bunu neye gore yazdınız. Ona gore boya konusunda yorum yapıcam. Birde fotodn yanlış gormuyorsam aracınız sedefli beyaz dimi ?

kelalper
23-04-2016, 13:34
Herşeyi geçtim 8xx lira işçilik ne arkadaş cam değiştirmek için. Kaporta işçiiği değil cam değiştirme işçiliği. Kaporta işçiiliği ayrı yazılmış zaten. Orası boyanmadan zor düzelir çekerken çatlama oluşur bence boyanmıştır. Amam bunların dışında 800 küsur işçilik nedir yaw. Bizim hıyarlar bi müşterimin ön camını çizdi değiştirdim verdiğim para 600 lira herşey dahil. Koca pug 2008 ön camı yaw. Birisi arabanın bütün camlarını kırsa bunlar sadece işçilik 4000 lira işçilik mi yazacaklar. Bi de fitilleri vs neden değiştiriosun yaw yırtık yok bişey yok. Soygun bu arkadaş. Sizi de soyuyorlar. Hasarınız ne kadar yükseilrse seneye sigorta priminiz o kadar yükseliyor. Sigortaların neden zarar ettiğide ortada işte. En fazla 1000 lira tutacak hasara 3200 lira giydirmiş servis.

Yiğit G.
23-04-2016, 14:05
Adamlar sigortadan alacagını bildiği için kitlemiş işte bu kadar basit..

oabayram
23-04-2016, 14:08
Servisle görüşmeden çözüme ulaşamazsın, önce servisi ara ve bu faturayı detaylı olarak açıklamalarını iste...

Tatmin olmazsan sigorta şirketini arayacağını ve konuyla ilgili inceleme başlatılacağını söyle. Nissan Türkiye ile de iletişim halinde olduğunu, müşteri memniyeti konusunda başlarını ağrıtacağını da belirt. Aracının yüksek faturadan dolayı değer kaybına uğradığını ve bunla ilgili de mahkemede hakkını arayacağını söyleyerek telefonu kapat bak nasıl hemen herşey çözülüyor.
Açıklamanız icin cok tesekkur ederim net olarak kafa karisikligimi giderdiniz harfiyen dediginizi yapicam insallah

oabayram
23-04-2016, 14:10
Aracınız boyanmadan nasıl tamir edilmiş ?bunu neye gore yazdınız. Ona gore boya konusunda yorum yapıcam. Birde fotodn yanlış gormuyorsam aracınız sedefli beyaz dimi ?

Aracı teslim alırken servisteki usta araci boyamadigini kapinin kosesine nokta kadar rutus yaptigini soyledi hatta gosterdi

onursumer
23-04-2016, 16:32
nokta kadar rütüş e 300tl boya işçiliği yazmışlar :D

golgeoyunu03
23-04-2016, 16:48
İyi kitlemişler.. Hakkınızı arayın.
A1 aracımın ön camı kaskodan değişti, 300 civarı işçilik yazılmıştı..

yesil
23-04-2016, 17:55
değişecek parçalara exper karar vermedi mi? servis kafasına göre parça değiştirmezki, sigorta experi gelir değişecek parçalara karar verir serviste exper raporuna göre parçaları değiştirir.

SULTANOGLU
23-04-2016, 20:28
Aracı teslim alırken servisteki usta araci boyamadigini kapinin kosesine nokta kadar rutus yaptigini soyledi hatta gosterdi

Kapıyı hadi duzeltti diyelim fkat o ktlnan bolumu bence boymadan yapmıs olduğunu dusunmuyorum. Benin gorusum işçilik kısmına boya uygulmsının hk ettiği ederini alamadığı için buralardn almış gibi gozukuyor. Aracınız sedefli ise uygulm prosesi norml boya uygulmlrına gore daha meşakkatli.

R.I.P
23-04-2016, 20:44
konuyu görünce ben de 3-4 ay öncesi ön cam değiştirtmiştim kontrol edeyim dedim, hasar görünmüyor.
sol arka kapı kilidi yanlış yazılmış olabilir
ayrıca bu hasar için eksper gelmiştir diye tahmin ediyorum. eksper onayladıktan sonra bir sonuç alamazsınız. sadece o kilit konusunu sigorta şirketine bildirmenizi öneririm.

