PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apartman Gizli Kamera Sistemi

ayku82
25-04-2016, 16:08
Arkadaşlar selam,

Apartman için gizli kamera sistemi kurdurmak istiyoruz. Muhtemelen 4 veya 5 tane kamera konulacak iç ve diş mekana. Bu işi daha önceden yaptıran, referans verebilecek arkadaşlarım varsa sevinirim. Konuya vakıf olmadığım için kazıklanmadan , işinin ehli, uygun fiyata yapıp bizi üzmicek birileri tercih sebebi.

PiscocuK
25-04-2016, 16:25
kuzenim bu işle uğraşıyor..Daha doğrusu güvenlik kamera sistemleri vs
dilersen iş görür dersen numarasını vereyim

ERTAN
25-04-2016, 16:28
Dış ortam için gizli kamera olayı biraz zor ama iç ortamda hareket snsörü veya yangın sensörü tavsiye ederim

drago
25-04-2016, 16:29
Kamera tamam da, apartmanda "gizli" kamera legal mi?

Sonuçta ortak kullanım alanı.

KÖROĞLU
25-04-2016, 16:29
Arkadaşlar selam,

Apartman için gizli kamera sistemi kurdurmak istiyoruz. Muhtemelen 4 veya 5 tane kamera konulacak iç ve diş mekana. Bu işi daha önceden yaptıran, referans verebilecek arkadaşlarım varsa sevinirim. Konuya vakıf olmadığım için kazıklanmadan , işinin ehli, uygun fiyata yapıp bizi üzmicek birileri tercih sebebi.

Neden gizli ? Görünürde olması kayıt alındığını gösterip caydırıcı olmaz mı ?

Eli yatkın olan biri varsa aranızda nette çok uygun fiyatlara setler var (TVL değeri yüksek bir ürün iyidir), kendiniz bile yapabilirsiniz.

Elektrik ve diğer bağlantıları cidden basit. Sadece kablo geçecek yerleri ayarlamak önemli.

Bir de DVR cihazına internet bağlarsanız netten istediğiniz saat online görüntü alırsınız.

ayku82
25-04-2016, 16:34
Belki ben ifade edemedim , gizli kameradan kastım güvenlik amaçlı apartmana kimin girip çıktığını gösteren bir kamera sistemi. Apartmana elini kolunu sallayan kapı şifresini tuşlayarak girebiliyor o nedenle en azından caydırıcı maksatlı koymak istedik..

KÖROĞLU
25-04-2016, 17:09
Belki ben ifade edemedim , gizli kameradan kastım güvenlik amaçlı apartmana kimin girip çıktığını gösteren bir kamera sistemi. Apartmana elini kolunu sallayan kapı şifresini tuşlayarak girebiliyor o nedenle en azından caydırıcı maksatlı koymak istedik..

:) Biraz anlam karmaşası olmuş. Gizli denilince akla kimse tarafından fark edilmeyen ortalıkta durmayan bir cihaz geliyor.

Sahibinden de az önce bir ilan gördüm ücretsiz montaj, ist da. 650 TL 4 kamera +kablo + dvr +hdd falan diyordu.

meganes
25-04-2016, 18:20
kişi kurum vs tavsiye edemiycem ama ben kendim binaya 4 kameralık sistem kurdum,tavsiyem odurki analog kamera kullanmayın,kameralarınız mümkünse enaz 1mp ahd olsun hatta 1.3mp ahd tavsiyemdir,ucuz sistemlere fazla kanmayın sistem ne kadar ucuz ise görüntü ve malzemesi okadar dandik oluyo,bina zaten montajlanacak yer ortak ödedir biraz limiti artırın olmuşken iyisi olsun kayıt cihazı dvr'ın konulacağı yerde mümkünse hırsızların ulaşamayacağı eline alıp götüremeyeceği şekilde olsun,kritik bir bina ise kameralar tek adaptörden beslenmesin,mümkünse her kameraya bir adaptör takılsın :o

Orcun_Simsek
26-04-2016, 00:35
Piyasada 4-5 kameralı sistemi 600-700 liraya yapan çok rahat bulunabiliyor. Fakat rahatlıkla söyleyebilirim ki 5 para etmez. Balitech markası var mesela. 5-10$'a kamera satıyor. Alıpta memnun olan insan yok. Siz apartmanda kullanacağınız için bir samsung yada LG gerek yok fakat yinede çokta ucuzuna gitmemek gerekiyor. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi size en uygun seçenek 1.3Mp AHD kamera. Artık anolog kamera devri bitti. Ya ip kullanacaksınız yada AHD. Tabiki İp kameralar fiyat olarak fazla gelecektir.

4 yada 5 adet AHD kamera
8 kanal dvr kayıt cihazı
16 adet Bnc
8 adet power jack
1 adet trafo ( kamera sayısı kadar kullanılmasını tavsiye ederim)
Yeterli miktarda kablo , kablo kanalı , sıva üstü boath kutusu
1 adet dvr saklama kutusu ( kendiniz yaptırırsanız daha sağlam olur)

Gerekli olan malzeme bundan ibaret. Eğer eliniz matkap,tornavida tutuyor ise rahatlıkla montaj işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Eğer kendiniz kurulum yaparsanız bağlantı ve kurulum vs. konularda destek vermekten mutlu olurum.

Yiğit G.
26-04-2016, 00:48
Ben aynı apartmanda oturdugumuz arkadaşa "olm bizim asansörde gizli kamera var " dediğimde hassss harbimi lan demişti.. Ne *** yediyse artık asansörde :))))

Herhangi bir güvenlik sistemi firması size yardım eder veya burdaki arkadaşlar varsa bildirirler zaten.

makif84
26-04-2016, 08:51
Bu işlemleri güvendiğiniz bir firmaya yaptırın derim.Piyasada o kadar çok marka var ki ortalık pazar yeri gibi ama bir çoğu satana kadar ürünün arkasında.Mesela iş arkadaşım oturduğu binaya kamera sistemi kurdurdu.Teklif aldığı en uygun firmaya yaptırdı işi.3 ay sonunda 2 kamera off duruma geçti.Firma geldi baktı,kem küm servise göndericem muhabbeti yaptı. Zor bela yerine yeni kamera taktırdı 1 nci yıldan sonra diğer kameralarda tek tek arızalandı,takan firma ortada yok.Şimdi kameraları komple yenilemek zorunda kaldı.Birde bina sakinleri haklı olarak yeni yaptırdık tekrar paramı vericez muhabbeti yaptı.