PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi gişeden geçmeli? Nasıl bir yol izlemeli? Beyin fırtınası.

golgeoyunu03
23-04-2016, 16:41
Merhaba arkadaşlar, önümüzdeki günlerde arkadaşın aracı ile ankaraya gitmeyi planlıyoruz ancak onun hgs si yerine benim ogs mi kullanmamız gerekiyor ve kendisinin ankaraya yola çıkmadan önce izmite(gişesiz giriş varsa süper yoksa mecbur hgs ile giriş çıkış yaptığını kayıtlara geçirmemiz gerekiyor) giriş çıkış yapması gerekli. İki araçta orhanlıda..Benim araç orhanlıda yatıcak. İzmit taraflarında nerelerde gişe var yok bilmiyorum, bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz? Böyle bir soru soruyorum çünkü gişelerde giriş yok tarzı ceza yemek istemiyoruz. Teşekkürler

B.Koçer
23-04-2016, 16:51
senın ogs nı baska plakada kullanamazsın

ckrc
23-04-2016, 16:54
Hgs-Ogs diye bir ayrim kalmadi, plaka okunuyor diye biliyorum.
Plakadan sonra bagli olan kartin dogruluguna bakiliyor.
Yani arkadasinin OGS'si ile de gecsen, sana kacak gecis yaziyor daha sonra kontrol edilip kendi hgsnden dusuyor bakiye.
En azindan benim aracimda boyle, Aracin sorunu ne ki anlamadim ki neden giseden gecemiyorsunuz?

sword
23-04-2016, 17:18
baska aracın ogs si ile arac gecer ama sacede ogs olan gıseden gecicen eger cıhazda problem olursa okumazsa ozaman plakaya kayıtlı olmadıgı ıcın ceza gelır.. gecerken ogs okuduguna daır dıt yapıyor zaten..

golgeoyunu03
23-04-2016, 17:33
Hgs-Ogs diye bir ayrim kalmadi, plaka okunuyor diye biliyorum.
Plakadan sonra bagli olan kartin dogruluguna bakiliyor.
Yani arkadasinin OGS'si ile de gecsen, sana kacak gecis yaziyor daha sonra kontrol edilip kendi hgsnden dusuyor bakiye.
En azindan benim aracimda boyle, Aracin sorunu ne ki anlamadim ki neden giseden gecemiyorsunuz?

Arkadaşın aracı ile ankaraya babasının haberi olmadan gerçekleştirmeyi planlıyorduk :/

Bu durumda ne yapıcaz şimdi .. :)

ckrc
23-04-2016, 19:25
Arkadaşın aracı ile ankaraya babasının haberi olmadan gerçekleştirmeyi planlıyorduk :/

Bu durumda ne yapıcaz şimdi .. :)

Karayolları otoyolu yerine eski d100'den gidiceksiniz. Burada ne gişe var, ne paralı geçiş.
Yani, yeşil ankara tabelasi yerine mavi ankara tabelasını takip ediceksiniz.

golgeoyunu03
23-04-2016, 21:25
Karayolları otoyolu yerine eski d100'den gidiceksiniz. Burada ne gişe var, ne paralı geçiş.
Yani, yeşil ankara tabelasi yerine mavi ankara tabelasını takip ediceksiniz.

Tüm yol hızımız 80 mi olacak, hiç eski d100 kullanmadım.

Korollacı
23-04-2016, 21:32
Kardesım bence aıleden ızınsız bı sey yapmayın butun aksılıkler boyle zamanlarda olur. hıc bı sey bılmıyorsanız gıdın bı lınea kıralayın

Tunahan Dülek
23-04-2016, 21:35
Tüm yol hızımız 80 mi olacak, hiç eski d100 kullanmadım.
mecburen öyle olur. zaten istanbuldan izmite gelene kadar d100 virajları biraz keskin ışıklar vesaire. izmit şehir içi de ***** çok hızlı olamazsınız izmitten sonra biraz hızlanabilirsiniz adapazarına doğru düzlükler başlar ama gezici radara denk gelebilirsiniz

erhanarici18
23-04-2016, 22:00
mecburen öyle olur. zaten istanbuldan izmite gelene kadar d100 virajları biraz keskin ışıklar vesaire. izmit şehir içi de ***** çok hızlı olamazsınız izmitten sonra biraz hızlanabilirsiniz adapazarına doğru düzlükler başlar ama gezici radara denk gelebilirsiniz

otobanda da hertürlü yiyosun cezayı
istemsizce hızlanıyo araba adapazarından sonra

zx6r
23-04-2016, 22:00
Gişe plakayı olur, ya bi araba kiralayıp gidin yada 2 app yaptır gideceğin araca tak ��

mert_can 41
24-04-2016, 00:55
izmite çevre yolundan gelip adapazarına çevre yolundan gişesiz devam edersiniz sonrasını bilmiyorum otoban kullandım daha uzun yollar için hep izmite gelirken çok fena keskin virajlar var dikkat edin izmiten sonra adapazarı yolunda da çalışma var yol 2 şeride düşüyo gece gidicekseniz çok dikkat edin çok kaza oluyor orda o çalışmadan sonra alabildiğince bir düzlük gelicek gel bana bas dicek ama siz onu dinlemeyin ben geçen dinledim sonunda radar varmış fren balatalarının yarısını orda bırakmama rağmen geçirdiler sağ olsunlar :)

ckrc
24-04-2016, 13:29
Yaşınız benden büyük, tavsiye verebilmem ne kadar doğru bilemiyorum ama Anne-Babadan habersiz yola çıkmak pek doğru bir davranış değil, unutmayın her yalanın ortaya çıkması gibi kötü huyu vardır.

D100 çok tehlikelidir, radar vardır, yani ceza yeme şansınız çok fazla, babadan habersiz gidiyoruz derken radar cezası gelir eve, yalanınızı ortaya çıkar. Yani yavaş yavaş 88 ile gideceksiniz.

Otobüsle Ankara'ya gitseniz daha hızlı gidersiniz. Ben sizin yerinizde olsam uçakla giderdim, Ankara'da avisten araba kiralardım, uçak biletleri 50-60 lira arasında Ankara-İstanbul arasında. Dur kalk,frene bas,gaza bas derken zaten siz en az yakan dizel arabayla bile 100-110 lira yakarsınız.

1 Günlük araba kiralama masrafınız olur oda 100-150 lira bir şey, ana-babaya yalan söylememenin bedeli olur oda.