AşkınS.
24-04-2016, 00:04
Memlekette hakkını isteyen usta kalmamis. Herkes birbirine yaslamanin derdinde.aracin fotograflari var zaten farkli acilardan da varsa gidin sigorta şirketine gösterin. Gerekeni yapacaklardir zaten..

oabayram
24-04-2016, 18:24
konuyu görünce ben de 3-4 ay öncesi ön cam değiştirtmiştim kontrol edeyim dedim, hasar görünmüyor.
sol arka kapı kilidi yanlış yazılmış olabilir
ayrıca bu hasar için eksper gelmiştir diye tahmin ediyorum. eksper onayladıktan sonra bir sonuç alamazsınız. sadece o kilit konusunu sigorta şirketine bildirmenizi öneririm.

eksper'in 3.500 TL ye kadar gelmediğini ifade ettiler serviste

oabayram
24-04-2016, 18:25
değişecek parçalara exper karar vermedi mi? servis kafasına göre parça değiştirmezki, sigorta experi gelir değişecek parçalara karar verir serviste exper raporuna göre parçaları değiştirir.

exper'in gelmeden halledildiğini söylediler. Burada experinde para yediğini düşünüyorum

golgeoyunu03
24-04-2016, 20:09
eksper'in 3.500 TL ye kadar gelmediğini ifade ettiler serviste

Sanayide tampon boyanması için bile exper gelebiliyor iken servisin ifadesi bir garip olmuş :)

SULTANOGLU
24-04-2016, 20:17
Servis ve Sigorta sirketi arasında yapılan anlaşma sonucunda belirli bir miktar hasara kadar eksper gelmeden tamir yapılabiliyor. Garip bir durum yok.

delyyy
24-04-2016, 21:44
Öncelikle geçmiş olsun.

Eğer servis aracınıza eksper gelmediğini söylüyorsa bu rakamlar çok normal. Bu gibi durumlarda servis hasar bölümü çalışanı aracı fotoğraflayıp, evraklar ve parça işçilik talebi ile sigorta şirketine iletiyor. Biz buna faturalı işlem diyoruz. Buraya kadar bir sorun yok.

Sizin ilk önce görüşmeniz gereken kişi servisteki hasar sorumlusudur. Aracınızın onarım fotoğraflarını çekmişlerdir, talep edip inceleyin. Araca ne işlem yapıldığını daha rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bir de, eklediğiniz görüntü ön ekspertize ait. Fatura bununla bire bir aynı mı? Belki sigorta şirketinin üzerinde müdahalesi olmuştur?

Takıldığınız sol arka kapı kilit yazan şey aslında işçilik. Kapı döşemesinin sökülmesi vs. için. Yön ters yazılmış olabilir.

Onarım fotoğrafları sizi tatmin etmiyorsa o zaman sigorta şirketinizdeki dosya sorumlunuzla görüşün. Aracınıza uzman gönderilmesi ve onarım sonrası bir tespit yapılmasını talep edin. En basiti kapı boyanmadıysa bunu faturadan çıkartabilirsiniz. Değişen parçalar konusunda bir problem varsa bile servis mutlaka bir kılıf uyduracaktır.

Çift taraflı bir kazaysa, kusur sizde değilse ve daha önce aynı kısımdan hasar almadıysanız değer kaybı talebinde bulunabilirsiniz.

Tekrar çok geçmiş olsun...

oabayram
25-04-2016, 09:41
Onarım fotoğraflarını ilk defa sizden duydum bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim bu aşamayı servisten talep edeceğim.

onursumer
25-04-2016, 09:50
exper gelmeyebilir ki kapı çamurlu vs gibi ufak kazalara gelmiyorlar, benim bu zamana kadar hiçbir hasarımda exper ataması yapılmadan resimler yeterli oldu

Ome_RS
25-04-2016, 11:30
Bu muhabbetler yüzünden piyasa iyice allak bullak oldu. Bazı ilanlarda yazan sigorta şirketinden para almak için hasar şişirilmiştir yazısı bir takım hasarlar için gerçek demekki. Herkes birbirini düdükleme peşinde. 3gen yapmışlar servis expere exper sigortaya sigorta müşteriye sonra herkes millete takıyo.

Talih.b16
25-04-2016, 11:53
sol kapı kilidi dışında ben ne listede bir sorun gördüm, nede fiyatlarda.
çok saçma biyerden vurulduğu için değişen parça çok,
hasarda ufak olunca fiyat size fazla geliyor okadar.
servislerde işçilik standart diye biliyorum.
atıyorum şanzıman işçiliği 1000, parça boya 500 gibi.

marikan
25-04-2016, 14:03
Bu hasarla alakası yok ama arkadaşımın yeni i20 aracına hırsız girmişti arka kapı camından. Yetkili Serviste 100 liraya değiştirdi. Kasko bozmaya gerek yok zaten 100 lira tutuyor denmiş.

Sizinkinde parçalar için bir şey diyemem ama işçilik gerçekten çok.